Ivo Harvánek: „Chtějí-li národně konzervativní populisté financovat Český rozhlas z daní místo poplatků, není to proto, aby zachovali jeho nezávislost a společenský význam.“
Hudební tipy nejen pro dramaturgy rádií na Spotify
Nejnovější komentáře
Lukáš: Bohužel ČT neříká pravdu jelikož hymnu zpíval Jarek Nohavica tak se takto rozhodla kdyby to zpíval někdo jiný tak by… 15:52 24.06.2026
Jirkas: Ano, to ČT zveřejnila, ale pravda to asi nebude, jako již nejednou ČT lhala. Takže blaf o chybě je odpověď… 14:22 24.06.2026
Oviradio.cz: Dnes ráno na 106,6 Chvaletice jsem zachytil záložní program Fajn radia s hudbou starou cca 3 roky, bez PTY. Zároveň… 08:18 24.06.2026
NanoBoy: Priznam se, ze se ve vasich textech obas obtizne orientuju, ale neda mi to. Co vlastne bylo mineno dotazem o… 07:06 24.06.2026
Honza K.: Pokud to tak reálně bylo tak se ČT omlouvám, ale těch přešlapů od dob covidu dělá tolik, že už se… 06:28 24.06.2026
frkotou: ČT k tomu již zveřejnila prohlášení. Že šlo o technickou chybu muselo snad dojít i největšímu (omlouvám se) ignorantovi. To,… 22:45 23.06.2026
Odkdy má Gold Impuls živě moderované vysílání a kdo je jejím novým staničním hlasem?
TÉMA
moderované vysílání Gold Impulsu a nový staniční hlas
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
25. 3. 2026 16:48
Přesně před 35 lety začalo vysílat kultovní Radio 1. Jak vzpomínáte na jeho začátky, případně kdy jste ho poprvé zaregistrovali v éteru a co se vám k této vzpomínce vybaví? Já jsem ho jako nepražák začal vnímat před nějakými 25 lety a byla to pro mne lákavá exotika. Pamatuji jak jsme ho v práci na dílně chytali na staré hranaté dvojče s ulomenou anténou na závitovou tyč opřenou v rohu okna, za kterým hned tekla řeka Nisa, tzn. v nijak závratné nadmořské výšce a za hradbou Ještědského hřbetu. Byly dny, kdy to skoro nešlo chytit, jindy to zase hrálo zcela čistě mono. Některým moderátorům/DJům nebylo skoro rozumět a zněli jako by byli na dojezdu po nějakém bujarém večírku, což jsme v zatuchlém libereckém éteru vnímali jako slušný bizár, vyvažovala to zajímavá nemainstreamová muzika, kterou jinde nebylo možné slyšet.
Já Rádio 1 začal hodně poslouchat v 7. letech, tedy v roce 2003, když jsem nastoupil do základní školy 1. třídy a v týdnu jsem byl vždycky na internátě, kde jsem nejen Rádio 1. ladil a nahrával jsem sprostý hyp-hop. Hodně jsem v té době poslouchal pořad CD Nonstop a nebo Velkou sedmu. Z dob, kdy Rádio 1 vysílalo ještě v Londýnské si dodnes z vysílání pamatuji spoustu zajímavých zážitků. Velmi rád vzpomínám na pořad Ebm’s not dead nejen Zorana Stehlíka, který jsem měl rád ne kvůli tvrdší elektronické hudbě, ale kvůli tomu ostatnímu, co se tam dělo. Měl jsem také rád na Rádiu 1 noční vysílání, jako například noční vysílání z DJEM Kayou, které mi nahrávala jedna hodná noční vychovatelka na internátě. Jen škoda, že už tyto nahrávky jsou smazány, nebo ztraceny.
Poslouchám Rádio 1 defakto od začátku jeho vysílání a poslouchám ho i dnes, nepravidelně. Rád slyším stále původní moderátory se specifickým hlasovým projevem a rukopisem.
Stanici jako takovou jsem jako mimopražský znal již od začátku devadesátých let (minimálně od 1992), při vzácných návštěvách Prahy v druhé půlce devadesátek jsem ji zkoušel poslouchat jako jiná pražská rádia (cca 1997, hudba mi tehdy moc nesedla, pamatuji si jingl Ja, schmeckt gut, Radio Eins).
Až s nástupem internetového streamu jsme my, co jsme vyrůstali na Moravě, mohli častěji ochutnávat pražské stanice. Velmi rád vzpomínám na okamžiky, kdy na vysokoškolských kolejích v Ostravě na přelomu milénia (cca 1999 nebo 2000) bylo Radio 1 výjimečně pouštěno do rozhlasu po drátě na jednotlivých pokojích. Pro mě to byl fantastický zážitek, dodnes si třeba vybavuji směnu Bély Nemeshegyiho (dnes komentátora Eurosportu), který hrál maďarský projekt Anima Sound System – Mariguana Cha-Cha-Cha.
Přes internet jsem Radio 1 jako „Ostravský vysokoškolák Ivo“ (= OVI) po roce 2000 poslouchával docela často a rád, mělo vždy specifickou atmosféru tak vzdálenou ostatním rádiím. Spolu s Expresradiem sloužilo jako inspirace pro mé rozhlasové začátky na studentském Rádiu Kolej od roku 2002.
Pavel Hájek (Fiera touch) bude mít vedle Radia Energic také televizi Energy TV. Nejsem si jist, jestli je výhodné mít v jednom mediálním portfoliu dvě velmi podobně znějící značky.
Jojo ta TV s rádiem nebude mít nic společného, nebude hudební ale o energetice, oborová tv..něco jako ivodárenství TV, kde nejspíš vodárenské firmy platí za prezentaci (jinak to ekonomicky nedává smysl)
Jo to jsem četl před pár dny,, ale nepsal jsem to sem, aby se na mě pan Ivo nezlobil, že je to informace o TV a toto je server o rádiu 🙂
Jakub DXer
25. 3. 2026 12:51
Moderátor Lukáš Kolíbal (na Coloru) mě dnes fakt pobavil – rozloučil se už 12:40 s tím, že si musí „něco zařídit“ 🙂 Samozřejmě to lidsky chápu, ale znělo mi to vtipně..
Jakub DXer
24. 3. 2026 07:54
DJ Pufaz se dnes cca 7:33 vyjádřil k článku na serveru Mediář – trochu zpochybnil titulek a řekl, že se opravdu moderátoři odmlčí a pak už jen hudba … „vyvazují se ze smluv“..
Jakub DXer
23. 3. 2026 20:36
@ Václav: téma „Beat v Krpoli“ – tak na křižovatce Kotlářská x Lidická hraje Beat na 103,9 MHz naplno, zajímavé, že na smartphonu mi zde hraje taky Jih na 88,9 MHz a zcela překvapivě i Čas Rock na 96,1 MHz
Dík za zprávu, Jih nebo spíš 106,2 našel tuner tef automaticky v 1 patře Purkyňových kolejí a oknem západ, tedy opačně. Snažím se rekonstruovat paměť, možná ve spěchu nevědomě jsem 103,9 naladil protože mě zajímalo jak je na tom 103,8 a taky trochu šlo.
Ten Čas Rock „Slavkov“ je z Holubic (211 km dálnice) – ten terénní profil tomu fakt nenasvědčuje, že by to mělo při 50W proletět, ale tak chytl jsem to. Až tam budu mít zase někdy cestu, tak si to znovu vyzkouším chytit..
Jo 96,1 jen v bezprostředním okolí vysílače jsem pravidelně zkoušel v autobuse jak tam byla nosná před 15 lety, což trvalo snad skoro dýl než samotná dálnice vysílala, přemýšlím kdy se na Brněnsku ozvala? Pak jsem zkoušel Vyškov Vlčí doly 91,9. No a když už vysílala tak 88,6 Drysice doletěla až 10 km od Zlína když když jsem správně nasměroval sluchátka aby odrusilli 88,6 že Zlína
Ano taky jsem to slyšel, mimo to říkali že Dab není míň kvalitní a že problém s pokrytím je na Táborsku ale snad už příště se k nim donese že by přece mohl být vysílač Kozlov s relativně velkým výkonem.
Ano už jsem si všiml na fb skupině že Cihelna. Ne říkali, ale bylo to někde tady. Tak jsem to spletl s Colorem. Ještě byl dotaz zda tam bude vzdálený tuner. Takže příště v Rudlu řeknou cihelnu a snad se jim vrátí posluchači po půl roce po vypnutí 88,7.
Krom toho že na rádia.SK můžu sledovat dění u nejbližších sousedů, tak jsou tam i zprávy o rádiích ze světa. V některém místě v západní Evropě předčil digital analog, nebo že končí oblíbená stanice v USA po 100 letech CBS News, která zřejmě v poslední poslechovosti byla na špičce ve většině z 10 největších měst, kde působila. Není jediným tradičním médiem které se degraduje, neboť nedávno Washington post snížil stavy o třetinu.
Nyní by byl Ivo spokojen ve Švýcarsku kde voliči odmítli snížení poplatku za rozhlas, což je zajímavé , vrtá mi hlavou čím to že je tam tak rozhlas oblíbený navíc v tak složitém terénu na pokrytí, je tak kvalitní program, nebo je to něčím jiným? Hrozí tam ovládnutí médií nějakým oligarchou? Nebo Ruskem? No ve volbách se u nás jedna strana jmenovala Švýcarska demokracie , vypadala extrémismisticka
Odkdy má Gold Impuls živě moderované vysílání a kdo je jejím novým staničním hlasem?
Přesně před 35 lety začalo vysílat kultovní Radio 1. Jak vzpomínáte na jeho začátky, případně kdy jste ho poprvé zaregistrovali v éteru a co se vám k této vzpomínce vybaví? Já jsem ho jako nepražák začal vnímat před nějakými 25 lety a byla to pro mne lákavá exotika. Pamatuji jak jsme ho v práci na dílně chytali na staré hranaté dvojče s ulomenou anténou na závitovou tyč opřenou v rohu okna, za kterým hned tekla řeka Nisa, tzn. v nijak závratné nadmořské výšce a za hradbou Ještědského hřbetu. Byly dny, kdy to skoro nešlo chytit, jindy to zase hrálo zcela čistě mono. Některým moderátorům/DJům nebylo skoro rozumět a zněli jako by byli na dojezdu po nějakém bujarém večírku, což jsme v zatuchlém libereckém éteru vnímali jako slušný bizár, vyvažovala to zajímavá nemainstreamová muzika, kterou jinde nebylo možné slyšet.
Já Rádio 1 začal hodně poslouchat v 7. letech, tedy v roce 2003, když jsem nastoupil do základní školy 1. třídy a v týdnu jsem byl vždycky na internátě, kde jsem nejen Rádio 1. ladil a nahrával jsem sprostý hyp-hop. Hodně jsem v té době poslouchal pořad CD Nonstop a nebo Velkou sedmu. Z dob, kdy Rádio 1 vysílalo ještě v Londýnské si dodnes z vysílání pamatuji spoustu zajímavých zážitků. Velmi rád vzpomínám na pořad Ebm’s not dead nejen Zorana Stehlíka, který jsem měl rád ne kvůli tvrdší elektronické hudbě, ale kvůli tomu ostatnímu, co se tam dělo. Měl jsem také rád na Rádiu 1 noční vysílání, jako například noční vysílání z DJEM Kayou, které mi nahrávala jedna hodná noční vychovatelka na internátě. Jen škoda, že už tyto nahrávky jsou smazány, nebo ztraceny.
Poslouchám Rádio 1 defakto od začátku jeho vysílání a poslouchám ho i dnes, nepravidelně. Rád slyším stále původní moderátory se specifickým hlasovým projevem a rukopisem.
Stanici jako takovou jsem jako mimopražský znal již od začátku devadesátých let (minimálně od 1992), při vzácných návštěvách Prahy v druhé půlce devadesátek jsem ji zkoušel poslouchat jako jiná pražská rádia (cca 1997, hudba mi tehdy moc nesedla, pamatuji si jingl Ja, schmeckt gut, Radio Eins).
Až s nástupem internetového streamu jsme my, co jsme vyrůstali na Moravě, mohli častěji ochutnávat pražské stanice. Velmi rád vzpomínám na okamžiky, kdy na vysokoškolských kolejích v Ostravě na přelomu milénia (cca 1999 nebo 2000) bylo Radio 1 výjimečně pouštěno do rozhlasu po drátě na jednotlivých pokojích. Pro mě to byl fantastický zážitek, dodnes si třeba vybavuji směnu Bély Nemeshegyiho (dnes komentátora Eurosportu), který hrál maďarský projekt Anima Sound System – Mariguana Cha-Cha-Cha.
Přes internet jsem Radio 1 jako „Ostravský vysokoškolák Ivo“ (= OVI) po roce 2000 poslouchával docela často a rád, mělo vždy specifickou atmosféru tak vzdálenou ostatním rádiím. Spolu s Expresradiem sloužilo jako inspirace pro mé rozhlasové začátky na studentském Rádiu Kolej od roku 2002.
Pavel Hájek (Fiera touch) bude mít vedle Radia Energic také televizi Energy TV. Nejsem si jist, jestli je výhodné mít v jednom mediálním portfoliu dvě velmi podobně znějící značky.
Jojo ta TV s rádiem nebude mít nic společného, nebude hudební ale o energetice, oborová tv..něco jako ivodárenství TV, kde nejspíš vodárenské firmy platí za prezentaci (jinak to ekonomicky nedává smysl)
Jo to jsem četl před pár dny,, ale nepsal jsem to sem, aby se na mě pan Ivo nezlobil, že je to informace o TV a toto je server o rádiu 🙂
Moderátor Lukáš Kolíbal (na Coloru) mě dnes fakt pobavil – rozloučil se už 12:40 s tím, že si musí „něco zařídit“ 🙂 Samozřejmě to lidsky chápu, ale znělo mi to vtipně..
DJ Pufaz se dnes cca 7:33 vyjádřil k článku na serveru Mediář – trochu zpochybnil titulek a řekl, že se opravdu moderátoři odmlčí a pak už jen hudba … „vyvazují se ze smluv“..
@ Václav: téma „Beat v Krpoli“ – tak na křižovatce Kotlářská x Lidická hraje Beat na 103,9 MHz naplno, zajímavé, že na smartphonu mi zde hraje taky Jih na 88,9 MHz a zcela překvapivě i Čas Rock na 96,1 MHz
Dík za zprávu, Jih nebo spíš 106,2 našel tuner tef automaticky v 1 patře Purkyňových kolejí a oknem západ, tedy opačně. Snažím se rekonstruovat paměť, možná ve spěchu nevědomě jsem 103,9 naladil protože mě zajímalo jak je na tom 103,8 a taky trochu šlo.
Ten Čas Rock „Slavkov“ je z Holubic (211 km dálnice) – ten terénní profil tomu fakt nenasvědčuje, že by to mělo při 50W proletět, ale tak chytl jsem to. Až tam budu mít zase někdy cestu, tak si to znovu vyzkouším chytit..
Jo 96,1 jen v bezprostředním okolí vysílače jsem pravidelně zkoušel v autobuse jak tam byla nosná před 15 lety, což trvalo snad skoro dýl než samotná dálnice vysílala, přemýšlím kdy se na Brněnsku ozvala? Pak jsem zkoušel Vyškov Vlčí doly 91,9. No a když už vysílala tak 88,6 Drysice doletěla až 10 km od Zlína když když jsem správně nasměroval sluchátka aby odrusilli 88,6 že Zlína
Radiu Proglas letos v červnu končí osmiletá satelitní licence, nyní žádá o novou.
Jo, říkají teď 17:32 v RUDLu…
Ano taky jsem to slyšel, mimo to říkali že Dab není míň kvalitní a že problém s pokrytím je na Táborsku ale snad už příště se k nim donese že by přece mohl být vysílač Kozlov s relativně velkým výkonem.
Vážně říkali Kozlov?
Tohle je z dnešního výstupu BNetzA.
CZE 9B TABOR CIHELNA 450 37 81 30.0 V D 014E4108 49N2446 A4->K4
Ano už jsem si všiml na fb skupině že Cihelna. Ne říkali, ale bylo to někde tady. Tak jsem to spletl s Colorem. Ještě byl dotaz zda tam bude vzdálený tuner. Takže příště v Rudlu řeknou cihelnu a snad se jim vrátí posluchači po půl roce po vypnutí 88,7.
Krom toho že na rádia.SK můžu sledovat dění u nejbližších sousedů, tak jsou tam i zprávy o rádiích ze světa. V některém místě v západní Evropě předčil digital analog, nebo že končí oblíbená stanice v USA po 100 letech CBS News, která zřejmě v poslední poslechovosti byla na špičce ve většině z 10 největších měst, kde působila. Není jediným tradičním médiem které se degraduje, neboť nedávno Washington post snížil stavy o třetinu.
Nyní by byl Ivo spokojen ve Švýcarsku kde voliči odmítli snížení poplatku za rozhlas, což je zajímavé , vrtá mi hlavou čím to že je tam tak rozhlas oblíbený navíc v tak složitém terénu na pokrytí, je tak kvalitní program, nebo je to něčím jiným? Hrozí tam ovládnutí médií nějakým oligarchou? Nebo Ruskem? No ve volbách se u nás jedna strana jmenovala Švýcarska demokracie , vypadala extrémismisticka
https://www.radia.sk/
Ještě nikdy jsem neslyšel nahrávky šumperského Radia Prima. Třeba se někdy také objeví.