Komentáře a diskuze

Články

Komentujeme

2664
Komentáře

721 Comment threads
1943 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
379 Comment authors
Žorž

Jenom maličkost k zamyšlení: Britské komerční Radio X, které poslouchám, na počest veteránů světových válek a staletého výročí od konce té první drželo dvouminutové ticho. Na vteřinu přesně v pravé poledne se po úvodu zprávařky ozvalo zvonění zvonu, druhou minutu byl ve vysílání slyšet jenom ruch ulice, odkud zvon živě přenášeli. To u nás neudělala ani hlavní veřejnoprávní stanice. Česká radia se mají co učit – nejen hudebně, programově, ale i lidsky. Takovéhle gesto nikoho nic nestojí a ukáže, že radio a jeho majitel má úroveň.

David Pražák

Však s licencema se kupčí do dnes. Třeba Gama versus Rock radio, nebo Egrenzis versus Blaník že?

Ondra Mištera

Chci se zeptat, jestli jsou někde kdispozici informace o neexistujícím rádiu Styl Poděbrady, které vysílalo na frekvenci 90,2 FM? Zajímá mě, kdo vše tam vysílal za moderátory, jaké tam byly pořady, z jakého důvodu rádio skončilo vysílání a další zajímavé informace o tomto rádiu. Moc děkuji.

H.

Poslouchal jsem často, ale už je to dlouho. Z moderátorů si dnes vybavuji akorát Radku Pilnou, která později působila v Plzeňském FM Plus. Radio Styl skončilo v době, kdy místopředsedou RRTV byl Petr Štěpánek (známý též jako „tajtrlík“) a v RRTV vrcholily mafiánské praktiky, i ve sněmovně se mluvilo o kupčení s rozhlasovými licencemi atd. Vím, že za prodloužení licence Radia Styl se sepisovaly petice, ale nebylo to nic platné. Skončilo podobně, jako skončilo Radio Triangl a řada dalších. Bylo prostě zlikvidováno ve prospěch „silných“. Mimochodem, „posilování silných“ byla dokonce oficiální strategie RRTV. Jestli to dnes někdo může upřesnit, rád… Číst vice »

Radiátor

U rádia Styl se tuším jednalo o nedotažený převod stanice na nové majitele. RRTV tohoto nedostatku tenkrát využila a místo pokuty přistoupila k odnětí licence, bohužel. Styl jsem poslouchal denně.
Poslední moderátorský tým, co si pamatuji:
6-10 Vlaďka Bodláková, David Krédl
10-13 David Krédl
13-19 David Klesa
Večerní speciály už si úplně nevybavím, noční tahali Michal Kombucha Hoskovec a Honza Navrátil, Vysílal tenkrát na Stylu i Jirka Chum, Radka Pilná a další. Někteří však pobyli jen krátce.

Tady jsou nalezené odkazy na poslední chvilky života milovaného Stylu:
https://www.youtube.com/watch?v=_GIyE44–Zk

https://www.youtube.com/watch?v=GB1EMqUSX6I

čest jeho věčné památce.

Ondra Mištera

Moc by mě zajímalo, jak zněly noční speciály na rádiu Styl, jestli tam byly nějaké zajímavé telefonáty posluchačů atd. Ty dvě nahrávky rádia Styl z youtube jsem slyšel. To jsou asi jediné dostupné nahrávky tohoto rádia, které jsou kdispozici. Kdyby někdo měl ještě nějaké další zajímavé nahrávky rádia Styl, určitě bych si je velmi rád poslechl. Moc děkuji.

David Pražák

Tak nevím, jestli se do Kissu hodí Marek Ztracený. Neustále tam hráli od něj Léto 95. Ta písnička už mně leze na nervy.

David Pražák

Kiss na čisté taneční radio určitě má. V playlistu mají dostatek taneční hudby, že bych tuhle stanici klidně přeformátoval na dance a trance. Na pop jsou tu jiné stanice a není jich málo. Michael Jackxon se do Kissu podle mě nehodí, stejně, jako Savage garden.

Philmen

Myslím si, že na KISSu chtěli být tak „jiní“ a tak moc posluchačsky „přívětiví“ – konzervativní, že jaksi zapomněli na hudební dramaturgii, která velmi drhla od počátku května 2017. „Hity“ 90.let a nového tisíciletí jsou de facto od změny formátu stále stejné, tj. 1,5 roku se hraje drtivá většina toho samého, sem tam do playlistu něco přidají. Co opravdu pan Hroch dodržuje, tak to je, aby „novinek“ bylo poskrovnu a navíc byly nasazovány v době, když už dávno nejsou čerstvými hity….takže co mě má na KISSu nadchnout. Jednou mi volala nějaká slečna, že je z KISSu a dělá průzkum ohledně… Číst vice »

Soundwaver

V tom se mi právě do změny 09/2017 líbilo Dance radio, i kdyz tam běžel každý víkend pořad s devadesátkama-Refresh, nikdy se tam ty songy neopakovaly ve velké míře a byly o hodně zajímavější a ‚odvážnější. To samé platilo i rotacích songů v běžném vysilání.

JM

Mnohem víc se na Kiss nehodí odporný český aktuální pop-rock.

Když jsem nedávno Kiss naladil, tak playlist vypadal asi takto: Backstreet Boys – David Guetta – Snap – ATB – Gigi D´Agostino – Calvin Harris – a pak prásk: Mandrage. Do té doby v pohodě, ale proč tam tohle cpou? Když pominu otřesnou nekvalitu té „hudby“, tak se to ani formátově naprosto nehodí. Chápal bych Veronu a podobné, ale proč tyhle poprockové shity, které snad povinně hrají všechna rádia?

Jiříkovo

Dobrý je, že tyhle české zrůdnosti Kiss hraje na rozdíl od jiných pomálu. Nicméně vyřadit z playlistu veškerou češtinu bych jen kvitoval.
(a zároveň vyhodit odpolední jump, tihle dva jsou pro mě neposlouchatelní :()

Honza

Přesně tak, já osobně odpolední Jump také nesnesu, do Kissu se to vůbec nehodí, přijde mi to jak Evropa 2 apod.

David Pražák

Já bych z Kissu udělal čistě taneční rádio. Program by byl mnohem zajímavější.

Jarda

kam zmizeli všichni ti rockeři :O přitom beat taky rozšiřoval :O take rock radio, celkem 27tis rockerů…

PV

taky mi dance2trance radio chybí… jako taneční se označují Seejay nebo Danceradio ale to bych mohl zrovna poslouchat Wave/Express nebo podobný hrůzy..

Philmen

Tak jsou tu nová čísla poslechovosti za 2. a 3.Q 2018, nic moc překvapení….o něco si polepšil „nenáviděný“ IMPULS, v měsíční poslechovosti si polepšila E2 a přeskočila Radiožurnál, ale v týdenní poslechovosti si své 2.místo R-žurnál uhájil, sico o fousek, ale uhájil…silně klesá ZETko (není se čemu divit, i těch 10tis. mi přijde sci-fi) a klesá i Plus a ČRo Dvojka. Nahoru jde síť Hitrádií (díky přidané Černé Hoře), nahoru jde Fajn + Helax…ale myslím, že je zklamání u KISSu…vzhledem k tomu, že se rozšiřovalo pokrytí novými vysílači, tak výsledek není nic moc, de facto stagnace a stále se nedaří… Číst vice »

Philmen

…a ještě dovětěk….klesala i rocková rádia…Beat (skoro -20tis.), Rock rádio (-7) a hlavně Čas (-19)….a pokles zastihl i Blaník (-22), Contact Liberec (-12), ČRo Brno (-15), ČRo Ostrava (-7)……a nahoru Country (+20), Helax (+9), Fajn (+11), Krokodýl (+5)………ve všech případech je to poslechovost ve skupině „včera“

David Pražák

Smutná zpráva pro fanoušky Rádia 4u. V listopadu se měl obnovit projekt tohoto internetového rádia, ale bohužel strategický partner odstoupil na poslední chvíli od spolupráce. Aspoň to píšou na svých stránkách.

Djk

Vcera byly uplne luxusni prijmove podminky pro vysilace z Polska… v Kromerizi se mi podarilo na autoradiu odladit na 88,2 RMF FM z 310km vzdalene veze (stanoviste Kielce/Swiety Krzyz), Katowice v Otrokovicich vymazaly na 93,0 nedalekou kilowattu z Uherskeho Brodu, ciste, vcetne RDS.