Komentáře a diskuze

Články

Komu z konkurence může změna Kissů hrát do karet?

Plánované sjednocení sítě rádií Kiss se rychle blíží. Po změně programu část posluchačů ze setrvačnosti či zvědavosti zřejmě zůstane naladěna, radikálnější příznivci dosavadního hudebního mixu rádio vypnou, nebo se budou poohlížet jinam.

Vůbec nejposlouchanější je brněnský Kiss Hády. V jihomoravském regionu by jeho proměna mohla přihrát posluchače především lokálnímu Free Radiu a dále posílit vedoucí postavení Evropy 2 přímo v Brně. Ze zrušení samostatného studia Kiss by mohlo profitovat i Radio Rubi, byť jen okrajově, protože na jižní Moravě je o něj dlouhodobě malý zájem.

Z dvojky v síti Kiss, ostravského rádia Kiss Morava, část posluchačů s největší pravděpodobností přeladí na místní Helax, další část na Evropu 2, která má na severní Moravě a ve Slezsku také velmi slušnou oblibu.

Stanici Kiss Jižní Čechy původem z Českých Budějovic by se mohli posluchači rozutíkat především k celoplošnému rádiu Evropa 2 a lehce by mohlo v regionu posílit zatím relativně velmi slabé Fajn radio. Naprosto stejný vývoj můžeme očekávat i v sousedním Plzeňském kraji, kde končí Kiss Proton.

Zlínský kraj přijde o Kiss Publikum, posluchači si tam budou patrně hledat náhradu v podobě Evropy 2, Fajn radia, možná i Radia Zlín a Radia Rubi. Nejmenší z Kissů, mladoboleslavský Kiss Delta, uvolní prostor, který může zaplnit kdo jiný než opět Evropa 2 a Fajn.

Fúze Kissů by tedy mohla nejvíce nahrávat programům Evropa 2 a Fajn radio, samozřejmě dokud se také nerozhodnou pro posun formátu směrem ke staršímu publiku.

104 komentářů Komu z konkurence může změna Kissů hrát do karet?

 • Jan

  A strasne me vadi ze Kiss zacal hrat pomerne dost české vykopávky fakt novejsi blanik bez regionality.

 • Jan

  To je zamer ze Klesa cte všechny města v kraji a pravidelne ve stredu vynechava Tabor v počasí a ve zprávách o Taborku nikdy nic nejni. Co je to za kravinu to jsem ještě nikde neslysel . To dela jen Kiss. Co to je za debilotinu a drzost. To zase asi nekomu preskocilo ne?

 • Jan

  To je jako by pravidelne ve stredu Signal nepoustel jingles Plzen, pak ve čtvrtek Vary a v Patek CB a TAbor opravdu za 25 let co sleduji radia jsem toto nezazil.

 • Jan

  Krasny den, tak například několik tydnu jste tocili porad dokola tu trapnou Lonouvou. Dále Vasek tam mel toho slovaka a ejhle je na tretim miste. Proste Ceska muzika me nebere, ktere ste zaradili spoustu do programu. Zpravodajstvi a informace pry z Jihu jsou jen České Budejovice a pan Klesa na to kasle. Muzika se nelibi vice lidem a moc dobře vite ze nejste dobre radio a ze absolutne jste vynechali všechny prvky co mel regionalni Kiss. Hrajete podobne jako Blatnik jen bet Zagorky, Rezka a Davida atd.Jinak prosim za lidi co si nechavaji zahrat pisnicky zahrajte jim ty jejich tanecni co si prejou a ne ze vecne něco vic tanecniho nemate. Dekuji

 • Jan

  Zrovna včera sem mel nalazenej Blanik a vas . Nekecam polovicka pisnicek stejnejch jako u vas na Kiss.

 • Jan

  To vase sesterske radia jsou na daleko vetsi urovni nez je Kiss.

 • Jirkas

  No, musím říct, že z Kiss se stala dobrá žumpa..

 • Ovi

  Když se dívám na meziroční srovnání poslechovosti konkurentů Kissu, výraznější přelivy posluchačů v celkových číslech zatím nevidím. Ale například na jižní Moravě posílila Evropa 2 a Hitrádio City, nikoliv však Free ani Krokodýl. Na Ostravsku přidal Helax, na Zlínsku Radio Zlín. Kiss celkem spadl o 20 procent, stejně tak Fajn radio. Evropa 2 zůstala zhruba na stejných hodnotách.

  • Philmen

   Obávám se, že KISS ještě spadne. On koncept Hrajeme to nejlepší od 90.let by musel mít nějaký koncept, připravenost. Absence současných hitů a kolovrátkový recyklát „starých“ hitů, kdy lze již předvídat playlist den dopředu, nemůže dlouho vydržet. Po roce bych předpokládal, že program bude vyladěn a posluchači už by měli být přeskupeni anebo alespoň stabilizováni, ale tady je vidět, že ani moderátoři to nezachraňují.
   U KISSu se bude muset v hudbě něco změnit, protože je-li to celoploška, tak ta poslechovost nemůže zůstat na úrovni 300tis. Celkem mě překvapilo, že dost lidí v městech, kde vysílá Fajn o tom ani neví. Jezdím do Havl.Brodu a Jihlavy, tam E2 znají, ale u Fajnu jsou překvapení. Ani reklama není nikde vidět.
   Na Radiožurnálu pochopili, že je třeba udělat posun do 21.století a změnit hudební dramaturgii, pořád se přikláním k tomu, aby hudba, která je na Regině DAB Praha se přenesla na Radiožurnál, sice si myslím, že takový formát by více slušel Impulsu nebo F1 (po vzoru Slovenska – Rádio Expres nebo Polska – RMF), ale to by byla doslova rádiová revoluce, takže R-žurnál k tomu má asi nejblíže. A přiznám se, že pokud by se formát přenesl z Regiony na R-žurnál, tak by byl na rádiu v autě na 1.

   • Honza

    Ono kdyby opravdu nasadily fresh hity tak by asi opravdu udělali líp, ale jak psal Dj Basslicker: u nich na celoplošce se nesmí riskovat s neosvědčenými hity. tak nevím no:(

    • Lukáš

     No ono asi jak u koho. Já například poslouchám Kiss právě kvůli starším devadesátkám a těch si na tomto rádiu cením. Ty fresh hity mezi nimi spíš jen přežívám, takže kdyby hráli jenom je, tak by mě toto rádio nebavilo. Mně hudební výběr devadesátek vyhovuje, ale uznávám že by mohli být ještě odvážnější a rozšířit playlist o více hitů. Těch písniček vzniklo v té době strašně moc. Stačilo by do playlistu natáhnout všechny Taneční ligy, Čágo belo šílenci, Mr. Music Hits a podobné kompilace co vycházeli a to by pak byla teprve jízda.

    • Václav

     Tak jako je Country, Beat, tak Kiss Mohlo být zaměřeno na hitovou elektronickou taneční hudbu, kde by tolik nezáleželo, kdy byla vytvořena, tzn ne tolik rotací novinek, a nebo aspoň pouštět ty co s tímto formátem souvisely, tak jako před rokem k tomu dobře seděly- Lounová – Time to shine, Lenny – Hello, C Bandid – Rockabye. Jak se změněné Kiss líbilo, bylo neodiskutovatelně popsáno loňským výstupem listopadové poslechovosti (II-III) prudkým nárustem v jeho slabých regionech(východní čechy, olomoucko) a což se postupně vrací k původním hodnotám, neboť pak Kiss začal terorizovat např se „Šńůry“ a taky věci co jdou proti tan. stylu kissu – tududumtudu (coldplay – somthing just like) nebo několikrát za den začínat písničku uječeným „I reeeealy neeeed you“ – Blunt. nebo i: ZEDD ft. MARENA MORRIS & GREY THE MIDDLE – furt!! Opět se nedokážou věnovat ani jednomu stylu pořádně, ať to buď zbaběle zabalí a hrajou jako Fajn a zavrhne se ta možnost mít tu úspěšný program hitové elektroniky s větším počtem skladeb, klidně už od 80 (i třeba OMD byla hitově elektinicky progresivní) – kdo by si poslechl radio Haná v pátek 19-00 tak by věděl). A to u Kissu nemluvím o jeho nešťastné dramaturgii(rozložení reklam bloků a vstupů), která je pověstná u stanic RU, není tak posluchač friendly jako u E2 a u Kissu vůbec otravná propagace žádné extra ranní šou i během dne a večera, snad jen písničky na přání se dají krátce než je přeruší nějaký Blunt. Takže se nejde divit kam Kiss i poslechovostně spjeje, ale je to jeho boj.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)