Nejnovější komentáře

  • Lukáš: Bohužel ČT neříká pravdu jelikož hymnu zpíval Jarek Nohavica tak se takto rozhodla kdyby to zpíval někdo jiný tak by…
    15:52 24.06.2026
  • Jirkas: Ano, to ČT zveřejnila, ale pravda to asi nebude, jako již nejednou ČT lhala. Takže blaf o chybě je odpověď…
    14:22 24.06.2026
  • Oviradio.cz: Dnes ráno na 106,6 Chvaletice jsem zachytil záložní program Fajn radia s hudbou starou cca 3 roky, bez PTY. Zároveň…
    08:18 24.06.2026
  • NanoBoy: Priznam se, ze se ve vasich textech obas obtizne orientuju, ale neda mi to. Co vlastne bylo mineno dotazem o…
    07:06 24.06.2026
  • Honza K.: Pokud to tak reálně bylo tak se ČT omlouvám, ale těch přešlapů od dob covidu dělá tolik, že už se…
    06:28 24.06.2026
  • frkotou: ČT k tomu již zveřejnila prohlášení. Že šlo o technickou chybu muselo snad dojít i největšímu (omlouvám se) ignorantovi. To,…
    22:45 23.06.2026

Všechny komentáře

Komentáře

Ivo Harvánek

O čem píšete?
33.2K Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub DXer
Reply to  Oviradio.cz
28. 3. 2026 09:40

Přínosem pana Svěráka pro rozhlasové vysílání jsou především písničky vytvořené ve spolupráci s panem Uhlířem a to nejen pro filmové pohádky. Za zmínku stojí také hit „Holubi dům“, který byl ovšem tehdy vydán pod pseudonymem autora textu: Emil Synek.

JM.
Reply to  Oviradio.cz
27. 3. 2026 17:26

To je to samé jako „Queers for Palestine“ a další LGBT+ podporovatelé Hamásu, který přitom zastává k této komunitě nebo třeba právům žen doslova středověký přístup. Slovensko je bohužel v přístupu k této menšině dost odstrašujícím případem a ani po vraždách v bratislavském baru Tepláreň se na tom nic nezměnilo.

Některé myšlenkové pochody lidí prostě nelze logicky chápat.

H.
Reply to  JM.
27. 3. 2026 18:16

Vzhledem k tomu, že do toho zjevně jde nemálo peněz, pak mohou mít některé myšlenkové pochody celkem prosté vysvětlení 🙂

Kristián
Reply to  Oviradio.cz
28. 3. 2026 09:41

nebol Kekely redaktorom spravodajstva na Frekvenci 1? dosť často bolo počuť v správach F1.

Jakub DXer
27. 3. 2026 12:13

Country rádio v této hodině vzpomíná na svého kolegu na Míru Křena…

Václav
Reply to  Jakub DXer
27. 3. 2026 12:32

Přesně to jsem chtěl napsat, odešel dnes v noci s nespojitelnou události v rámci RU , tedy 35 výročí R1, vzpomínají jak donedávna psal si scénáře tužkou na papír a na každé vysílání donesl vypálené CD. Podobně jako Jenda Kulík když jsem volal tak si psal na papír přání a hravá z LP. Nechápu proč před pár lety na asi play.cz jsem četl hejt na účet M Krena kvůli stáří a přitom si dotyčný neuvědomoval jak obohacoval hudebním výběrem v éteru neslýchaným Oldies, každé pondělí a čtvrtek v 19 jsem byl nachystaný se Shazamem a ne vždy to rozpoznal, speciálně dvojité instrumentálka o půl osmé a někdy i v úvodu. Uváděl s americkým přízvukem a v závěru děkoval svým kamarádům. Teď v poledne zrovna hrají, co vybíral, mohli by obohatit vysílání i přes den. Pořád si říkám byl to stejný člověk jak co uváděl v sobotu v 17 hod před změnou Ostrého taky oldies a rozloučil se skladbou sloní pochod na Čro 2?

I když to pro Country byl formát na okraji jeho spektra , setkal jsem se s ním když jsem chtěl si osvěžit co bude za avizovanou změnou tehdy po Hey rádiu, tedy jsem si pustil Country přes internet a zrovna tam byl on.

Se začátkem října 2025 se potichu vytratil bez vysvětlení i když nějakou dobu se v době vysílání objevoval jeho portrét zatímco v pondělí běžela nepodobná Čapek show a ve čtvrtek podobnější profilový pořad. Nechápal jsem tehdy čí to bylo rozhodnutí.
Zároveň říkali že cca v posledním roce vyměnil produkční a je jím ten mladý co uvádí úterní tam tamy. Pokračuje v tradičním pojetí stanice. Tak odchází staří, vlastně už ve specilakach tam nezbyl skoro nikdo. Jen někdy p Hakr. No tak se přes týden vytratil můj poslech autorských pořadů i na jiných stanicích v původně nabyté 19. Hodině a ruku v ruce se to u mě vytrácí.

Screenshot_2025-10-13-19-05-29-788_com.android.chrome
Last edited 2 měsíců před by Václav
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Václav
27. 3. 2026 12:43

Oldies hodinku Míry Křena jsem si občas pustil, pěkně to časově navazovalo na Vintage Cool Tea Jay Iva, hudebně taky fajn. Poté co se VC přesunulo na pátek už jsem si většinou nevzpomněl, abych v pondělí v 19 přeladil na Country rádio.

Míra
Reply to  Oviradio.cz
27. 3. 2026 11:28

Mělo by se jednat o velice směrový AS (kolem 57° -3dB).

Václav
Reply to  Míra
27. 3. 2026 15:03

V tom případě je zajímavé pokud vidím dobře tak je to směr JZ , tedy směr k primárnímu 87,9 , tímto směrem by měla narůstat kvalita 87,9, zatímco problematický SV je odstíněn Vír, štěpánov; pokud vůbec by se to skrz krkolomný terén tam dostalo.
Jinak už si vzpomínám, kolem toho jsme jezdili na kole, pěkné by 96,5 bylo i na rozhledně Karasín, ale to asi parametry nedovolují, i když koho by to mohlo rušit?

Květák
Reply to  Václav
27. 3. 2026 15:29

Napadá mě jedině Velká Bíteš 96,4 FM Kiss vs. Bystřice nad Pernštejnem 96,5 FM ČRo Vysočina, co se vzájemného rušení týče.

Václav
Reply to  Květák
27. 3. 2026 16:24

Bíteš 96,4 – to je nějaká novinka? Skoro by se dalo říci že Kiss při silnějších vysílačích by to nepotřeboval, čili teď by mohl Kiss hypoteticky jít s 88,3 na Nebovid, aby ušetřil… 🙂 96,4 je recyklace Třebíče? Které frekvence tedy zůstavají po Proglasu nevyužity? Na první dobrou mě napadá UH Brod, ale i v JČ Budějovice, či Nové Hrady

Zajímavé je že kdysi se uvažovalo o vysílači na Holednou, ale tato divná věc co by mě nenapadla. viz odkaz. Nyní tam stojí rozhledna, někde je zmínka že by měla sloužit i telekomunikačním účelům, pokud by bylo kde umístit, hodilo by se to pro Free , eventuelně pro RU https://www.technickytydenik.cz/rubriky/archiv/originalni-studentsky-projekt-televizni-vysilac-v-kombinaci-s-vetrnou-elektrarnou_15283.html

Zajímavé je že se slováci zaobírají optimalizací na vysílači který pokrývá západní půlku slovenska, něco jak naše Votice https://www.radia.sk/spravy/5316_europa-2-a-melody-si-vymenia-frekvencie-radio-sirava-s-licenciou-az-do-roku-2035. Výměna stanic v rámci skupiny Bauer. Je zvláštní že chtějí aby na tom E2 byla lépe v dolinách jako jeden z více AC formátů, přitom mladí rádio poslouchají míň. Pro mě to osobně bude znamenat opak a tak mohu mít i když sporadicky tak méně rušenou 106 pro sondování unikátního konzervativního formátu r Melody, které bylo na 97,6 rušeno místní 97,5. Zajímavé je že na Slovensku se jedno rádio jmenuje tiché radio – no u nás by se jich taky přechodně na některých vysílačích pár našlo… 🙂

Dále jsem na tomto webu s mnoha aktuálními radiovými články také narazil na to , že informoval i o radio days Europe, který téměř předevčírem skončil v Rize. Měli tam být zástupci radiových skupin jako Bauer , či Media Bohemia – jsou u nás i nějaké poznatky, zápisy od konkrétních zástupců u nás a k čemu tam došli?

Nevím jestli jsem to tady psal , ale také se radia.sk zmiňují o tom že tik tok má vlastní rádio, které boří mýtus o rigidním formátu rádia a sleduje trendy v reálném čase, možná právě analogicky nějakou takovou jiskru má ranní show E2 proto vyniká nad ostatními. Nicméně rádio z oné socky vyplňuje i okna v některých tradičních mladých stanicích v USA, i to je možná pokus zastavit to že mladí rádia nevyhledávají.

Last edited 2 měsíců před by Václav
PPK
Reply to  Květák
27. 3. 2026 17:36

Bystřice nad Perštýnem 96.5 má vysílat v azimutu 280st. Omezení je na Brno a Boskovice. Jen tak pro zajímavost, Kiss 96.4 je ofiko pro Náměšťsko a původně to mělo být o desetinu níže ;}

Václav
Reply to  Oviradio.cz
27. 3. 2026 13:16

Na slepé mapě? Asi v půlce úsečky mezi nejzápadnějším a nejvýchodnějším bodem ČR

Honza K.
27. 3. 2026 08:35

V Táboře je nyní pouze nosná bez RDS u obou vysílačů Rock Radia.

Jakub DXer
26. 3. 2026 20:49

Takže v pořadu 90 ČT24 zaznělo: a) v případě poklesu příjmů by první byl RZ – Sport, sloučilo by se regionální vysílání, dále by byl na řadě Junior a Wave. b) Ota Klempíř se nechce s oběma GŘ ani přes opakované žádosti sejít, uvažují setkání přímo s AB… Ve studiu je vystřídali Daniel Kaiser a Michael Kocáb a dále se baví o veřejnoprávních médiích

Václav
Reply to  Jakub DXer
27. 3. 2026 22:24

Pro týdeník respekt říká p. Zavoral něco jiného: Jde o náklady na v podstatě všechny naše celoplošné stanice. To bych mohl zrušit Radiožurnál, ČRo Dvojku, Vltavu i ČRo Plus. Ta částka je obrovská, je to opravdu třetina příjmů, kterou máme z rozhlasových poplatků. Je to likvidace rozhlasu v té podobě, v jaké dneska existuje. Kdyby k tomu došlo a o tyto peníze jsme přišli, museli bychom na troskách stavět zcela nový a úplně jiný rozhlas.

=> No paráda , tak konečně víme že na provoz víceméně elementárních stanic stačí jen třetina, tak já bych nechal jen tu třetinu.

Pokud by nechal Čro jen v digitalu, mohl nechat víc stanic, bylo by dobré kdyby v takovém technickém duchu probíhala diskuse rozhlas versus vláda. Na to jak je to téma široké veřejnosti, tak pochybuju že se tak uvažuje a i když Zavoral není technik Čro, tak mu nekrivdim že to ví, ale sám to nenavrhne a radši takto bude hrát na city, ale počítat stanice vláda dokáže a uvědomí si že tolik není potřeba, pak to půjde.

Last edited 2 měsíců před by Václav
Jakub DXer
Reply to  Václav
28. 3. 2026 07:49

@Václav: Možná mění strategii – ono říct, že bude muset zrušit „Radiožurnál Sport“ neburcuje tolik, jako když se řekne, že se zruší „Radiožurnál“. V této souvislosti musím opravdu přijít s porovnáním s Proglasem, který loni v rámci úspor opustil dva silné FM vysílače, k tomu letos vypnul svůj signál i v DVB-T2. Taky se přestěhovali a komunikují se svými posluchači na týdenní bázi. ČRo má peníze od posluchačů automaticky a kromě roadshow „Rozhlas jede za vámi“ nevím o tom, že by je nějak zvlášť názor (či zpětná vazba) od posluchačů zajímal.

jouda
Reply to  Jakub DXer
28. 3. 2026 07:57

Zpětnou vazbu od ČRo mám takovou, že pokud jim na něco sdělím svůj názor (námět na vylepšení), tak se stejně dozvím, že ČRo to dělá správně a mají to skvěle vymyšlené a nikdo další už to nevymyslí lépe, mají na to odborníky (průzkumy, metodiky, rešerše, odborné panely, testy, …) a vlastně jim do toho posluchač nemá co mluvit. Oni tomu rozumí nejlépe. Vždy to dokáží zdůvodnit tak, že už to prostě lépe nejde. A že oni sami ví nejlépe, jak to má být správně.

Jakub DXer
Reply to  jouda
28. 3. 2026 09:32

@Jouda: Přesně v tom duchu odpověděl v tom pořadu „90“ GŘ ČT v souvislosti s tím, že vyrábí draze – „No to je taková mantra, že ČT vyrábí draze …“ a pokračoval v tom duchu, že to dělají všechno dobře….

Václav
Reply to  Jakub DXer
28. 3. 2026 08:17

Největší brzdou pro přechod do r yze digitalu jsou auta. Sice se zvyšují počty s dabem ale pořád je dost s tím ryze analogem, Ivo by asi věděl čísla. Dalo by se řešit tramsmiterem ale nejen pro laika nepohodlné, i když by mohl být motivován že se sníží poplatky avšak laici kteří odmítají poplatky, tak je jim to jedno. Navíc vloni Holík říkal že byly vyprodané, i když si říkám sehnat se dá skoro vše.

Stejně tak senioři tím že by neplatili koncese, tak by mohli být instruováni ať si koupí Dab přijímače že to bude investice místo roku dva co by dali na poplatcích, a tudíž by regiony mohli být čistě v dabu, nebo se jim určí nějaká vymazlena stanice pro ně, není jen samohrajka ale zároveň se nevymlouva že musí omlazovat. Bohužel však i u nich narazíme na to co v autě, dá li pánbůh a projdou přes lékařskou prohlídku. Samozřejmě ti věřící z nich už díky osvětě Holíka mají Dab přijímače, kolik jich asi je?

A už jsem říkal že v Čro je papírový ombudsman, moc o něm není slyšet, tak teď by se mohl ukázat.

Byl bych třeba pro konec Vltavy v analogu, ale pokud počítám dobře že je to může stát 36 milionů ročně, tak v jejich číslech je to asi nespasi. Vycházím z toho že jsem narazil na zmínku že třeba 20 kw Ještěd může stát 100 litrů měsíčně.

Jouda – tvé zkušenosti souvisi s tím že Zavoral přednesl výsledky jaký chcete rozhlas, že jim vyšlo že regionální a zábavu. Částečně to mohlo být tím že vyplňovali jen konzervativní uživatelé Čro, ale nevím, nevím

Last edited 2 měsíců před by Václav
Václav
Reply to  Jakub DXer
28. 3. 2026 15:30

Čro Vltava Valmez 89,9 Classic;
Ostrava 104,8 Culture

Václav
Reply to  Jakub DXer
14. 4. 2026 16:24

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/navrh-zakona-o-mediich-verejne-sluzby-ministr-kultury-klempir-vladni-koalice.A260414_140408_domaci_kop?
O krok blíž k zrušení poplatků a zmínka o rozpočtu, pokud dobře počítám tak ze státního rozpočtu nepůjde míň než po výpadku příjmů koncesí od některých částí občanů. Řeč o nějaké efektivizaci není, to asi musí udělat sám generální a bylo by dobré kdyby nechal jet celoplošky a třetinu ještě ušetří – z toho výroku se zdá, že ani v tomto nedokáže určit priority. Za ten plat by ale mohl. Respekt: “ Zavoral: Musel bych zrušit Radiožurnál, Dvojku, Vltavu i Plus, kdyby politici seškrtali náš rozpočet o 800 milionů. Ta částka je obrovská, je to opravdu třetina příjmů, kterou máme z rozhlasových poplatků“

TÉMA
Od 2027
PVo
Reply to  Oviradio.cz
14. 4. 2026 18:34

ach jo…ten autoritář uznal volební porážku promptně a nedělal obstrukce jako dnešní cz opozice a uvidíme jestli bude prakticky ihned po ustanovení vlády svolávat demonstrace jako to dělají „Fialenkovci“ prostřednictvím Milionu chvilek.

PVo
Reply to  Oviradio.cz
14. 4. 2026 21:34

Aby nebyla mýlka,výměnu Orbána za jiného po 4 volebních obdobích považuju za pozitivní z hlediska rozbití tamních klientelistických vazeb ale rozhodně ,nepovažuju Orbána za diktátora, ostatně to ty volby prokázaly.I když by mnozí -kdyby zase vyhrál Orbán- je považovali za zmanipulované….
Ruská rádia nevím, znám a poslouchám pravidelně jen některé klony rádia Rekord (Dream Dance a Dancecore), které ani nejsou moderované, výjimečně centrální program (a většinou omylem protože mi jej jejich web furt předhazuje).Ale to jsem nikdy netajil a chlubím se tu tím docela často 🙂

PVo
Reply to  PVo
15. 4. 2026 10:25

A s kvalitou těch klonů rádia Rekord jsem stabilně dlouhodobě velmi spokojen, kéž by to také dokázal někdo v Česku…

Míra
Reply to  PVo
15. 4. 2026 13:04

Maš přimé odkazy na ty klony?
Ruská stránka Rekordu se mi nenačte.

PVo
Reply to  Míra
15. 4. 2026 15:18

jojo jasně, vlastně používám jen jeden odkaz
To druhé a centrální program se objevuje v kolonce nedávno poslouchaných rádíí.

Je tam taky odkaz na všechny kanály, těch je teda až neuvěřitelně moc, ale jestli jsou všechny funkční netuším , já zkoušel tak 3-4.
A zajímavé je že ty kanály nijak nevyužívají nějak reklamně ani na self promo pro hlavní program – aspoň pro ty dva co poslouchám to tak je.

Míra
Reply to  PVo
15. 4. 2026 16:01

Díky.

JM.
Reply to  Oviradio.cz
14. 4. 2026 19:54

Zeštíhlit zejména rozhlas (a možná i TV) mohla a MĚLA demokratická Fialova vláda, když měla tu příležitost. Ale ta udělala co? Bez diskuze o rozsahu vysílání, efektivitě hospodaření nebo objektivitě některých pořadů na ČT a ČRo (a kdokoliv ji zpochybňoval nebo o tom chtěl diskutovat, byl okamžitě ruský troll nebo nepřítel veřejnoprávních médií a z diskuze byl vyloučen) protlačila navýšení poplatků a rozšíření okruhu plátců, ač to neměla ani v programu (a opět, kdo to navýšení kritizoval, byl nálepkován a vylučován z diskuze). Troufnu si tvrdit, že protlačení navýšení poplatků na sílu byl jeden ze střípků, proč vláda ve volbách svou pozici neobhájila, ač výraznější roli určitě hrály jiné věci.

Tak a teď to tedy mají v rukou ti „nahnědlí“ za celkem velké podpory veřejnosti a voličů, z nichž mnoho to navýšení poplatků naštvalo, stejně jako některé přešlapy veřejnoprávních médií a jejich podpora je tak nižší než dříve. Samozřejmě na tom poklesu důvěry v ČRo a ČT mají podíl i různí hejtři a ruská propaganda, to si pojďme taky říct narovinu.

S rušením poplatků nesouhlasím a vidím v tom taktéž snahu o politické ovládnutí těch médií, protože jakmile to jde z rozpočtu, mají politici větší páku, než když je to hrazeno přímo lidmi ve formě poplatků a kdo tohle nevidí, je slepý.
Zároveň opravdu není normální, aby měl rozhlas 25 stanic, některé okruhy se formátově totálně překrývaly, svoji vlastní stanici tady měl ultramenšinový proud krajní levice, který se nejen skrze Apolenu Rychlíkovou postupně infiltroval i na Plus a rozhlas vysílal v DVB-T2. To jsou české extrémy, které se měly řešit. Neřešily se, tak je teď asi vyřeší ti „nahnědlí“ a nebudou jednat v rukavičkách.

PVo
Reply to  JM.
14. 4. 2026 21:47

Pokud budou svobodné volby tak ovládnutí nějakou vládou bude maximálně po dobu než ji vystřídá jiná skupina…. ostatně ani poplatky nezaručily aby z televize nebyl faktický vládní kanál když vládla oDS+TOP09+… a opoziční když byla u kormidla ČSSD nebo Ano . nebo to bylo snad někdy jinak ?
U ČRo ta tendence byla mírnější ale dost možná je ten můj dojem jen proto že je poslouchám nahodile…

Last edited 2 měsíců před by PVo
Jakub DXer
26. 3. 2026 20:24

Právě teď na ČT 24 – Otazníky kolem financování ČT a ČRo – hosté: GŘ ČT a ČRo…

HOME
33.2K
0
Přidejte komentář, prosím.x