Komentáře a diskuze

  • Vaclav 29. 3. 2020 v 14:28 k KomentujemeA jak vnimate neustálé prerusovani starymi novinkami? Stejně i kdybych chtěl slyšet urcity novy hit, nepodaří se to behem čtvrthodinky...
  • Ovi 29. 3. 2020 v 13:46 k KomentujemePřestože jsem eurodance v devadesátých letech docela intenzivně konzumoval, nahrával na kazety, poslouchal hitparády, pouštěl spolužákům ve ...
  • Míra 29. 3. 2020 v 10:19 k KomentujemeAha, pak to bylo opravdu přímo vysílání ccir. Jestli si dobře pamatuju, vysílalo se v češtině jen část dne...Frekvenci si...
  • Jirka 29. 3. 2020 v 10:00 k KomentujemeJa zacinal kdysi na Aiwa ( v dobe kdy sem poslouchal Golem, RIO, Triangl, Voice of America atd), model si...
  • H. 29. 3. 2020 v 09:37 k KomentujemePři klasické mezifrekvenci 10,7 MHz a oscilátoru nad přijímaným kmitočtem se do pásma 66 až 73 MHz zrcadlil rozsah 87,4...

Články

Přehled FM vysílačů na Olomoucku

Frekvence (MHz)StaniceRDS (PS)StanovištěVyzářený výkon (W)Pol.Poznámka
92,3Radio Haná
Radio Haná
*_HANA_*^Pohořany5012V
92,8Český rozhlas Olomouc
Český rozhlas Olomouc
R-OL____^Olomouc - Radíkov794Htaké v DAB+
93,8Radio Beat
Radio Beat
__BEAT__Olomouc - RCO200Vmutace Morava
95,6Hitrádio Orion
Hitrádio Orion
HITRADIO
_ORION__
Olomouc - Foerstrova251VRT+, mutace Olomouc
96,0Fajn radio
Fajn radio
__FAJN__Olomouc - Tabulový vrch501VRT+, mutace Olomouc
97,1Radio Rubi
Radio Rubi
*_RUBI_*^Pohořany5012V
100,0Radio Haná SkyRock
Radio Haná SkyRock
SKYROCK_Olomouc - Nová Ulice151V
101,3Radio Čas Olomoucko
Radio Čas Olomoucko
--CAS--_
>>CAS<<_
Olomouc - Cihelny100V
103,4Rock Max
Rock Max
ROCK_MAX^Olomouc - Kmochova200V
105,6Radio Z
Radio Z + BBC World Service
ZET_____Pohořany501VRadio Z po-pá 6:00-19:00, so-ne 7:00-19:00, jinak BBC World Service z Velké Británie; oficiální název ZET
106,1Radio Kiss
Radio Kiss
__KISS__Olomouc - RCO437V
107,2Český rozhlas Plus
Český rozhlas Plus
R-PLUS__Pohořany1000Vmono; také v DAB+

Vysvětlivky: VKV = velmi krátké vlny; FM = frekvenční modulace; MHz = megahertz; RDS (PS) = název programu v Radio Data System; ^ = dynamický údaj PS; W = watt; Pol. = polarizace antén V vertikální (|), H horizontální (-), M mixová, smíšená, kruhová (x); RT+ = Radiotext Plus.

Chyby nejsou vyloučeny.

Podrobnější informace ke stanovištím

Pohořany

věž – RUBI, spol. s r. o., vrchol Jedová, Dolany

Olomouc – Radíkov

věž – České Radiokomunikace a.s., Lošov 183, Olomouc – Lošov

Olomouc – Foerstrova

dům, Foerstrova 970/1, Olomouc – Nová Ulice

Olomouc – Tabulový vrch

dům s vodojemem, I. P. Pavlova 1017/62, Olomouc – Nová Ulice

Olomouc – Nová Ulice

dům, Pionýrská 991/22, Olomouc – Nová Ulice

Olomouc – Cihelny

komín, Balcárkova 755/35, Olomouc – Nová Ulice

Olomouc – Kmochova

dům, Kmochova 964/1, Olomouc – Nová Ulice

Olomouc – RCO

Regionální centrum Olomouc s.r.o., Jeremenkova 1211/40b, Olomouc – Hodolany.

22
Komentáře

9 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
hony

i ten čas je taky na nic v Olomouci mi to taky nehralo nijak spise to jelo z Mohelnice 🙁 .

hony

nejlepší by bylo kdyby jel zet z radikova olomouc by to vykrylo lepe.

Josef Dostál

Zdravím, předně nejsem odborník, jen uživatel. Bydlím v Litovli a nemohu chytit Vltavu. V hifi věži je jen cca 1,5 m dlouhý drát-antena. Dá se signál vylepšit ? Rozhlas dvojka, Brno, Olomouc – vše OK.
Děkuji za odpověď.

Michal

Ani na 98,2 MHz nic nehraje, když se dá „anténa“ do vodorovné polohy? Litovel je sice na hraně kvalitního pokrytí Vltavy z Pradědu, ale s trochou snahy by to tam hrát mělo.

Franz

Neřekl bych úplně, že je Litovel na hraně kvalitního pokrytí z Pradědu (40 km), ale je pravda, že pokud je to někde v městské zástavbě, může být signál utlumen. Podobně jako v Olomouci (55 km), zvlášť v jihozápadní části města jsou z Pradědu hlušší místa. Jedná se o 20 kW s horizontální polarizací, kdyby jel Praděd vertikálně, pravděpodobně by to signál trochu zvedlo. 98.2 má v Litovli podle FMscanu 65 db, což by mělo na kvalitní příjem určitě stačit.

Vaclav

Doporučuji ladit ručně 98,2 a pak zkusit s antenou pohybat.

Jarda

pokud mate možnost dab+ tak letos v olomouci spustí nový vysílač, pokud mate nějaky přijímač co mužete připojit k te věži.

Jan Ambros

Ještě doplňuji, že Český rozhlas dvojku přijímáme na frek. 102 t.j. vysílač Kojál. Jeho signál je slabý a často je příjem rušený.

Vojta(1)

Je možné, že to rušení způsobuje nějaký jiný přijímač ve Vašem okolí, který je zrovna naladěn na příjem ČRo 1 z Pradědu – 91,3 MHz. Staré FM přijímače často vyzařují do okolí rušivý kmit ležící o 10,7 MHz výše, než je kmitočet na který jsou právě naladěny.
A právě 91,3 MHz + 10,7 MHz = 102 MHz!
Navíc uvádíte, že se rušení objevuje jen někdy. To by tomu také mohlo nasvědčovat. Je to jen má spekulace, možná to má úplně jinou příčinu.

Jarda

letos bude v dab+ tak pokud mate dab přijímač, tak až to pustí, tak vám jistě pujde a bez rušení 😉

Jan Ambros

Bydlím v Olomouci Hejčíně a Čestý rozhlas dvojka mám špatný signál, šumí a produkce je trhavá. Nepomůže ani mono nastavení. Právě dnes 9.10. 2018 ráno je špatný příjem. Někdy je příjem bez problémů. Opravují v tuto kdobu něco na vysílači? Na Olomoucku toto rádio nemá svůj vysílač na FM.

Karel Brožek

Na jaké frekvenci lze zachytit vysílání Čr.Olomouc pro oblast Jesenicko?

To je zajimave, kdyz primo v Prostejove jsou dva dokryvace a kousek od nej dalsi dva. To musi hrat na kus dratu i v centru. Je pravdou, ze z Pohoran muze byt misty problem s prijmem, hlavne v severovychodni casti, ktera se nachazi pod kopcem Krupovec. Problem ale spise byva na prijimaci strane.

Vojtěch

Když autem projíždím Prostějovem, mám vždy problémy s příjmem jakéhokoli vysílání. Za Prostějovem je pak vše opět v pořádku.

Hron

Také když jedu přes Prostějov, tak mi rádio začne šumět a kolem prostějova je vše OK. Asi je tam rušička 😀

Jarda

tak až v olomouci pustí dab+ tak dejte nekdo vedet jestli jde v prostějově je signál a jestli jsou s nim problemy jako u fm.

J. Mlčoch

Prosím o sdělení, na jaké frekvenci VKV je možno zachytit radio PLUS v PROSTĚJOVĚ. Vysílače, které uvádíte pro Olomouc, zde zachytit nemohu, takže po zrušení vysílání na SV, je mně tento rozhlas zcela nedostupný.
Děkuji předem za odpověď. J. Mlčoch.

Jarda

v olomouci letos planují spustit dab+ tak pokud mate možnost, tak to zkuste až to pustí, pravě na stanici plus je naopak dab+ nejlepší, jelikož ma velmi malé pokrytí fm oproti třeba dvojce, radiožurnalu, vltavě..