Komentáře a diskuze

  • Jarda 19. 8. 2019 v 21:01 k Komentujemenebyl jsem si jist, myslel jsem si že teleko přeladí prahu a přibram a přidá beroun, ale ono vše rti....
  • PVo 19. 8. 2019 v 16:05 k Komentujemehm pravda ..tak jsem si to spletl s Miss Moskva od Korna (http://www.kornjiri.com/cz/song-text.php?cat=jiri-ko...
  • PVo 19. 8. 2019 v 15:03 k KomentujemeCosmoshop pamatuju ..zajímavý že to je asi jediná skladba od skupiny Kryštof která se mi relativně líbí/nevadí...
  • Ondřej 19. 8. 2019 v 15:00 k KomentujemeMichal David - Ruska Máša je rok 2002. PVo ty pamětníku 88-89🤣
  • hony 19. 8. 2019 v 14:24 k Komentujemeto se řekne pařezovi
  • Ovi 19. 8. 2019 v 13:47 k KomentujemeNení to úplná novinka, nové vysílače RTI cz jsou zveřejněny v databázi ČTÚ už několik týdnů, jsou vidět i na.....

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

606
Komentáře

285 Comment threads
321 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
59 Comment authors
Petr

Jak jsem napsal, kdo nemá zabedněnou mysl, je jasno – konec regionálních studií. Přestaňte v tom hledat nesmysly a srovnávat hrušky s jablky (bez urážky, neberte osobně), je to čistá ekonomika a pragmatismus. Stačí se podívat na nové licenční podmínky, na trendy v rozhlasové branži, na jednoduchou ekonomiku, že provozovat 1 rádio je sedmkrát levnější než dělat 7 regionálek, na demografický vývoj posluchačské obce (jak napsal velmi fundovaně Ovi ve své zprávě) atd. Baví mě, jak tu spojujete nespojitelné, prostě se na to podívejte čistě logicky, nic víc. 1.května končí regionální studia Kissů.

Václav

Nevím z kterého jste regionu, ale vím že ty jižní měli a mají tradici víc než kterékoli jiné reg. rádia a jen lze předpokládat , že o to to tentokrát nebude jednoduchý konec krom posluchačů i pro personál, to jsem chtěl dodat, asi je to pro vás nadbytečná informace, zvláště na severu. Když je to 7xlevnější tak proč to neudělali už dávno podle vás? Asi to nebude tak jednoznačné, sjednocovat něco co teď má dobrou odezvu, dle vývoje to půjde dolů, ale ještě to tam není. A to jste se jich ptal že můžete sem dát přesné datum 1.5.?
PS: Prostě mi to přijde jako větší zásah než jiné změny názvů, proto jsem to chtěl dát najevo, nastínit současný stav hlavně Publika, o tom diskuze je, děkuji Petře za vaši odezvu, pro vás je to krátká tisková zpráva, uzavřená kapitola a dáváte najevo, že je zbytečné se dál o tom bavit, my jsme jen chtěli dát mimo jiné najevo, jestli se na 98 budeme těšit.

Václav

Ještě takhle: zatím 98 vypadá moc pěkně, ale jak známe RU tak s rozšířením přibydou, v tomto případě zůstanou reklamy z regionálů a to na dobrém, ale stále popovém rádiu rádiu málokdo zůstane, to není jako dělat celoplošný Beat či Country s odpuzující dramaturgií, kdy RU využívá nepřítomnost konkurence u těchto formátů a i tak jsou v dolní části tabulky poslechovosti, dle mě to není jednoduché 7 za 7 🙂

Petr

Václave, nebuďte naivní (neberte pejorativně). Proč to neudělali dříve? To je asi tak, jako když se lidé rozvádějí a ptali by se sami sebe – proč jsme to neudělali dříve a vůbec, proč jsme se vůbec brali :)) Prostě vlastník dospěl k rozhodnutí. Není to nic nového na české trhu, pravda, u Kissů docela překvapivé rozhodnutí, ale doba je pro rádia obecně zlá a osobně si myslím, že k podobnému kroku dříve či později dospějí i Hitrádia. A datum a jiné věci? Pokud pozorně čtete, ptáte se, sledujete vývoj, diskuze, reakce, dokážete to dát dohromady.

Václav

OK, tak obecně jsem zvědav jak tahle akce bude probíhat.

David

Když to tak vezmu, tak Hády je ze všech Kissů nejhorší. Neběží tam žádné večerní hudební speciály. Co se týče moderátorů, tak v úterý pravděpodobně ukončil působení v Rádiu Kiss Hády Borek Kapitančik, který tam vysílal od března roku 95. Takže stanice Hády už je pro mě mrtvá. Naopak formát pražského Kiss 98 je velmi kvalitní. Ostatní regionální Kiss rádia hrají několikrát za den stále stejné sračkomety pro mladé. Od toho je tu E2 a Fajn…ne Kiss.

Václav

B.Kapitančik – dyť to tam musel v tom případě začínat ještě skoro na radiu původním radiu Hády. S***** to jsou ale pořád nesouhlasím s identifikací pro mladé, spíš bych tomu říkal nová muzika, akorát je to takový stejný a někdy ucouraný pomocí rotací se to do tech lidí snaží narvat. Lepší repertoár už má Free nebo Helax a samozřejmě potom nějaké alternativní rádia a pořád může jít o novou muziku, možná jak to tady furt někdo chce rozdělovat, tak pro mladé. Na hudbu reg.kissů bohatě stačí E2, Fajn Hitr. Podobně připomínám otravují celoplošky ale zas jinak a to pořád současnými českými, či popovýma slovákama – takže se blýská na lepší časy, že si na 98 od toho odpočinem všude.

Lukáš

Tak s tím nemohu naprosto souhlasit a je vidět, že nevíte o čem mluvíte. Osobně poslouchám Kiss Deltu a v žádném případě ho nelze srovnávat s Evropou 2. Každé z rádií mají odlišný styl hudby. Evropa 2 hraje pořád dokola pouze pár totálně ohraných hitů, kdežto Kiss Delta má playlist daleko rozsáhlejší. Navíc se soustředí spíše na energetické taneční hity, které na Evropě 2 nikdy neuslyšíte. Také je znát velice časté nasazování novinek, které jsou prokládány tanečními devadesátkami, takže pro mě se jedná o perfektní hudební výběr. Kiss Delta je pro mě jedno z nejoblíbenějších rádií, které by mi hodně chybělo a nějaká Evropa 2 by mi ho ani z 1% nenahradila, tam je hudební výběr zcela jiný a pro mě neposlouchatelný…

Václav

Nepopírám že Kiss nabízí spoustu zajímavých hitů ale jen v mezičasech mezi pár novinkami, které tam rotují každé 2 až tři hodiny a hodně z nich je společných právě s E2 Fajn Hit. A tyhle rotační předpisy mi nejdou poslouchat. Aby to splňovalo, že nejde srovnávat s E2, tak to chce aspoň Free popř. Helax. Jinak díky za názor, že to někomu vyhovuje. Ono možná psanou formou se to hůř vysvětluje o co jde, pokud budete odpovídat tak můžete napsat jak dlouho už Kiss případně jiná rádia posloucháte, když prý já nevím o čem mluvím : )

jirikovoego

Rozhodně to takhle nevidím. Je to, jako bych řekl, že Rock Radio a Beat je jedno a to samé 🙂
Jde o to, že imho Kiss Radia mají daleko energičtější playlist, než E2/Fajn. A je také daleko širší.

Co mi ale přijde daleko větší škoda, než playlist je ztrára regionálních studií. Nevím jak jinde, ale v jižních Čechách je Kiss extrémně kontaktní a off-airové rádio. Chápej – u většiny kulturních akcí je KissJČ přítomno, spousty akcí přímo pořádají, jejich DJ’s jsou vidět v okolí… To rádio zkrátka žije s námi. Rozhodně je pak pro mě jejich „informační“ servis přínosnější, než informace, že v Brně je zácpa a jaká je smogová situace na Třinecku…

Navíc pokud nakonec opravdu nahradí regionální Kissy Kiss98 (tak jak je), tak pro mě o to horší zpráva. Playlist by se dal (i když radši bych něco progresivnějšího, jako byl třeba Bonton před přeformátováním), ale naprosto nezkousnutelný způsob moderování (Kiss98) pro mě bude velkou překážkou.

Václav

No Rockrádio by se mělo jmenovat maximálně pop rock. Na ostatních rockových rádiích jde krásně vidět že opravdu každé je jiné, už je jich dost ale kdyby přibylo, tak bude zase jiné(RMX Sky, Orlicko, Rzone,Hey (jsou barvnější…), to nelze říct o těch popových s novýma hitama. Ale uznávám že z nich Kissy se snaží o pěkný výběr, ale ničí ho ty zmíněné rotace společných novinek s Ev, Fa, Hi a dalších. Vím že projev Kissů je zažitý a jak jsem několikrát zmínil se mi nechce věřit že to zarazí, když jde vidět že hodně z nich vydělává, možná byli jimy dotovány rozdezdy celoplošného Beatu. Styl Moderátoru Kissů mě moc neseděl, proto nemám problém s 98 i když pro posluchače bude šokem. Spíš na celoplošný Kiss přibydou zbytečné zprávy, reklamy a takový ten plevel. V současné podobě je K 98 celkem pěkný.

Pavel

Jsem z Prahy,ale poslouchal jsem Kiss jc-byl to super nabijeci nářez-každé ráno Roman s Bárou a Adelou.Nebo Horečky sobotnich nocí. Je to jak píšeš,dřív byly Rádio Bonton nebo Zlatá Praha než se přejmenovala na Fajn poslouchatelné radia.

Lukáš

Reakce byla spíš na příspěvek Davida, ale to nevadí, zřejmě máte podobný názor jako on. Chápu že pokud tento styl muziky nemusíte, tak se Vám to určitě nechce poslouchat, abyste slyšel rozdíl. Stačí tedy pokud se podíváte na stránky obou rádií a porovnáte playlist za určitý den. Jistě uvidíte rozdíl – na Kiss Deltě je daleko rozsáhlejší výběr, hity které Evropa 2 vůbec nehraje a také četnost již zmíněných devadesátek. Ty jsou tak 2-3 do hodiny, ale velice zajímavé, řekl bych netradiční a spíše taneční. Kiss Deltu poslouchám tak 10 let, zhruba od doby co zvýšili výkon na Pardubickém vysílači. Před tím jsem měl oblíbené rádio Life a Zlatou Prahu, které obě zanikly. Kiss Delta mi tyto rádia aspoň částečně supluje.

Jirkas

Kiss Delta a Evropa 2 jsou ten samy odpad, jeden za deset, druhy za dvacet.Oboji kolovratek styl.

Lukáš

To je naprosto zcestné srovnání. Jelikož nemám rád rockovou muziku, tak to je jako kdybych řekl, že Beat, Rádio Čas Rock, Rock Zone apod. jsou úplně stejný odpad. Ano, pro mě jsou, protože tuhle muziku neposlouchám, ale to neznamená že je budu házet do jednoho pytle a říkat rock jako rock. Věřím že příznivci rocku v nich určitě rozdíly najdou.

Jirkas

Není, na tyto dvě stanice to zcela pasuje.

Václav

B – Centralizace proběhla – no ono doteď když porovnám Hády a Publikum tak se někdy snaží nasazovat přes den identintický playlist akorát má jedno z Kissek logicky zpoždění, protože když má každý své studio, tak to logicky na čas nedáš…
Poslechovosti jen těžko prospěje… – no nemusí to mít špatný vliv, když půjde o hudební formát z Prahy, který bez rotací nikdo jiný nenabízí. Na druhou stranu studia měly tradici, proto si myslím reakce personálu na konec budou větší než při konci kteréhokoli jiného rádia. Samozřejmě ta důležitost rok od roku snižuje, ale dnes ještě není dole(např. jak u Delty), aby se dalo centralizovat. Publikum je u nás v centru, v obchodním domě Modusu od nepaměti, někteří moderátoři jsou tam léta, podobně to vypadá i u Hádů, JC.

Jan – dyť Fajn přece centrálně vysílá, má tam nějakou odpolední show z Prahy, nebo je to třeba na severu Čech jinak, je rozdíl mezi North a Agara – jsou na stejném území, já teď nevím, je pro mě konec světa a na webu to nerozlišují; či Life je jinak – já mám pocit že je to všude stejné, tam přídomky jsou nelogické, používají je ještě někde? – já když proladím u sebe na okamžik, tak kdysi tu byla mutace Fajn Hity, ale Hity mám dojem už nějakou dobu neříkají. RDS AF tam taky jede.

B

Co se týče Kissů, tak tam centralizace proběhla uz cca v roce 2003, kdy se u hady, publikum, morava, sjednotil playlist a zvukova grafika oznamovala jen Kiss music. Regionální názvy se pak vrátili, ale playlist zůstal stejný u hady, morava, publikum i dnes. Dle meho nazoru je nešťastné rušení regionalnich studii, jsou tam kvalitní moderátoři, kteří tam pracuji třeba i 15 let a všichni je v regionu znaji. Pokud bude centralni vysilani z Prahy, tak dle meho nazoru nebude rozdil mezi E2, fajn atd. Což poslechovosti jen těžko prospěje.

Jan

ještě dotaz. Vim ze to sem nepatri, ale snad prominete. Nevite kdy se sjednoti Fajn?

Jan

Opravdu si myslite pane Petre ze do dvou mesicu je konec z regionalinim Kissem?

Petr

Plácáte tu kraviny. Ovi, Vy byste si měl dát pět a pět dohromady, Vám musí být osud regionálních Kissů naprosto jasný. Definoval jste ho přesně. Do dvou měsíců konec.

Lohen

Dle informací z jiného webu se změna týká všech Kissů kromě Kiss 98, který zůstává nadále samostatně.

Václav

Kromě změny názvu by to chtělo vyzkoumat, zda se zmiňují i o změnách programových (playlistu) Dle strategie současných Kiss rádií, by to byl nelogický krok – na mysli mám hlavně ty silnější, jedno z nich např. naše Publikum. U něho je znát velká míra komunikace s místními posluchači (především mladší poloviny populace), živější než na jiných rádií, co se týče našeho zlínského regionu, znám to, když mají někde puštěné, mě to moc nebere, ale poslední výstupy poslechovosti jsou u nás slušné, ve ZL okrese si ho naladí více posluchačů než konkurenční tradičnější r. Zlín nebo i E2. Hudba se nedá jednoznačně rozdělovat pro mladé a staré, spíš dobrou a špatnou, u rádií hlavně dobrý a špatný mix. Od kterého roku narození mladé už rádio nezajímá je těžké určit i když by to bylo pěkné, ale dle mě od rádia odcházejí všichni, ale mě jako fandu to nemrzí já se těm lidem nedivím že v restauračkách je místo Impulsu nějaký hudební TV kanál a v těch hospodách nepracují jen mileniálové : ) , v autech i letití profesionálnější řidiči jsou už dost často vybaveni flashkou. Řekněme, já už jsem hranice (27) pod kterou už lidi rádio nezajímá smířil jsem se s tím že s mladšími si už o něm nepokecám a ejhle kámoš(18) podrobně vysvětlil proč má rád Beat a spoustu mladších např bratranců má na FB v oblíbených i nějaké ty rádia, nemladší sestřenice (9) co jsem viděl rádio používá v mobilu, nevím co měla naladěné ale u tety v autě byla spokojena s Country. Už to ani nechápu, někdy se divím že se lidem chce kvůli reklamám.
Zpět ke Kiss – takže co se týče Publika v tomto stavu to na první pohled vypadá že by byla škoda to zarazit, vůbec to nepředpokládám že k tomu dojde, maximálně si budou říkat už jen KISS, tedy zatím uvidíme za nějaký ten rok. Další věc je tak hudební skladba – já jsem byl lyžovat na Rusavě v lednu bylo -15° a těďka minulý víkend bylo tepleji, avšak na tam hrajícím Publiku stále stejné rotace novinek. Stejný pocit už v roce 2012 na brigádě mě s tímto rádiem už tehdy docházela trpělivost– ale když to ostatní baví, proč to měnit. (když bych to vzal ekonomicky) Ale mě přijde lepší Kiss 98, třebaže mě u něj nesedí míchání živějších 90 eurodance s léta hraným zatuchlým středoproudem celoplošek, ale uvědomme si že je to defakto jediné rovnoměrně hrající hity (+- 90s) – hlavně zahraniční! , doby kdy to dokázala F1 jsou pryč i tam je vidět kdo (mimo jiné i z souč. českých) má přdnost, Blaník se snaží velký výběr ale taky jak F1 jsou tam propagování souč. CZ , CR1,2 též. – takže když bych chtěl zůstat na hitech, furt mě budou někteří ve větších dávkách otravovat.

Kiss – byl jsem u Publika, kde bych formát ze strateg. Důvodů jěště zachoval, minimálně regionální studio ale nakonec i souč. hudba je už zvyklostí pro to rádio. Možná ale RU zjistilo, že regionalitu lze centrálně dělat alá Beat a CR; kam to i v budoucnu logicky spěje, ale dle mě je ještě brzo rušit souč. Publikum. Stejně dobře je to rozjeté i u HÁDY, JC, Protonu. Formát 98čky jde ale z fleku dát na skomírající Deltu a možná OL část Kiss Morava (tam by se muselo odtrhnout o primární Ostravy)

David

Konečně je to krok správným směrem.

L

Ty seš fakt pako, jasně z původního Brněnského rádia udělali Pražský, to je fakt krok správným směrem.

Jan

Sou to chudaci a svim zpusobem smejdi. Podepsal sem všechny petice a také zadam ad udelaji jednu Primu ne? Když museli znicit vse.

1 2 3 29