Komentáře a diskuze

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

602
Komentáře

284 Comment threads
318 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
57 Comment authors
Lukáš

Nemáte někdo informace, jestli už Kiss náhodou nezačal vysílat na frekvenci 91,1 FM z Koliby od Hradce Králové? Dnes jsem jel autem a na trase Hradec Králové – Rychnov na Kněžnou hrál úplně čistě ve stereu. V Hradci Králové hrál čistě i v zástavbě obchodního centra, kde ještě před týdnem šuměl. Zkoušel jsem ho i doma na různých rádiích a všechny ho nyní v pohodě naladí jako jednu z nejsilnějších stanic.

Tomáš z Nováče

Tak leda že už by dorazilo individuální oprávnění od ČTÚ na které se čekalo.

Michal

Podařilo se mi to naladit v Liberci.

Noobish

Až sa mi vráti auto, musím vyskúšať, dám vedieť. Posledné 3 mesiace som mal dosť veľké problémy v okolí Jaroměře s 91.1 – namiesto toho mi tam dokonca už niekedy hral radšej Radiožurnál z ČB. Minulý rok v lete to bolo so signálom omnoho lepšie. Teším sa až to budem môcť skúsiť.

Jirka

Na svém webu. Na seznamu frekvencí mají napsáno Hradec králové 91,1FM a Pardubice 91,1 FM. Tak už přemístili vysílač z centra Pardubic na Kolibu. RRTV povolila. Kiss měl v Královéhradeckém kraji jen dva slabé vysílače v Náchodě a Trutnově. Frekvenci pro Hradec neměli a tak přemístění z centra Pardubic 217m. n m. Na Kolibu cca 290 m. n m. v centru Východních Čech je celkem logické. Pokryjí oba kraje a jejich signál je i v Královéhradeckém kraji

Jarda

na fmscan to ješte není aktualizované.

Lukáš

Tak to tak opravdu bude. Ve vysílání už změnili jingl a hlásí 91,1 Hradec Králové. (Dřív říkali 91,1 Pardubice.)

PVo

…třeba to už tady bylo: proč došlo ke sloučení rádií Kiss? vyjádření ředitele Kissu (vtipné je to třeba od 3:14) https://www.youtube.com/watch?v=P-XVHozK5yk

PVo

jinak k tomu reklamnímu trhu za rok 2018 zajímavý článek:
„Investice do internetové reklamy se zvýšily o 22,6 procenta na 28,6 miliardy korun. Inzerce v tisku vzrostla o procento na 19,6 miliardy. Následovala rozhlasová reklama s růstem o šest procent na osm miliard korun. Venkovní reklama zaznamenala kvůli rušení ploch u dálnic pokles o šest procent na 5,2 miliardy.Ceníkové ceny nevyjadřují velikost trhu, jeho reálná hodnota je výrazně nižší.“
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/mediahub/investice-reklama-asociace-komunikacnich-agentur.A190410_084446_mediahub_jpl

Philmen

Toto se zde již hodně propíralo…ale pro opáčko jsem si to nyní vyslechl s odstupem 2 let znovu a nemyslím si, že by tato „hrochovina“ byla nějak extra úspěšná. Hodně lidí nadává na E2 či Fajn, že jsou to kolovrátky, ale při pohledu na playlist KISSu bych řekl, že to je ještě mnohem horší. Slogan „To nejlepší od 90.let“ je smrsknut na několika desítkách skladeb, které tam už rotují 2 roky, sem tam doplněno nějakým aktuálnějším hitem, nikoliv však novinkou. Většinou je „novinka“ nasazena po xy týdnech, co už ji jinde hrají a jejich 4-6hodinová rotace po dobu 1-2týdnů je… Číst vice »

Honza K.

Líbí se mi že Kiss hraje skoro zase jako Kiss JC. Dneska v rannim Kissu zazněly suprové songy, které jiné rádia ani nehrají: např. BRENNAN HEART & WILDSTYLEZ LOSE MY MIND, nebo DJ TIESTO FEAT. TONY JUNIORGET DOWN. Za toto musím Kiss hodně pochválit, docela i Basslicker se poslední dobou rozjel v horečce sobotní noci! Jen tak dál!!!

Lukáš

Rádio Kiss zařadili do playlistu unikátní song Kapitán Demo – Zlatíčka. Český věci moc nemusím, hlavně ohraný interprety, ale tenhle skvost si nechám líbit. Další věc, kterou mě potěšili. Včera třeba i Basslicker s chuťovkou Imrich Tekkknofactory – Who Is Mečiar?. Mezi to všechno perfektní devadesátky a to se pak poslouchá jedna radost. Tohle rádio mám opravdu rád.