Komentáře a diskuze

  • frkotou 27. 1. 2020 v 22:14 k KomentujemeNo kam asi... Provozuje to stejný majitel, který má Rádio Samson, takže tam.
  • Žorž 27. 1. 2020 v 21:46 k 10 zajímavostí, které jste možná nevěděli o FM rádiích v PrazeKterá studentská radia posloucháte? :-)
  • David Pražák 27. 1. 2020 v 21:33 k KomentujemeSpíš by mě zajímalo, kam napsat. Kontakty nikde nejsou.
  • Hony 27. 1. 2020 v 20:56 k KomentujemeMohu se zeptat frekvence R.západ jdou ?popřípadě jak je na tom plzeň neb9 kdy se dočkáme moderovaného vysílaní.
  • Jarda 27. 1. 2020 v 17:54 k Komentujemevím že to tu furt nekdo hlidal a pak nic, ale co si pamatuju tak večne se psalo že to...
  • Michal 27. 1. 2020 v 16:55 k KomentujemeAno, konečně... Už asi třičtvrtě roku. :-D

Články

Komentujeme

5518
Komentáře

1176 Comment threads
4342 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2288 Comment authors
frkotou

Kiss už se chystá k přepojení na nové studio. Očekávám jej během večera nebo nejpozději o půlnoci. Technici už začínají vyklízet staré studio. Webkamera byla vypnuta.

Honza K.

Máte nějaký záznam těsně před vypnutím kamery?

frkotou

Nemám, jen jsem se stihl podívat těsně před vypnutím.

Jerry

Uz jedeme z noveho od 18ti hodin

frkotou

Díky za info.

frkotou

Tak Kiss už se začíná loučit se starým studiem. Nyní běží Jukebox živě s M. Kavalčíkem.

Honza K.

Na internetovém streamu Kissu jsou reklamy, doufám, že je to jen v rámci stěhování a pak je zase nahradí hudba jako předtím.

Michal R.

Rádio Kiss právě sdílelo instastories od Martina Hájka jak se skoro vsichni moderátoři učí v novém studiu vysílat. Mě se studio moc líbí. Co vám ? Jaký máte pocit z nových moderních studií radii ?

Michal R.

Nové studio má od dnešního dne nečekaně taky ČRO Dvojka. Lze do něj nahlédnout pomocí 2 pohledů webkamer. Co na studio říkáte ? Líbí se vám ? Od soboty by nové studia měli mít rádia Kiss, Beat, country, signál rádio.

Žorž

Vypadá k světu, klidně bych tam pobyl 😀

DjK

Vysílač Zlín/ul.Šedesátá – komín (Blaník 94,3 Orion 88,6 a Fajn 102,9) po dlouhé době už jede opět plným výkonem…

Michal

Hitrádio FM aktuálně v Liberci hraje na další, již čtvrté frekvenci. Tentokráte na 99,4 MHz, na kterou nemá vůbec licenci.

hony

Cože jak to ? I s rds ? Ale odkud ?

Michal

Komplet s PS, radiotextem, AF, modulace je o něco málo hlasitější než ostatní frekvence. Občas to náhle zmizí a zase se objeví. Naladěno na autorádio, mobil se sluchátky i na radiobudík. V tuhle chvíli off.

hony

Neni to jen odraz z litomeric?

Tom

Prosím Tě nereaguji hned vždy a na všechno, když o tom nic nevíš. Podívej se, kde leží Litoměřice, kde leží Liberec. Dosah vysílače z Litoměřic-Michalovice(98,3 – 99,5) – je max 30km. A Litoměřice Kovošrot (90,5 – 100 – 92,8) max 10km….

jouda

Litoměřice-Michalovice hrají velmi pěkně směrem ku Praze, v centru Prahy je lze na směrovou ziskovou anténu docela dobře přijímat.

Michal

98,3 z Litoměřic lze velmi sporadicky ulovit i v Liberci.

jouda

Já slyším jen hned vedle na 99,5 DLF z Lobau. Na 99,4 třeba teď nemám nic.

Michal

Když to zrovna hraje, je to slyšet po celém Liberci, začalo se to ztrácet až u Stráže nad Nisou. Ale třeba v libereckém tunelu to nehrálo, takže zdroj signálu tipuji Jablonec nad Nisou, nebo něco slabého přímo v Liberci. Budu to sledovat, zda se to ještě objeví. Asi nějaký pirát si hraje. 🙂

Jarda

Nebo testovali tu frekvenci a pak si ji nechaji někam zkoordinovat a bude ti další humus…

hony

To nemohou na 99.2 je zet z proseče

Michal

A na 99,5 DLF z Löbau. Spíš to vidím na hrátky nějakého nadšence, nebo mělo hitradio nějakou závadu na jednom z vysílačů.

Jarda

Skoda ze jsem to nechytil, jsem zrovna dělal bandscan a chytil jsem tady hodně signálů až z daleké prahy, dokonce se mi tu ozvala 101,6 😮 nektere pražské měli i rds, treba r1 😮 delal s fm a dab+ tak až bude čas tak ho vydám 🙂

jouda

Byly i mírně zlepšené podmínky šíření, takže hrálo leccos vzdálenějšího lépe než obvykle.

Jarda

tak to nebude asi dobrej bandscan 😀 kdo ho bude chtít zopakovat tak tam ty stanice nebudou.

Michal

Na 99,4 opět hitradio.

Tom

Pokud vím Hitrádio by mělo občas (snad 2x v hodině) mít „odpojovák“ kdy se hlásí skoro původním názvem např. „Hitrádio Dobrý den“ nebo jen „Hitradio FM“ Jak se hlásí ta frekvence 99,4 v těch odpojovácích? Možná by se z toho dalo něco zjistit….

Michal

Dobrý den jsem nikdy neslyšel. 100,6 a 93,3+106,1 se liší jen tím, že na 100,6 občas zazní jingl hitradio fm crystal. Na těch druhých jen hitradio fm.

jouda

Poslechl jsem si záznam 99,4 z Liberce a je tam jen šum. Takže to muselo být hodně slabé nebo byly opět zlepšené podmínky.

Michal

Zlepšené podmínky těžko, na 99,4 to nikde nevysílá. Krátce po tom, co jsem o tom psal to zase zmizelo. Skoro mi připadá, že to pouští někdo, kdo to tady čte.:-D

hony

Hodně divné nějaká porucha asi.

Michal

Zajímalo by mě, kolik zdejších liberečáků teď sedí u rádia, poslouchá šum na 99,4 a čeká až to zase naskočí. 😀

Jarda

docela mě zaraží to rds hitradia

Michal

Co je zarážejícího na tom, že se Hitrádio identifikuje jako HITRADIO?

Jarda

že bych tam spíše čekal nějake tropo či ES nebo tak stanice bayern 3. Ta frekvence je jinak čistá, zrovna hitradio bych tam nečekal, kdyby nebylo toho rds, tak bych to typnul na ten bayern 3, to jsem mi podařilo jak v liberci tak ve straži, že jsem ho naladil. Ale pokud by byli vhodně podmínky, tak by se mohlo chvilema objevit vyrazně silněji. Ale že je tam pravě hitradio mě zaraží, že by závada na vysílači a obcas to šlo i jinam? Je to záhada.

Michal

Plácáš nesmysly. Obsah vysílání na 99,4 (pokud to běží) je shodný s ostatními frekvencemi Hitrádia FM. Není to nic vzdáleného, není problém to chytit i na sluchátka uprostřed bytu. Když je to off, je skutečně velmi slabě slyšet vysílání z Bavorska.

Jarda

sam jste si odpověděl 😀
neni to hitradio přecejen zarážející? Člověk by očekával bavorsko, ale že tam zazní čeština a zrovna hitradio?
je to záhada. A že by nějaký pirát úmyslně střídavě a takhle dlouhodobě balloval hitradio?

Cryxia

nebude to nějaké rušení nebo odraz?

Michal

Když tam hraje Hitrádio, očekávám tam PS HITRADIO. O nějakém lovení vzdálených signálů nebyla vůbec řeč. To, že Hitrádio hraje tam, kde nemá, to samozřejmě zarážející je, proto taky vzniklo tohle vlákno.

Jarda

Jenomže to hitrádio tam nemá vůbec co hrát a to je ten problém.

Jirkas

Kdovi co chytas, slysis a na jake šunce.

Michal

Zachyceno nezávisle na pěti různých tunerech různě po Liberci. Ale to bys věděl, kdyby sis prošel celý tohle vlákno. Ale evidentně máš potřebu jen prudit a psát sem takový zbytečný bláboly. 🙂

Jirkas

Nikdo neprudi, vyrabis problem tam kde neni. Jsi vlastne jediny, kdo tu pise zcestnosti synku.

Michal

Píšu jen fakta. Myslím, že je to zajímavá kuriozita z místního éteru a taky si myslím, že přesně takové věci sem patří. 😉

Jirkas

Jenze ona to neni kuriozita, ale bud dusledek odrazu nebo nekvalitniho tuneru ci sestavy.

Michal

Když vyloučím nekvalitu tuneru, vysvětli mi prosím jak by to mohlo vzniknout odrazem. Rád se nechám poučit. 😉

frkotou

Nejlépe by to bylo vidět na nějakém SDR přijímači, jestli se jedná o „plnohodnotný“ signál nebo ne.

Jakub Melin

Dnes jsem projížděl Libercem do Zittau a zpět a na 99,4 FM hrál místy jen Bayern 3, jinak tam nic nebylo. Jinak celou cestu zpět mi bez problémů hrál i DAB z Německa na 5C, takřka žádné výpadky (až na dálniční tunel v Liberci).

Michal

Včera odpoledne to zmizelo a od té doby už jsem to v éteru nenačapal.

Jirkas

Ono to tam ani nejspise nebylo ani realne a doopravdy. Spis si byl nacapan ty.

Michal

Tak určitě. 🙂 Nemám nic lepšího na práci, než sem psát výmysly a vytvářet fiktivní videozáznamy neexistujího vysílání. 😀

Jarda

Pioneer je naopak špička v kvalitě, stejne jako kenwood a podobné profi značky. Též mam pioneera, ale už i s dab 🙂

Jinak ten výše zmíněný 5C z nemecka má slušně pokrytí i smerem na ceskolipsko, tam pak i tusim 9A nebo jak je ten mux mdr.
Jinak, až nam v teleku vypnou čro, tak v Liberci nebude žádný dokryvač, tak snad nějaky pro krajské mesto cro naplanuje na příští rok.

hony

Možná z ještědu.

Jarda

Asi těžko 😀 asi pred půl rokem v diskuzi odpovídal čro na podobný dotaz a bylo řečeno že ne. Ani prý není v plánu. Jen to asi nedohledam. Ale napadla mě ta Proseč kde ma teleko dab a tez teleko provozuje vysílač pro čro. O této kotě se zatím negativně nikde nevyjádřili. Ovšem pokud bude pokrytí liberce součástí plánů na příští rok. Spíše tam očekávám něco pro moravu.

Michal R.

Rádio čas právě vysílá svůj megakoncert.