Komentáře a diskuze

  • Michal 16. 10. 2019 v 22:02 k KomentujemeTento způsob RDS zdá se mi poněkud nešťastným. :-) Ale je fajn, že inovujou. Předpokládám, že to není finální ...
  • Ovi 16. 10. 2019 v 19:45 k KomentujemePrudká inovace u jedné z nejkonzervativnějších stanic v Česku: Radio Contact Liberec testuje dynamický PS v RD...
  • Jarda 16. 10. 2019 v 16:06 k Komentujemeto by me taky zajimalo :D ani web nic jem nikde nezaznamenal.
  • Ovi 16. 10. 2019 v 15:14 k KomentujemeO chystaném plzeňském rádiu Like FM zatím ani vidu, ani slechu. Přitom slibovali rychlý start...
  • DjK 16. 10. 2019 v 06:42 k KomentujemeTak už je vše v pořádku... kromě toho Zlína, tam jedou pořád se sníženým výkonem
  • Jarda 16. 10. 2019 v 06:40 k KomentujemeTo zas budou protesty o zachování těch vysílačů :D no treba z některých bude muzeum. ;)

Články

Radio 1 expanduje do Plzně na 97,5 FM

Radio 1 PlzeňPřed pár lety něco neuvěřitelného se stává skutečností. Tradiční stanice stojící mimo mainstream Radio 1 spustí svůj první mimopražský FM vysílač v Plzni na 97,5 MHz (Bory 100 W). Frekvenci loni uvolnilo sesterské Radio Beat po přechodu na silnější kmitočet. Radio 1 bezmála 26 let vysílá na pražském kmitočtu 91,9 MHz (původně 92,6 MHz). V nedávné minulosti si vyzkoušelo také digitální vysílání DAB mimo jiné i v Plzni, ale zdá se, že stěžejní platformou pro rozhlasové vysílání zůstává „staré dobré“ VKV.

26
Komentáře

13 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
BoB

Mě spíš vadí rozhodnutí nepokračovat ve zkušebním vysílání v digitálním DAB+. Koupil jsem si DAB+ tuner za 7 tisíc kvůli kvalitě a hlavně kvůli R1. Všude reklama, zakupte si DAB+ přístroj-vychutnejte si digitální zvuk bez rušení, blížící se CD. A od minulého Nového roku to utli. Tak jsem tuner DAB+ se ztrátou prodal.Prý rozhodnutí Radio United.
Ach jo. Krok zpět, to každopádně. Teď streamuju MP3,občas mi to vypadne a musím držet hubu. Protože přes FM to tady nechytím.

Jarda

měl jste si ho nechat, třeba se zase vratí, navic čro se rozšiřuje, tež by se mělo zlepši pokrytí i teleko/rti, když už to čtú schvalil, taktež by měl být možný i přechod z L bandu na iii band. Pak už jen doufat že nejen radio united změní nazor a objeví se krom čro i privátní stanice a nejen v praze.

JM

Majiteli R1 (resp. mediální skupině Radio United) by se dalo vytknout spousta věcí, třeba skanzen normalizace zvaný Signál Rádio, kde vyhrabávají to nejodpornější hudební bahno z těch dob (Impuls a Blaník blednou závistí). Tato stanice je ostudou českého éteru a utvrzuje ve svých posluchačích naprostý hudební nevkus, který tu budovali komunisti po desítky let.

Ale R1 funguje i pod RU stále stejně, majitel s ním nedělá žádné experimenty a nevšiml jsem si žádného odklonu od jeho formátu. Jasně, sice už tam jsou delší dobu stejně debilní reklamy jako na mainstreamových komerčních rádiích (typu XXXLutz tatata apod.), které posluchač podobné stanice musí vytrpět a vzpomíná na časy, kdy byly veškeré reklamy na R1 tvořeny ve stylu rádia – ale to už je bohužel pryč, stejně jako doba nezávislých a pestrých rádií 90. let. R1 naštěstí zůstává a rád si ho občas poslechnu, majitel nemajitel.

halo

Definitivně jsem přestal poslouchat po 14ti letech Radio 1 a přešel jsem na Color. Vadí mi jeho současný majitel, který vlastní síť komerčních radií + TV Prima.

Jirkas

Kvůli majiteli?Bláznovství..

No jasné, to je přímo katastrofa, že má R1 za sebou silnou mediální skupinu. Strašidelné, že se reklama na Kiss či R1 občas objeví na Primě. Naopak. Važme si, že Radio 1 má stabilní a silnou matku. Dlouhá léta si relativně nezávisle drží svou hudebně-formátovou linku, a ještě tady je. Kolik jiných už skončilo. Katastrofa je, promiňte mi, upřímně, takovýto „ublížený“ comment.