Komentáře a diskuze

  • Honza 22. 3. 2023 v 23:47 k KomentujemeNezlobte se, s vámi debatu končím. Vy si jedete pořád to své dokola. Absolutně nepobíráte principy, které se snažím sdělit...
  • Hori97 22. 3. 2023 v 23:05 k KomentujemeTým Fresh rádia se po úspěšném odladění zvukové techniky přesunul k technice obrazové. Celé studio je vybaveno několika kamerami, které...
  • Jirkas 22. 3. 2023 v 22:32 k Komentujeme"Tato kombinace přestala být vnímána jako trvale udržitelná a žádoucí k tomu, aby dopravní platforma fungovala na vlnách FM." Jasné sdělení,...
  • Jan 22. 3. 2023 v 20:54 k KomentujemeOsobně neznám nikoho z lidí, co to po Radimu Pařizkovi přebrali. Ale je dost možné, že si to vyhodnotili, že...
  • PVo 22. 3. 2023 v 19:58 k KomentujemeMB a Active za dobu svého působení mají na zkřivení radiového trhu hlavní podíl =tedy se projevují jako čiré zlo...
  • PVo 22. 3. 2023 v 19:43 k KomentujemeDokazovat si na hendikepovaném Davidovi že ti zmínění manageři MB jsou lidi na svým místě je myslím docela chucpe, To...
  • Lukáš 22. 3. 2023 v 18:47 k KomentujemeNení vhodná doba je otázka jak výdělečné je toto radio a za druhé Nikola má příjmení cherenčikova Pařizkova. Pařizkovy děti...
  • Honza 22. 3. 2023 v 18:36 k Komentujeme"Ale zkuste přijmout i druhou stranu mince, že prostě milují rádio, snaží se dělat ho nejlíp v podmínkách, které mají,...

Články

Rádia sítě Kiss budou vysílat pod jednotnou značkou

Konsolidace značek na českém rozhlasovém trhu pokračuje. Další na řadě jsou rádia sítě Kiss. Podle žádosti zaslané na RRTV končí dlouholeté brandy Kiss Hády, Kiss Morava, Kiss Publikum, Kiss Jižní Čechy, Kiss Proton a Kiss Delta. Nově mají vysílat pod jednotným názvem Kiss. Tento oficiální název již využívá pražský Kiss 98, proto je možné, že se faktické zkrácení názvu na Kiss bude týkat i tohoto rádia.

Jestli je to krok ke sjednocení programu, resp. playlistu v Praze a v ostatních regionech, teprve uvidíme. Jednoznačným trendem je nicméně centralizace rádií, posilování celostátních brandů na úkor regionálních mutací. Už před mnoha lety byla takto vybudována např. síť Evropy 2, v poslední době je patrné sjednocování značek v případě produktů Media Bohemia (Fajn, Blaník, Rock Radio plus postupné upozaďování regionálních značek v síti Hitrádio).

Pokud se skupina Radio United rozhodla pro jednotný název Kiss, může to znamenat jednotný program v celé síti, tedy opuštění dlouholeté koncepce dvojího formátu – Kiss 98 pro cílovou skupinu 20 až 50 s převahou třicátníků (hudba 90. a 80. let) a ostatní rádia Kiss pro mladší posluchače cca do 40 let s nejsilnějším zásahem mezi dvacátníky (a výrazně novější hudbou). S tím, jak se postupně mění způsob konzumace hudby a zábavy mileniály a generací Z (klesá vliv rádia ve prospěch sociálních médií), bude nutné přizpůsobit současná rádia pro mladé. Budou muset nutně zestárnout, zaměřit se na starší posluchače, protože ti mladší už rádio poslouchají výrazně méně. Podle této logiky by měla změna na Kiss vést k nasazení staršího formátu vysílaného rádiem Kiss 98 ve středních a severních Čechách na vysílače po celé republice.

O čem píšete?
606 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
18. 4. 2017 19:41

Presne tak mam takovej pocit ze si tam uz dela kazdej co chce a regiony je kravina drzet.Stejne to asi uz nikdo neposloucha.

MichalZ
Reply to  Jan
19. 4. 2017 07:08

Třeba tou hroznou kvalitou vysílání v regionech chtějí posluchače motivovat zatím pro poslouchání pražského Kissu na netu s tím, že budou konečně rádi za to celorepublikové vysílání. Jenže jak už zde někdo psal, pražský Kiss je takový chaotický. Vždy se třídá jeden song 90´s a hned potom nový. Upřímně bych ty 90ky zrušil úplně, nebo max. 1-2 za hodinu. Pak by se mohly vysílat jako speciál třeba večer, jako to mají na city. A u City jsem na tu změnu taky dost zvědav.

MichalP
Reply to  MichalZ
19. 4. 2017 10:14

Osobně bych pražský Kiss(98) vrátil do původního stavu před změnami. To, co se teď vysílá, je hrůza a děs.
Někde v diskuzi padl termín 1.5. jako spuštění finálního produktu a sjednocení s regiony, tak za 14 dní (snad) bude jasný, jak to dopadne.

MichalZ
Reply to  MichalP
19. 4. 2017 13:47

Tak osobně za mě určitě ne, to byla hodně velká nuda. To Kiss Jižní Čechy, to byla energie z éteru. Teď už je to taky jinak, bohužel.

JM
Reply to  MichalZ
19. 4. 2017 23:27

Dobrá byla obě rádia.

Kiss 98 jako velmi slušně dělané popové rádio s hudbou od 80. let po současnost (s důrazem na 80s a 90s) působilo v pražském éteru velmi dobře a stoupající poslechovost to potvrzovala. Nyní pro posluchače podobný formát v éteru není, protože veškerá další rádia tam příliš cpou novinky a zejména neposlouchatelnou současnou českou tvorbu (typu Mandrage, Xindl X apod.).

Kiss JC pak bylo energické rádio s dostatkem taneční hudbu, nadšenými moderátory a hlavně důrazem na region. Poslechovost to také potvrzovala a rádio mělo skvělé jméno.

Obě tyto stanice byly nyní zlikvidovány a to dobré z nich zmizelo.

Nový Kiss je zatím velmi nudný unifikovaný kolovrátek, sice pořád lepší než Hitrádia apod., ale tam je laťka hodně nízko.

David Pražák
18. 4. 2017 19:16

Na Kiss Hády včera odpadla Kissparáda a dnes už od 19 hod běží nemoderovaný program. Tím pádem odpadá moderovaný pořad Silný kafe. Podle mne už je hotovo. Já už bych to přepnul na pražský Kiss, protože regionální stanice už nemá smysl držet.

Jan
18. 4. 2017 19:05

Kiss Jc nejede dle programu a je to každý den jiné. Jak je to na jinych Kiss radii?

Petr
18. 4. 2017 17:15

Musím souhlasit. Kiss (bývalý 98) je opravdu krok zpátky pro Kissy. A velký. Nepřipravené, chaotické, neuchopitelné, divné, bez ambice, šťávy a stylu.

Philmen
18. 4. 2017 00:33

Mělo by postupně dojít k přepojování během dne na určité bloky do Prahy na KISS rádio. Ale vzhledem k tomu, že nic není ještě ustálené, tak se to každým dnem může měnit. Je již možné, že zítřejším dnem dojde k částečným „přepojovákům“. I s moderátory se hýbe, Vojnar se neosvědčil, DJ Basslicker stále přejíždí mezi KISS a KISS JČ, z KISS Protonu Vláďa Jaroš bude zřejmě zprávař apod.
Ale po týdnu poslouchání KISS rádia (bývalé KISS 98) musím už přeladit. Přesně jak jsem předpokládal, toto rádio se stalo „kolovrátkem hitů“ převážně 90.let a jejich počet je velmi omezený…má alegie na Scatmana Johna, Ace of Base, 2 Unlimited, A*Teens, La Bouche už začíná být na hranici mé trpělivosti, protože jsou během dne stejné songy 2 i 3x. Z novějších interpretů se omezili na Bruno Marse, Lady Gaga, Duke Dumont (pouze Ocean Drive), Pink, Pitbull, Taylor Swift, One Republic a DJ Antoine…celé je to takové polonějaké, neuchopitelné a myslím, že příznivci současných KISSů v regionech, ale i těch původních KISS98 musí být právem naštvaní, protože tohle je opravdu hybrid. Stáhl jsem si playlist třeba Černé Hory a myslím, že jsou na tom mnohem lépe (a pak KISS vypadá jen jako napodobenina), během dne ze straších kousků hráli: Bon Jovi, Sylver, Scooter, Dido, Rembrants, Mika, Mabel, Blue, Robert Miles, Sash!, Enigma, Take That, Toploader, Britney Spears…z novějších: Duke Dumont, Alan Walker, Tiesto, Kygo, Maroon 5, Avener, Armin van Buuren, Ofenbach, The Chainsmokers….nevím, prostě mi přijde tento playlist pestřejší…jsem zastáncem kombinace „starý-nový“ ve 21.století, tj.např. z 12 písniček v hodině by byly 3-4 staršího data a zbytek nové a novější. Při porovnání playlistů KISS a KISS JČ v současné podobě (tak jak jsou v posledních dnech) se skoro blíží mému vkusu playlist KISS JČ (většina nových a novějších singlů a doplněno několika staršími). Škoda, že tomu tak zřejmě nezůstane 🙁

Jan
17. 4. 2017 06:37

Preci dle mého nazoru by mělo byt uz jasny kdy k prepojeni dojde.

Jan
16. 4. 2017 06:53

Uz se vi datum kdy se Kiss sjednoti?

Václav
Reply to  Jan
16. 4. 2017 21:05

Nevím, v příspěvcích na FB se od posluchačů objevují na FB Kiss JC, že 17.4. nebo Publikum 14.4., ale nepotvrzené, možná odposlechnuto. Strategicky to mohli udělat na začátku tohoto dlouhého volna, kdy je posluchačů míň, takže o volnu zůstávají jen ti radikálnější, a těm by nějak došlo, že teprve o víkendu by už s tím nešlo nic dělat, a do začátku týdne by skoro zapomněli 🙂 Na druhou stranu před tím volnem na Publiku chystaná soutěž na víkend o lístky, takže jde vidět že moderátoři a obhoďáci jdou do toho stále naplno.

David
4. 4. 2017 12:15

Kdyby hrálo Rádio Kiss tuhle muziku, jak tu píšete, tak bych byl maximálně spokojený, protože tahle hudba v českém éteru bohužel chybí. Dance Radio už není to, co bývalo. Slyšet v rádiu takové interprety, jako je např. Gabri Ponte by fakt byla velká bomba.

Lukáš
3. 4. 2017 20:35

Tak dnes jsem přes den poslouchal Kiss Deltu a je tam opravdu hodně znát větší zařazení devadesátek – je to zhruba každá druhá až třetí písnička. Bohužel to ale byli ty totálně ohrané písničky, které lze slyšet na každém rádiu. Od Kissu bych spíše očekával zařazení progresivnějších věcí jako např. Red 5, DJ Quicksilver, Kosmonova, 666, Floorfilla a podobné. Pak by to bylo opravdu unikátní a poslech by mohl bavit, ale takhle mě to přijde obrovský krok zpět na nějakou úroveň obyčejného Hitrádia. Co na to říkáte ostatní a jak byste si to představovali vy?

Jan
31. 3. 2017 15:45

Beru trochu jsem to popletl. Diky za informace.

LiborV
31. 3. 2017 10:58

Jan: Rádio Proglas vychází z Brna. Místní je Rádio Česká Kanada. Program Rádia Dechovka se vyrábí také mimo hlavní město. Z Kojetic u Prahy. Signál radio je také mimopražské. Vysílá z Mladé Boleslavi.

Ovi: Ekonomicky nejvýhodnější by dle mého názoru pro Radio United bylo shromáždit veškerá studia i administrativní zázemí na jednu adresu pro všechna rádia. Včetně Signál rádia.

Podle článku na radiotv.cz začne přechodová zkušební fáze centralizace programu rádií KISS. Od května by sloučení mělo být zcela hotovo. Více v článku:

LiborV
31. 3. 2017 09:32

Jan: Proglas je řízený z Brna. Rádio Dechovka sídlí v Předboji a vysílá z Bořanovic. To jest ze Středních Čech.Rádio Česká Kanada sídlí v Jindřichově Hradci. Signál rádio zatím v Mladé Boleslavi (lze očekávat v čase stěhování).

Ovi: Pro Radio United by bylo ekonomicky nejvýhodnější vybudovat jedno společné sídlo pro všechna rádia, administrativní zázemí a studia.

Informace z webu radiotv.cz o společném programu rádií Kiss: http://www.radiotv.cz/p_radio/radia-kiss-v-sobotu-zmeni-program-bude-se-vysilat-z-prahy/

Přechodné období centrálního programu od dubna, úplné spojení nejspíše od května.

Jan
31. 3. 2017 06:01

Když o tom premyslim tak u nas na jihu nejni jedine radio , které nejni rizene z Prahy. Jediny radio ,které ma sve zprávy je CRO CB. To uz o necem svedci ne?

Jirikovoego
Reply to  Jan
31. 3. 2017 12:59

Rockrádio vysílá kompletní program z Českých Budějovic.

Jan
31. 3. 2017 05:45

Proc by mělo byt vse z Prahy? Uz tak je vse rizene z Prahy. Nebylo by to dobře i když je to nejhorsi radio které jsem snad slysel. Strasnej playlist.