Nejnovější komentáře

 • David Pražák: Odpoledne jsem si pustil Expres. Sice ho poslouchám přes internet, ale rozhodně je pro mě příjemnější, než Spin, kde je…
  17:39 01.03.2024
 • Marek: Tam hrají hity i z osmdesátých let, a tato dekáda už není oldies! Jediným slušným pořadem o této hudbě je…
  15:52 01.03.2024
 • Mildx: Zatím slyším zahraniční hudbu na Blaník oldies ale pochybuju že tam pak budou Hrat český shit Podle mě se to…
  15:09 01.03.2024
 • Václav: no a když napíšeme, co jsme ulovili? 🙂
  12:35 01.03.2024
 • MichalP: Dnes se v databázi ČTÚ objevily dlouho očekávané IO pro Expres FM v Ústí n/L (107,6), Jihlavě (106,7), Brně (102,4),…
  12:11 01.03.2024
 • MichalP: Také mám registraci a též se nově pro neaktivitu nepřihlásím. Už jsem psal Günteru Lorenzovi a z jeho vyjádření se…
  12:00 01.03.2024

Všechny komentáře

Komu z konkurence může změna Kissů hrát do karet?

Plánované sjednocení sítě rádií Kiss se rychle blíží. Po změně programu část posluchačů ze setrvačnosti či zvědavosti zřejmě zůstane naladěna, radikálnější příznivci dosavadního hudebního mixu rádio vypnou, nebo se budou poohlížet jinam.

Vůbec nejposlouchanější je brněnský Kiss Hády. V jihomoravském regionu by jeho proměna mohla přihrát posluchače především lokálnímu Free Radiu a dále posílit vedoucí postavení Evropy 2 přímo v Brně. Ze zrušení samostatného studia Kiss by mohlo profitovat i Radio Rubi, byť jen okrajově, protože na jižní Moravě je o něj dlouhodobě malý zájem.

Z dvojky v síti Kiss, ostravského rádia Kiss Morava, část posluchačů s největší pravděpodobností přeladí na místní Helax, další část na Evropu 2, která má na severní Moravě a ve Slezsku také velmi slušnou oblibu.

Stanici Kiss Jižní Čechy původem z Českých Budějovic by se mohli posluchači rozutíkat především k celoplošnému rádiu Evropa 2 a lehce by mohlo v regionu posílit zatím relativně velmi slabé Fajn radio. Naprosto stejný vývoj můžeme očekávat i v sousedním Plzeňském kraji, kde končí Kiss Proton.

Zlínský kraj přijde o Kiss Publikum, posluchači si tam budou patrně hledat náhradu v podobě Evropy 2, Fajn radia, možná i Radia Zlín a Radia Rubi. Nejmenší z Kissů, mladoboleslavský Kiss Delta, uvolní prostor, který může zaplnit kdo jiný než opět Evropa 2 a Fajn.

Fúze Kissů by tedy mohla nejvíce nahrávat programům Evropa 2 a Fajn radio, samozřejmě dokud se také nerozhodnou pro posun formátu směrem ke staršímu publiku.

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
104 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Philmen
Reply to  Oviradio.cz
3. 5. 2018 20:33

Obávám se, že KISS ještě spadne. On koncept Hrajeme to nejlepší od 90.let by musel mít nějaký koncept, připravenost. Absence současných hitů a kolovrátkový recyklát „starých“ hitů, kdy lze již předvídat playlist den dopředu, nemůže dlouho vydržet. Po roce bych předpokládal, že program bude vyladěn a posluchači už by měli být přeskupeni anebo alespoň stabilizováni, ale tady je vidět, že ani moderátoři to nezachraňují.
U KISSu se bude muset v hudbě něco změnit, protože je-li to celoploška, tak ta poslechovost nemůže zůstat na úrovni 300tis. Celkem mě překvapilo, že dost lidí v městech, kde vysílá Fajn o tom ani neví. Jezdím do Havl.Brodu a Jihlavy, tam E2 znají, ale u Fajnu jsou překvapení. Ani reklama není nikde vidět.
Na Radiožurnálu pochopili, že je třeba udělat posun do 21.století a změnit hudební dramaturgii, pořád se přikláním k tomu, aby hudba, která je na Regině DAB Praha se přenesla na Radiožurnál, sice si myslím, že takový formát by více slušel Impulsu nebo F1 (po vzoru Slovenska – Rádio Expres nebo Polska – RMF), ale to by byla doslova rádiová revoluce, takže R-žurnál k tomu má asi nejblíže. A přiznám se, že pokud by se formát přenesl z Regiony na R-žurnál, tak by byl na rádiu v autě na 1.

Honza
Reply to  Philmen
3. 5. 2018 21:24

Ono kdyby opravdu nasadily fresh hity tak by asi opravdu udělali líp, ale jak psal Dj Basslicker: u nich na celoplošce se nesmí riskovat s neosvědčenými hity. tak nevím no:(

Lukáš
Reply to  Honza
4. 5. 2018 01:41

No ono asi jak u koho. Já například poslouchám Kiss právě kvůli starším devadesátkám a těch si na tomto rádiu cením. Ty fresh hity mezi nimi spíš jen přežívám, takže kdyby hráli jenom je, tak by mě toto rádio nebavilo. Mně hudební výběr devadesátek vyhovuje, ale uznávám že by mohli být ještě odvážnější a rozšířit playlist o více hitů. Těch písniček vzniklo v té době strašně moc. Stačilo by do playlistu natáhnout všechny Taneční ligy, Čágo belo šílenci, Mr. Music Hits a podobné kompilace co vycházeli a to by pak byla teprve jízda.

Václav
Reply to  Lukáš
5. 5. 2018 09:49

Tak jako je Country, Beat, tak Kiss Mohlo být zaměřeno na hitovou elektronickou taneční hudbu, kde by tolik nezáleželo, kdy byla vytvořena, tzn ne tolik rotací novinek, a nebo aspoň pouštět ty co s tímto formátem souvisely, tak jako před rokem k tomu dobře seděly- Lounová – Time to shine, Lenny – Hello, C Bandid – Rockabye. Jak se změněné Kiss líbilo, bylo neodiskutovatelně popsáno loňským výstupem listopadové poslechovosti (II-III) prudkým nárustem v jeho slabých regionech(východní čechy, olomoucko) a což se postupně vrací k původním hodnotám, neboť pak Kiss začal terorizovat např se „Šńůry“ a taky věci co jdou proti tan. stylu kissu – tududumtudu (coldplay – somthing just like) nebo několikrát za den začínat písničku uječeným „I reeeealy neeeed you“ – Blunt. nebo i: ZEDD ft. MARENA MORRIS & GREY THE MIDDLE – furt!! Opět se nedokážou věnovat ani jednomu stylu pořádně, ať to buď zbaběle zabalí a hrajou jako Fajn a zavrhne se ta možnost mít tu úspěšný program hitové elektroniky s větším počtem skladeb, klidně už od 80 (i třeba OMD byla hitově elektinicky progresivní) – kdo by si poslechl radio Haná v pátek 19-00 tak by věděl). A to u Kissu nemluvím o jeho nešťastné dramaturgii(rozložení reklam bloků a vstupů), která je pověstná u stanic RU, není tak posluchač friendly jako u E2 a u Kissu vůbec otravná propagace žádné extra ranní šou i během dne a večera, snad jen písničky na přání se dají krátce než je přeruší nějaký Blunt. Takže se nejde divit kam Kiss i poslechovostně spjeje, ale je to jeho boj.

Jirkas
31. 8. 2017 17:11

No, musím říct, že z Kiss se stala dobrá žumpa..

HOME
104
0
Přidejte komentář, prosím.x