Nejnovější komentáře

  • Lukáš: Bohužel ČT neříká pravdu jelikož hymnu zpíval Jarek Nohavica tak se takto rozhodla kdyby to zpíval někdo jiný tak by…
    15:52 24.06.2026
  • Jirkas: Ano, to ČT zveřejnila, ale pravda to asi nebude, jako již nejednou ČT lhala. Takže blaf o chybě je odpověď…
    14:22 24.06.2026
  • Oviradio.cz: Dnes ráno na 106,6 Chvaletice jsem zachytil záložní program Fajn radia s hudbou starou cca 3 roky, bez PTY. Zároveň…
    08:18 24.06.2026
  • NanoBoy: Priznam se, ze se ve vasich textech obas obtizne orientuju, ale neda mi to. Co vlastne bylo mineno dotazem o…
    07:06 24.06.2026
  • Honza K.: Pokud to tak reálně bylo tak se ČT omlouvám, ale těch přešlapů od dob covidu dělá tolik, že už se…
    06:28 24.06.2026
  • frkotou: ČT k tomu již zveřejnila prohlášení. Že šlo o technickou chybu muselo snad dojít i největšímu (omlouvám se) ignorantovi. To,…
    22:45 23.06.2026

Všechny komentáře

Komentáře

Ivo Harvánek

O čem píšete?
33.2K Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
26. 3. 2026 09:14

Odkdy má Gold Impuls živě moderované vysílání a kdo je jejím novým staničním hlasem?

TÉMA
moderované vysílání Gold Impulsu a nový staniční hlas
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
25. 3. 2026 16:48

Přesně před 35 lety začalo vysílat kultovní Radio 1. Jak vzpomínáte na jeho začátky, případně kdy jste ho poprvé zaregistrovali v éteru a co se vám k této vzpomínce vybaví? Já jsem ho jako nepražák začal vnímat před nějakými 25 lety a byla to pro mne lákavá exotika. Pamatuji jak jsme ho v práci na dílně chytali na staré hranaté dvojče s ulomenou anténou na závitovou tyč opřenou v rohu okna, za kterým hned tekla řeka Nisa, tzn. v nijak závratné nadmořské výšce a za hradbou Ještědského hřbetu. Byly dny, kdy to skoro nešlo chytit, jindy to zase hrálo zcela čistě mono. Některým moderátorům/DJům nebylo skoro rozumět a zněli jako by byli na dojezdu po nějakém bujarém večírku, což jsme v zatuchlém libereckém éteru vnímali jako slušný bizár, vyvažovala to zajímavá nemainstreamová muzika, kterou jinde nebylo možné slyšet.

TÉMA
Radio 1 – 35 let
Ondra

Já Rádio 1 začal hodně poslouchat v 7. letech, tedy v roce 2003, když jsem nastoupil do základní školy 1. třídy a v týdnu jsem byl vždycky na internátě, kde jsem nejen Rádio 1. ladil a nahrával jsem sprostý hyp-hop. Hodně jsem v té době poslouchal pořad CD Nonstop a nebo Velkou sedmu. Z dob, kdy Rádio 1 vysílalo ještě v Londýnské si dodnes z vysílání pamatuji spoustu zajímavých zážitků. Velmi rád vzpomínám na pořad Ebm’s not dead nejen Zorana Stehlíka, který jsem měl rád ne kvůli tvrdší elektronické hudbě, ale kvůli tomu ostatnímu, co se tam dělo. Měl jsem také rád na Rádiu 1 noční vysílání, jako například noční vysílání z DJEM Kayou, které mi nahrávala jedna hodná noční vychovatelka na internátě. Jen škoda, že už tyto nahrávky jsou smazány, nebo ztraceny.

Jirkas

Poslouchám Rádio 1 defakto od začátku jeho vysílání a poslouchám ho i dnes, nepravidelně. Rád slyším stále původní moderátory se specifickým hlasovým projevem a rukopisem.

PVo
Reply to  Oviradio.cz
25. 3. 2026 16:48

Jojo ta TV s rádiem nebude mít nic společného, nebude hudební ale o energetice, oborová tv..něco jako ivodárenství TV, kde nejspíš vodárenské firmy platí za prezentaci (jinak to ekonomicky nedává smysl)

Jakub DXer
Reply to  PVo
25. 3. 2026 18:40

Jo to jsem četl před pár dny,, ale nepsal jsem to sem, aby se na mě pan Ivo nezlobil, že je to informace o TV a toto je server o rádiu 🙂

Jakub DXer
25. 3. 2026 12:51

Moderátor Lukáš Kolíbal (na Coloru) mě dnes fakt pobavil – rozloučil se už 12:40 s tím, že si musí „něco zařídit“ 🙂 Samozřejmě to lidsky chápu, ale znělo mi to vtipně..

Jakub DXer
24. 3. 2026 07:54

DJ Pufaz se dnes cca 7:33 vyjádřil k článku na serveru Mediář – trochu zpochybnil titulek a řekl, že se opravdu moderátoři odmlčí a pak už jen hudba … „vyvazují se ze smluv“..

Jakub DXer
23. 3. 2026 20:36

@ Václav: téma „Beat v Krpoli“ – tak na křižovatce Kotlářská x Lidická hraje Beat na 103,9 MHz naplno, zajímavé, že na smartphonu mi zde hraje taky Jih na 88,9 MHz a zcela překvapivě i Čas Rock na 96,1 MHz

Václav
Reply to  Jakub DXer
23. 3. 2026 21:37

Dík za zprávu, Jih nebo spíš 106,2 našel tuner tef automaticky v 1 patře Purkyňových kolejí a oknem západ, tedy opačně. Snažím se rekonstruovat paměť, možná ve spěchu nevědomě jsem 103,9 naladil protože mě zajímalo jak je na tom 103,8 a taky trochu šlo.

Jakub DXer
Reply to  Václav
24. 3. 2026 09:10

Ten Čas Rock „Slavkov“ je z Holubic (211 km dálnice) – ten terénní profil tomu fakt nenasvědčuje, že by to mělo při 50W proletět, ale tak chytl jsem to. Až tam budu mít zase někdy cestu, tak si to znovu vyzkouším chytit..

Václav
Reply to  Jakub DXer
24. 3. 2026 10:22

Jo 96,1 jen v bezprostředním okolí vysílače jsem pravidelně zkoušel v autobuse jak tam byla nosná před 15 lety, což trvalo snad skoro dýl než samotná dálnice vysílala, přemýšlím kdy se na Brněnsku ozvala? Pak jsem zkoušel Vyškov Vlčí doly 91,9. No a když už vysílala tak 88,6 Drysice doletěla až 10 km od Zlína když když jsem správně nasměroval sluchátka aby odrusilli 88,6 že Zlína

Jakub DXer
Reply to  Oviradio.cz
23. 3. 2026 17:33

Jo, říkají teď 17:32 v RUDLu…

Václav
Reply to  Jakub DXer
23. 3. 2026 17:48

Ano taky jsem to slyšel, mimo to říkali že Dab není míň kvalitní a že problém s pokrytím je na Táborsku ale snad už příště se k nim donese že by přece mohl být vysílač Kozlov s relativně velkým výkonem.

Last edited 3 měsíců před by Václav
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Václav
23. 3. 2026 18:02

Vážně říkali Kozlov?
Tohle je z dnešního výstupu BNetzA.
CZE 9B   TABOR CIHELNA          450 37   81 30.0 V  D     014E4108 49N2446 A4->K4

Václav

Ano už jsem si všiml na fb skupině že Cihelna. Ne říkali, ale bylo to někde tady. Tak jsem to spletl s Colorem. Ještě byl dotaz zda tam bude vzdálený tuner. Takže příště v Rudlu řeknou cihelnu a snad se jim vrátí posluchači po půl roce po vypnutí 88,7.

Krom toho že na rádia.SK můžu sledovat dění u nejbližších sousedů, tak jsou tam i zprávy o rádiích ze světa. V některém místě v západní Evropě předčil digital analog, nebo že končí oblíbená stanice v USA po 100 letech CBS News, která zřejmě v poslední poslechovosti byla na špičce ve většině z 10 největších měst, kde působila. Není jediným tradičním médiem které se degraduje, neboť nedávno Washington post snížil stavy o třetinu.

Nyní by byl Ivo spokojen ve Švýcarsku kde voliči odmítli snížení poplatku za rozhlas, což je zajímavé , vrtá mi hlavou čím to že je tam tak rozhlas oblíbený navíc v tak složitém terénu na pokrytí, je tak kvalitní program, nebo je to něčím jiným? Hrozí tam ovládnutí médií nějakým oligarchou? Nebo Ruskem? No ve volbách se u nás jedna strana jmenovala Švýcarska demokracie , vypadala extrémismisticka

https://www.radia.sk/

Last edited 3 měsíců před by Václav
Ondra
22. 3. 2026 23:54

Ještě nikdy jsem neslyšel nahrávky šumperského Radia Prima. Třeba se někdy také objeví.

HOME
33.2K
0
Přidejte komentář, prosím.x