Ivo Harvánek: „Chtějí-li národně konzervativní populisté financovat Český rozhlas z daní místo poplatků, není to proto, aby zachovali jeho nezávislost a společenský význam.“
Hudební tipy nejen pro dramaturgy rádií na Spotify
Nejnovější komentáře
frkotou: Skončilo další internetové rádio – Rádio Větrník. Zpočátku šlo o audio na vyžádání, později jako lineární stanice s ambicí vstoupit… 16:09 24.06.2026
Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty: Leckterý hlupák se dodneška pro pravdu hádá, pravdy se ovšem v těch řečičkách nedobereš, jistěže ve světě nakonec zvítězí Pravda,… 16:06 24.06.2026
Lukáš: Bohužel ČT neříká pravdu jelikož hymnu zpíval Jarek Nohavica tak se takto rozhodla kdyby to zpíval někdo jiný tak by… 15:52 24.06.2026
Jirkas: Ano, to ČT zveřejnila, ale pravda to asi nebude, jako již nejednou ČT lhala. Takže blaf o chybě je odpověď… 14:22 24.06.2026
Oviradio.cz: Dnes ráno na 106,6 Chvaletice jsem zachytil záložní program Fajn radia s hudbou starou cca 3 roky, bez PTY. Zároveň… 08:18 24.06.2026
NanoBoy: Priznam se, ze se ve vasich textech obas obtizne orientuju, ale neda mi to. Co vlastne bylo mineno dotazem o… 07:06 24.06.2026
Záznam nejdůležitější části dnešního „posledního“ vysílání Slow Down je zde. Zásadní informace v kostce: rádio pokračuje dál jako „rádi jo“, od zítřka bude také v multiplexech FIERA, nový web slowdownradijo.cz. https://www.patreon.com/posts/zaznam-z-porodu-154411962
Pan Hájek tu nedávno psal, že teda kvůli nám (co tady držkujeme) fakt nebude utrácet za elektřinu … 🙂
Shodou okolností se mi konečně podařilo víkendové zkoumání Třebíče a Hosova. Třebíč má ostré směrování s maximem cca v azimutu 130 st. To zas tak mimo směr na Brno není. Z Třebíče do Jihlavy se bez výpadku nedojede … AS je evidentně s vytrvalým vyhříváním ;).
Takže bude následovat odchod od Play, čímž bude konec jenom potvrzen (a uspíšen), protože u Fiery zatím stále platí, že sice za málo peněz, ale opravdu hodně málo muziky.
No to „Radijo“ bych tipoval, že bude pod Fierou a až vyprší smlouva s Play, tak to přejmenuje u Fiery na „Radio“. Zřejmě měl ve smlouvě u PLAY, že nesmí do jiné DAB sítě a tímto krokem to obejde. O tom asi jednal u RRTV. Pak ještě varianta, že kdyby to šlo časem do kopru i pod Fierou, tak to koupí pan Hájek, jako koupil Energic, čímž ještě více posílí své mediální impérium.
Reálně to zrovna v dosahu 7D z Krkonoš nebude mít při poslechu v autě téměř žádný efekt, protože autorádio bude preferovat násobně silnější signál 10B Play.
Podle očekávání v muxu Play i po dvou týdnech zůstává staré logo i název Slow Down Radio. Je třeba dodat, že stanice Rudolfa Rokoše svůj oficiální název nezměnila.
A o den později v muxu Play přejmenovali dlouhý label na „Slow Down Radijo“. Oficiální název zůstal v radiotextu. Play ukazuje velmi neflexibilní přístup ke službě.
Slow Down je od začátku dubna zařazen také do televizní sítě RS11 stejného majitele. Shodně s ostatními rádii je vysílán jako televizní služba – jako obraz je vysíláno statické logo.
Za zmínku stojí i to, že navázali spolupráci s Dallmayerem, popsali ji jako oboustrannou, ve formě sponzorských vzkazů, což není reklama. Dále zmiňovali Charitu o které již lze odedávna slýchat příspěvky. Nevědomky byl pěkný pořad s význam zástupcem Dallmayeru loni v létě, ani bych nevěřil že historie tohoto producenta kávy sahá tak daleko, bylo to v pořadu Na stole je téma, vysílá se ve všední dny v 9 , v případě světského tématu je to zajímavé. Zatím však jsem sponzorský vzkaz neslyšel, tuto možnost rádio dlouho nabízí, až teď se to využije prý.
Znělo to optimisticky i já uživatel stanice jsem pochyboval o jeho existenční otázce, ale po tomto kroku je zase více životaschopnější když k tomu přičtu i zájem nekomerčních hudebních producentů. Myslím si že tohle je dobrá forma, sponzor, který nemusí otravovat formou předtočené reklamy, kéž by aspoň na soukromých stanicích byly reklamy přečteny moderátorem jako zprávy, člověk by z toho měl více informací o produktech které inzerenti nabízí, než když při předtočených reklamách posluchač minimálně vypíná pozornost. Před revolucí vím z vyprávění že nějakou takovou formu měly reklamy v televizi ale už nevím jak se tomu říkalo.
Mám dojem že p Holík pořád neví že bude vysílat v Táboře. Zmínil se že by bylo potřeba dokryt Brno Západ, pokrýt Kuřim , tak aby mohl plánovat vypnutí Hádů , dále opakoval náročnou potřebu pokrytí Valaška při Bečvě, tam mě přijde že ani analog není nic moc. A dále nedosah dabu v místě analogu Val Klobouk. Hostýn prý zůstane navždy, pro mě naštěstí. Samozřejmě je otázka do kdy budou v analogu i ostatní stanice.
Pozitivní bylo, že nabízí pronájem studia, což budovali dlouho a pro nějaké amatérské kapely to určitě stačí a Proglas z toho pak může mít nějaké drobné.
Stanice Media Bohemia v DAB nyní nezobrazují názvy skladeb.
Jakub DXer
29. 3. 2026 12:44
SK News: STVR zrušila vysílání záznamu udílení Radio_Head Awards v neděli na (televizní) Dvojce. Živě to vysílalo Radio_FM a zněla tam mj. kritika propouštění v STVR, mluvilo se o politice…
Na zaváděcí cenu 14 900 Kč bez DPH za měsíc vysílání v DAB multiplexu pro Prahu, Brno a Ostravu se operátorovi GG Omikron ani po 13 měsících nepodařilo nikoho přilákat.
Není náhodou DVB-T2 pod pHmedia? Měl jsem za to, že když byly ty aukce DABu, tak to bylo oddělené….ale stránky moc hezké a přehledné, je vidět, že se pan Hájek snaží …
Na příjem v autě to není, ale na domácím DAB rádiu v patře lze docílit stabilního příjmu 6A. Sněžné jámy jsou zde slabé, příjem Polskieho Radia na 5B poměrně spolehlivě zajišťuje Kłodzko – Czarna Góra.
6A COLOR DAB+ je v průměrném autě slyšet bez výpadků jen k Nehvizdům, 10. km D11. S občasným výskytem, pro běžný poslech nepoužitelné, až cca k Vrbové Lhotě, exit 35. Malý ostrůvek pokrytí je díky vyšší poloze i na přemostění exitu 50.
To je z důvodu rušení ze Sněžných jam. Podobně je to na D10, kde jsou problémy už od 4. km. Když rušení z Polska zmizelo, hrálo to s výpadky až k Turnovu.
Nezlepšilo se to trochu na D10 po spuštění 9C? Vím, je to daleko, ale terénní profil není úplně špatný. Na Liberecku to s výpadky hraje hned za Ještědským hřbetem i na tu proklínanou nalepovačku.
V sobotu /pred spustenim 9C/ jsem jel Skoda Enyaq z Prahy do Kolina po stare silnici ( naladeno MO ), radio bohuzel neukazuje nic o muxu, prijem drzel s obcasnym kratkym vypadkem az tesne pred Kolin.
Zpet po Hradecke dalnici to bylo o neco horsi, ale snesitelne.
DAB v tomhle aute je prekvapive dobry, ve vyssich mistech P6 hraje i za jizdy 9A a 5B velmi dobre v mnoha castech Prahy s alespon minimalnim vyhledem na sever.
Porovnavano s Skoda Superb 3.
Color a Hey jsem naladil i na Zlínsku. Asi mi něco uniklo, takže je v play z Kojalu? Tím pádem síť Color Dab pro mateřské stanice snižuje svůj význam? Dále jsem snad poprvé naladil Slow Down Radijo ale to už v play asi chvíli je.
Slow Down Radio končí, přichází Slow Down Rádijo. Umožní posluchačům přispívat na provoz formou předplatného:
https://herohero.co/slowdownradijo
https://www.forendors.cz/slowdownradijo
https://www.patreon.com/cw/SLOWDOWNRADIJO
Tak proto jel tenkrát DJ Pufaz do RRTV. To přejmenování mi připomíná přejmenování z Duo Yamaha na Duo Jamaha 🙂
Záznam nejdůležitější části dnešního „posledního“ vysílání Slow Down je zde. Zásadní informace v kostce: rádio pokračuje dál jako „rádi jo“, od zítřka bude také v multiplexech FIERA, nový web slowdownradijo.cz.
https://www.patreon.com/posts/zaznam-z-porodu-154411962
http://www.slowdownradijo.cz
Pane Hájku, prosím zesilte Fieru z Třebíče, ať se dá chytit i v Brně.. diky
To same v Budejovicich, posledni dobou to temer nehraje
Pan Hájek tu nedávno psal, že teda kvůli nám (co tady držkujeme) fakt nebude utrácet za elektřinu … 🙂
Shodou okolností se mi konečně podařilo víkendové zkoumání Třebíče a Hosova. Třebíč má ostré směrování s maximem cca v azimutu 130 st. To zas tak mimo směr na Brno není. Z Třebíče do Jihlavy se bez výpadku nedojede … AS je evidentně s vytrvalým vyhříváním ;).
https://gsmweb.cz/foto.php?op=digir&cid=TRTVE&okres=TR
Jižním směrem na Dukovany a Dalešice lze říct, že mimo vesnice pokrytí je, ale při průjezdu skrz signál často zmizí.
Takže bude následovat odchod od Play, čímž bude konec jenom potvrzen (a uspíšen), protože u Fiery zatím stále platí, že sice za málo peněz, ale opravdu hodně málo muziky.
No to „Radijo“ bych tipoval, že bude pod Fierou a až vyprší smlouva s Play, tak to přejmenuje u Fiery na „Radio“. Zřejmě měl ve smlouvě u PLAY, že nesmí do jiné DAB sítě a tímto krokem to obejde. O tom asi jednal u RRTV. Pak ještě varianta, že kdyby to šlo časem do kopru i pod Fierou, tak to koupí pan Hájek, jako koupil Energic, čímž ještě více posílí své mediální impérium.
Kdybych ty názvy v DABu nastavoval sám, dal bych dlouhý tvar „SLOW DOWN“, krátce „SLOWDOWN“. Přestože „Slow Down Rádijo“ by se tam vešlo.
Slow Down už je na 7D FIERA s bitratem 96 kbps a zobrazením aktuální skladby.
Zobrazení aktuální skladby – technický zázrak, který Play.cz ani po roce neobjevilo.
Reálně to zrovna v dosahu 7D z Krkonoš nebude mít při poslechu v autě téměř žádný efekt, protože autorádio bude preferovat násobně silnější signál 10B Play.
Podle očekávání v muxu Play i po dvou týdnech zůstává staré logo i název Slow Down Radio. Je třeba dodat, že stanice Rudolfa Rokoše svůj oficiální název nezměnila.
Až dnes logo v muxu Play vyměnili. Nevhodný PTY Jazz zůstal.
A o den později v muxu Play přejmenovali dlouhý label na „Slow Down Radijo“. Oficiální název zůstal v radiotextu. Play ukazuje velmi neflexibilní přístup ke službě.
Pak je ještě otázkou, jestli se „Radijo“ bude inspirovat Šlágrem a Moravu pokryje přes „Pařízky“
Momentálně by BS proti Play přidalo jen lepší pokrytí centra Brna a Novojičínska.
Slow Down je od začátku dubna zařazen také do televizní sítě RS11 stejného majitele. Shodně s ostatními rádii je vysílán jako televizní služba – jako obraz je vysíláno statické logo.
To vyřeší maximálně to, že to definitivně „neumře“ ne za měsíc, ale až za rok.
RUDL: zřejmě v červnu – TELEKO – Boskovice – Habří
Za zmínku stojí i to, že navázali spolupráci s Dallmayerem, popsali ji jako oboustrannou, ve formě sponzorských vzkazů, což není reklama. Dále zmiňovali Charitu o které již lze odedávna slýchat příspěvky. Nevědomky byl pěkný pořad s význam zástupcem Dallmayeru loni v létě, ani bych nevěřil že historie tohoto producenta kávy sahá tak daleko, bylo to v pořadu Na stole je téma, vysílá se ve všední dny v 9 , v případě světského tématu je to zajímavé. Zatím však jsem sponzorský vzkaz neslyšel, tuto možnost rádio dlouho nabízí, až teď se to využije prý.
Znělo to optimisticky i já uživatel stanice jsem pochyboval o jeho existenční otázce, ale po tomto kroku je zase více životaschopnější když k tomu přičtu i zájem nekomerčních hudebních producentů. Myslím si že tohle je dobrá forma, sponzor, který nemusí otravovat formou předtočené reklamy, kéž by aspoň na soukromých stanicích byly reklamy přečteny moderátorem jako zprávy, člověk by z toho měl více informací o produktech které inzerenti nabízí, než když při předtočených reklamách posluchač minimálně vypíná pozornost. Před revolucí vím z vyprávění že nějakou takovou formu měly reklamy v televizi ale už nevím jak se tomu říkalo.
Mám dojem že p Holík pořád neví že bude vysílat v Táboře. Zmínil se že by bylo potřeba dokryt Brno Západ, pokrýt Kuřim , tak aby mohl plánovat vypnutí Hádů , dále opakoval náročnou potřebu pokrytí Valaška při Bečvě, tam mě přijde že ani analog není nic moc. A dále nedosah dabu v místě analogu Val Klobouk. Hostýn prý zůstane navždy, pro mě naštěstí. Samozřejmě je otázka do kdy budou v analogu i ostatní stanice.
Pozitivní bylo, že nabízí pronájem studia, což budovali dlouho a pro nějaké amatérské kapely to určitě stačí a Proglas z toho pak může mít nějaké drobné.
Stanice Media Bohemia v DAB nyní nezobrazují názvy skladeb.
SK News: STVR zrušila vysílání záznamu udílení Radio_Head Awards v neděli na (televizní) Dvojce. Živě to vysílalo Radio_FM a zněla tam mj. kritika propouštění v STVR, mluvilo se o politice…
Na webe rádia_FM bol aj video stream. A k téme.
https://medialne.trend.sk/radia/stvr-neodvysiela-radiohlavy-flasikova-vysvetluje-dovody
Dnes (31.3 o 17:30) bude v Bratislave „veľká kultúrna mobilizácia“.
https://www.sme.sk/kultura/c/situacia-je-taka-alarmujuca-ze-vyrazaju-do-ulic-velka-kulturna-mobilizacia-bude-bez-podii
Toto všetko nech je ako varovanie, ako to dopadne, keď sa z verejnoprávneho média stane verejnovládne. Česko sa k tomuto blíží tiež. https://www.sme.sk/kultura/c/situacia-je-taka-alarmujuca-ze-vyrazaju-do-ulic-velka-kulturna-mobilizacia-bude-bez-podii
Rádio_FM nikdy nešírilo (narozdiel od českého Rádio Wave) žiadnu politickú/liberálnu agitku…
@ Ujko Vasyl: díky za aktuální doplnění.
https://www.youtube.com/live/rLcCb0lfg9E stream mobilizácie tu
Průvod v Bratislavě měl cca 14.000 účastníků uvedl právě ČRo Plus. Potvrzuje to i článek na SME: „Protestujúci pod oknami Šimkovičovej…“
Na zaváděcí cenu 14 900 Kč bez DPH za měsíc vysílání v DAB multiplexu pro Prahu, Brno a Ostravu se operátorovi GG Omikron ani po 13 měsících nepodařilo nikoho přilákat.
Operátor Fiera touch má konečně web:
http://www.fieratouch.cz
Není náhodou DVB-T2 pod pHmedia? Měl jsem za to, že když byly ty aukce DABu, tak to bylo oddělené….ale stránky moc hezké a přehledné, je vidět, že se pan Hájek snaží …
Web hezky, ale vykony vysilacu mizerne, technicky to obcas hapruje.. ci vice k tomu dodat.
Tak „náhrada Špulky“ Kozlov 9C testuje 🙂 Mějte trpělivost, ještě se nějaké porodní potíže vyskytují.
U Kolína i přes příznivý terénní profil na 9C maximálně jedna čárka, takže zůstávám na 6A ze spartakiádního Strahova.
U Kolína to nebourá polská rušička z Krkonoš?
Poláci nemají nic co by na 9C vadilo příjmu v ČR.
Nic takového ani netvrdím.
Na příjem v autě to není, ale na domácím DAB rádiu v patře lze docílit stabilního příjmu 6A. Sněžné jámy jsou zde slabé, příjem Polskieho Radia na 5B poměrně spolehlivě zajišťuje Kłodzko – Czarna Góra.
6A COLOR DAB+ je v průměrném autě slyšet bez výpadků jen k Nehvizdům, 10. km D11. S občasným výskytem, pro běžný poslech nepoužitelné, až cca k Vrbové Lhotě, exit 35. Malý ostrůvek pokrytí je díky vyšší poloze i na přemostění exitu 50.
To je z důvodu rušení ze Sněžných jam. Podobně je to na D10, kde jsou problémy už od 4. km. Když rušení z Polska zmizelo, hrálo to s výpadky až k Turnovu.
Nezlepšilo se to trochu na D10 po spuštění 9C? Vím, je to daleko, ale terénní profil není úplně špatný. Na Liberecku to s výpadky hraje hned za Ještědským hřbetem i na tu proklínanou nalepovačku.
V sobotu /pred spustenim 9C/ jsem jel Skoda Enyaq z Prahy do Kolina po stare silnici ( naladeno MO ), radio bohuzel neukazuje nic o muxu, prijem drzel s obcasnym kratkym vypadkem az tesne pred Kolin.
Zpet po Hradecke dalnici to bylo o neco horsi, ale snesitelne.
DAB v tomhle aute je prekvapive dobry, ve vyssich mistech P6 hraje i za jizdy 9A a 5B velmi dobre v mnoha castech Prahy s alespon minimalnim vyhledem na sever.
Porovnavano s Skoda Superb 3.
V obdobích bez polského rušení byl příjem možný k exitu 18.
Color a Hey jsem naladil i na Zlínsku. Asi mi něco uniklo, takže je v play z Kojalu? Tím pádem síť Color Dab pro mateřské stanice snižuje svůj význam? Dále jsem snad poprvé naladil Slow Down Radijo ale to už v play asi chvíli je.
Rádia Slow Down, Color a Hey se objevila v PLAY.CZ DAB+ (také z Kojálu) v rychlém sledu 10., 19. a 28. listopadu 2025.
Taky máte problém se Spotify? Když zadám skladbu nebo album, tak to nejde zobrazit. Nevíte, co s tím mám dělat?
Premium funguje.
Spotify mě chodí ok po celý den.