Ivo Harvánek: „Chtějí-li národně konzervativní populisté financovat Český rozhlas z daní místo poplatků, není to proto, aby zachovali jeho nezávislost a společenský význam.“
Hudební tipy nejen pro dramaturgy rádií na Spotify
Nejnovější komentáře
Míra: Ani bych se nedivil, kdyby zůstala dvojička Rádio Praha 107,1 + 99,3. Možná by se ještě našlo misto, kam 107,1… 07:08 18.06.2026
Martin: Co třeba Rádio Ukrajina – 99,3 FM – však těch žlutomodrých posluchačů by v metropoli bylo dost! Ne, to je… 23:23 17.06.2026
LiborV: Můj tip Český Impuls/ Impuls Gold, Oldies rádio, Beat Hard and Heavy ?. Jestli je v pražském éteru prostor pro… 22:23 17.06.2026
LiborV: Souhlasím s Vámi, že nejpravděpodobnější uchazeči o pražskou 99,3 budou digitální odnože ze současných velkých mediálních domů. K Českému Impulsu,… 22:14 17.06.2026
Jakub DXer: V posledním RUDLu k tomu nic neříkali, ale v dřívějších vydáních zmiňovali, že byli soukromě v Praze na demonstraci a… 21:05 17.06.2026
Oviradio.cz: Radio Proglas podpořilo Český rozhlas a Českou televizi. Ani jeho jednatelé současné vládě dotačních podvodníků, lhářů a udavačů komunistické tajné… 19:58 17.06.2026
RRTV vyhlásila licenční řízení na FM vysílač Praha – Petřín 99,3 MHz 1 kW.
Kdo by se mohl přihlásit ze stávajících subjektů? Nejpravděpodobněji někdo z trojice Český Blaník, Český Impuls a Oldies. Původně někteří z nás pracovali s domněnkou, že to půjde přímo ČRo Rádio Praha.
RRTV také vyhlásila licenční řízení na
Jeseník 89,9
Moravská Třebová 90,3
Velká Bíteš 96,4 (recyklace kmitočtu Proglasu z Třebíče)
Sušice 97,5
s předpokládaným vítězem Radio Kiss,
Moravská Třebová 96,9
Kuřim 97,2
Zbýšov (Brno-venkov) 101,5
s předpokládaným vítězem Country Radio.
Ta dost rušená pražská frekvence je dle mého méně lukrativní než naprosto nerušené frekvence z Ještědu nebo Pradědu. Ale zase z ekonomického pohledu je 1 kW v centru Prahy dost zajímavá, i když na periferii na západě nebo jihu bude mít trochu problémy s Radčí. Navíc by určitě šla posunout na jinou kótu než drahý Petřín u ČRa.
Ani bych se nedivil, kdyby zůstala dvojička Rádio Praha 107,1 + 99,3. Možná by se ještě našlo misto, kam 107,1 přesunout. Nebo by vysílač 107,1 zůstal na místě.
Fungl nový projekt jen na základě tohoto licenčního řízení ne (pokud se něco už nepřipravuje pro DAB), ale pro nějakého nováčka z DABu by to asi smysl dávalo…
To jsem tady už psal – přál bych to Slow Downu, kdyby se přihlásil, ale šance malé. Bude hodně zájemců. Kilowatt v Praze má velký potenciál posluchačů.
Možná bych dal tipovačku, kdo se přihlásí a až bude seznam přihlášených, tak pak tipovačku, kdo vyhraje. Tak tedy první část: Zkusi štěstí Krokodýl, Free 107 nebo Energic pana Hájka?
Myslím, že pana Plachého už idea potenciálního výpadu do Prahy dávno opustila, obchodně nedává smysl tlačit regionálně specifický produkt do zcela odlišného teritoria. Rozumné by byly jen ty projekty, které by oslovovaly pražské nebo celoplošné publikum. Jinak to bude mít poslechovost jako RFI.
Energic je v současné podobě velmi málo konkurenceschopný projekt. FM mu moc nepomůže. Ani ostatní DAB projekty mimo rozhlasové domy penězi nehýří. Nevím, jestli by na Petříně dostaly lepší cenu, pokud už jsou u CRA v DABu, nebo by šlo 99,3 šoupnout o kousek vedle na Strahov k jiným operátorům.
Můj tip Český Impuls/ Impuls Gold, Oldies rádio, Beat Hard and Heavy ?. Jestli je v pražském éteru prostor pro něco ve stylu rakouskéhp Lounge FM s ambientem a relaxem odhadnout neumím.
Souhlasím s Vámi, že nejpravděpodobnější uchazeči o pražskou 99,3 budou digitální odnože ze současných velkých mediálních domů. K Českému Impulsu, Českému Blansku a Oldies rádiu si dovolím zmínit ještě Impuls Gold. Umím si ještě představit ekonomický smysl odnože rádia Beat ve stylu Hard and Havy. Pro některé jsou Rock rádio i Beat moc „měkké stanice“. Na elektronickou hudbu to nevidím.
Radio Proglas podpořilo Český rozhlas a Českou televizi. Ani jeho jednatelé současné vládě dotačních podvodníků, lhářů a udavačů komunistické tajné bezpečnosti nevěří.
https://zpravy.proglas.cz/udalosti/prohlaseni-proglasu-ohledne-verejnopravnich-medii/
V posledním RUDLu k tomu nic neříkali, ale v dřívějších vydáních zmiňovali, že byli soukromě v Praze na demonstraci a také v průvodu v Brně.
RRTV vyhlásila licenční řízení na FM vysílač Praha – Petřín 99,3 MHz 1 kW.
Kdo by se mohl přihlásit ze stávajících subjektů? Nejpravděpodobněji někdo z trojice Český Blaník, Český Impuls a Oldies. Původně někteří z nás pracovali s domněnkou, že to půjde přímo ČRo Rádio Praha.
RRTV také vyhlásila licenční řízení na
Jeseník 89,9
Moravská Třebová 90,3
Velká Bíteš 96,4 (recyklace kmitočtu Proglasu z Třebíče)
Sušice 97,5
s předpokládaným vítězem Radio Kiss,
Moravská Třebová 96,9
Kuřim 97,2
Zbýšov (Brno-venkov) 101,5
s předpokládaným vítězem Country Radio.
Jak je vidět, tak kilowattka v Praze bylo příliš silné sousto na přímé přidělení ČRo, když se důrazně ozval další zájemce (zájemci).
Ta dost rušená pražská frekvence je dle mého méně lukrativní než naprosto nerušené frekvence z Ještědu nebo Pradědu. Ale zase z ekonomického pohledu je 1 kW v centru Prahy dost zajímavá, i když na periferii na západě nebo jihu bude mít trochu problémy s Radčí. Navíc by určitě šla posunout na jinou kótu než drahý Petřín u ČRa.
Ani bych se nedivil, kdyby zůstala dvojička Rádio Praha 107,1 + 99,3. Možná by se ještě našlo misto, kam 107,1 přesunout. Nebo by vysílač 107,1 zůstal na místě.
Bude o to velký zájem… Žijeme již několik let v době DABové, ale FM se dal přiděluje 🙂
Myslím, že uchazečů mnoho nebude. Vůbec nečekám zcela nový projekt.
Fungl nový projekt jen na základě tohoto licenčního řízení ne (pokud se něco už nepřipravuje pro DAB), ale pro nějakého nováčka z DABu by to asi smysl dávalo…
To jsem tady už psal – přál bych to Slow Downu, kdyby se přihlásil, ale šance malé. Bude hodně zájemců. Kilowatt v Praze má velký potenciál posluchačů.
Vychází to na 800 tisíc obyvatel, ze západu dost ruší Plzeň s 10 kW ERP.
Možná bych dal tipovačku, kdo se přihlásí a až bude seznam přihlášených, tak pak tipovačku, kdo vyhraje. Tak tedy první část: Zkusi štěstí Krokodýl, Free 107 nebo Energic pana Hájka?
Myslím, že pana Plachého už idea potenciálního výpadu do Prahy dávno opustila, obchodně nedává smysl tlačit regionálně specifický produkt do zcela odlišného teritoria. Rozumné by byly jen ty projekty, které by oslovovaly pražské nebo celoplošné publikum. Jinak to bude mít poslechovost jako RFI.
Energic je v současné podobě velmi málo konkurenceschopný projekt. FM mu moc nepomůže. Ani ostatní DAB projekty mimo rozhlasové domy penězi nehýří. Nevím, jestli by na Petříně dostaly lepší cenu, pokud už jsou u CRA v DABu, nebo by šlo 99,3 šoupnout o kousek vedle na Strahov k jiným operátorům.
Co třeba Český Impuls?
Myslím, že kdysi měl spadeno na bývalou západočeskou síť rádia Samson…
Ale mám takový dojem, že se říkalo, že to chce Oldies radio
Můj tip Český Impuls/ Impuls Gold, Oldies rádio, Beat Hard and Heavy ?. Jestli je v pražském éteru prostor pro něco ve stylu rakouskéhp Lounge FM s ambientem a relaxem odhadnout neumím.
Souhlasím s Vámi, že nejpravděpodobnější uchazeči o pražskou 99,3 budou digitální odnože ze současných velkých mediálních domů. K Českému Impulsu, Českému Blansku a Oldies rádiu si dovolím zmínit ještě Impuls Gold. Umím si ještě představit ekonomický smysl odnože rádia Beat ve stylu Hard and Havy. Pro některé jsou Rock rádio i Beat moc „měkké stanice“. Na elektronickou hudbu to nevidím.
Co třeba Rádio Ukrajina – 99,3 FM – však těch žlutomodrých posluchačů by v metropoli bylo dost!
Ne, to je samozřejmě nadsázka 😉
Mimochodem, ví se něco o té volné liberecko-jablonecké kilowatce 102,3 FM?
Toto bude zajíma asi hlavně pana Jiřího:
Nejvyšší stavba v České republice je na odstřel – Novinky
Právě pan Jiří tuto zajímavost přinesl již v květnu:
https://www.oviradio.cz/postrehy/komentujeme-aneb-misto-pro-vas-prispevek/comment-page-613/#comment-45038
Fresh rádio hlásí odstávku ostravských FM. Na 103,6 ticho, na 88,6 hraje cosi co se identifikuje jako Helax.
ale dá se poslouchat v dab+ fm neposlouchám už
„Nejvyšší stavba v ČR je na odstřel“ – jedná se o dva stožáry u Českého Brodu (novinky.cz)