Nejnovější komentáře

 • David Pražák: Odpoledne jsem si pustil Expres. Sice ho poslouchám přes internet, ale rozhodně je pro mě příjemnější, než Spin, kde je…
  17:39 01.03.2024
 • Marek: Tam hrají hity i z osmdesátých let, a tato dekáda už není oldies! Jediným slušným pořadem o této hudbě je…
  15:52 01.03.2024
 • Mildx: Zatím slyším zahraniční hudbu na Blaník oldies ale pochybuju že tam pak budou Hrat český shit Podle mě se to…
  15:09 01.03.2024
 • Václav: no a když napíšeme, co jsme ulovili? 🙂
  12:35 01.03.2024
 • MichalP: Dnes se v databázi ČTÚ objevily dlouho očekávané IO pro Expres FM v Ústí n/L (107,6), Jihlavě (106,7), Brně (102,4),…
  12:11 01.03.2024
 • MichalP: Také mám registraci a též se nově pro neaktivitu nepřihlásím. Už jsem psal Günteru Lorenzovi a z jeho vyjádření se…
  12:00 01.03.2024

Všechny komentáře

Rádio Zet přechází na úsporný režim

Rádio Zet. Zdroj: www.zet.czByznysově informační Rádio Zet, ztrátový projekt rozhlasových skupin Lagardère a Media Bohemia, od začátku července přechází na úsporný režim. Jeho podstatou bude reprízování. Stanice nedávno učinila dva neúspěšné pokusy o změnu svých licenčních podmínek tak, aby mohla vysílat výrazně méně mluveného slova, jehož produkce je podstatně dražší i organizačně náročnější než proud hudby. Management rádia chtěl reagovat na dosavadní nedobrý vývoj poslechovosti a reklamních příjmů. Teprve v dubnu nastoupila na post ředitelky rádia Vladimíra Nejedlá a stanice představila modernější a větší vysílací prostory.

Zet v současné podobě vysílá od září 2015, za tu dobu se mu nepodařilo na trhu výrazněji prosadit. Např. v Praze, kde se koncentrují typičtí potenciální posluchači Zetu, tedy manažeři a specialisté s vyššími příjmy, má stanice podle Radioprojektu pouze 17 tisíc posluchačů týdně ve srovnání s 39 tisíci pro Český rozhlas Plus a 232 tisíci pražského leadera Radiožurnálu. Před dvěma lety chtěl tehdejší ředitel vysílání Miroslav Škoda docílit celostátního výsledku 100 tisíc denně. Realita je hrozivá, pouhých 14 tisíc zájemců o Rádio Zet.

Bude zajímavé sledovat, jaký program Rádio Zet nabídne po prázdninách. Web Info.cz dokonce spekuluje o brzkém ukončení provozu. Je možné, že management Lagardère při převzetí kmitočtové sítě BBC v roce 2013 uvažoval s tím, že bude moci poměrně striktní podmínky licence upravit podle toho, jak se rádiu bude reálně dařit. Že drahý „mluvený“ program snadno nahradí levným zábavným hudebním obsahem. RRTV má však jiný názor a Zet je tak nyní svým neúspěšným drahým programem sešněrován.

Jaké jsou možné scénáře dalšího vývoje od září?

 1. RRTV přeci jen povolí větší podíl hudby a Zet ušetří na produkci obsahu. Rádio bude více hrát, méně mluvit, ale obsahově se vlastně nic nezmění.
 2. RRTV povolí větší podíl hudby a Zet ke stávajícímu mluvenému obsahu nabídne výrazně jiný hudební formát.
 3. RRTV změny nepovolí a Rádio Zet ukončí vysílání. V takovém případě na uvolněnou kmitočtovou síť RRTV vzápětí vypíše licenční řízení, do něhož se Lagardère a Media Bohemia přihlásí s projektem, který bude mít podstatně volnější a obecnější licenční podmínky. Pravděpodobně by už nešlo o Rádio Zet, ale zcela jiný formát, spíše pro střední a starší publikum. O frekvence by projevily zájem i konkurenční skupiny Radio United, Agrofert a Radio Čas.
Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
67 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
Žorž
Reply to  Oviradio.cz
3. 8. 2019 20:14

To už je docela vážné porušení licenčních podmínek. Myslíte, že by mohlo vést až k odejmutí licence?

JM.
Reply to  Žorž
3. 8. 2019 20:46

Odebrat licenci někomu z místního oligopolu? Chápu, že to myslíte jako logicky míněnou vážnou otázku, ale v tomhle prostředí je to bohužel nereálné, i kdyby tam od rána do večera pouštěli zvukovou stopu z porna.

Jak je RRTV bezzubá je mimochodem vidět i na TV Barrandov, Soukup se licenčním podmínkám vysmívá už několik let a neděje se kromě pár legračních pokut vůbec nic.

Vaclav
Reply to  Oviradio.cz
4. 8. 2019 10:11

Já četl uff 🙂 Nyní se BBC 93,9 seká, jako by byl někde po trase špatný digitální signál, těžko říct kde na tak dlouhé trase stream na www radiozet jsem nezkoumal, je problém i na jiných frekvencích?

Václav
Reply to  Oviradio.cz
4. 8. 2019 21:40

jasně česky ZET tam není, to už si říkal, ale měl jsem na mysli že se sekal i ten anglický BBC WS a teď to zkuším znova a pořád to přetrvává. zkusil jsem tedy i www radiozet , tam je taky jasné že jede na streamu jen BBC WS ale bez výpadků, nedokážu identifikovat, jestli se obsah vůbec shoduje ale ráno na FM to mohlo být aktuální protože v 9 hod říkali že je 7 hod gmt. Jak je vůbec BBC WS dopravován na FM, jde přes lagardere ? Je to spekulace ale co když lagardere to dělá záměrně s nějakým zatím neznámým plánem, aby rrtv ukončila licenci pro BBC WS, což v případě neschopnosti lagardere vysílat svůj program nedává smysl.

Martin K.
Reply to  Vaclav
4. 8. 2019 20:41

Liberec – Proseč 99,2 MHz. Zvuk se seká na pár krátkých vyjímek už přes měsíc 😂. Je vidět, že to nikoho absolutně nezajímá a ani nikoho netrapi. Poslechovost je zde jiste na nule. Upozorňuji, že nejde o problém Teleka, který vysílač provozuje. Chyba musí být již někde u zdroje na satelit.

Martin K.
Reply to  Martin K.
4. 8. 2019 20:46

Myslím, že i toto pouze BBC vysílání je v souladu s licenci. Mají to nastavené tak, že minimální doba po kterou musí vysílat BBC je 8 hodin denne. Ale už je jedno, kolik hodin denne musi minimalne vysilat Zetko.

Jirkas
Reply to  Oviradio.cz
5. 1. 2019 17:29

Nic jiného jsem ani nečekal. Hlavne, že je tato sit „zamaznuta“.

Vojtěch Fišer (77)
19. 11. 2018 17:56

Na poslech radia Zet jsem přešel plynule od svých studentských let poslechu BBC na KV. Kvalita od zrušení české redakce už jen klesala. Poslední léta kvalita už ani nejde dolů ale padá. Zpívánky typu: za stěnou z umakartu zapálil jsem další Spartu jsou na všech rádiích. Očekávám raději mluvené slovo. Nekonečné reprízy rozhovorů s marketéry čehokoliv, PR, HR a jinými poradci a analytici patlajícími zbytečně anglická slova s českými koncovkami i dvakrát v jedné větě a domnívajícími se, že to je vyšší „level“ už mne příliš dráždí. Úroveň lidí, kteří veřejně vystupují a neumějí česky jsou u mě nedovzdělanci. Chybné užití středního rodu, stupňování přídavných jmen, tvorba budoucího času je slyšet denně i na tomto radiu. Navíc se obávám, že tito „experti“ ani anglicky příliš neumí, jsou to jen frikulíni (slovo vymyslel Martin Komárek, novinář který umí nejen anglicky ale i česky). Takže s radiem ZET se loučím dříve než skončí ono samo a uvolní prostor pro ještě horší medium.

HOME
67
0
Přidejte komentář, prosím.x