Komentáře a diskuze

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

602
Komentáře

284 Comment threads
318 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
57 Comment authors
Honza K

Ono poslední dobou berou do Kissu jen mediální „hvězdy“ z Primy ale těch kvalitních moderátorů ubylo. Pořád rád vzpomínam na bandu z Kiss JC, kteří opravdu v rádiu nevysílali jen tak, ale dávali do toho vše. To ovšem bohužel u některých na celoplošce se říci nedá. Opravdu nepochopim jak si někdo může dovolit DJ Basslickerovi napsat že na se na Kiss vykašlal. To je člověk, kterého by si měl Kiss vážit! A ještě k té Kissmánii, toto udělali pěknou zradu proti Vaškovi. To si vůbec nezasloužil!!! Na faceboku ignorujou naše komentáře. Pochybuju že by nějaká Pomeje byla schopná vysílat 500… Číst vice »

Anonymní

Já bejt Basslickerem, tak to za ty kecy udělám. Beztak to psal někdo od nich a tady se jen tváří, že je to někdo z posluchačů. Protože Vašek si tohle opravdu nezasloužil. Já si ho pamatuju na Kiss JC, že tam byl skoro furt. Měl opravdu hodně speciálů a pořadů + ještě něco natahoval a oni mu napíšou toto. Ona je jen otázka času, kdy Vaška kopnou do vejtrusnice a místo něho nasaděj nějakou rádoby hvězdu z Top staru. Mě osobně je Vaška líto. Takhle beztak brzo dopadnou všichni z bývalých Kissů

Honza Kavan

Já patřím do Basslickerova tábora. Kissmánia měla bejt jenom jeho, poslouchal jsem ji tady na východě čech (Okr. Náchod) na 97,7fm. Pochybu, že kdyby na to Vašek kašlal, tak jak zde napsal anonym, tak by si jen tak kvůli posluchačům tu kissmánii natáhl. Nebejt jeho, tak celorepublikovej Kiss poslouchá o X tisíc lidí méně. Za další, kecy o tom, že Basslicker je regionální DJ, kterýho nikde jinde, než v Jižních Čechách neznaj jsou pitomost. Občas jezdil i do východních čech a Basslickera znám víc, než nějakou rádoby DJku Pomeje, která to dostala jen proto, aby mohla machrovat ve VIP zprávách… Číst vice »

frkotou

Z Kissem jsem nadobro skončil od zrušení regionů. Myslím, že všichni, kteří zaznamenali poslední vstupy z jednotlivých regionů, tak pochopili, jak jde „těm nahoře“ o své zaměstnance. A teď tu bude nějakej anonym házet špínu na toho, kdo udělal pro tohle rádio opravdu mnoho. Asi taky tuším, kdo se za anonymem ukrývá.

frkotou

Omlouvám se, s Kissem. Už píšu nesmysly, když se naštvu. 😀

Nikola Votavová

Hele anonyme, něco tu píšeš o spekulaci ale sám nevíš o co šlo. Vasa vždy bojoval o Kissmanii a vždy ji chtěl. Ale vždy mu to zamitl Anděl. Měl jubox na začátku celoplosny stanice, ale zjistil, ze dojíždět tam nemá smysl. Tak by trávil 4hodiny denně v autě, do Prahy se mu stěhovat nechtělo, protože Jižní Čechy jsou pro ne srdeční záležitost. To, ze Bára a Anděl vzali svoje rodiny do Prahy kde ani nejsou spokojeni Byla jejich volba. Kissmanii má Pomeje jen proto, že potrebujou radio někam dostat. Vyhazují moderátory a zkouší pokaždé jiné a zatím neúspěšně, moc dlouho… Číst vice »

Honza K

Přesně, přesně a ještě jednou přesně! Jsem rád že Votavovi drží pořád při sobě :)Ano mohli to pojmenovat jinak a hlavně mě vždy zaráží jak všichni v Kissu řikají ‚od středy bude nový… ehm… no spíše obnovený pořad Kissmánie‘ -To jako těch 500 dílů nebylo nebo co? Todle mě vždy naštve!!! Jinak Vaší teším se na nový pořad. To budeš moderovat s Andy Road?

Philmen

Tak nevím, nezmám osobně nikoho z KISSu, jsem jen prostý konzument-posluchač a ač bydlím v okr.Nymburk a jsem věková kategorie 35+ byl jsem po zrušení rádií Triangl a Zlatá Praha rád, že jsem našel rádio, které mi vyhovuje, nejen hudbou, ale i moderátory….ač jsem měl KISS Deltu mnohem blíže, poslouchal jsem skoro jen KISS JČ. Ještě teď si pamatuji např. Adélu Jirkalovou (poté Hitrádio Faktor, nyní Impuls),Nikol Šedinovou (nyní Hitrádio Faktor), Vaška Votavu alias DJ Basslicker a ještě svým humorem a přirozeností Bára Tlučhořová….nic proti Romanovi Andělovi, ale ten nemít vedle sebe Báru, tak by byl trochu ztracený. Bohužel, současný… Číst vice »

DJ Basslicker

rozhodne nechapu,jak tady pan anonym,ktery se nepodepise muze o me placat takove nesmysly. Ja byl vzdy hrdy na jihocesky kiss a do radia jsem dal vzdycky vse a vybodl?!! tak to rozhodne tak nebylo, problem byl s dojizdenim kazdy den do Prahy a s radiem to nema nic spolecneho. co se kissmanie tyce , dva roky jsem o ni zadal neuspesne a najednou to jde…takze pane anonyme,co me neznate,nesudte,pokud nevite,jak to v radiu doopravdy funguje

Anonymní

Vašku, dobrá, „vybodl“ je vcelku expresivní význam – můj vlastní, protože to tak beru. Říkal jsi, že zůstaneš na Kissu a nezůstal jsi až na Kissparádu s trapnými českými interprety a stále dobrou Horečkou – alespoň hudebně. Řekněme spíše, že to prostě nevyšlo. Každopádně v Tvé verzi i ve verzi Tvé přítelkyně/manželky mi toho hodně z logiky věci nesedí. Ale to je jedno, nemám s rádiem nic společného, Tebe znám jen z éteru, Romana také, ale Kiss JČ byl pro mě srdeční záležitost. Proto jsem se nejedenou ptal, kde je Basslicker. Vždy mi bylo odpovězeno slušně, korektně, avšak jak píši,… Číst vice »

Nikola Votavová

Je jasné, ze jsi to poslouchal od jiné osoby tak ta si to překrášlila jak jemu se to hodilo.
Chtěl to hlavně zkusit jestli je to k tomu nebo ne. Nakonec se rozhodl jen pro kissparadu a pro horečku. A stále se snažil o kissmanii.
No co na to víc říct. Přestala bych to řešit a uvidíme co a jak dopadne 🙂

Anonymní

Opravdu nechápu vedení rádia Kiss. Když DJ Basslicker skoro 2 roky usiluje o Kissmánii, tak mu to vždy zamítnou s tím že je to nekomerční. A teď když nějaká Andreja Pomeje ten pořad chtěla aby se mohla v bulvárech chlubit že má vysněnou práci tak jí to povolí. Ach jo a já už se těšil na Vašíka… Přitom přitom produkční Tom Morávek se mi zdá v pohodě, taky i hudební šéf Roman Anděl. Podle mě za to může ředitel Kissu Karel Lehner.

Anonymní

Kdyby jen ředitel Kissu…

Anonymní

Jen tak mezi námi. Plácáte tu nesmysly. Za prvé – pokud by bylo na Vaška spolehnutí, Kissmánii by určitě dělal on. Ale Vašek opakovaně s celoplošným Kissem „vypekl“. Příležitost dostal, stačilo jen ukázat, že na to má. Nevzpomínáte si? Hned ze začátku ještě před přepojením dostal příležitost dělat večerní Jukeboxy (od dubna 2017) – po pár dnech se na to vybodl a raději pod výmluvou na nemoc vysílal na jižních Čechách. Ok, to asi dokážeme pochopit. Pak dostal příležitost opět v loňském roce s víkendovým vysíláním – po počátečních slibech se na to opět vybodl. Takže nakonec zůstal jen u… Číst vice »

JM

Tak já tedy nevím, ale na podzim jsem Basslickera v sobotu večer poslouchal a vysílání bylo fakt dobré. Že bohužel rádia u nás směrují k předtočeným pořadům, to je smutný fakt.

A nějaká Pomeje? Přijde mi, že Kiss se snaží hrozně zkombinovat bulvární Primu a rádio. Takže bych se nedivil k tomu, že tam někdo dostane pořad jen proto, že je to „selebrita“ a lze ji narvat i do televize, zatímco slušný moderátor by byl dobrý jen pro rádio a do TV by byl „nevyužitelný“.

To je dnešní mediální realita, bohužel.

Philmen

No nevim,na stredu je tam slot jen 21-22 na Kissmanii

Pavel

Každou středu od 20 hod. Paráda už se těším na DJ Basslickera! Po skoro dvou letech.

Lukáš

Podle upoutávky si myslím že nebude Kissmanii moderovat DJ Basslicker, nýbrž nějaká žena.

Martin

„Legendární pořad KISSMANIE se vrací na vlny Radia Kiss. Každou středu od 21h na Tebe z éterů nasypeme to nejlepší z EDM scény v podobě hodinového setu. Naší rezidentní djkou bude Andrea Pomeje. Můžeš se také těšit na live přenosy a peciální hosty,“ uvádí anotace na webu Kiss.

Zároveň ode dneška na rádiu Kiss nová posila – Veronika Elhotová, moderovala v lokálních TV.

Hori97

Veronika Elhotová byla dříve moderátorkou plzeňského Kiss Protonu – vyhrála jejich soutěž „Staň se moderátorem“.

Honza

Kissmánie se vrací!!!!!

Anonymní

Pro mě nemá smysl kiss už poslouchat když zrušily kissmix a kismánii,Sjednocení pod jednu značku je to nejhorší co mohly udělat.