Ivo Harvánek: „Chtějí-li národně konzervativní populisté financovat Český rozhlas z daní místo poplatků, není to proto, aby zachovali jeho nezávislost a společenský význam.“
Hudební tipy nejen pro dramaturgy rádií na Spotify
Nejnovější komentáře
Jirkas: Ano, to ČT zveřejnila, ale pravda to asi nebude, jako již nejednou ČT lhala. Takže blaf o chybě je odpověď… 14:22 24.06.2026
Oviradio.cz: Dnes ráno na 106,6 Chvaletice jsem zachytil záložní program Fajn radia s hudbou starou cca 3 roky, bez PTY. Zároveň… 08:18 24.06.2026
NanoBoy: Priznam se, ze se ve vasich textech obas obtizne orientuju, ale neda mi to. Co vlastne bylo mineno dotazem o… 07:06 24.06.2026
Honza K.: Pokud to tak reálně bylo tak se ČT omlouvám, ale těch přešlapů od dob covidu dělá tolik, že už se… 06:28 24.06.2026
frkotou: ČT k tomu již zveřejnila prohlášení. Že šlo o technickou chybu muselo snad dojít i největšímu (omlouvám se) ignorantovi. To,… 22:45 23.06.2026
Honza K.: Vlastenecké médium, které vypíná vlasteneckou hymnu? To nějak nejde dohromady. 21:31 23.06.2026
Pustil jsem si Country rádio, zrovna mluví o výročí, která spadají na dnešní den, „… Pavel Žalman Lohonka dnes slaví 80, byl u nás hostem v úterý ..“ … a pustili Lucku Vondráčkovou 🙂
Jakub DXer
19. 3. 2026 09:03
SK news: dnes odpoledne bude lidský řetěz u budovy veřejnoprávní STVR ((dříve RTVS) v Bratislavě proti plánovanému propouštění…
Jakub DXer
17. 3. 2026 09:00
Tak nějak jsem si vzpomněl, co asi dělá Romeo alias Roman Ondráček, a taky jsem si vzpomněl na tu písničku, co furt v prosinci pouštěl a dalo mi do hledání, protože to není „Vánoční“, ale „Předvánoční“ (Michal Uhlík – kdybyste to taky hledali) a pustil jsem si to na YT :-). Každopádně tímto přeji, ať se Romeo vrátí zase brzy do éteru…
Na poli DABu se zřejmě rýsuje nová spolupráce. Tentokrát jde o RTI a Fieru.
V německé databázi BNetzA se dnes objevily nové požadavky na koordinaci. Konkrétně jde o Tábor/Cihelna 9B, 1 kW ERP a Toužim/Třebouňský vrch 7D, 10 kW ERP.
Jako další „novinka“ se tam objevil Kozlov 9C, 10 kW ERP všesměr pro Color DAB+.
Pan Ivo zde nedávno uvedl, že spoluvlastníkem Šlágru je Jan Jezbera, dnes v článku Digizone uvádí, že TV A11 podala minulý týden na sebe návrh na insolvenci a že tato TV spadá ‚do „mediální skupiny IGCS Jana Jezbery“. Ono je to hezky provázané – ta Česká Muzika, když se podíváte na společníka a pak společníka společníka a pak zase dále (to tady rozepisovat samozřejmě nebudu). Ta myšlenka je jen, že na jednu stranu ‚raketový vstup‘ Šlágr rádia do DAB+ a na druhé straně pravděpodobná insolvence (sekera 214 mega) televizní stanice ve stejné mediální skupině. Jinak se v článku píše, že mezi věřiteli jsou (mj.) i bývalí moderátoři, tak by mě zajímalo, jestli třeba Vrtulník Michael V. či Josef Melen dostali vše zaplaceno.
Jenom ještě doplnění, že společnost A11 CE má vazbu nejen na Šlágr, ale také na Rádio Samson (společnosti SAMSON Média a Přátelé Rádia Samson) … Radio Samson skončilo v DABu k 1.1.2022.
Ano, že na rádiu Samson skončilo moderované vysílání a následně i opustilo DAB může rozhodnutí majitele A11 (byl jsem jedním z dlouholetých moderátorů) – Ten totiž Samson vůbec nechtěl – šlo mu jen o sesterskou stanici rádio Západ…
Jelikož ale Západ provozoval licenčně právě Samson, vzal obojí a Samsona naprosto ořezal, aby bylo na „vlajkovou loď“ Západ – a jak to dopadlo?
V létě pořádal v plzeňském hotelu pro pracovníky „firemní večírek“, v září řekl v rádiu, že mu dává půl roku na to aby začalo generovat nějaký zisk a dva měsíce na to prakticky ze dne na den řekl moderátorům a zprávařům – zítra nechoďte … a týden na to ticho a konec!
Samson zůstal „na přímluvu“ jeho pracovníků jako samohrajka na netu díky argumentu, aby nepřišel o licenci, která by se mohla v budoucnu hodit…
Honza K.
15. 3. 2026 09:17
Rádio Relax má na svých stránkách i mapu pokrytí DABu.
Pustil jsem si Country rádio, zrovna mluví o výročí, která spadají na dnešní den, „… Pavel Žalman Lohonka dnes slaví 80, byl u nás hostem v úterý ..“ … a pustili Lucku Vondráčkovou 🙂
SK news: dnes odpoledne bude lidský řetěz u budovy veřejnoprávní STVR ((dříve RTVS) v Bratislavě proti plánovanému propouštění…
Tak nějak jsem si vzpomněl, co asi dělá Romeo alias Roman Ondráček, a taky jsem si vzpomněl na tu písničku, co furt v prosinci pouštěl a dalo mi do hledání, protože to není „Vánoční“, ale „Předvánoční“ (Michal Uhlík – kdybyste to taky hledali) a pustil jsem si to na YT :-). Každopádně tímto přeji, ať se Romeo vrátí zase brzy do éteru…
Na poli DABu se zřejmě rýsuje nová spolupráce. Tentokrát jde o RTI a Fieru.
V německé databázi BNetzA se dnes objevily nové požadavky na koordinaci. Konkrétně jde o Tábor/Cihelna 9B, 1 kW ERP a Toužim/Třebouňský vrch 7D, 10 kW ERP.
Jako další „novinka“ se tam objevil Kozlov 9C, 10 kW ERP všesměr pro Color DAB+.
Frekvence 1 má od dnešního dne nové znělky.
Po tolika letech
—-
Pan Ivo zde nedávno uvedl, že spoluvlastníkem Šlágru je Jan Jezbera, dnes v článku Digizone uvádí, že TV A11 podala minulý týden na sebe návrh na insolvenci a že tato TV spadá ‚do „mediální skupiny IGCS Jana Jezbery“. Ono je to hezky provázané – ta Česká Muzika, když se podíváte na společníka a pak společníka společníka a pak zase dále (to tady rozepisovat samozřejmě nebudu). Ta myšlenka je jen, že na jednu stranu ‚raketový vstup‘ Šlágr rádia do DAB+ a na druhé straně pravděpodobná insolvence (sekera 214 mega) televizní stanice ve stejné mediální skupině. Jinak se v článku píše, že mezi věřiteli jsou (mj.) i bývalí moderátoři, tak by mě zajímalo, jestli třeba Vrtulník Michael V. či Josef Melen dostali vše zaplaceno.
Jistým měřítkem úspěšnosti podnikání je i to, že původní ŠLÁGR TV, spol. s r.o. (Peterka, Jezbera) je už od roku 2021 v insolvenci a konkurzu.
Jinak Michael V. ohlásil na tento týden návrat na televizi A11 (středa 18:00) a zároveň online vysílání Radia Vrtulník v nové podobě (středa 10:00).
Jenom ještě doplnění, že společnost A11 CE má vazbu nejen na Šlágr, ale také na Rádio Samson (společnosti SAMSON Média a Přátelé Rádia Samson) … Radio Samson skončilo v DABu k 1.1.2022.
Je to tak, už jsem to tu zmínil. Jezbera měl kolem roku 2010 i online rádia pod značkou FWDS. https://www.oviradio.cz/postrehy/komentujeme-aneb-misto-pro-vas-prispevek/comment-page-585/#comment-43366
Ano, že na rádiu Samson skončilo moderované vysílání a následně i opustilo DAB může rozhodnutí majitele A11 (byl jsem jedním z dlouholetých moderátorů) – Ten totiž Samson vůbec nechtěl – šlo mu jen o sesterskou stanici rádio Západ…
Jelikož ale Západ provozoval licenčně právě Samson, vzal obojí a Samsona naprosto ořezal, aby bylo na „vlajkovou loď“ Západ – a jak to dopadlo?
V létě pořádal v plzeňském hotelu pro pracovníky „firemní večírek“, v září řekl v rádiu, že mu dává půl roku na to aby začalo generovat nějaký zisk a dva měsíce na to prakticky ze dne na den řekl moderátorům a zprávařům – zítra nechoďte … a týden na to ticho a konec!
Samson zůstal „na přímluvu“ jeho pracovníků jako samohrajka na netu díky argumentu, aby nepřišel o licenci, která by se mohla v budoucnu hodit…
Rádio Relax má na svých stránkách i mapu pokrytí DABu.
Tak na mobilu jde vlastně o stěží použitelný web. Zobrazení na výšku i na šířku není ideální.
Momentálně má Spotify výpadek. Skáče to samo mezi tracky…