Nejnovější komentáře

 • Honza K.: To je dobrá zpráva👍 Snad dojde také i k synchronizaci modulací.
  12:23 14.06.2024
 • H.: Tak zavolejte majiteli Prostoru s nabídkou 🙂 Upřímně, výměna krabiček je jedna věc, stav infrastruktury je věc druhá.
  12:15 14.06.2024
 • Ddd: Jestli chcete, tak Vám to objedu a povyměňuju 😉 na to netřeba firmu…
  12:05 14.06.2024
 • H.: Je to v plánu. Jedná se o firmě, která na všech vysílačích provede výměnu kodérů za české s podporou dynamických…
  11:19 14.06.2024
 • Oviradio.cz: V případě Prostoru by bylo velmi záhodno do radiotextu posílat název pořadu a jméno člověka, se kterým je veden rozhovor,…
  08:56 14.06.2024
 • Oviradio.cz: Koncept Staněk po-čt a v pá něco jiného podle mě není dobrý. V pátek by tam mělo být raději „to…
  08:49 14.06.2024

Všechny komentáře

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
606 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
27. 4. 2017 10:45

Nevite prosim , proc prestala hrat 97,7 fm. Dekuji mnohokrat. Jinak Kiss Jc o hodne lepsi byl.

Reply to  Jan
27. 4. 2017 11:34

Jenom plánovaná údržba vysílače Votice-Mezivrata. V 15 hodin je zpět 🙂

David Pražák
27. 4. 2017 10:14

Dnes končí Kiss Publikum a Kiss Proton. Zítra Kiss Morava.

Karlos Kroužilos
Reply to  David Pražák
27. 4. 2017 10:39

To máš radost Davide viď? Hlavně jim nezapomeň napsat do skupin jak je nový Kiss lepší 🙂

Mirek Gašpařík
Reply to  David Pražák
27. 4. 2017 13:39

Pavel Cacek už dával na fb video ze studia… ála velké finále Kiss Publikum

Mirek Gašpařík
Reply to  Mirek Gašpařík
27. 4. 2017 13:39
MichalZ
27. 4. 2017 07:23

Teda na FB je tolik naštvaných posluchačů bývalého Kiss JC a Hády, že to je hrůza. Ta změna šla určitě uděla daleko líp, nicméně těch případů, kdy ze den na den totálně změnili playlist, těch je taky řada. Osobně by mě zajímalo, jestli ti, co si teď stěžují na konec Kiss JC, protestovali před cca 10 lety, když ještě tohle rádio bylo spíš rockový a ne taneční. To taky byla velká změna. Já pamatuju, jak ze dne na den skončilo Pekelný ráno a začaly ranní jukeboxy, který se teda moc poslouchat nedaly.
Navíc některý komenty na FB, že přelaďují na Hitrádio nebo Evropu 2 mi přijdou dost zcestný. Pochopím přeladění na Fajn, kde hrají novou taneční hudbu.

Marty
Reply to  MichalZ
27. 4. 2017 09:51

Michale, a pamatujete počátek Kiss JC? Když vzniklo, hrálo v počátcích částečně hudbu rádia Krumlov. Po čase byla obrovská anketa (!) Kiss JC na posluchače, jakou chtějí hudbu. Bylo po 7 dní hráno každého dne jiná hudba. Pamatuji se dobře, že jeden den hrála oldies (70tky) další den česká muzika atd. Posluchačovská většina hlasovala tak, že se vybrala taneční nejnovější muzika a největší hity 90 let. Tenhle Kiss JC málokdo vzpomene. Pamatuji se, že v Kissparádě běžel třeba Hyperkraft. I když z hudebního počinu to není klasická dance, později to bylo asi moc tvrdé a už se to nehrálo.
Pekelné ráno bylo někdy v roce 2003, kdy Roman s Petrou přešel na Kiss. To se pomalu začalo upouštět od taneční hudby, zmizela dávno před tím Kissmanie kterou moderoval Miloš Michálek aka Dj Alex.
Rock byla doba, která postihla Kiss všeobecně a na posluchače to byla bota, nezastihl jsem nikde, že by byla anketa, co kdo chce slyšet. Kiss JC tak nějakou dobu bylo rockové rádio a teprve díky Romanovi se po nějaké době vrátila taneční hudba.
Ale to je již minulost, rádia Kiss jsou minulostí a zůstává centrální Kiss. Má sice některé převzaté taneční regionální pořady, ale obávám se na to, jak Kiss experimentuje poměrně často, že se tam jednoho dne opět může vrátit rocková hudba. A radií těchto směrů je v tuzemsku už více než dost. Tanečních rádií je minimum. A muzika, kterou hrál Alex nebo Basslicker tak zůstává nostalogií všedního posluchače. A jedna nostalogická stránka rádia Krumlov, která oproti Kiss JC zůstává pomníkem: http://www.radiokrumlov.wz.cz/nabidka1.html

Lukáš
Reply to  MichalZ
28. 4. 2017 01:50

Přesně, komentáře typu že přelaďují na Hitrádio nebo Evropu 2 jsou hodně směšné, protože zrovna tyto stanice jim starý Kiss určitě nenahradí. Fajn rádio má sice trošku lepší výběr písní, ale také je to velký kolovrátek s častou rotací. Tady v Hradci Králové bohužel starý Kiss nemá absolutně žádnou náhradu. Trošku zajímavá je snad jen Černá Hora, ale ta už bude brzy také minulostí. Co se ale týče Brna, tak tam je výborná alternativa Free Rádio. Poslouchal jsem ho teď pár dní po netu a myslím si že je ještě lepší než bývalé Hády. Na Ostravsku se dá zase nahradit Helaxem, tam mají také celkem zajímavý playlist podobný starému Kissu. Ovšem Evropa 2 bývalý Kiss určitě nahradit nemůže, to je oproti němu velký hudební odpad.

Martin
27. 4. 2017 06:32

Včera dopoledne, kdy už Kiss Jižní Čechy bylo v plné režii Prahy, jsem na netu chytil stream s posledním záchvěvem Kiss Jižní Čechy včetně jinglů, regionálních reklam. Poslouchal jsem asi hodinu a pak najednou z ničeho nic ticho…

26. 4. 2017 17:21

Každá taková to změna vždy vyvolá velké množství emocí a reakcí – většinou jsou více slyšet ty negativní. Bylo to tu už mnohokrát, ale vždy utekl měsíc, dva a vše utichlo. Lidé (posluchači) buď přeladili nebo si prostě zvykli. Je to komerční rádio, vlastněné soukromou společností (můžeme si o ni myslet, co chceme), tak si s ním dělají, co chtějí. Každé rádio se časem vyvíjí a mění. Peníze jsou přednostní před posluchači, je to smutné, ale je to tak.

Matyas
Reply to  Martin Kadaník
26. 4. 2017 20:29

Když už tu tak sjednocují program, tak ať také páni technici optimalizují modulační diagram na jednotlivých vysílačích, optimalizovaná je Praha, ale, to co se linulo do éteru včera na pilotní frekvenci Kissů z Mezivrat, bylo fakt neúnosné, kdy člověk nerozuměl, za-li jednotlivá skladba jde v mono či nevyváženě v ST. Jinak včera KissProton večer ještě původní program a dneska odpolko, jsem ve Zlíně poslouchal Publikum a také šlo ještě v neměné podobě, což jsem přivítal. Brněnské Hády dopoledne, také tak.

Petr
26. 4. 2017 16:50

Ještě jeden poznatek. Na streamu přes Play.cz jede trochu upravená verze vysílání s jingly – „Posloucháš na netu – http://www.kiss.cz“ a bez reklam zatím. Reklamní bloky jsou nahrazeny muzikou a regionální informace jednou ty pražské. Takže deseti tisíce online posluchačů v regionech jsou při online poslechu bez regionálních informací.

Petr
26. 4. 2017 16:33

Jo a mimochodem, z Play.cz zmizeli stream již uzavřených poboček.

David Pražák
26. 4. 2017 15:46

Kiss Jižní Čechy měl odlišní program jen ve večerních hodinách, kdy se vysílaly hudební speciály a jukeboxy. V průběhu dne to stálo za starou belu. Několikrát za den běžel stejný song od jednoho interpreta. Zaplať pánbů za nový Kiss, který konečně utnul hudební formát typu Evropy 2 a Fajn Radia. Nový Kiss je umne hodně vysoko.. Dávám mu 100 procent.

Karlos Kroužilos
Reply to  David Pražák
26. 4. 2017 16:14

Davide, že si nedáš pokoj, podobně přispíváš do FB skupin všech Kissů….

Petr
Reply to  Karlos Kroužilos
26. 4. 2017 16:29

David si jaksi neuvědomuje, že počet songů rotujících v playlistě centrálního Kissu je stejný, ne-li nižší než na původních regionálních Kissech, jediný rozdíl je, že hrají odlišný hudební výběr cílený na starší publikum. Sofia dnes k času psaní příspěvku hrála už 5× a nevím, co je horší, hrát novinku 5× denně nebo ohraný aktuální hit, který se u konkurence již stahuje do nižších rotací… David je prostě příklad člověka, který nemá na práci nic jiného než vysedávat u sociálních sítí a diskuzí a cpát všem svůj názor.

Martin
Reply to  Petr
27. 4. 2017 20:06

souhlas 🙂

HOME
606
0
Přidejte komentář, prosím.x