Menu teď najdete pod tlačítkem ☰ vlevo nahoře.

Komentáře a diskuze

Články

Komentujeme

2 169 komentářů Komentujeme

 • KejPi

  Nevite nekdo, co se stalo s RTI multiplexem na kanalu LD v Praze? Na strankach RTI neni zadna informace, ale od minuleho tydne mi to nejde prijmout.

 • Ovi

  Do galerie FM vysílačů jsem dal novější a kvalitnější fotky pražského stanoviště Rádia Dálnice.

 • Ovi

  Rádio Zet i nadále jede Romanu Navarovou a obsah z roku 2017.

 • Ovi

  Všimli jste si, že Český rozhlas na svých stanicích určených mladším posluchačům vůbec nebo minimálně komunikuje v rámci jejich identifikace značku Český rozhlas? Když si pustíte rádio, je tam Radiožurnál, nikoliv Český rozhlas Radiožurnál, podobně Regina DAB Praha se hlásí pouze takto. Analogicky Rádio Junior, Radio Wave. Tento přístup byl dobře patrný například při nedávném společném předvolebním vysílání Radiožurnálu a Plusu, kdy jsme mohli slyšet: Posloucháte Radiožurnál a Český rozhlas Plus. Zohlednil jsem to i v seznamu rádií.

 • Rex

  Podle informací z vysílání přesunulo Country rádio svuj vysílač z Ústí nad Orlicí do Svitav. Víte o tom něco vic? Kde presne je a jake ma pokryti? Diky.

  • LU

   Radio United sjednocuje všechny své stanice postupně k sobě. Nově vysílá 91,8 společně s Kiss a Beatem z vysílače poblíž obce Opatov. Přesun asi o 18 km směrem na jihovýchod. Mapu pokrytí nemám, ale příjem se v ÚO i ČT podstatně zhoršil. Dokonce jsme začali slýchat názory, že jej prej rušíme s naším Orlickem, hah 😀

   • Jarda

    radio united se také snaží na své koty dozkoordinovat i další stanice, třeba kde není country ale je tam beat a kiss, tak se snaží 😉 ale nevím zdali by našli třeba něco pro sokolov či rumburk, aby tam byli všecky a také asi nepojedou třeba 200 či 500 W ale jen 100W. Snaží se uspořit, ve finále pak platí pouze naklady za jednu kotu na všechny 3 stanice.

 • Ondra Mištera

  Moc mě mrzí, že na rádiu Contact Liberec zítra končí pořad Kupujeme prodáváme z Rcl. Byl to můj velmi oblíbený pořad, který jsem poslouchal každý den pravidelně 5 let. Moc se mi líbilo, že v tomto pořadu občas zněli velmi zajímavé inzeráty. Pořadu Kupujeme prodáváme z Rcl bude opravdu velká škoda, že už se tento skvělý pořad nebude vysílat. Možná nebudu jediný, komu bude Kupujeme prodáváme z Rcl chybět. Myslím, že u posluchačů byl tento pořad velmi oblíbený.

  • Vojta(1)

   Ahoj Ondro, mě to mrzí také. V případě kteréhokoli jiného rádia bych ve věku internetu bezvýznamnost takového pořadu plně chápal. K RCL ovšem neodmyslytelně patřil. RCL je naprosto unikátní rozhlasový skanzen 90. let 20. století a tento pořad parádně dokresloval jeho jedinečnou retro atmosféru. Je to škoda a je jasné, že se jim to už nemohlo ekonomicky vyplácet.

   • Ovi

    Jak tento krok Contact zdůvodňuje, co je k tomu vedlo?

    • Ondra Mištera

     Z jakého důvodu ruší pořad Kupujeme prodáváme z Rcl neříkaly, jenom uvedli, že od Pondělí 5 Listopadu mezi 18.00 a 20.00 budou každý den vysílat nový pořad Retrobox, kde budou vysílat české písničky od 60 do 90 let.

     • Ovi

      Prý reagují na změny trendů včetně masivního přesunu inzerátů na internet a sociální sítě. A pak že RCL ustrnulo v čase. Každopádně je úctyhodné, jak silnou pozici v Libereckém kraji i přes silnou konkurenci stále má, uvážím-li, jak starosvětsky, jako by z přelomu 80. a 90. let, své vysílání produkuje. Jedním ze znaků je širokospektrální, nevyhraněný hudební formát, který se projevuje i tím, že RCL vysílá hitparádu, ač je to rádio poslouchané nejvíce ve věkové skupině 40 až 60, která se o hitparády se současnou hudbou už nezajímá.

      Jediná místní konkurenční stanice, Český rozhlas Liberec, je dělaná mnohem moderněji, ale v rámci FM vysílání Contact nikdy nedožene, protože nemá pětadvacet let budovaný posluchačský návyk ani kvalitní pokrytí na jediné frekvenci.

      Divím se tomu, že Contact vydržel do dnešních dnů a nebyl pohlcen Rádiem Blaník.

    • Jarda

     uvidíme co třeba udělá dab+ jestli se na nej přejde, tak by pak čro lbc měl kvalitní pokrytí celeho kraje. Ale jinak rcl je žijici dinosaurus, hold kdo vysila z ještědu tak vyhrál. Uvidíme čsem, ale i tak čro lbc ma na liberecku a dale kvalitní pokrytí, jen na českolipsku je to spiše bída s nouzí, ala ani v lbc s 1kw se proste nevyrovna pokrytí celeho regionu s 20kw. zatim je to o pokrytí.

   • Ondra Mištera

    Také je velká škoda, že z rádia Contact Liberec odešel moderátor Roman Kohl. Byl to velmi slušný, milý a příjemný moderátor. Celkem tam vysílal 4 roky a pokud se nepletu, tak tam začal vysílat od Září roku 2014.

    • Jarda

     třeba to pomuže k posílení čro liberec, ale zase tahle stanice je asi jedina, ktera sazi čiste jen na pokratí ještědem, jelikož co pamatuju a co jsem si dohledal za informace, tak jingly, pořady atd tak vše bylo ješte z doby kdy snad začali, nedělali žadne změny, modernizace atd, zustali „vyset v čase“. Také ten zvuk, to je tak komprimovaný a uříznuty vejšky, ten zvuk je hrozně „dutej“ a neda se to poslouchat…

  • Anonym

   Žádná škoda, RCL bylo vždy odpadní rádio…

 • Ovi

  Rádio Samson se nově v celou hodinu v souladu s DAB+ licencí hlásí jako Rádio Samson Digital (vyslovováno česky digitál).

  • Ovi

   Po odchodu z VKV nikoliv překvapivě narostla Samsonu poslechovost na internetu. Samson velmi nepatrně uvolnil FM pásmo v Česku, ČTÚ eviduje už „jen“ 938 vysílačů.

 • JK

  Český rozhlas Sever již také zrušil dechovku ve svém vysílání. Místo ní prodloužil o hodinu písničku na přání, které jsou nyní od 17 do 19 hodin

 • Vaclav

  To možná vysvětluje ze před nějakým tím rokem se Radiožurnál vyšvihl v poslechovosti v Praze na 1. místo před dlouhým prvenstvím Evropy 2. Podle mě i možná drobná technická vyhoda to můžete mít podstatný vliv na poslechovost zvláště u posluchače kterému na rádiu nezáleží a kolika tisícům Impuls nechyběl v rovině nevyhranenych radii, teď se ukáže kam až to Impuls dotáhne

  • H.

   Na poslechovost to nemá vůbec žádný vliv.

   • Anonym

    Proč by to nemělo? Pokud měl jinou stanici nez zurnal, zajede do tunelu dá seek najde r zurnal, a tak kromě té jiné stanice si čísla připisuje zurnal a to v lepším případě, že je té původní věrný, vrátí se,ale nebude málo těch co na zurnalu zůstanou.

    • Jarda

     ja mel v praze naladenej hey a nepřeladuju, tam kde mi proste radio nehraje tak dam mute 😉 nejen v dlouhych tunelech, ale i třeba na mistech kde neni signal, u nas na severu třeba oblast jítravy, serou se tam polaci, dam prostě mute a hotovo a pustim zvuk až tam kde vim že nejaky signal bude. jistě to tak dela spousta lidí.

    • vasek

     Jardo, to je postup spíše menšiny, nás.

    • Jarda

     děla to hodně lidí, nebo ztlumí zvuk 🙂 spiš to delají rockeři atd, když nešel beat či tak 😀

    • Lukáš

     Také bych řekl že ztlumuje zvuk spíš menšina. S kýmkoliv jsem jel, tak pokud se zhorší signál, tak lidé přepnou na jinou předvolbu nebo dají automatické hledání vpřed. Já jsem věrný rádiu Kiss, ale když má někde špatný signál, je reklama nebo hraje písnička kterou nevydržím, tak sám pro zajímavost projíždím předvolby, abych měl přehled co hrají jiné stanice. A když mě něco na nějakém rádiu zaujme, tak na něm zklidně zůstanu i pár písniček, než zase začnou hrát něco co nepřekousnu.

    • Jarda

     ale zase někdy tam dam ragina dab paha, nebo německou stanici, nekdy čro liberec, nekdy beat, podle nalady, ale vetšinou nechavam hey, stejne třeba v jitravskych zatačkach nic nehraje 😀 krom polaků ty tu hrajou všude na „kus drátu“ 😀 ale třeba když jsem na moravu, tak na miste jsem pak taky zkoumal radio, na cestu zpět jsem tam nechal moravský rockmax a pak mel chvili beat a potom hey.

  • Ovi

   Jde o lehké zvýšení posluchačského komfortu na dobu cca pěti sedmi minut. Rádio Impuls je v Praze na třetím místě, nemyslím, že 96,6 v Blance jeho výsledky ovlivní. Radiožurnálu 94,6 zůstává výhoda v podobě pokrytí dalších pražských tunelů. Za významnější novinku považuji souvislé pokrytí metra signálem mobilních operátorů včetně rychlého internetu na trase C mezi Muzeem a Roztyly. Člověk tak může poslouchat rádio i v metru. Zatím jsem nezkoušel, zda je dostatečně rychlý internet i v silničních tunelech, abych mohl rádio poslouchat i tam.

   • vasek

    K dokonalosti by musel impuls i do dalších tunelů, ale i tak uvidíme. Internet nebo DAB je další jiná věc, mě teda na cestách kor v tunelech nešel, ani v klidu jsem si nezvykl, navic vybere data, na nějaký výhodný neomezeny tarif jsem nenarazil.

   • Philmen

    Používám denně tunely na Pražském okruhu (Komořanský, Lochkovský) a Blanku (někdy i Strahovský), mám Vodafone CZ a Regina DAB Praha přes aplikaci Replaio mi jede výborně. Původně jsem měl O2, ale velmi často přeskakoval signal mezi 2G/3G/4G a sekalo se to.

 • David Pražák

  Lepší Dálnice, než Impuls. Ještě bych k Dálnici přidal Hey a hotovo. Mají společnou dopravu, tak ať hrají v tunelech obě stanice.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)