Komentáře a diskuze

  • Oviradio.cz 4. 6. 2023 v 10:45 k KomentujemeAktualizoval jsem seznam frekvencí a stanic vysílaných v minulosti z právě bourané věže ÚTB v Praze na Žižkově podle cenných...
  • Hony 4. 6. 2023 v 09:03 k KomentujemeJe tu nějaký pravidelný posluchač Relax rádia ? Jelikož tam postupně přidávají nové znělky jestli si nekdo všiml.
  • Lohen1 2. 6. 2023 v 23:21 k KomentujemeTak to je nádhera. Jen tsk jsem zkusmo zabloudil do ledna 1993 (12let) a mrkl na program Rozhlasu. Praha celkem...
  • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 13:56 k KomentujemeBude zajímavé sledovat, jak rychle se změní RDS při blížícím se přejmenování Zet na Prostor. Loňská změna PS na "RadioZET"...
  • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 10:59 k KomentujemeV databázi ČTÚ se objevilo krátkodobé oprávnění Praha - Eden 104,2 pro "PRAHA FORTUNA TRENING TEMP".
  • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 09:21 k KomentujemeNa obsah vysílání to vliv nemá, ale na vnímání stanice = značky určitě ano, zvlášť když v posledních letech je...
  • Václav 2. 6. 2023 v 08:59 k KomentujemeAha, díky. Uvidíme co ten Fajn, logo na obsah vysílání vliv mít asi nebude, v tomto případě logo nehraje (roli)....
  • Oviradio.cz 2. 6. 2023 v 08:45 k Komentujeme1999-2018, 2018-dosud Zdroj: mediaguru.cz a pro srovnání staré logo londýnského Capital FM z konce 80. let: Zdroj: wikipedia.org

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
606 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
1. 9. 2017 06:52

Oni měli nechat Kiss98 a když to chteli zredukovat tak nechat jedno studio mimo Prahu, kde by se hralo a bylo to jako na Kissjc. Fakt se to neda poslouchat. Dle mého nazoru to nemá perspektivu.

dEJV
1. 9. 2017 00:34

To je kopa hnoje co tam dokážete hrát za sračky , vždyt to bylo rádio který se dalo poslouchat pokud se tam hodně hráli 80 léta , ale ted naprosto neposlouchatelný rádio. ČEST

Jan
21. 7. 2017 07:39

Ono cekat na nakej porad tyden , který je dobrej to je dost laciny.

Jan
20. 7. 2017 06:27

Pridal bych na regionalite. Opravdu ta regionalita a zvlast v pul ta kultura je spatana. Bud to zruste a nebo pridejte. Nemuseli ste zadat o zpravodajstvi kazdou půlhodinu. Jinak muzika o dost lepsi , ale co si budem povídat Kissjc byl Kissjc tohle je uboha napodobenina , která zatím stále nejni ono jako byl Kissjc.

Philmen
Reply to  Jan
21. 7. 2017 00:04

Pravda, pravdoucí….KISS JČ byl pouze jeden a tento KISS je úplně něco jiného. Ano, mohu přijmout i tu verzi, že tento KISS je „věkově posunut“, ale pořád ho považuji za nějaký hybrid. Něco přes týden jsem se pokusil poslouchat KISS a nějaký drobný posun tam je, ale stále si říkám…..to opravdu chtějí několik měsíců či snad dokonce let mít playlist z pár desítek 90tkových „hitů“, které obohatí „prošlými“ novinkami, kde takový „hit“ točí vždy po 5hodinách xy týdnů??? KISS JČ bylo pro mě rádio, které mimo dobrých moderátorů hrálo (nemyslím poslední 1/2rok) hudbu, která na jiných rádiích vůbec nebyla, anebo na KISS JČ byly nasazeny novinky hned jak se objevily na Spotify…v tomto byli mnohem pružnější než E2 anebo Fajn, kde se určité songy objevily jako novinka až po x-týdnech.
Jinak jak tu někdo psal, že má v Pardubicích slyší hrát KISS po obchodech apod., tak za Mladou Boleslav a Kolínsko mohu říct, že tam kde kdysi hrála Delta nebo JČ, tak dnes hraje Fajn, Černá Hora nebo k mému překvapení Relax. Kdyby Relax nehrál tolik českých sr****, tak by byl pro mě i více poslouchatelný. Navíc mi přijde, že se v programu také snaží více vyvážit aktuální hity se staršími a vůbec to neruší nějak extra celkový dojem. Něříkám, že KISS už nebudu poslouchat, ale spíše asi zůstanu jen u soboty večer a někdy ve všední den ráno….třeba se dočkáme toho, že DAB/DAB+ nebude taková Popelka a usnadní přístup k větší rozmanitosti.

Jan
Reply to  Philmen
21. 7. 2017 07:35

Je to dost velka slátanina a o nicem ja vzdi mel na Kiss rad ze sem se dozvedel o Taborsku a Jihu Cech tady vůbec nic a muzika zvlas o sobote a nedeli mi nesedi. Ono hrat porad dokola jedno a to same je na nic. Sou dve reseni. Bud tedy Kiss udelat z celoplosnyma informacema jako je ma Fajn a nebo se vice věnovat regionalite. Je to o nicem. Jak pro Budejicaky tak pro Taboraky a pro všechny.

Lohen
20. 7. 2017 00:54

Jen některé songy se točí až moc často,slyším je snad každý den, namátkou Five-Keep on novin, Alice Dj – The Lonely One a Tatu – nas nedogonat ( nebo jak se to píše 😀) Přitom každý z nich má spoustu jiných dobrých songů. To zaměření na devadesátky + trocha novějších, celkově dance a pop mě moc vyhovuje. Výhodu oproti konkurenci bych viděl hlavně v různorodosti. Jak se začnou točit songy pořád dokola tak je konec. A proložit to občas něčím, co se už hodně dlouho nehraje… (Club Factory atd.,Blondes atd. ) . Jinak nechci mazat med kolem huby, ale sobotní večer je famózní. Ten chlapec mi hraje přímo z duše.

JM
Reply to  Lohen
20. 7. 2017 01:18

Je super, že už se v sobotu nereprízuje MD a jeho pořad. Dřív to jelo na všech Kissech jak v pátek, tak v repríze v sobotu (tzn. dva neposlouchatelné večery za sebou). Jen na Kiss JC měli tehdy výjimku a měli tam pořad Horečka sobotní noci, který byl fajn.

Nyní je to pecka – jak DJ Basslicker, tak DJ PMC mají šťávu.

Jan
19. 7. 2017 16:27

Ja doufam ze uz takto Kiss zustane a nebude se zase někdo nekde hrabat.

MichalZ
19. 7. 2017 13:51

Musím říct, že mi vyhovuje, když místo „Rudy“ vysílá Vašík Basslicker. Dokonce i Petr Vojnar je poslechově lepší než ten neumětel Hovorka. Takhle už by to mělo zůstat.

JM
Reply to  MichalZ
19. 7. 2017 21:34

Mě na Kissu nejvíc vadí duo Hájek-David. A vždy vadilo. Hlavně když býval Hájek i v jiné časy, než běží ta jejich show, to byla tragédie :/

LiborV
19. 7. 2017 12:49

U nás v práci celý měsíc malovali chodby. Pánové z malířské firmy poslouchali stále Kiss. Znám i jiná místa kde Kiss hraje. Navíc spousta lidí, které znám chválí devadesátkové víkendy.

DJ Basslicker
19. 7. 2017 10:26

Tak to jsem moc rád, že se vám Kiss líbí. Makáme na tom každým dnem, kolikrát čtu vedení vaše názory a často jsou přínosem, tak díky, že se zde zmiňujete, co se líbí a co ne. V

JM
Reply to  DJ Basslicker
19. 7. 2017 13:48

Fakt se to zlepšuje, občas naladím v autě i já, a je to vyladěnější než na začátku.

A také jsem to slyšel na dost místech naladěné, i v Praze a okolí.

Ještě eliminovat ten formátově naprosto nesedící český poprock (Mandage a spol.).

Lukáš
18. 7. 2017 23:31

Pozoruji a těší mě, že rádio Kiss čelí pro někoho nečekané oblibě. V poslední době jsem narazil na několik lidí, kteří ho poslouchali v autě, v Pardubicích ho mají naladěné v několika obchodech a teď jsem ho i slyšel na výletě v jedné restauraci. Přijde mi že ho teď slyším na každém kroku, čehož jsem si před sjednocením nevšímal. Z mého pohledu je tedy dost pravděpodobné že se jim poslechovost zvýší a udělali krok správným směrem.

Jan
Reply to  Lukáš
19. 7. 2017 07:21

Opravdu dovolim si rict, ze ted je Kiss uz skoro dobrym radiem. V cb uz ho poslouchaji i ridici v buse. Před tim to nikdo neposlouchal.

Jan
14. 7. 2017 20:22

Kiss se zlepsuje. Ještě trochu zacit dbat vice na regionalitu a ne tocit o víkendech porad dokola jedno a to same a zrusit ty otresne víkendy tak by to snad malinko uz slo. V tydnu je to dobre a da se to.

michal
14. 7. 2017 17:22

michal miki dj ol-trochu už jste začali hrát songy které se hrály dřív na region.kissech že by konečně něco jako návrat k více songům už je to o poznání lepší zdravím

Anonymní
14. 7. 2017 13:22

Gratuluji spolecnosti Radio United Services ke zruseni regionalnich Kiss radii. Jestli si nejaky Cajzl v Praglu mysli, ze na Morave bude nekdo poslouchat ukviceny prazsky moderatory, tak nebude 🙂
Bud se musi jednat o kvalitni moderatory ovladajici spisovnou cestinu a zvladajici spravnou vyslovnost a stane se z toho dalsi Evropa 2 (coz pro me stejne neni vyhra a reseni, ale jako obchodne-strategicky krok to chapu) nebo to skonci krachem.
Kazdopadne ted se to poslouchat neda. Tak jen tak dal kuci usati…
🙂

Jan
7. 6. 2017 17:05

No a to v na Jihu Cech tipech pro Jih pousteji Kyjov a Susici. To uz je drzost.

Petr Novák
7. 6. 2017 13:52

V Olomouci jsem měl rádio puštěné snad 8 let. Líbil se mi hudební výběr, novinky, neoposlouchané věci, vyladěno to bylo opravdu parádně, staré a nové pecky v totálním souladu. Rádio bylo hudebním výběrem vždy o krok napřed. To co se tam pouští teď je hrůza, připomíná mi to Frekvenci 1. Kvalita zvuku jako když padají hrnce – přebuzený zvuk šíleně, je slyšet jenom cinkání. Škoda, dál na to asi nemám, celé je to nějak divně nedotažené … :/