Komentáře a diskuze

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

550 komentářů Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

 • Jarda

  kissu zbývá spustit poslední 4 vysílače, zato beatu 2 kdežto u coutry jich je 9 a pro signál radio 2
  Vše vysílače Radio United.

  • Michal

   A pak že nejsou frekvence…

   • Petr Kružík

    Upřímně, nejsou! Žádné ze 14 krajských měst již nemá volný koordinovatelný kmitočet. Velice teoreticky K.Vary, možná Liberec, ale jen 50-100 v úplném centru, kdy signál 54dBuV nesmí za žádných okolností přesáhnout hranice města. A nižší rušící intenzity se zastavit nedaleko od. To je asi tak k odpovědi na rozvoj po zásadních aglomeracích v ČR a návrhů kót vpravdě nebeských. Okresní města jsou na tom v drtivé většině obdobně. A jinde se radiím vysílač budovat opravdu nevyplatí. Všimněte si, jakou 14 zkoordinovalo a nyní oživuje ČRo (Sušice, Prachatice, Krumlov, J.Hradec, Velké Opatovice a podobné). Okrajové a terénem z několika stran sevřené lokality. I Country má novou devítku pro spíše okrajové lokality na doplnění celoplošnosti. Není to o nějakém rozvolnění metodik ČTÚ. Je to o kótách a lokalitách, diagramech. Výpočetní software RadioLab a dB hodnoty uplatnění se novinky ve spektru jsou stále tytéž.
    Říkám to proto, než tu začne zase někdo brečet. Že ten a ten a tohle a tohle. Nekouká se na kontext a do hloubky, vše se bere maximálně povrchně. Kluci, mám dojem, že tady se ve většině diskusí fakt jenom brečí. 🙁

   • Michal

    Petře, brečí, protože stav českého éteru je skutečně k pláči.

 • hony

  kdyby kiss udelal dva programi kiss na 90s a druhy na fresh hity kissmanii kissparadu a dalsi nove porady

 • JK

  Kiss ode dneška s novými moderátory.
  Mezi 12 a 14 hodinou nově vysílá Sonia Edde, známá z Primy COOL, po ní následuje Odpolední Jump Aleše Matouška (také známý z Primy COOL) a Radka Hrdiny (Seznam TV).

  • Ovi

   Dvojice Matoušek a Hrdina se vrací, ještě před necelým rokem vysílali Ranní jump na Radiu Spin a v mezičase byl Radek Hrdina víkendovým ranním moderátorem na Frekvenci 1 (na jejím webu je uveden stále).

 • Soundwaver

  Co se ale bohužel nemění, jsou stále jedny a ty samé songy, hrané až na velmi minimální vyjímky už několikátý měsíc.

 • Honza

  Ti noví moderátoři mě na Kissu vůbec nesedí – připomíná mi to Evropu 2, celoplošný Kiss už mě skoro začal vyhovovat díky super moderátorům: Roman Anděl, Bára Tlučhořová, DJ Basslicker (Václav Votava), Honza Průcha – klasika z Kiss Jižní Čechy, ale baví mě i Michal Kavalčík, Vojta Sklenář nebo i Martin Hájek. Ale teď už to zase není ono. Jinak škoda že v jižních Čechách není žádné regionální rádio které by hrálo stejně jako Kiss JC.

 • Jarda

  Most uz vysila, ceska lipa ma nejaky problem (auto na ni nechce preladit) a chybi uz jen par vysílačů.

 • Honza

  Poslední dobou mě připadá že playlist rádia Kiss se obohacuje i o zajímavé novinky které bych na Kissu nečekal viz:Armin van Buuren – Blah Blah Blah nebo Tiësto & Sevenn – BOOM. Jsem rád také že ráno Roman s Bárou se toho playlistu nebojí. Jen tak dál.

  • Lukáš

   Jojo, také jsem to zaregistroval. Přidali i nějaké devadesátky do běžného vysílání, např. Snap – The First, The Last, Eternity nebo Snap – Welcome To Tomorrow nebo Sophie B. Hawkins – Right Beside You. Je jich více a je to příjemné hudební zpestření.

 • Lukáš

  Včera hráli v Diskopříběhu nový hit od Masterboy – Are You Ready (We Love the 90s). Velice si vážím že takový hit zařadili do vysílání, protože jsem vůbec netušil že Masterboy ještě vydávají nové písničky a jinak bych ho asi nikdy neobjevil. Je to hodně povedené, líbí se mi, že i v dnešní době vytvořili hit ve stylu devadesátek. Všem milovníkům devadesátek ho určitě doporučuji poslechnout.

  • JM

   Od doby, co tam není Michal David, se Diskopříběh dá poslouchat a těch 90s raritek tam lze slyšet spoustu. Skvělý je i DJ Basslicker a jeho Horečka sobotní noci, nedávno jsem slyšel po cestě autem a bavilo mne to od začátku do konce…

  • Ovi

   Eurodance jsem intenzivně konzumoval v pubertě, takže k tomu mám jistý vztah. Masterboy jsem vždycky vnímal jako slabší projekt ve srovnání s 2 Unlimited, Captain Hollywood Project, Culture Beat, Fun Factory a podobnými. S odstupem tu hudbu vnímám kritičtěji a dnes u mě obstojí jen některé songy z té doby. Nová skladba Are You Ready má v mých uších takový východoevropský lacině diskotékový sound bez nápadu. Zpěvačka Beatrix Delgrado má ale pořád pěknou barvu hlasu. Kiss běžně neposlouchám, jen tu a tam naladím jako jiná rádia, ale obvykle natrefím na málo perel a moc hlušiny. Tím netvrdím, že je Kiss špatný. Zajímalo by mě, jestli hraje třeba tyto skladby, které mi i z dnešního pohledu přijdou velmi dobré a kdybych v rádiu hrál eurodance, určitě je tam dám: https://youtu.be/_vkVXbtqLpI nebo https://youtu.be/dN8e9b2ON8s.

   • Lukáš

    Jojo, taky jsme v pubertě s kamarádem strávili mraky času u rádia, hltali vysílání a nahrávali každou novinku. A ten styl muziky ve mě zakořenil až do dnes. Vámi zmíněné skladby jsem tam už slyšel, ale pouze v pořadu Diskopříběh. V běžném playlistu je myslím nemají. Nicméně jak už zde bylo psáno, tak nedávno nějaké skladby přidávali, jak nové tak devadesátky, tak je možné že tam postupně přidají i tyto. Kdybych je tam někdy zaslechl, tak dám určitě vědět.

   • frkotou

    Přesně tento styl hraje internetové rádio 4U, které znovu odstartuje už v listopadu.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)