Komentáře a diskuze

  • hony 25. 1. 2020 v 15:18 k KomentujemeAno v černicích to za dob samsona hrálo jako jedinýjinak z centra nic
  • frkotou 25. 1. 2020 v 14:21 k Komentujemehttps://www.uschovna.cz/zasilka/UHJD8GY7SVW8AK2L-ZCW/
  • RZD 25. 1. 2020 v 12:55 k KomentujemeMyslim, ze by radiu Zapad slusela hudba byvaleho radia Sumava - Zlate hity 60-90let/svetovy rock. Jinak dnes testovano pokryti dalnice...
  • Jarda 25. 1. 2020 v 12:44 k Komentujemenejde mi to stahnout :(
  • Jarda 25. 1. 2020 v 12:35 k Komentujemetomu neverim :D
  • Jirka 25. 1. 2020 v 10:26 k KomentujemeTak to sem zvedavy, kam se ZET posune nebo neposune..

Články

Komentujeme

5507
Komentáře

1173 Comment threads
4334 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2281 Comment authors
hony

Sice toto není k věci ale relax 97,5 BE má šum v modulaci.Jinak rds načíta v pořádku

Jirkas

Zrejme to bude sum na zaklade tveho nekvalitniho prijmu.

hony

Nekvlatni ne na vysilac mam přímej výhled a rds naskočilo.

Jirkas

Primy vyhled nic neznamena a to ze naskoci RDS neznamena, ze sum neni zpusoben spatnym prijmem, kor kdyz si psal, ze na vse pouzivas dipol.

Cryxia

A? já tady v třinci často chytám stanice co tu šumí a jde RDS

abc

uz je opraven Fajn 90.6 FM v Beroune? taky mel sum

hony

Ano tem jede ale v modulaci je mírné pískání ale psal jsem jim.

abc

to uz maji od srpna,na maily nikdo nereaguje

Jerry

Kdyz jsme u toho dnes je to rok co nevysila hey i color z ceskeho Krumlova a nikdo to neresi…

Michal

Poslouchal to tam vůbec někdo? Dlouhodobě měli na jihu statistickou nulu. Speciálně Color, který je i dle slov majitele „metropolitní“ rádio tam nedával moc smysl. Provoz těch vysílačů musel být silně prodělečný.

hony

Když je řeč o vypnutych vysílačích tak už běží impuls ve Znojmě ??

frkotou

Běží.

Jerry

Color se prave do krumlova hodil a ladili ho často v obchodech.ikdyz lepsi by byl v budejovicich, kam frekcence doletla jen lehce, ale i taci ladili. Snad pujde do dab

Jirkas

Do DAB ano, ale hlavne s kvalitnim a odpovidajicim datovym tokem.

Jarda

Mohli by i s hey, ale take s použitelným datovym tokem 😉

Jarda

Psali jste to do radia? Že nehraje??

hony

Na moje ano napsal mi zpět David Beck a odpověděl i to že modulaci ballují z prahy.

Jirkas

Na co zase nesmyslne odpovidas?

Honza

Jirkas, co kdybys omezil Tvé rýpavé příspěvky? Fakt mě nebaví se tu probírat těmi narážkami a rádoby stírkami. Své vzájemné antipatie si prosím řešte jinde. A fakt mě nezajímá, kdo – co – proč. Výsledek je spamování zdejší diskuze.

Tom

Hele, tentokrát se ho musím zastat, on se jen zeptal na nesmyslné vlákno Honyho, který se neumí vyjadřovat a měl by psát míň a někde jinde…

PVo

Pokud je pravda co Hony psal asi před půl rokem a je mu opravdu 11/12 let tak jsou ty příspěvky adekvátní.Teprve sbírá zkušenosti…. Zato Jirkas(nebo BeatJ jinde) by měl mít už rozumu dost a ne nesmyslně útočit. Pak si (obecně) stěžujete že mladí nemají o rádio zájem když jim nedáte ani šanci..
Update: pardon už se o tom doleji víc psalo, přečetl jsem si to až potom.

hony

Byl jsem ve Valašské Meziříčí koukal jsem na vysílač fajn na komín byl tam dipol ale na silu je taky odkud jde teda vysílá
?????????

Michal

Liberecký vysílač Signál rádia 94,1 MHz aktuálně mimo provoz.

Martin K.

No a teď je ukázkově zase krásně slyšet, jak je ten vysílač nesmyslně zkoordinovaný – Trójka ze Sněžných jam jede natvrdo. Jinak ten výpadek souvisí se stěhováním studia Signálu do Prahy.

Michal

Čekal bych maximálně výpadky modulace, ale úplné vypnutí vysílače? Praha a Mnichovo Hradiště aktuálně jedou, Boleslav se mi zdá taky vypnutá.

jouda

A na 94,2 hraje slabě Hitrádio Černá Hora.

Dylan

Radio 1 – po stěhování na novou adresu jede zvuk na FM v mono (nebo hodně posunuté stereo) a stejně tak i internet stream. Nedá se to skoro poslouchat v autě a ve sluchátkách to působí hrozně. Máte stejnou zkušenost, nebo netušíte někdo, kdy se podmínky zlepší? Je to snad způsobeno spojením: nové studio > směr vysílač, nebo nekvalitní linka ven?

frkotou

je to pouze dočasné.

Hori97

Do vysílání Signál rádia přes webkameru se právě míchají jingly rádia Kiss.
https://www.youtube.com/watch?v=y-8NcF-rjcM

frkotou

I přes včerejší upozornění to zatím neopravili.

Michal

ČRo Liberec to s dokrýváním členitého kraje nevzdává. Aktuálně probíhá koordinace 100W bubláčku v centru města Nový Bor. Frekvence 96,5 MHz má potenciál kvalitně pokrýt krom samotného města ještě pár vesnic převážně jižním směrem, více okolní terén bohužel nedovolí.

Jarda

A u nas zase nic 🙁 skoda ze neprošlo dát kmitočet jabloneho ne utopit v dolíku, ale dat ho nahoru na ten vodojem. To by pokrylo teoreticky oblast až do Osečné. Tahle část je stale Hluchá a když počítáte obyvatele vsech těch měst a vesnic tak to hodi slusnou sumu a ze jsou tu hodne důchodci pro ktere je program určen. Tak je to docela škoda. Kolik lidi si bude kupovat radio s venkovní antenou aby to vubec naladilo, pokud vůbec. Nebo nějaký kmitočet v mimoni, teoreticky by to mohlo jít, ikdyby to bylo neco s 50w.

Michal

Pro tu Mimoň třeba ještě něco vymyslí, tam je bohužel stále „hlucho“. Tam a na mnoha dalších místech se prozatím musí spokojit s „univerzální“ 88,8 z Bukovky.

Jarda

Když pojedete smerem přes stráž na Osečnou, tak v osecne taky nic nenaladite, celej tenhle lalok, vlastne mimon, straz, hamr, osecna a dál.. stále hlucho

hony

No jo ale je těžký to zkoordinovat ale novy bor není snad daleko od č.lípy nejjednoduší by bylo to dát na špičák ale vzniklo by další rušení 🙁 .

Jarda

Ceskou lipu od boru stíní právě špičák a treba v novym boru a Cvikově a tak to spíš nehraje kdežto tohle by mohlo 😉 ještě by mohli najít něco pro cro plus v Lípě. Ale i tak cro lbc v oblasti mimon – stráž – hamr – Osečná a dal nenaladite.

hony

No když maj v c.l tak blbou kótu.
Ul. u nemocnice kdyby byly rychlejší tak mohly na špičák jak je na tom vlastne ta jejich frekvence je čistá ??

Jarda

ta frekvence v nemocnici není čistá, resp lze ji použí pouze „za kopcem“ na druhe straně špičaku tam chytneš němce. Proto to ma i takový zvlaštní diagram. Defakto je kuli česke lipě a okoli, ale ne směrem na mimoň. Někde za zakupama už to rado blbne a za mimoní je smi ozvala němčina. Frekvence v jablonném je též utopená, udajně by vyšší kota rušila vysílání děčínského kmitočtu čro dvojka. A tak je naše oblast stále špatně pokrytá, a člověk hledá neustale mezi lipou, libercem a jablonným, kdo ma možnost venkovniho přijmu (což moc duchodců nebude) tak je tu nejlepši volba to jablonné, auto si s ním také poradí. Ale i tak by to chtělo nějaký další kmitočet, ale smsluplný (což asi dnes není žádný). Pro dokrytí oblasti mimoň-stráž-hamr-osečná.. a dále, za ještědem už hraje liberec a českým dubem taktež. Pokud chcete pokrytí jako z ještědu, bez ještědu, tak potřebujete obrovské množství malých vysílačů. Do lípy samotné by se teoreticky dal byt na kotu čro lbc zkoordinovat i plus. Teda pokud by se ještě neco našlo a nekolidovalo to s rozestupy atd.

hony

Kiss bude mít novou linku do studia
210323323 místo stávající 601111601.

Honza K.

Nevíte někdo, jak je na tom Beat, Country a Signál se stěhováním?

LU-

Tento víkend se stěhují obě stanice

Hori97

Informace byla dnes potvrzena přímo ve vysílání. Od rána vysílá Country ze Strašnic. Na regionálních frekvencích může v noci docházet k výpadkům vysílání.