Komentáře a diskuze

Články

Ivo Harvánek

Ivo Harvánek

Už od dětství se zajímám o rozhlasové vysílání. Prvotním impulsem byl vznik duálního systému po roce 1989 a související nástup soukromých stanic. Po roce 2000 se mými důležitými tématy staly vlastnická a programová centralizace rádií a možnosti existence specializovaných a alternativních formátů v konsolidovaném tržním prostředí.

Zaměřuji se primárně na obsah, především programování hudebních formátů stanic, zabývám se rovněž základními technickými parametry broadcastingu. První praktické zkušenosti s rozhlasovým vysíláním jsem získal na začátku milénia ve studentském projektu Rádio Kolej v Ostravě.

Od ledna 2014 do února 2019 jsem se podílel na vysílání Color Music Radia v Praze především jako konzultant celkové hudební dramaturgie stanice a autor show Ebony.

Názorový web Oviradio.cz provozuji od roku 2006. Z jeho obsahu citují a odkazují na něj i jiná média, např. DigiZone, Médiář, Digitální rádio nebo RadioTV.

Dlouhodobě jsou mi blízké zejména stanice stojící mimo většinový vkus a orientující se na náročnějšího posluchače. V současnosti nejčastěji poslouchám:

  • Color Music Radio
  • Český rozhlas Plus
  • Solar Radio
  • Mi-Soul

 

Ing. Ivo Harvánek

IČO 04604776

Praha 4

oviradio.cz@gmail.com

+420 607 722 958

LinkedIn   Twitter

Vedle podnikání v oblasti produkce obsahu jsem také finanční controller KIA MOTORS CZECH s.r.o.