Komentáře a diskuze

 • Žorž 15. 10. 2018 at 16:06 on KomentujemeMě spíš zajímá, kdy (pokud vůbec 🙁) se u nás rozmůže moderní formát typu Expresu a konečně odsud zmizí ta
 • Ovi 15. 10. 2018 at 09:44 on KomentujemeHudba na Dance radiu se pozvolna posunula zpět k vokálnějšímu, popovějšímu projevu s jednoduššími, předvídatel
 • Jirkas 14. 10. 2018 at 20:55 on KomentujemeNic k podiveni.
 • Jirkas 14. 10. 2018 at 20:54 on KomentujemeTo neni nic neobvykleho.
 • Anonym 14. 10. 2018 at 20:28 on Komentujemei v jizerskej horách se chytěj pražský rádia
 • Anonym 14. 10. 2018 at 20:28 on Komentujememám jednu zajímavost hitrádio city jde v krkonoších i fajn radio i oldies rádio ii express fm i rádio 1

Články

Radio R vysílající na Brněnsku country z finančních důvodů skončilo

Radio R 89,2Malá rozhlasová stanice z Mokré-Horákova v okrese Brno-venkov vysílající od konce roku 2009 na frekvenci 89,2 FM originální country/folk formát potvrdila ukončení vysílání k 30. červnu. Jako důvod je uváděn nedostatek financí na další provoz rádia vlastněného fyzickou osobou Františkem Krpenským. Podle webu RadioTV stanice ukončila svůj provoz nečekaně již 28. června. Licence byla přitom platná až do 29. září letošního roku. František Krpenský o prodloužení dosavadní licence včas nepožádal, přesto se očekávalo, že v novém licenčním řízení svoji frekvenci spíše obhájí a bude tak moci pokračovat.

Radio R (R jako mikroregion Roketnice) přes solidní dosah signálu, dobré pokrytí velké části Brna a dálnice D1 a sympatický netuctový hudební formát nedokázalo zaujmout širší publikum a hlavně zájemce o reklamu a sponzoring vysílání. Jeho Facebook nedosáhl ani tří stovek fanoušků, reakce na ukončení vysílání tam zatím téměř nejsou. Podobný osud nejspíše potká i některé z dalších malých nezávislých rádií provozovaných v menších městech nadšenecky bez dostatečného finančního zázemí a obchodního umu. Neslavný konec Radia R by měl být varováním i pro chystané Radio Blatná.

Lze předpokládat, že o kmitočet Újezd u Brna – Stará hora 89,2 MHz/50 W požádá některé ze stávajících rádií pro dokrytí okolí Brna (v případě překoordinace Brna samotného), zcela nový projekt by byl v dnešní době velkým překvapením.

4 komentáře Radio R vysílající na Brněnsku country z finančních důvodů skončilo

 • Ovi

  Známe prvního uchazeče o frekvenci Brno-venkov 89,2 po zaniklém Radiu R. Svůj signál chce ještě více posílit Hitrádio City (dosud 2x Brno-město 99,0 a 100,8).

  • Jarda

   RTRV zamítla žádost provozovatele AZ Rádio na přidělení kmitočtu Mokrá 2, 89,2 MHz, 50 W pro stanici Hitrádio City s tím, že by taková změna „de facto představovala novou licenci“.

   Toto vyšlo z RRTV 😉 dikybohu to nedostali, to by bylo přehitradiováno. uvidíme kdo další se přihlásí. Dance radio, roskradio či fajnradio?

   • Ovi

    RRTV sice odmítla přidělit frekvenci napřímo, ale Hitrádio se jistě zúčastní licenčního řízení.

   • Jarda

    aha, to už nikde nepsali, ale tak co v te lokalite chteji pokryvat 😀 ta oblast je pokryta hned ze dvou brněnskych frekvencí…. to spiš kdyby tam dali misto hitradia třeba fajn nebo rock radio, neco co by melo smysl k pokryti nebo dokrytí.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)