Komentáře a diskuze

  • Honza 22. 3. 2023 v 23:47 k KomentujemeNezlobte se, s vámi debatu končím. Vy si jedete pořád to své dokola. Absolutně nepobíráte principy, které se snažím sdělit...
  • Hori97 22. 3. 2023 v 23:05 k KomentujemeTým Fresh rádia se po úspěšném odladění zvukové techniky přesunul k technice obrazové. Celé studio je vybaveno několika kamerami, které...
  • Jirkas 22. 3. 2023 v 22:32 k Komentujeme"Tato kombinace přestala být vnímána jako trvale udržitelná a žádoucí k tomu, aby dopravní platforma fungovala na vlnách FM." Jasné sdělení,...
  • Jan 22. 3. 2023 v 20:54 k KomentujemeOsobně neznám nikoho z lidí, co to po Radimu Pařizkovi přebrali. Ale je dost možné, že si to vyhodnotili, že...
  • PVo 22. 3. 2023 v 19:58 k KomentujemeMB a Active za dobu svého působení mají na zkřivení radiového trhu hlavní podíl =tedy se projevují jako čiré zlo...
  • PVo 22. 3. 2023 v 19:43 k KomentujemeDokazovat si na hendikepovaném Davidovi že ti zmínění manageři MB jsou lidi na svým místě je myslím docela chucpe, To...
  • Lukáš 22. 3. 2023 v 18:47 k KomentujemeNení vhodná doba je otázka jak výdělečné je toto radio a za druhé Nikola má příjmení cherenčikova Pařizkova. Pařizkovy děti...
  • Honza 22. 3. 2023 v 18:36 k Komentujeme"Ale zkuste přijmout i druhou stranu mince, že prostě milují rádio, snaží se dělat ho nejlíp v podmínkách, které mají,...

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

O čem píšete?
606 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
LiborV
21. 5. 2017 22:10

Mne v 35 nový Kiss také vyhovuje. A moc. Všiml jsme si, jak si posluchači, kteří mají nový Kiss rádi postupně začínají na facebooku hájit to své před těmi co Kiss neposlouchají a jen pomlouvjaí. To je fajn 🙂

Michal
21. 5. 2017 12:33

Kiss hady bylo super radio, jak moderátoři tak výběr hudby i programy, prostě super ! To co jste z toho udělali teď, je otřesný a vůbec nevěřím v takový blábol konceptu zaměření na starší posluchače, to je dle mého blbost ! Mě táhne na 40 a kiss hady jsem poslouchal nějakých 20 let, ale teď mažu z předvoleb v autech, doma z radií, věží, počítačů a všeho, kde bych mohl zaslechnout toto neuctivé zohavení něčeho tak ke kráse vypiplaného!!

Lukáš
Reply to  Michal
23. 5. 2017 16:12

Mám úplně stejný názor. Nehledě na to, že moderátoři byli asi o 3 třídy výš než jsou tito novodobí. Taktéž mažu a neposlouchám. A druhá věc, jakožto řidič jsem využíval hodně dopravní info které bylo pro jižní Moravu asi nejlepší a nejrychlejší. Co mě zajímá jak jsou na tom silnice po celé ČR když potřebuju svoje okolí??!! Takže za mě rozhodně negativní změna a to velice!

LiborV
20. 5. 2017 23:05

Každá výrazná změna formátu obvykle přináší dočasný pokles počtu posluchačů. A až pak růst. Jen u rádií s minimální poslechovostí je rovnou pozvolný růst.

Václav
Reply to  LiborV
20. 5. 2017 23:20

Pokles nelze vyloučit, ale snažili se mu zabránit, tím že změnu udělali, hned po konci kvartálu, takže do příštího sběru dat a výstupu mají tímto je dost času na výměnu posluchačstva.

Václav
20. 5. 2017 19:18

Že by na tom Hitradia, E2, Fajn byly lepší? To tam neslyšíte tu kostru aktuálních hitů roky podle stejných pravidel nasazovanou a to z hitů ať jsou pomalé nebo nebo rychlé, nedokáží vybrat podle svého uvážení. Člověk dodělaný z těchto rotací přeladí z E2 např. na Hit a slyší to tam ještě dřív a kdyby poslouchal jen to Hitradio, tak to stejně nepomůže, věřte mi, mockrát jsem to zkoušel, stejně tak i s bývalýma Kissama, i tam rotace zaměřené na tolik společných hitů, nesplňovalo to tu hranici, že by to bylo odlišné. Mezi tou kostrou dávaly i taneční songy ale ty prostě nebyly zas tak zajímavé. Ale hlavně si na bývalých kissech prostě od toho aktuálního proudu člověk vůbec neodpočinul a zároveň kdyby chtěl slyšet něco energického tanečního, tak pak spíš Free nebo Helax. Kissy byly pro mě odepsané, jakožto ostatní popová rádia, i to byl jeden z důvodů, že jsem se dal raději např. i na Country. Takže buď na popovou muziku jsme tady měli roky jen rádia, co rotovali A) aktuální hity a nebo B) české aktuální + pomalé devadesátky(Imp, F1) (ty evidentně nikomu nevadili) Já si nemůžu pomoct ale já na obou skupinách stanic A,B) bych slyšel každý den stejné hity a nevím čím to je ale po letech stejného nemastného žánru mě to přestalo bavit a spíš rozčilovat (a to už léta nevyhledávám, spíš slyším že to mají někde puštěné). Říkám tak pro mě špatné ty staré celoplošky a Hity, Fajny jsou, že Kiss i s málo hity je dost dobrý. Uznávám že mohou přidat hitů a nevím, jak je napadlo, že je tam třeba tolik kecat. Až si říkám že dříve to broadcasterům vyhovalo, že neměli v oblasti konkurenci. Uznávám bývalé posluchače, že jim chybí jejich moderátoři já bych jim změnu nedělal, ale když už k ní došlo, tak já zas jsem rád. Zas naopak nevidím co má třeba (teď nic ve zlém) hájit Borek z Kiss Hády, který tam vysílal s Edou, který měl transformovaný chipmuk hlásek (jak malicherná a levná a kýčovitá záležitost) poslouchat celé ráno v porovnáním s tím, že Kiss Hády vzniklo z bývalého legendárního Hády, které podle pověstí bylo na úrovni Radia 1!

Jan
20. 5. 2017 16:47

Myslim si ze ta co je pan Hroch nemůže. Dle mého nazoru to za ty co za to muzou odnasi.

MichalZ
20. 5. 2017 15:15

Mně teda jednotný Kiss přijde ještě horší než ostatní rádia, jako jsou Hitrádia a Evropa2 s Fajnem. Na Kissu točí některé písničky snad po hodině. Za to co pan Hroch a spol. udělali si zaslouží padnout na dno.

LiborV
20. 5. 2017 13:48

Říkal jsem si, jaké by byly reakce posluchačů bývalého Kiss Hády na nový Kiss kdyby v dopoledním nebo odpoledním vysílání byli jejich oblíbení moderátoři. Netuším zda nebylo v Brně dost talentů, nebo nikdo nebyl ochotný s epřestěhovat do Prahy. Jinak mě na novém Kiss nejvíce sedí odpolední show a i ráno je ok.

LiborV
19. 5. 2017 21:27

V posledních dnech poslouchám k práci nový Kiss. A jsem moc a moc spokojený. Hudebně i moderátory. Trochu mi vadí opakující se zpravodajství. Naopak program je opravdu super. Doma poslouchám ČRo Plus. Ale k práci nyní nově Kiss.

Vojta: Je pravděpodobné, že část posluchačů přeladila dle původních předpokladů na jiné rádio. Následující rok bude o získání posluchačů nových. V mnohém je dnes přeformátovaný Kiss nové rádio. Líbí se mi relativně velké množství moderátorských vstupů zejména ráno a odpoledne. Víkendové 90ky mne velmi vyhovují. Předtím mne Kiss nebavil.

Jan
19. 5. 2017 20:18

DJ Basslicker: Mate odpojovaky a tak proc porad dokola stejne upoutávky na akce které nerotuji a zpravodajstvi porad stejne? Jako to dost dobře nechapu.

Vojta
19. 5. 2017 17:25

Napadla mě celkem zajímavá věc – nový Kiss má na play.cz zhruba stejnou poslechovost, jako rádio Krokodýl. Je to sice jen hrubý odhad, ale pokud z toho budu vycházet a podívám se do výsledků radioprojektu na Krokodýl, měl by mít v současné době Kiss taky zhruba stejnou poslechovost. Čili kolem 200tis. posluchačů týdně. To je oproti 700 před sloučením celkem slušný propad. Jinak se změnou taky nesouhlasím a jediné bych panu Hrochovi věřil – Na regionálních Kissech bylo opravdu občas slyšet, že se nedaří hledat v regionech talenty. Někdy až chorobná honba za ziskem produkuje žumpu. Asi díra na trhu, ale zároveň žumpa, to je podle mě nový Kiss. On se ten doktor Alban 10x za den přejí i méně náročným posluchačům. Přestávám konzumovat veškeré produkty RU, potažmo GES MEDIA. Ještěže tu máme Expres FM a Color.

JM
Reply to  Vojta
19. 5. 2017 21:35

Ten pokles internetového poslechu není směrodatný, protože dřív si lidi ladili regionální Kissy, které se jim líbili a nechytli je na FM (zejména KissJC). Nyní chytnou na FM Kiss všude stejný a tak není důvod pouštět stream z netu.

Krokodýl si přes net pouští všichni ti Brňáci, co jsou v Praze a vadí jim místní dialekt 😛

H.
Reply to  JM
20. 5. 2017 19:01

Stejně tak mohl pominout důvod naladit si Kiss na FM. Co bylo už není.

JM
Reply to  H.
20. 5. 2017 21:11

To souhlasím – v celkových číslech půjde Kiss dolů, o tom žádná. Ale třeba vím o dost lidech v Praze v centru, kteří ladili KissJC přes net i kvůli 90s a novější hudbě (což pražský Kiss tolik nehrál), a teď to mají přímo na FM.

Anonymní
19. 5. 2017 11:09

takhle zabít jediné poslouchatelné rádio co bylo, RIP Kiss jižní čechy…

DJ Basslicker
19. 5. 2017 08:37

2 Jan: Tak ono to v současné době nelze dělat tak jako na Kiss JČ i co se týče mluvy apod. Vysílání je přizpůsobeno na celou republiku, aby i posluchači v Ostravě nenadávali. Proto mluvím pomaleji a méně hovorově

Jan
18. 5. 2017 17:33

Tak na 97,7 RDS klasicky Kiss. Jinak co se tyce muziky opravdu nic moc a soboty nedele katastrofa. Regionalita strasna porad predtocene počasí , které bezi porad dokola a zpravodajstvi hruza stare informace a dokola o nicem. To uz i ten Blanik ma kvalitnejsi informace. Ted me dostali, ze pousteji uputavku z 1. kvetna. Mimochodem ono se to moc nelibi ani moderatorum Kiss. Rano z Barou a Romanem to je sucharna vůbec to nejni to co byvalo na Kissjc. Vasek odpoledne nic moc vůbec mu to tam nesedi a dost moderovanych vstupu mají.Trochu vic omladit by to chtelo.

Jamar
18. 5. 2017 09:17

Kiss začal na Olomoucké 106.1 vysílat v RDS v radiotextu název právě hrané skladby, mimo hudbu je tam „To neljepsi od 90. let“. Na druhou stranu ale teď nevysílá žádné PS (název stanice), dříve tam bylo „__KISS__“ a v radiotextu „Radio Kiss …be happy!“. U Zlínské 90.3 je RDS statická, PS je „_KISS___“ a v radiotextu „To nejlepsi od 90.let“ 2x za sebou.

michal
17. 5. 2017 22:40

fajn radio rozhodně tanečni novinky nehraje kiss hady,publikum a morava byli v tom nejlepši dance novinky co se hraji v italii atd takze ostravkum nezbyva nic jineho než preladit na dance hellax,brnaci na free radio nebo jih radio a zlinaci jih radio pražsky radio kiss chapu že se snaži ale hudebni playlist 20hitu 4hod.denně ostudaaaa ale budou muset začit hrat novějši music už to tak nak davaji ve známo jinak to nema cenu 80procent straty posluchaču během jedinyho měsice to je ulet škodaaa vaš dj miki olomouc brno

radio_fan.25
Reply to  michal
18. 5. 2017 10:57

Přesně jak říkáte, mají omezený počet songů, které točí pořád dokola, ale to samozřejmě platí i nejen o ostatních „CHR“ radiích typu Evropa 2 nebo Fajn Radio, regionální Kissy třeba měly alespoň výborné pořady typu Back 2 best nebo středeční retropárty na Kiss JC apod). To se pak při takovéto rotaci i ty songy, které jsou poměrně dobré, bohužel hodně rychle oposlouchají a líbit se prostě i mohou přestat. Přitom i když budeme třeba brát devadesátky, nebo i současné hity, najde se stovky, určitě i více songů, které by éter v ČR mohly okysličit. Například songy s alb interpretů, málo hrané songy i ve „své“ době, apod.
Regionální Kissy byly občas i o krok vpřed a nějakou tu, např. electro house aktuální novinku (jako např. Don Diablo – Cutting Shapes apod., ještě by se jich pár určitě našlo) zařazovali i do běžného vysílání, na rozdíl třeba od E2 nebo Fajnů, nebo současného Kissu.