Menu teď najdete pod tlačítkem ☰ vlevo nahoře.

Komentáře a diskuze

  • Ovi 22. 2. 2019 at 13:32 on KomentujemeDěkuji za upozornění, Dechovka se tedy přestěhovala k Culkům do baráku.
  • Jirka Tenisak 22. 2. 2019 at 13:11 on KomentujemeMáte v adresáři chybu, vím, že to sem asi nepatří, Dechovka je v Úvalech u Prahy
  • Ovi 22. 2. 2019 at 11:35 on KomentujemeCity sídlilo na těchto adresách: 1993 Prvního pluku 7 na Florenci, 1995 Budějovická 7 u Zelené lišky, 1997 Kor...
  • Ovi 22. 2. 2019 at 10:46 on KomentujemeNa Bělehrad! Ode dneška už je tam také Oldies Radio. Ve vysílání se to projevilo tak, že přestalo fungovat zob...
  • Michal 22. 2. 2019 at 10:36 on KomentujemeHitradio City 93.7 se stěhuje z korunní ulice.Dnes v korunní ulici vysílá naposledy.
  • Ovi 22. 2. 2019 at 07:51 on KomentujemeOd včerejška pozoruji mono na pražské Dvojce 91,2.

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

584
Komentáře

281 Comment threads
303 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
46 Comment authors
JM

Je to fakt smutný stav. Nejhorší je, že si člověk před pár lety říkal, že už to nemůže být horší, a ono je. RRTV je spolupachatelem toho stavu, koná naprosto proti své úloze regulátora. Média o tom nepíší. DigiZone skončila a od té doby se tématiky rádií nikdo nedotkne, její redaktoři pracují na webech, které jsou jeden sponzorován ČRa a druhý je web ČRo, takže si nemohou dovolit „šít“ do komerčních rádií, i když by to bylo třeba. Radia.cz koupila a zlikvidovala sama MB (resp. přetvořila v promoweb). Tisk a další média o téma nemají zájem. Běžný posluchač tak mnohdy… Číst vice »

Jarda

asi tak, ono o radiích nikdo nepíše, to že se neco nekde spustí se už člověk nedozví, jedinym dobrým je ten web od čro, ale nemohou si dovolit propagovat komerční stanice, takže když se neco deje, neco spustí a tak, tak moc psat nemůžou. Je ale zvlaštní že máme počet aktivních vysílačů pomalu jako obrovské země, třeba polsko má 1039, tak se také není čemu divit, že na tak malém prostoru jako je česko oproti vělkým zemím, že je to skoro celé zarušené a poslouchatelný signál snad jen v okolí vysílače.

Michal

Kubo, tak koukejte aspoň ten Color protlačit na Liberecko a do dalších krajů, ať máme aspoň nějakou poslouchatelnou alternativu. Pýcha’s team má slušné ambice stát se spasitelem českého éteru, tak neusnout na vavřínech a pořádně máknout na tom pokrytí. 🙂

Jarda

dostante ho na kotu radia hey! Tohle sou možná poslední skutečná rádia, co si můžou říkat rádia, a nejen to, je tam vidět i ten lidský faktor, člověk u toho nema poscit, jako by to tvořil robot s extra dokonalostí, je v tom trochu něčeho co děla člověka člověkem. 🙂 tyhle radia by se měla rozšířit a zasloží si místo v celoplošnem dab+, třeba ještě není tak pozdě, třeba první budou poslední a poslední prvními. Kež by se ten svět jednou aspon trochu otočil k lepšímu.

Jarda

tak kiss by měl jít už i v chebu, je tu někdo ze západních čech? jak vam to hraje?

Jarda

jinak, měl by to být rovný 900 vysílač v české republice, no a to jsem se těšil že tím bude rumburk 😀

H.

900 vysílačů a přitom výběr je horší než před 15-20 lety, kdy se seznam všech vysílačů vešel na 3 stránky A4. Máme teď ve firmě nějaké brigádníky a brigádnice, tak jsem se ptal, co oni a rádio. Čekal jsem, že to nebude nic moc, ale ty odpovědi mě stejně zaskočily: zájem naprosto nulový! Tak jsem jim jen řekl, že se tomu ani nedivím.

Lukáš

Myslím si, že Kiss si zaslouží zase pochvalu. Za poslední dny jsem slyšel v běžném denním vysílání One Love a Look Who’s Talking Now od Dr. Albana. To je velké zpestření oproti ohranině It’s My Life, kterou hrají všude a pořád. Také mě potěšilo třeba Mysterious Times a With My Own Eyes od Sash!. Everybody Jam od Scatmana Johna také výborná změna. Takhle mě Kiss opravdu baví a je radost ho poslouchat.

Jarda

Další 2 vysílače by měli být on air, 101,3 havlíčkův brod a 107,0 louny.

FF

Zdá se mi, že v poslední době i Radiožurnál pouští víc novinek než Kiss.

Jarda

Nejen ten, ale čro celkově hodne inovoval, no uvidime co bude dál když půlku čro vyrazili 😀 jestli pujdou opět kvalitou dolů. Někde se to projevit musí. No uvidíme jak co dopadne, snad stihnou co nejvic rozšiřit dab+ a osamostatnit karlovy vary, dřív než bude plně v platnosti babišův zákon.

JK

Já jsem zvědavěj na chystanou novou podobu Dvojky. Jestlipak se ČRo podaří získat zpět ztracené posluchače?

Lukáš

Musím Kiss velice pochválit a uctivě poděkovat za dnešní perfektní přenos Oldies festivalu z Ostravy. Vysílání jsme poslouchali celé odpoledne a večer na zahradě a bylo to naprosto úžasné. Krásně nám živě zprostředkovali vystoupení všech interpretů ve výborné kvalitě a v přestávkách do toho namíchali vynikající hudbu pouze z devadesátých let. Celý dnešek nemělo vysílání chybu a byla to naprostá bomba. Moc se jim to povedlo a pro nás milovníky devadesátek to bylo něco úžasného. Za dnešek mají moje obrovské uznání.

Philmen

Obávám se, že KISS v dalším výstupu poslechovosti klesne. Ke sloučení všech KISSů došlo před rokem a to si myslím, že už je dostatečná doba na tzv. „obměnu posluchačů“…..jenže zde bude ten kámen úrazu ….KISS má určitě skalní posluchače, ale na to, že jsou už skoro celoploška, tak mít cca 300tis. posluchačů, tak bych bral jako absolutní propadák. Podívám-li se na playlist za poslední týden, to rádio mě nemá čím nadchnout, hudba je předvídatelná, opakující se a novinky, které už vlastně ani novinkami nejsou, jsou v takových rotacích, že bych za chvilku znal i texty po zpátku 🙂 Myslím, že… Číst vice »

Honza

Přesně tak, dodnes mi Kiss Jižní Čechy chybí

Lukáš

Ono to má slušný základ a dobrý záměr. Ale je chyba, že se o to rádio přestali starat a poslední půl rok zní úplně stejně. Ze začátku pouštěli spoustu devadesátek, obměňovali je a přidávali jiné. Lidé z toho byli nadšení, protože to bylo něco úplně nového v éteru a mělo to šmrnc. Jenže postupem času zúžili výběr písniček a nechali tam jen určitý počet, který už pouští pořád dokola. Bohužel zmizelo hodně těch zajímavých, netradičních a zůstalo hodně těch ohraných. Další chybou je to, že do toho začali míchat hodně těch nudných neustále se opakujících „rádoby novinek“, kterými odradí ty… Číst vice »

Jarda

Tak slouční je jedno, ale aspon mohli zachovat ty studia a přepojovat program, tak by byl sice jinak seskladanej, ale chvili by hrali z prahy, chvili z brna, chvili jižní čechy atd, ne čiste vše praha, tedka to je spiš takovej normalizační pop a mainstream…. jako by měli sna jedno cd a to tam jelo pořad dokola, copak v tech „90kach“ nenatočili víc hitů? Proste tvrdei maistream zase… a ješte se o to nestarají, mohla to byt „oldies“ alternativa, ale takhle to bude stejna žumpa co všecky ty hitradia, blaníky, impulzy a tak podobně…

Philmen

Objevil jsem na netu Radio NRJ Energy z Bulharska, které se soustředí na hity od 90.let po současnost. Poslouchám je už skoro týden a hudební knihovna se zdá hodně obsáhlá a celkově to rádio nezní špatně. Poměr písniček „staré-nové“ je cca 55% – 45%, ale nové, tím myslím aktuální hity, nikoliv loňské jako uvádí český KISS a podává je za nové. Navíc, buď jsem měl štěstí anebo opravdu nehrají žádné bulharské písničky, max. bulharského interpreta zpívajícího v angličtině. Písničky z 90. a nového tisíciletí se zase tak moc neopakují a dost jich tam hrají, co bylo na Zlaté Praze anebo… Číst vice »

Matyas

Většina hudebních dramaturgů jsou chorými jedinci, kteří jsou pouhými figurkami v řetězci médií, pokud tedy vlastní trochu rozumu a mohou jej zapojit, rozhodně nečekejme pokroky k oduševnělým trackům, které by člověka zahřáli, něco v něm odstartovali a zanechali v rámci lidského života, jakým by měl v pravdě být. To se neděje a také proč že? Vše je poplatné době a stavu, který tu panuje mezi námi všemi.

Lukáš

Děkuji za skvělý tip, rádio určitě vyzkouším. Myslím, že podle toho co píšete, by mělo pasovat přesně na můj styl. Hudebním šéfem Kissu je aktuálně Roman Anděl z ranního Kissu. Ale podle mě tam nastavil určité písničky a dále se tomu moc nevěnuje. Mnohem lepší volba by byla kdyby se o hudební výběr staral Martin Hájek, DJ Basslicker nebo David Klesa – ten se snaží oživit výborné Rádio4U a k devadesátkám má srdeční vztah a perfektně se v nich orientuje. Nicméně i tak má Kiss jedinečný a bezkonkurenční playlist a jsem za něho vděčný. Ty devadesátky se prostě v FM… Číst vice »

Anonymní

Dobře, ale to je právě ono. nikde jinde se nehrají, tak každý bude samozřejmě rád, že uslyší třeba Dj Boba, 2 Brothers on the 4th Floor apod. jenže oba projekty měly i víc hitů, než ten jeden, co zrovna hrají, a to nepočítám i ty songy který vyšly na albech, který si lidi kupovali tehdy na kazetách a CD-čkách, mnozí je už i ztratili, takže by je třeba znovu rádi slyšeli. takže je otázka, proč točí pořád jedny a ty samý songy už několik měsíců (ve většině případů) a nezpestří těmi ostatními, málo známými, playlist. a když se objeví málo… Číst vice »

Beny

Nemate pocit, ze Kiss vyrazne omezil 90tkove hity v dennim vysilani?? Dle me jich ted vyrazne ubylo, ale pravidelny posluchac nejsem,

Václav

Tu a tam si ho pustím, k úbytku 90ek výrazně došlo během loňských prázdnin, pak se to drželo tak konstantně, pokud ubylo, tak to bylo nenápadné. Ještě záleží dost jestli všední den, nebo víkend, o víkendu je jich dost. Úbytek 90ek je ale na úkor toho že opakují stále dokola ty samé „novinky“ a jejich výběr je snad nejmenší z éteru AC stanic.

Jarda

taky jsem si všimnul… a to se kiss rozšiřuje do dalších lokalit.

Václav

Oni to koordinovali, když se ještě pořádně věnovali odlišnému retro stylu od ostatních, teď už nedělají ani jedno pořádně, poslechovost klesá v podstatě všude, takže přesně tak , rozšíření postrádá smysl, snad jen pro dálkové řidiče, že jim to vydrží dýl. Například v okresu Ostrava (3. největší město) má Kiss pouhých 9 tis, což je 8× míň než Helax (72 tis). Nejen tam je Kiss i pod Country, které se tam k pokrytí dostalo o mnoho později.

Lukáš

Já jsem téměř každodenní posluchač. Oproti začátkům 90tky opravdu ubyli, respektive byl zúžen jejich výběr. Nicméně je jich ve vysílání pořád většina, poměr ku novým hitům je 2:1. Většinou jedou 2 starší za sebou a pak 1 nová, to už mám vypozorované. Ale ty novinky jsou už opravdu ohrané, mají jich strašně málo. Když už tam chtějí míchat novější hity, tak by jich měli mít podstatně víc a častěji je přidávat a měnit. I devadesátky by mohli rozšířit a přidat tam zase nějaké jiné. Poslední dobou mám pocit že usnuli na vavřínech a o Playlist se už vůbec nikdo nestará.… Číst vice »

JK

Podle mě by Kiss nejlíp udělal, kdyby do vysílání vedle současných a často zajímavých devadesátek a milénia přidal i fresh hity, jako tomu bylo dřív. Taková kombinace současného Kissu s např. Fajn rádiem, třeba v poměru 50:50. Tak by určitě Kiss oslovil mnohem větší množství posluchačů, protože co všude možně čtu a slyším, tak jim fresh novinky ve vysílání prostě chybí.

Jarda

radio kiss spustilo dva vysílače v královéhradeckém kraji na 107,1 náchod a 89,4 trutnov. Potvrdil mi to jihlavský dx club 😉

Honza