Komentáře a diskuze

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

550 komentářů Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

 • Honza

  Na nový Kiss jsem si už zvykl ale jediný co mi na něm vadí tak je to že nehrajou moc novinek a když už teda nějakou zahrajou tak to hrají pořád (viz:Chainsmokers and Coldplay – Somethink Just This) v tomto bylo Kiss Jižní Čechy mnohem lepší, jen vyšla nová písnička a hned do týdne jí začali hrát. Ale nevím třeba jim to Cartmaster nenabízí takové novinky. Jinak raní Kiss Romanem a Bárou je supr, je to skvělé pokračování Jižního rána, i Zbyněk Janíček (z kiss Protonu) z u večerního jukeboxu je fajn. Jo a ještě je škoda že Dj Basslisker už nedělá kissmánie už to bude rok co nejsou:(.

  • hony

   Jo to novy je na hovno kissmanie mi chybi a nova muzika taky jen tvrdohlavej a prachatej hroch rika ze na to ne ma prachy a je bohatej az u prdele už od sedmi let jsem to poslouchal a jednou jsem snil az mi bude osumnact budu soucasti kiss jc ja

  • hony

   dj basslicker :za kissmanii jsem loboval nescetnekrat a bohuzel je to na novy kiss prilis tvrde a nekomercni jo a mam otazku na dj basslickera kissparada je nahravka protoze koukam na vebky ty tam nejsi

 • dj basslicker

  za kissmanii jsem loboval nescetnekrat a bohuzel je to na novy kiss prilis tvrde a nekomercni , tak jsem to po roce premlouvani uplne vzdal .. skoda , ale pry by tento format dle vedeni zaujal mensinu. coz si nemyslim, protoze u nas na kiss jc to frcelo skvele .. stare casy se uz bohuzel nevrati

  • Lukáš

   Děkujeme za snahu, škoda že to nevyšlo. I když jsem byl dříve v pokrytí Kiss Delty, tak jsem Kissmánii ladil přes internet a bylo to naprosto famózní. Jsem rád aspoň za Horečku sobotní noci, kde lze slyšet zajímavé hity. Dobrý playlist mají také večerní Jukeboxy a Diskopříběh. Běžné denní vysílání je už takové opatrnější. Pamatuji si, že ze začátku po přeformátování byl výběr písniček odvážnější a zajímavější. I přes den hrálo spousta zajímavých písniček z devadesátek, které tam už nyní slyšet nejsou. Je znát, že byl playlist oproti začátkům zredukován a omezen. Nicméně i tak je to pořád velice kvalitní rádio daleko před konkurencí. Tolik tanečních devadesát žádné jiné rádio ani zdaleka nenabídne.

  • Petr

   Vašku vysíláš ještě vůbec na rádiu Spin 96,2?

   • dj basslicker

    tak jsem rad ze se libi! v dnesni dobe to neni jednoduche :-)) v horecce obcas kopnout naplno muzeme nastesti 🙂 a na spinu uz nejsem, nechal jsem si v sobotu radeji horecku na kissu

 • dj basslicker

  a do cartmasteru se da vlozit cokoliv jen na celoplosce se nesmi riskovat s neosvedcenymi hity , proto se nehrajou fresh novinky jako drive

 • Anonym

  Já chci zpátky igorka a jeho ranní sprchu a ostatní paťase Pavla a Pavla juli Ondru vlasťu macika Zuzku a další :'( nechci to co je teď 🙁

 • Honzaáírýe¨

  Aha tak to je velká škoda. Jinak díky za odpověď!

 • Lukáš

  Ve středu to bude na Kissu jízda. Od rána až do půlnoci budou hrát jen podle vyplněného playlistu od posluchačů a zatím to vypadá že to bude mazec.

  • Honza

   Na to se moc těším, konečně nějaké to spestření playlistu. Ještě si pamatuju že toto přesně měli i na Kiss Jižní Čechy.

  • Michal

   Kde se dá do takového playlistu nahlédnout? Zajímalo by mě, co si typický posluchač Kissu žádá.

   • Ovi

    Na webu Kissu. Odkaz dávat nebudu, je to guláš.

    • Michal

     Přiznám se, že napoprvé jsem to tam přehlédl. No čekal jsem to horší. Bude zajímavé slyšet na Kissu třeba Michala Tučného nebo Zagorku. Pro náhodného posluchače to bude asi trošku šok. Ale budiž, nápad je to zajímavý.

    • Jarda

     třeba některé songy pokud nejsou na kissu, tak se objeví v rotaci, když to lidi chtěj tak je pravděpodobné že se některe mohou dostat do rotace, pokud tam nejsou.

    • Michal

     Zkoušel jsem do playlistu vložit jednu skladbu a není tam. Takže to stejně prochází jakousi cenzurou a vybírají si jen to co se jim hodí, možná i na co mají aut. práva.

    • Jamar

     Jenom ze zvědavosti, co to bylo za skladbu, kterou nezařadili? Ono pokud ji nemají v archivu nebo nejde rozumně sehnat, tak to asi nejde. A třeba takové Koupim ti papuče p**o by asi moc neprošlo 🙂
     Jinak ale to dnes poslouchám při práci, samozřejmě je to šílenej maglajs, ale na druhou stranu mě to baví (schválně jsem nekoukal na playlist a čekám, co příjde jako další) a docela oceňuju, když se klasické komerční rádio odváží trochu ze svého konvenčního a předvídatelného playlistu.

    • Michal

     Rasmus Faber & Frida – Hidden Thoughts.
     Žánrově to docela zapadá do konceptu vysílání, tak mě překvapilo, že to nezařadili, když tam jsou i takové úlety jako Přátelé Zeleného údolí, Šmoulové a podobně. Ale zase je fakt, že u nás to není známé a z českého rádia jsem to snad nikdy neslyšel.

    • Lukáš

     Poprvé mi písničku také nezařadili a skočila tam jiná. Zkusil jsem ji ale dát znovu na jiný čas a tam už se zařadila. Podle mě to nebude tím že by Vaši písničku nechtěli zařadit, ale spíš si myslím že se jim sejdou třeba desítky písniček na jednu pozici a oni z nich musí vybrat jen jednu nebo tam dát toho kdo byl nejrychlejší. Přeci jen je to celoplošné rádio a určitě tam musel být velký zájem a nemohlo se tam všechno vejít.

 • Honza

  Konečně po roce na vlnách Kissu hrajou pořádný pecky jako BRENNAN HEART VAN HALEN IS A ROCKSTAR. To musí být DJ Basslickera srdcovky. Mohli by to zařadit do playlistu, myslim že o to by zájem byl. Tak uvidíme co na to vedení.

 • Ovi

  Před rokem jsme tu intenzivně řešili konec regionálních Kissů. Jak po roce změny na síti Kiss hodnotíte? Posloucháte Kiss? Já obvykle nikoliv. Při přelaďování málokdy narazím na něco, co by mě zaujalo, mám smůlu na běžný popový mainstream, ohrané věci. Postrádám atmosféru a jedinečný styl, jako mají ostatní rádia Radio United. Popová/hitová rádia jsem sledoval celá devadesátá léta. Po roce 2000 jsem začal tíhnout k rádiím mimo mainstream (alternativní, urban a black formáty) a vůbec ke stanicím, které hrají i to, co neznám nebo jsem velmi dlouho neslyšel. Asi proto mě Kiss zatím nebaví, ale kdo ví, možná časem dozraju (je mi 38) :-).

  • Lukáš

   Já poslouchám Kiss téměř denně. Krátce po přeformátování byl program jedinečný, ve vysílání převažovali taneční hity z devadesátých let, nebylo tam moc novinek, o víkendech se hráli prakticky pouze devadesátky a byl hodně široký playlist. Bylo slyšet hodně zajímavých zapomenutých písniček a poslech mě vyloženě bavil každým dnem. V poslední době se ale výběr devadesátek přes den dost zúžil a bylo mezi ně zařazeno hodně novějších písniček, jak píšete vy – běžný popový mainstream. Tím se pro mě kouzlo tohoto rádia trošku vytratilo. Nicméně i nyní lze ve vysílání narazit na zajímavé devadesátky, které jinde nehrají. Objevuje se jich tam pořád dost a je to podle mě nejlepší rádio tohoto druhu, které se dá na FM naladit.

  • Honza

   Já jsem se s tím asi půl roku nemohl smířit s koncem Kiss Jižní Čechy. To rádio bylo nejlepší, poslouchal jsem ho 4 roky a mě jsem ho nejraději. Ráno bylo Jižní ráno s Romanem a Bárou a Adél to nejlepší probuzení co mohlo být, pak také odpolední dvojka s Vaškem a Nikol zpříjemnilo každé odpoledne a nejlepší co bylo tak byla Kissmánie s DJ Basslickerem, takové luxusní songy se jen tak nikde nehrály, měla 500 dílů a každý díl byl jedinečný tím že Vašek hrál srdcem:), a celkově prostě nej rádio, už jen to že bylo v Českých Budějovicích. Ale abych odpověděl na otázku jaký mám názor na současný Kiss tak asi takle: První 4 měsíce se to nedalo poslouchat (nevím jestli to bylo pro mě moc velká změna, nevím) ale tak asi od listopadu 2017 jsem opět naladil Kiss a začalo mě to celkem bavit-asi jsem si opravdu zvykl, raní Kiss je hodně dobrý, Romanovi a Báře se hodně dobře podařilo pokračovat a možná ještě lépe, ale hůř je na tom DJ Basslicker toho je mi opravdu hodně líto, S Kissparádou sice pokračuje dál ale bohužel s Kissmánií už mu pokračovat nedovolili:((, pak večerní jukeboxy se Zbyňďou Janíčkem mě také baví, ale celkově na celoplošném rádiu Kiss mě vadí jak nehrajou novinky a hrajou pořád ty svoje samí písničky dokola, neříkám že jsou špatný ale nějaká změna by neuškodila. A když to shrnu úplně celkově tak na celoplošný Kiss jsem si zvyknul ale aspoň tu Kissmánii mohli zachovat, ale zase chápu že pozdě v noci by nebylo úplně příjemné DJ Basslickerovi dojíždět z Českých Budějovic do Prahy. Jinak je mi 17 a ano i v tomto věku i v dnešní době poslouchám rádio, mám i Spotify ale občas mi příde lepší to rádio kvůli moderátorům.

   • JK

    Mně je 16 a rádio taky poslouchám. Nedokážu si to bez něj představit. Podle mě není pravda, že by mladí už rádio moc neposlouchali, stačí se podívat na druhé nejposlouchanější české rádio, Evropu 2. Já osobně poslouchám nejraději Reginu DAB Praha, teď jsem po dlouhé době začal na zkoušku poslouchat Kiss, dřív jsem příležitostně poslouchal Kiss 98 hlavně kvůli osmdesátkám a malému množství české hudby ve vysílání. Hned po sloučení a přeformátování mě rádio přestalo bavit a přešel jsem na Blaník a Hitrádio. Pak jsem objevil právě Reginu, která se hned stala moji jedničkou. Teď pár dní poslouchám Kiss a není to špatné, ale na Reginu to nemá. Ale dokážu si představit, že by Kiss mohl nahradit současný Radiožurnál v autě a na cestách, při poslechu rádia na mobil, kdyz ta Regina vysílá jenom v DAB. Ovšem dnes jsem si poprvé naladil Kiss místo Radiožurnálu i ráno a musím říct, že mě, ačkoliv tam není moc informací, to docela baví, ti dva jsou dobří. Takže u mě to je aktuálně Regina DAB Praha, ráno Radiožurnál a příležitostně podle nálady Blaník kvůli české a starší hudbě, uvidíme kam se u mě dostane ten Kiss. Taky mám velká očekávání od Zelené hory, pokud se to povede, tak by u mě mohla všechna ostatní rádia kromě Reginy nahradit, no uvidíme.

  • Vojta(1)

   Kiss mám rád. Oceňuji přehnanou četnost zastoupení devadesátkové hud. tvorby v jeho programu. Na devadesátkách jsem vyrůstal. Tenkrát mě fascinovaly všechny ty tucárny z taneční ligy. Při poslechu současného Kissu si vzpomenu na zaniklé rádio Zlatá Praha a hitparádu Zlaťáky, pak také Bonton (ten původní) a i Golem.
   Škrobený moderátorský projev Kissu však musí reflektovat dnešní požadavky a tak logicky přichází o tu někdejší surovost a úchylnost.

 • Honza

  Velmi zajímavé je že na webu Kissu jsem našel toto: https://www.kiss.cz/webcam/proton.jpg

 • Pavel

  Dnes večer v 21.00 to bude přesně rok co nám odstřihli Kiss Jižní Čechy, už rok bez Kissmánie a fresh hitů :(((

  • hony

   jen verit kdy se to vrati furt dokola posloucham nahravky z kissmanie a jizniho rana a dalsich nebo treba he mr dj skoda toho hroch blbej

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)