Komentáře a diskuze

  • Jirka 29. 3. 2020 v 21:28 k KomentujemeRozhovor na pohodu, ikdyz me Mirek dokaze roztocit, mam ho rad a drzim mu palce. Vice takovych, jako on.
  • Ovi 29. 3. 2020 v 15:25 k KomentujemeRozhovor s majitelem rádií Color a Hey Miroslavem Pýchou na webu Jaroslava Berky Česká média.
  • Vaclav 29. 3. 2020 v 14:28 k KomentujemeA jak vnimate neustálé prerusovani starymi novinkami? Stejně i kdybych chtěl slyšet urcity novy hit, nepodaří se to behem čtvrthodinky...
  • Ovi 29. 3. 2020 v 13:46 k KomentujemePřestože jsem eurodance v devadesátých letech docela intenzivně konzumoval, nahrával na kazety, poslouchal hitparády, pouštěl spolužákům ve ...
  • Míra 29. 3. 2020 v 10:19 k KomentujemeAha, pak to bylo opravdu přímo vysílání ccir. Jestli si dobře pamatuju, vysílalo se v češtině jen část dne...Frekvenci si...

Články

Komentujeme

6386
Komentáře

1294 Comment threads
5092 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2831 Comment authors
J K

Rádio DAB Praha omezilo vysílání, dnes ráno jede jenom hudba, na FB uvádějí, že ČRo rozšiřuje vysílání Radiožurnálu, takže předpokládám, že Rádio DAB Praha bude nyní více přebírat vysílání Radiožurnálu

J K

Frekvence 1 zrušila dopolední rozhovor s hostem. Ví někdo, zda to souvisí s aktuální situaci, nebo zda byl zrušen už dříve?

HONY

Poslouchal jsem rádio hey 101.6 na d5 až k lodenicím.

Michal R.

Radio Kiss zásadně změnilo program. Ranní Kiss vysílá až do 11 po nich nastupuje Michal Kavalcik ten vysílá od 11 do 17 hodin už od 17 hodin začíná jukebox s Vojtou Sklenářem ten potrvá do 22 hodin kdy zive vysílání skončí. Takto by to mělo být od pondělí do čtvrtka. Je to v souvislosti s Karanténou ČR a bezpečnosti v teamu Rádia Kiss.

Michal R.

Doplňuji další info o změnách v programu rádia Kiss: Kissparadu bude ve středu uvádět Vojta Sklenar místo Dj Basslickera a Veroniky Styblove. V pátek budou mimořádně od 15 do 18 hodin jukeboxy s Vojtou Sklenářem . O víkendu bude místo Martina Hovorky od 7 do 13 hodin vysílat Dj Basslicker. Veronika Elhotová zůstává od 13 do 19 hodin normálně .

Cryxia

a odpoledni jump jako nebude jo?…

Michal R.

Bohužel mezitím ne. Je v náhradním teamu při případném onemocnění v teamu který vysílá nyní. Jsou rozdělení na menší teamy ( skupiny). Tak aby v případě nemoci mohlo rádio Kiss vysílat živě i nadále. Uvedl to na Instagramu Roman Anděl .

frkotou

Hitrádia chtějí informovat o aktuální situaci, a tak vysílají moderovaně až do půlnoci.

Kristián

A u nás je síce veľa nových informácií, ale rádio Expres je až do 7 ráno bez správ a dopravy. Takže jediným rádiom, ktorý teraz preberajú správy, sú RTVS.

Kristián

Keď už som tu, tak častejšie počúvam Rádio Paráda (pôvodné Rádio Snina), je to internetové rádio pôsobiace v meste Snina. V prvých mesiacoch sa správy zorientovali hlavne na Sninu a okolie a od januára sa so zmenou názvu rozšírila rozsah správ na okresy Humenné, Vranov nad Topľou, Medzilaborce, Stropkov, Svidník a okolie. Stojí to za počúvanie hlavne kvôli hudobnej stránke, pretože žiadne iné CZ/Sk rádio Ti nezahrá dávno zabudnutá pesnička o A La Carte a potom už ohraný hit od Petra Kotvalda.

J K

Poslední dobou mě celkem překvapuje Frekvence 1. Hudebně se více orientuje na poprock a občas se objeví i skladby, které se na jiných stanicích slyšet nedají. A překvapivě hraje i některé novější zahraniční skladby, což je oproti Impulsu rozdíl. Škoda jen, že je zde pořád tolik prostoru věnováno celebritám a slavným a že má taky tak silný až nepříjemný stereofekt. Jinak by F1 mohla být i celkem poslouchatelná.

Jirka

Jj, ten násobený stereoefekt je opravdu neposlouchatelny.

LiborV

Většina z nás tu fandí malým nezávislým rádiím. Jsme rádi když se jim daří udržet se v konkurenci unifikovaných produktů velkých mediálních skupin. Vím, že se tu najdou příznivci a posluchači rádií Expres, Color, Rádio Hey… a čas od času se tu o nich i mluví. Jsou i další rádia, mnohé z nich relativně mladé stanice, které tu mají prostor jen občas (Rádio Orlicko, Rádio Blatná, Rádio Dechovka, Rádio Česká Kanada, Classic Praha, Rádio Proglas, Rock Max…). Rád bych touto diskusí vytvořil prostor pro sdílení osobních zkušeností, postřehů i sympatií k těmto rádiím. Které z těch malých rádií posloucháte a proč (myšleno zcela bez snahy kohokoliv hodnotit nebo odsuzovat za jeho sympatie :-)).

Michal

Jedu hlavně Radio 1, Color, občas večer Hey. Proč? Baví mě celkově koncept těch rádií a zajímavý výběr hudby a v této době ještě mnohem víc oceňuji absenci zpravodajství, kdy se na nás téma koronavirus valí ze všech médií jako lavina.

LiborV

Zkoušel jsem Zet o, kterém píšete.Rádio 1 i Expres. Zajímalo mě i Rádio Blatná. Zvládl jsem 2x hodinu, tak nemám přehled jak hrají. Rock Max máte někdo naposlouchaný? A Orlicko?

Jirka

Posluchám a střídám víceméně stanice jako Color, Radio 1, ExpresFM, HeyRadio, Beat a obcas Rockzone nebo Cro Jazz, nove i Radio Z, kdyz chci trochu zpravodajsi a zahranicni hudbu bez tech ceskych a slovenskych.
Pustim jen pro monitoring, nikoliv pro poslech Hitradio, Fajn, Kiss, Evropu 2, ale to se fakt poslouchat neda 😀 Zminene stanice nahore zminene posloucham pro orginalni program, moderovani, nevtiravou, neohranou a neopakujici se hudbu.

HONY

Já zase nejvíce již zmíněný Relax a kiss jsem spíš „popíkář“ relax hraje muziku co třeba neslyším na fajnu kissu a Hitradio.
Když mám chuť tak Orlicko heyradio nebo Rádio Čas.Naopak Hitradio nebo country a expres či color nesnesu nechci je soudit ale ty žánry se mi nelíbí.

LiborV

Orlicko neznám, čím je pro vás zajímavé?

HONY

Hudbu kterou jinde nahrají a nezávislý projekt

Václav

Díky za optání. Taky občas dopoledne v práci mám tendenci poslední dobou pustit Expres, říkám to tu už roky, že jde najít neznáme skladby nijak náročnější na poslech než současný pop, ale se zajímavějším motivem, kdy se člověk rozhodně necítí, že poslouchá něco co už je vyčerpané a nic mu to nedá, tedy to provedení AC/CHR rádií. A tím v podstatě je Expres, který připomíná legendární vzor rakouského FM4, čili není třeba jít do velké alternativy, jak se někdy děje na R1. Akorát že z dopoledne na Expresu ve mě zbyla z Expresu hláška: „ministerstvo financí varuje účastí na hazardní hře může vzniknout závislost“ snad za každou druhou skladbou. R1 je zas o něco dokonalejší ve slovním obalu, který je nevázaný, věcný nerušící a není mu podřizována dramaturgie jako celek v kontrastu s ostatními stanicemi skupiny RU, kde jde vidět že mají spoustu povinností a tak se na mluvené bloky nabaluje toho tolik, že snad ani nevstoupí do další hodiny, posluchači se prostě ztrácí vidina další hudební hodiny po celé. Tohle je krkolomné, např. Beat ve špičče se k hudbě nedostával určitě 10 minut. A to neříkám nucené přerušování proudu odpípáváním na stanicích čro. Možná na jednom okruhu by to stačilo. A tak ve všední odpoledne 13 – 16 hod. nebo i ráno 7 – 9 hod, kdy je špička těchto nekonečných mluvených obalů obsahující nekonečné reklamy si nenechávám ujít opravdový pohodový styl na radiu Proglas. A jen nevěřícně hledím kolem sebe, jak někdo poslouchá tyto bloky s reklamami na jiných rádií. Na Proglasu je hudba neagresivní a pestrá co se týká původu, uznávám že některá skladba není tolik povedená, což by mohl redaktor M. Tesař selektovat a třeba mluvený obsah se týká spíš pozvánek a zpráv jak všeobecných, tak z přírody, dobročinné akce; není to křesťanské naléhání. A pokud se tam vyskytne nějaký křesťanský pojem, není to nic oproti otravným reklamám. Rockmax, nejsem aktivní posluchač, ale že vysílá u nás tak mám přehled, čili tradice, již dlouho stejný styl tedy jakoby o novější Beat, ale pořád klasický rock, skladeb musí mít velkou databázi, protože neohrané za ty léta, není žadný modern, či poprock, ale tu a tam prohozeno známou klasikou. U nás stále oblíbený poslechovostně, každý pořádný chlap se k němu hlásí a podle nich jsou ostaní rádia asi pro baby, avšak musím říct že na veřejnosti se s ním setkávám míň než v minulosti, asi i tím že celkově rádia se veřejně míň pouští. Ještě k HONYmu – Expres, Country – tak to mám opačně s těmi žánry, že je můžu, na Country jsem utekl i kvůli odpudivému naprogramovanému hudebního obsahu AC rádií. Akorát mě na Country zabrzdili reklamy. Třeba pokud naladím Kiss, tak jsem smířen, že je to jen na 1-2 skladby, neb přeruší rotace novinky nesouvisející s EDM 90 -00. A Jedině snad teď Radio Z konečně hraje progresivní hity milénia a poprocku, bez nuceného opakování novinek několikrát za den, a bez českých nijak povedených, škoda že to nemohla F1 či E2.

LiborV

Václave, děkuji za osobité postřehy, k rádiím, které moc neznám (Proglas a RockMax např.).

frkotou

Poslouchám hlavně Hitrádio (City Brno) kvůli moderátorům, kteří tam přešli ze zrušeného Kiss Hády, po hudební stránce jinak bohužel „velký špatný“. Vedle Hitrádia také Rádio Petrov (brzy už bohužel ne), Color a internetové Rádio Hády, kde jede jen hudba. Rád si poslechnu i něco od našich sousedů – Kronehit, Hitradio Ö3 a FM4.

Honza K.

Já poslouchám Kiss a rádio DAB Praha, Kiss posloucham jen když vysílá Ranní a dopolední Kiss, Kissparáda a horečka sobotní noci s DJ Basslickerem, ta je top. DAB Prahu poslouchám hlavně kvůli novinkám a nízké rotaci a spoustu zajímavých pořadů, jediný co mi štve, je doprava každých 15 min. To by mohli omezit – od toho je radiožurnál. Naopak jsem nikdy nepřišel na chuť rádiu WAVE, všechny rádia si ze zajímavosti pustím, ale WAVE přepnu do 5 min, to fakt poslouchat nejde.

DJ Basslicker

Tak to mam radost, dekuji!

Žorž

Díky vám včera a dneska poprvé v životě poslouchám Radio Orlicko. Moje prvotní dojmy: Rock Radio říká, že rock je slušná muzika. Orlicko místo keců slušnej rock skutečně hraje 😎