Komentáře a diskuze

  • Jirkas 19. 8. 2019 v 21:57 k KomentujemeTeleko si nic nezaslouzi, za ten mizerny datovy tok a nejhorsi zvukovou kvalitu vsech jeho stanic. A jeste jej...
  • Jarda 19. 8. 2019 v 21:01 k Komentujemenebyl jsem si jist, myslel jsem si že teleko přeladí prahu a přibram a přidá beroun, ale ono vše rti....
  • PVo 19. 8. 2019 v 16:05 k Komentujemehm pravda ..tak jsem si to spletl s Miss Moskva od Korna (http://www.kornjiri.com/cz/song-text.php?cat=jiri-ko...
  • PVo 19. 8. 2019 v 15:03 k KomentujemeCosmoshop pamatuju ..zajímavý že to je asi jediná skladba od skupiny Kryštof která se mi relativně líbí/nevadí...
  • Ondřej 19. 8. 2019 v 15:00 k KomentujemeMichal David - Ruska Máša je rok 2002. PVo ty pamětníku 88-89🤣
  • hony 19. 8. 2019 v 14:24 k Komentujemeto se řekne pařezovi

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

606
Komentáře

285 Comment threads
321 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
59 Comment authors
frkotou

Co zrušili Hády (a další regiony), tak poslouchám už jen minimálně nebo vůbec.

Honza

Já poslouchám Rádio Kiss cca 15 hodin týdně.

Lukáš

Včera hráli v Diskopříběhu nový hit od Masterboy – Are You Ready (We Love the 90s). Velice si vážím že takový hit zařadili do vysílání, protože jsem vůbec netušil že Masterboy ještě vydávají nové písničky a jinak bych ho asi nikdy neobjevil. Je to hodně povedené, líbí se mi, že i v dnešní době vytvořili hit ve stylu devadesátek. Všem milovníkům devadesátek ho určitě doporučuji poslechnout.

JM

Od doby, co tam není Michal David, se Diskopříběh dá poslouchat a těch 90s raritek tam lze slyšet spoustu. Skvělý je i DJ Basslicker a jeho Horečka sobotní noci, nedávno jsem slyšel po cestě autem a bavilo mne to od začátku do konce…

Honza

Poslední dobou mě připadá že playlist rádia Kiss se obohacuje i o zajímavé novinky které bych na Kissu nečekal viz:Armin van Buuren – Blah Blah Blah nebo Tiësto & Sevenn – BOOM. Jsem rád také že ráno Roman s Bárou se toho playlistu nebojí. Jen tak dál.

Lukáš

Jojo, také jsem to zaregistroval. Přidali i nějaké devadesátky do běžného vysílání, např. Snap – The First, The Last, Eternity nebo Snap – Welcome To Tomorrow nebo Sophie B. Hawkins – Right Beside You. Je jich více a je to příjemné hudební zpestření.

Jarda

Most uz vysila, ceska lipa ma nejaky problem (auto na ni nechce preladit) a chybi uz jen par vysílačů.

Honza

Ti noví moderátoři mě na Kissu vůbec nesedí – připomíná mi to Evropu 2, celoplošný Kiss už mě skoro začal vyhovovat díky super moderátorům: Roman Anděl, Bára Tlučhořová, DJ Basslicker (Václav Votava), Honza Průcha – klasika z Kiss Jižní Čechy, ale baví mě i Michal Kavalčík, Vojta Sklenář nebo i Martin Hájek. Ale teď už to zase není ono. Jinak škoda že v jižních Čechách není žádné regionální rádio které by hrálo stejně jako Kiss JC.

Soundwaver

Co se ale bohužel nemění, jsou stále jedny a ty samé songy, hrané až na velmi minimální vyjímky už několikátý měsíc.

Soundwaver

(na Kissu)

JK

Kiss ode dneška s novými moderátory.
Mezi 12 a 14 hodinou nově vysílá Sonia Edde, známá z Primy COOL, po ní následuje Odpolední Jump Aleše Matouška (také známý z Primy COOL) a Radka Hrdiny (Seznam TV).

hony

kdyby kiss udelal dva programi kiss na 90s a druhy na fresh hity kissmanii kissparadu a dalsi nove porady

Jarda

kissu zbývá spustit poslední 4 vysílače, zato beatu 2 kdežto u coutry jich je 9 a pro signál radio 2
Vše vysílače Radio United.

Michal

A pak že nejsou frekvence…

Petr Kružík

Upřímně, nejsou! Žádné ze 14 krajských měst již nemá volný koordinovatelný kmitočet. Velice teoreticky K.Vary, možná Liberec, ale jen 50-100 v úplném centru, kdy signál 54dBuV nesmí za žádných okolností přesáhnout hranice města. A nižší rušící intenzity se zastavit nedaleko od. To je asi tak k odpovědi na rozvoj po zásadních aglomeracích v ČR a návrhů kót vpravdě nebeských. Okresní města jsou na tom v drtivé většině obdobně. A jinde se radiím vysílač budovat opravdu nevyplatí. Všimněte si, jakou 14 zkoordinovalo a nyní oživuje ČRo (Sušice, Prachatice, Krumlov, J.Hradec, Velké Opatovice a podobné). Okrajové a terénem z několika stran sevřené lokality. I Country má novou devítku pro spíše okrajové lokality na doplnění celoplošnosti. Není to o nějakém rozvolnění metodik ČTÚ. Je to o kótách a lokalitách, diagramech. Výpočetní software RadioLab a dB hodnoty uplatnění se novinky ve spektru jsou stále tytéž.
Říkám to proto, než tu začne zase někdo brečet. Že ten a ten a tohle a tohle. Nekouká se na kontext a do hloubky, vše se bere maximálně povrchně. Kluci, mám dojem, že tady se ve většině diskusí fakt jenom brečí. 🙁

Michal

Petře, brečí, protože stav českého éteru je skutečně k pláči.