Komentáře a diskuze

Články

Radio R vysílá z nového stanoviště, a to stereo

Radio R 89,2 vysílač 12/2016Radio R 89,2 vysílač detail 12/2016Radio R, které zásobuje oblast Brna a širokého okolí originálním country formátem, v prosinci mírně pozměnilo vysílací stanoviště své frekvence 89,2 MHz. Již několik let vysílá z bývalého vojenského areálu Stará hora nad Újezdem u Brna, známého především díky obří bílé kouli radaru NATO. Z tohoto místa je skvělý výhled nejen na Brno.

Původně byla anténa na budově kasáren, nově je vertikální dipól namontován na samostatný stožár o zhruba 570 metrů dále jihovýchodním směrem, konkrétně na místo radiolokačního výškoměru na tzv. společném velitelském stanovišti. Nová kóta je vyšší, měla by tak zajistit ještě lepší dosah signálu Radia R. Malá stanice z Mokré-Horákova zároveň zavedla stereofonní vysílání. RDS PS je už od roku 2015 „Radio_R_“. Dobrý příjem je možný i přes 50 kilometrů od vysílače.

AKTUALIZACE 2. 1. 2017 20:00:

Radio R krátce po zveřejnění článku podle pozorování znovu přepnulo vysílání do mono režimu. Na jižní Moravě vedle Rádia Impuls a ČRo Plus vysílá monofonně také Radio Čas na vysílačích Oslavany a Moravský Krumlov. Ze zahraničí sem dolétne mono vysílání slovenského Rádia Anténa Rock.

17
Komentáře

13 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
David

Vysílací anténa zmizela, takže možno vymazat ze seznamů…

Ondra

Vážení čtenáři tohoto webu a posluchači rádia R 89,2 FM. Chtěl bych Vás informovat, že sponzoři, kteří panu Františkovi Krpenskému slíbili podporu ho nepodpoří. Pan František Krpenský je ve finanční strátě a rádio R je tímto v ohrožení. Chtěl bych touto cestou poprosit někoho, kdo by panu Františkovi Krpenskému dokázal finančně pomoci, aby si mohl podat žádost a mohl vysílat dál. Nechtěl bych, aby rádio R skončilo a proto se snažím panu Krpenskému pomoci. Pokud by se našel někdo, kdo by panu Františkovi Krpenskému finančně pomohl, můžete ho kontaktovat na telefonním čísle 603 542 200.
Předem moc děkuji tomu, kdo panu Krpenskému finančně pomůže.

Ondra

Vážení posluchači rádia R 89,2 FM, i ostatní diskutující tohoto webu. Dnes mi volal pan František Krpenský a říkal mi, že pro Své rádio R sehnal sponzora, který ho podpoří. Je také jistá šance, že pokud bude licence prodloužena, že rádio R bude vysílat na internetu. Pan Krpenský mě také poprosil, abych sehnal lidi, kteří pana Krpenského na Radě pro rozhlasové a televizní vysílání podpoří, aby mu licence byla prodloužena. Prosím Vás o podporu pana Krpenského na Radě. Byl bych rád, kdybyste ho pane Harvánku také podpořil. Všem Vám moc děkuji za podporu pana Krpenského. Ondra