Komentáře a diskuze

  • David Pražák 29. 9. 2023 v 19:32 k KomentujemeTak Country radio z Liblic hraje i u mě na Jihlavsku.
  • Jirkas 29. 9. 2023 v 17:42 k KomentujemeČ Český Impuls je i v DAB+, takže žádná rarita.
  • Jiří 29. 9. 2023 v 14:09 k KomentujemeRušení od El sítí je hlavně v době aktivních fotovoltaických elektráren až enormní.Já už to řeším,že své staré rádio pustím...
  • Marek 29. 9. 2023 v 13:11 k KomentujemeTeď to jde, ale i tak nejsem posluchač těchto rádií, takže kontakty na ně i tak neznám.
  • Honza K. 29. 9. 2023 v 12:22 k KomentujemeV ČB teď jsem zkusil 954 a 94.7 pustit najednou a zvuk je synchronizovaný.
  • David Pražák 29. 9. 2023 v 11:15 k KomentujemeTak to bude hrát i u mě doma v Brtnici u Jihlavy, když to hraje u Žďáru. Večer vyzkouším, až...
  • Jakub 29. 9. 2023 v 10:13 k KomentujemeJe fakt zajímavé si to současné pustit na AM a na FM. Reklama byla o 1 vteřinu zpožděná a pak...
  • Jakub 29. 9. 2023 v 09:56 k KomentujemeTak já hlásím nádherný příjem country radia z Liblic u Žďáru nad Sázavou na starém radiokazetaku JVC teď přes den.....

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
606 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
5. 6. 2017 12:53

To ja vim ze ma Blanik jednotny program , ale vyuziva odpojovaky pro reklamu a regionalni informce. Co tyhle porad dokola jednu a tu samou věc rikaji v odpojovacich.

LiborV
5. 6. 2017 12:48

Jane, nový formát Kissu je teprve v záběhu. Noví posluchači s epřidávají postupně. Formát soutěží, které uvádíte není přímo převzatý z KISS JČ. Všechny Kissy měly dlouhodobě nastavený systém soutěží, který všechna rádia sítě využívala. O víkendu je Kiss ještě lepší než v týdnu. Tedy jak pro koho 🙂 Nepamatuji si, že by půl roku avizoval Blaník zrušení třeba takové Karolíny nebo Eldorádia. Blaník má také jeden centrální program a malou odpojovanou část programu. Tak jako nyní Kiss.

Jan
Reply to  LiborV
5. 6. 2017 12:51

Format Karoliny se zrusil a bezel pod znackou Karolina Blanikovsky program. Jinak o tech soutezi jsem nevedel tak dekuji moc za upozorneni.

Jan
5. 6. 2017 12:27

Blanik, Frekvence atd nemenili format a mají stále stejny. Nikdy nebyli regionalni a Blanik nas na to pripravoval pul roku a regionalitu si udrzel drzel. Tyhle nic a ty jejich souteze o vstupenky atd jsou ohrany na Kissjc normalne vstupenky posluchačům daval zadara. Jinak o vikendu to nejde poslouchat a ted v tydnu muzika dobra. Jinak na KissJc jich prislo tech sms mnohem vic .

LiborV
5. 6. 2017 09:59

Říká se tu, že nový Kiss moc lidí neposlouchá. ale ve chvíli kdy se soutěží o mobil, kde vyhrává 500ti stá správná odpověď tak během 10 – 12 minut přijde těch SMSek víc než 1000. A když nesoutěží každý… Zároveň nechápu, že pomlouváte, že nový Kiss už nehraje tolik nové muziky. Ale na Blaník, Čas nebo Frekvenci 1 jsem tu podobné stížnosit dlouho nečetl. Nerozumím těm emocím 🙁

Petr
4. 6. 2017 18:16

Zdravím! Zajímá mne, co jakožto fanoušci českého Kissu říkáte na ten britský? Bohužel ho zde nepřehrajeme (nechápu, proč), ale zkuste si poslechnout songy z jejich playlistu třeba na YouTube 🙂

Jan
3. 6. 2017 18:21

Ještě dodatek. Tak sem si udelal celej den cas a ladil sem Kiss. Nic tanecniho a nic co bych neslysel milionkrat a nic převratného tam nebylo. Opravdu preji Kiss, aby dopadlo velice spatne . Kiss98 klasiku Kissu zrusili a dinamicke Kiss zrusili a vytvorili z toho humus , který se neda poslouchat. Proste chce to novinky a ne porad dokola ohrane pisnicky co jak uz jsem tu psal sem slysel milionkrat .

Petr
Reply to  Jan
4. 6. 2017 12:50

Jane, co se prvně naučit základy českého jazyka, poté si pročistit uši při poslechu Kissu a až následně kritizovat?!

Jan
Reply to  Petr
4. 6. 2017 16:23

Vazeny Petre jak pisi cesky vam musí byt jedno a to ze opravovali lide jiného cestinu sme delali ve druhé tride, a dále opravdu humus nad humus je Kiss a stojim si za to a budu. Omlovam se ale vetsi sracku sem neslysel.

Petr
Reply to  Jan
4. 6. 2017 12:50

A krom jiného, asi jste prostě nepochopil podstatu změny formátu, jinak byste už novinkové hity od Kissu neočekával.

Jan
Reply to  Petr
4. 6. 2017 16:27

Petre pochopil a zasnu nad debilitou majitelu, ze tohle mohli udelat. Kiss 98 dali z eteru a dinamicke Kiss také ac to lide chteji a posluchacu měli dost. Nejsem prejici ,ale jim to preji . VSE NEJHORSI.

MichalZ
Reply to  Jan
5. 6. 2017 09:14

Tak jsem dneska ráno poslouchal KISS, Rádio KISS. Je tam nová soutěž na tohle úžadné rádio, kdy řidič za každou uloženou předvolbu s KISS, rádio KISS dostane kilo. Tak apelují, aby si tohle „úžásné“ rádio řidiči uložili na všechny předvolby. Tak Jene neváhej 🙂
Já osobně jsem stále znechucen výběrem, ale přešel jsem na Relax, kde upravili playlist a zatím pohoda. Nemám potřebu se ke KISS, rádiu KISS vracet.

Jan
Reply to  MichalZ
5. 6. 2017 12:29

Presne tak. Mate pravdu a ta soutěž je prevzata z KissJc. Ani nemaji sve souteze.

Jan
2. 6. 2017 18:07

V tydnu to de , ovšem soboty a nedele nehorazne odporne radio. To co si dovolujou by KissJc nikdy neudelal. Jinak Kiss hraje pisnicky , které sem uz milionkrat slysel.

Lohen
2. 6. 2017 14:45

Lukáši musím s Vámi souhlasit. Opravdu se to hodně zlepšilo. Je mi 36 a v tuto chvíli beru Kiss jako to nejlepší co na fm je. A při poslechu přes net je to zcela bez reklam, což tak úplně nechápu, ale je to příjemný. V mládí jsem poslouchal Triangl a před pár lety vysílalo na netu Boleslavské Rádio 4U, které mi teď Kiss začíná docela připomínat.

Jirkas
Reply to  Lohen
2. 6. 2017 19:22

Na Triangl 97.9 nemá nový Kiss ani jemným náznakem,Vůbec ba ani na chlup se Trianglu nepřibližuje.

Lohen
Reply to  Jirkas
4. 6. 2017 11:17

Špatně jste mě pochopil. Píši, že jsem dříve poslouchal Triangl, ale současný Kiss se podobá dnes již neexistujícímu Rádio 4U. Trianglu se tedy opravdu nepodobá v žádném případě 😁

Lukáš
2. 6. 2017 01:36

S odstupem času musím potvrdit že se playlist výrazně zlepšuje a stále přidávají nové a nové písně. I v hlavním vysílacím čase ve všední dny se už nebojí zařadit progresivnější hity. Z posledních dnů mě zaujalo např. Gigi D Agostino – Another Way, 666 – Paradoxx, Sash! – Ganbareh, Mo-Do – Eins Zwei Polizei, Scooter – The Age Of Love, Culture Beat – Crying In The Rain, Sash! & Tina Cousins – Mysterious Times, N-Trance – Da Ya Think I Am Sexy, Corona – Try Me Up, DJ Visage – Formula a další a další. A znovu podotýkám že vše běželo v hlavním vysílacím čase, takže žádné speciály. Ať si každý říká co chce, ale na FM pásmu prostě nemá nový Kiss žádnou konkurenci, žádné jiné rádio nehraje takovouto hudbu. Pro mě je nový Kiss rádio přesně podle mého gusta a jsem s ním v současné době maximálně spokojený.

Tom
26. 5. 2017 20:08

Brněnské KissHady jsem měl hodně rád, alespoň se člověk dozvěděl co se děje v Brně a okolí. A teď prd… No co konečně jsem začal poslouchat co mě baví na internetových radiích je toho spousta a bez reklama.Díky Pepíci.

Koláčník
25. 5. 2017 21:14

Tak jsem včera na chvíli naladil nový Kiss a musím konstatovat, že pro mě je to teď již neposlouchatelná stanice. Hned druhá písnička zazněla Whigfield – Saturday Night a bylo vymalováno. Tuto písničku jsem za poslední dva měsíce slyšel ještě na Kiss Hády snad pětkrát a už mně při ní vyskakuje kopřivka. Přitom jsem na devadesátkách vyrůstal, ale poslouchat celý den tyto neustále dokola omílané stejné hity opravdu nemusím. Pak jsem zaslechl zprávy ve kterých z našeho regionu nebylo snad nic. A nakonec mě dorazil dopravní servis, kde se jen velmi stručně mluvilo o D5, nebo o Praze a z regionu byl jen asi 10 sekund trvající vstup nějakého dispečera z firmy Brněnské komunikace, který posluchačstvu sdělil, že je vše všude v pořádku a nic se neděje. Mluvil samozřejmě jen za Brno a o zbytku dopravního dění v regionu neměl ani ponětí. A neměl ponětí ani o dopravní situaci v Brně, protože asi 10 minut po této informaci jsem narazil na dopravní nehodu, která patrně již nějakou dobu blokovala Veslařskou ulici. Z rádia jsem se o ní nedozvěděl nic! Ovšem korunu tomu rádoby dopravního zpravodajství dal moderátor, který všem doporučil internetové adresy stránek s dopravním zpravodajstvím. Pro řidiče, který je právě za volantem informace k nezaplacení! Takže u mě jednoznačně těžce palec dolů. Takhle zlikvidovat úspěšnou regionální stanici je zvěrstvo nejtěžšího kalibru. A ještě něco. Vždy mně přišlo, že radio Kiss Hády mělo ze všech rádií v Brně nejlepší zvuk, ale co se i po této stránce line z reproduktorů je hnus. Vůbec to nemá žádnou dynamiku a je to jak ze skořápky. Jaký máte zkušenosti se zvukem vy?

Matyas
Reply to  Koláčník
25. 5. 2017 22:36

Obdobnou zkušenost se zvukem jsem měl a někde jsem to i psal, že po změně formátu se dostavila i úprava zvukového projevu u 97.7 bývalého Kiss JC. Od té doby se to snad zlepšilo, jelikož tato stanice jde mimo mě, tak je mi to i jedno.

Václav
Reply to  Koláčník
26. 5. 2017 12:02

Však za celoplošné stanice máte Impuls, tam vám rotace „Celibátu“ nikdo nebere a zvuk „mono“ to jistí a pro rezervu je obdobná hudební náplň i na řadě dalších, mám jmenovat? Omlouvám se ale mě už dávno začali otravovat a proto je furt pro mě lepší saturday night než celibát. Nevím proč by tyto devadesátky neměli být v éteru oproti celibátům, je to období jako každé jiné, analogicky jako 60s, oldies. Odpovídal mi p. Lehner že se to bude ještě rozvíjet. Ale dobře když chcete dalo by se bez toho obejít, a síť věnovat alternativě programově přínosnější, ale zas ne ekonomicky. Ale uznávám že by se měli snažit o nejlepší zvuk, ten u nás na ZL 90,3 naštěstí zůstal, mě v poslechu limituje ten velký prostor co se dává moderátorům ve všední den a opakující se předtočené zprávy a pozvánky ještě na poslech dost odrazujícím stylem ve srovnání jaké „kam vyrazit“ mívala např. E2. Ale tady to nezní a to jsem dost na tyto amaterismy tolerantní na Proglase je mi to sympatické. Doprava mě přijde jako dost dobrý nápad jí právě dávat do regionálních bloků, řidič pojede po republice a vždy se zaměří přímo na region, kterým projíždí, na rozdíl od konkurence, která začne vyjmenovávat chaoticky celou ČR a jak naschvál pro daného šoféra od opačného konce ČR a řidič se v tom množství informací ztratí, nicméně v těch regionálních blocích jsou spíše dlouhodobé uzavírky. Nějak je to u nás ve ZL, jinak by se dopravně zaměřovala na D1 97,7, které je součástí JC.
A nebo ke Koláčníkovi, kterému jde o regionalitu (dopravu) a tu podle mě v brně perfektně splňují obě rádia ne hůře nežli k.Hády jehož posluchačstvo může lépe zaujmout na energické straně FREE a na umírněné KROKODÝL. Už před tím mě přišlo k.Hády tak trochu zbytečné neboť hudebně nešlo zapřít že mu bylo stejně diktováno od RU (splnit rotace určených aktuálních hitů, jaké jsou na ostatních stanicích(E2)) a v posledních letech to bylo o nejvíc reklamách v Brně až jsem si říkal že si to naladím teprve až budu chtít poznávat všechny obchody v Brně a ne pro hudbu nebo zábavu. Leda zajímavé schéma 50tky bez reklam na k. Hády byly, kdo vzpomene před deseti lety, tam se taky nesnažili rotovat aktuální hity ale spíš ty energické třeba tak 3 roky tehdy staré a něco z devadesátek ale nešli do velkého eurodance jak na novém Kiss a je zajímavé, že si vystačili, nepřišlo by mě, že by se to opakovalo víc než dnes.

Petr
23. 5. 2017 22:10

Ted hráli Groove Armada – I See You Baby (Fatboy Slim Remix).

LiborV
23. 5. 2017 09:14

Ovi: Pro Tebe odrazující, pro jiné (nové posluchače) rádia Kiss mohou být přitahující. Vždyť to jsou ty oblíbené největší hity devadesátých let 🙂 To na Kiss patří.

Jan
22. 5. 2017 16:30

Ano musim vam dat za pravdu hudba se vylepsuje , ted ještě ta regionalista a bude to super.

Lohen
21. 5. 2017 22:15

Poslouchal jsem dnes odpoledne ( neděle ) a přišlo mi, že trochu obměnily playlist. Nebo možná rozšířily. Každopádně hráli například Paul van Dyk – For an Angel, taky Veronu a věci od ATB a Dr. Alban, které doposud nehráli. Myslím tím, že při každodenním poslechu jsem slyšel stále dokola stejné songy konkrétních interpretů a teď mám pocit, že začínají hrát i další singly. A třeba ten PvD mě vyloženě překvapil. Přeci jen to není taková ta klasická rádiová odrhovačka. Tak třeba se to začne trochu zlepšovat.

Petr
Reply to  Lohen
22. 5. 2017 15:33

Ano, všímám si také. Začli hrát opravdu znatelně více devadesátek, které skutečně jinde nehrají a nebojí se ani extrémů v podobě tvrdších záležitostí i naprostých českých úletů jako Zombie – Viagra apod. A muzika se zlepšuje i ve všední dny, ještě je tam pár katastrofálních kousků, ale postupně mizí, novější hity také přibývají a obměňují i milénium.

JM
Reply to  Petr
22. 5. 2017 21:59

Souhlas, také jsem o víkendu na chvíli naladil a příjemně překvapilo.

Pokud to takhle půjde dále a nebudou „sešněrovaní“ a pustí trochu z řetězu i moderátory (hlavně DJ Basslickera), aby hráli to, co je baví, bude nový Kiss jedna z těch zajímavějších stanic v éteru.

JM
Reply to  JM
22. 5. 2017 22:01

V ty večery a víkendy by se klidně mohli pustit i více do Rave (Dune, Scooter, Mark Oh, Marusha, německé kousky typu Das Modul nebo Blumchen) a pak by to teprv byla jízda 🙂

Petr
Reply to  JM
23. 5. 2017 01:46

to JM: Scooter hraje běžně v playlistě i ve všední dny, třeba dnes odpoledne a nebyla to unuděná Break It Up. Blunchem jsem slyšel už několikrát a Mark Oh též. Myslím, že když tomu dáme ještě nějaký čas, bude to ok a máme tu rádio, které bude hrát vcelku originální mix muziky.

Petr
Reply to  Oviradio.cz
23. 5. 2017 01:49

to Ovi: Tahle klasicka playlistů prostě asi patří ke komerčním rádiím, asi nemůžeme čekat, že je vypustí, ale začínají hrát opravdu originální mix nejen co se jednotlivých skladeb týče, ale hlavně tempem, opravdu téměř nehrají žádné přiblblé cajdáky a české klasiky.