Komentáře a diskuze

  • Jirkas 19. 8. 2019 v 21:57 k KomentujemeTeleko si nic nezaslouzi, za ten mizerny datovy tok a nejhorsi zvukovou kvalitu vsech jeho stanic. A jeste jej...
  • Jarda 19. 8. 2019 v 21:01 k Komentujemenebyl jsem si jist, myslel jsem si že teleko přeladí prahu a přibram a přidá beroun, ale ono vše rti....
  • PVo 19. 8. 2019 v 16:05 k Komentujemehm pravda ..tak jsem si to spletl s Miss Moskva od Korna (http://www.kornjiri.com/cz/song-text.php?cat=jiri-ko...
  • PVo 19. 8. 2019 v 15:03 k KomentujemeCosmoshop pamatuju ..zajímavý že to je asi jediná skladba od skupiny Kryštof která se mi relativně líbí/nevadí...
  • Ondřej 19. 8. 2019 v 15:00 k KomentujemeMichal David - Ruska Máša je rok 2002. PVo ty pamětníku 88-89🤣
  • hony 19. 8. 2019 v 14:24 k Komentujemeto se řekne pařezovi

Články

Komentujeme

3788
Komentáře

912 Comment threads
2876 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1147 Comment authors
David Pražák

V Lagarderu to rádio totálně zmrvili, jak nejvíc mohli. Už ani o víkendu v dopoledních hodinách nejsou devadesátky. U mě je Dance radio mrtvé. Ať žije německé radio Trance Base FM.

Tomáš Hon

Sunshine live… I po letech stejně kvalitní. Němci mají holt kliku. Dance je pro mě dnes o ničem, v prvních letech to bylo super. Dnes lze snést maximálně Regina DaB.

PV

Mimochodem už asi 2-3 týdny nefungují webowá rádia od Dancerádia Pure trance a House old school… Předtím tedy nefungovaly taky semtam ale teď už vůbec. na webu je ovšem nepropagují už hodně dlouho. Myslel jsem že se s novým vlastníkem něco zlepší ale spíš naopak.

PV

naopak na http://www.sunshine-live.de/ hned úvodní strana je asi odkaz na víc jak 30 specializovaných web radii.

David Pražák

Bohužel trance music už na Dance radiu nehrají. Když to měl ještě czc.cz, tak to bylo jiné kafe. Žánr, jako je trance bohužel v českém éteru chybí a je to velká škoda.

Honza

Třeba taková Kissmánie z Kiss JC

PV

z posilovny (kde mají téměř vždy puštěné City) mi přijde že už nejvíc dance2trance v Praze hrají právě tam. Nicméně na to abych si naladil 93,7fm sám od sebe tak je tam moc poprocku atp…..to si radši pustím cizí rádia z netu..

Vojta(1)

Dneska před 9. hodinou ráno hráli na Dance rádiu True Faith 94 od NEW ORDER. Nečekal jsem, že zahrají něco tak dávného zrovna na Dance rádiu.

Ondra Mištera

Na rádiu Bonton už běží jako každý rok vánoční hudební playlist. Myslím, že rádio Bonton hraje vánočně jinak, než ostatní rádia.

Anonymní

Rádio Blatná vysílá s novým odbavovacím systémem. Nevíte jak se jmenuje? Předtím tam měli Radio Profesional 8.

Jarda

cart master? aspon to je můj tip, hodně se v radiích používá.

LU

DAD od ENCO

Vojta(1)

ČRo PLUS na 92,6 má stejný dosah, jako mají všechny ostatní 5 kW kmitočty na Žižkově. I kdyby měli dvojnásobek, jak se domnívá Jarda, tak by si tím pomohli jen o 3 decibely.

Já podezřívám z „přitápění“ hlavně Fajn rádio z Ládví na 97,2 a také Bonton na 99,7.
Těžko říci, kde je větší ERP, jestli na Ládví nebo na Zeleném Pruhu. Oba tyto FM vysílače mají velmi robustní signál, připomínající někdejší vysílání rádia City z Malešic.

Jarda

možná je to i diky tomu mono, že se zdá že ma větší dosah, ale ten fajn a bonton z prahy tu chytam také a velmi parádně na to že sou pražské.

co by se mohlo změnit jsou ty doubly media bohemia, nevím proč jich mají tolik, přitom tam mohou poslat další svoje stanice, třeba na liberecko by mohli poslat fajn radio.

Jakub Melin

99,7 FM je pražská legenda.

Je to nejníže položený ze silných pražských vysílačů (jen 260+70 metrů), ale jeho dosah je enormní a jeho síla po Praze je až neuvěřitelná. Pamatuju si, že do doby, co se začalo vysílat z malešického komína, byl na pražském Jižním Městě Bonton suverénně nejsilnější pražskou stanicí, v paneláku na přenosné rádio hrál prostě mnohem silněji, než cokoliv dalšího.

Velmi silně to hraje skoro všude, i dále od Prahy, třeba na Liberecku nebo v Podkrkonoší.

Už to tady v diskuzích párkrát padlo, že reálný ERP je tam dodnes někde kolem 20 kW.

Na Ládví se taky možná přitápí, minimálně tam těch 5 kW měli už v době, kdy povoleno bylo méně – po změně se signál už moc nezvedl 🙂

Ládví je ale na rozdíl od Zeleného pruhu vynikající kóta (355+45 metrů), směrem na sever má naprosto ideální podmínky k šíření (už tam nic vyššího ani podobně vysokého není) a byť AS míří na jih, je dosah z Ládví směrem na sever perfektní. I proto je dodnes velmi sporné udělení kmitočtu 94,1 právě Fajnu, když Ládví jde po celé Praze naprosto naplno a to, že je v pražských údolích (Nusle, Krč, Vršovice a další čtvrti) signál většiny vysílačů „rozbitý“, je prostě fakt a podle téhle logiky by tam vykrývače musela mít většina rádií, protože jejich signál je tam méně kvalitní…

Vojta(1)

Ta velká síla Fajn rádia z Ládví je znatelná zejména na Kladně a jeho okolí. Přímo v ulicích Kladna je Fajn rádio suveréně nejsilnější pražskou stanicí. Přitom Ládví není nejblíž. Nejblíže ke Kladnu leží stadion E. Rošického, který je na svých 5kW frekvencích 90,3 a 91,9 o dost slabší. Dokonce i Evropa 2 z Petřína 88,2 (která je také blíž) tam je o několik dBuV/m slabší než Fajn rádio.

Michal

Rádio Blaník už několik dní vysílá v Jablonci nad Nisou nelegálně na frekvenci 92,6 MHz, na kterou nemá udělenu licenci. Abych vyloučil případné místní zarušení, zajel jsem si dnes přímo k vysílači. Díky této anomálii je nyní i v Liberci zachytitelné rádio Hey z České Lípy. Tento dočasný stav by tedy teoreticky měl nepatrně zlepšit pokrytí českolipské 92,7 směrem na východ.

Zde přikládám videozáznam pořízený pár desítek metrů od jabloneckého vysílače:
https://youtu.be/jV0CMRqhoFU

Martin

Nechtěl jsem tomu věřit, tak jsem to zkusil ladit několika tunery a skutečně tomu tak je! Blaník vysílá na 92,6 MHz! Dokonce u mě ve Vesci v Liberci hraje lépe než na 92,7! Tak to je opravdu trochu špatně 🙂

Jarda

ono by se houby stalo kdyby na ní přeladili 😉 aspon by bylo nejen lepší pokratí hey z lípy, ale ona ta jablonecká 92,7 zasahovala místy i do českolipska, bylo několik mist kde se dala odchytit a docela dost (teda pokud měla tech 100w a nepřitápěli tomu), tu 92,6 at jim klidně dají 😉 aspon nebude českolipská 92,7 hrat o neco lépe na východ 😉

Michal

Jardo, stalo. Dál od vysílače do toho dost výrazně leze silná 92,6 MHz z Prahy, kdežto na správné frekvenci to celkem nerušeně hrálo i za kopcem v Liberci, už to ale pochopitelně není potřeba kvůli místní 107,4 MHz.

Jarda

tak rušení z prahy je už jedno, on to ma byt jen dokrývač pro město jablonec, jelikož liberecké vysilače tam mají problemy. Třeba beat tam má jen 50w 🙂

Michal

Jenomže ona ta Praha do toho leze doslova pár km od Jablonce, dost možná i místy v samotném Jablonci. 92,6 by tam nikdy nemohli zkoordinovat. Praxe ukazuje, že je to nesmysl.

Jarda

protože ty praze přitápěj 😉 ta ma tak 10kW ona hraje i tady na českolipsku, kolikrat se mi to cpe do radia hey, když se tam necpou zrovna polaci 😀 odladit to je taky docela zazrak aby to do toho neprskalo a podobně, no už aby byl ten digitál, tam tyhle problemy odpadnou 🙂

Jakub Melin

Jestli v Praze někdo přitápí, Plus na 92,6 FM to opravdu není 😉

Na vysílačích ČRa se povolené výkony nepřekračují a nikdy nepřekračovaly.

jouda

No jo, na 92,7 je už ticho, ale 92,6 hraje a to i v Liberci.

Michal

Nelegální jablonecké vysílání na 92,6 MHz stále pokračuje.

Jarda

zkusil jste napsat do rádia? Nebo někdo z lidí tady? Jestli se nejedná o chybu nebo tak něco.

Michal

Ne. Spíš mám sto chutí napsat na ČTÚ.

Jarda

¨na čtú bychom měli napsat všichni, ale ne kuli blaniku, ale aby přezkoumal ty nehorazný prasárny media bohemia a jejich víc než jen doublů přes půl republiky, to je dle meho nazoru mnohem větší průser, než že někomu selhala technologie, vždyt blokují zbytečně tolik kmitočtů a ani ve vslastních sítích nemají pořádek.

Michal

Jardo, do puntíku souhlasím, bohužel ty zmíněné prasárny jsou podle všeho v mezích zákonů, byť blbě napsaných, kdežto v tomto případě jde o jasné porušení. A pokud by to mělo tuhle pochybnou organizaci jakkoliv poškodit, směle se toho zúčastním. Už mi vážně leze krkem, jak si MB éterem doslova vytírá prdel. Sorry za ten výraz, ale tohle se fakt jinak napsat nedá.

Jarda

souhlasím, klidne to poslat do bruselu 😀 když mužou řešit „transformační license“ tak proč by nemohli vyřešit špatné zákony a tyto prasárny od MB? Už by se měla dostavit nějaká ta karma, tohle nemůže trvat věčně.

Michal

Jablonecký Blaník od pátku opět na správné frekvenci.