Nejnovější komentáře

 • Jose: Hyundai génesis 3.8
  13:35 14.07.2024
 • Václav: A nová ne horší frekvence by se pro Dvojku ve Třinci našla? Proč by 107.8 teoreticky na Javorový nemohla? Možná…
  01:17 14.07.2024
 • Ali: Same problem
  00:05 14.07.2024
 • Franz: Takže výsledný kmitočet pro Fresh by byl 103.4 FM Opava/ul. Boženy Němcové 22 (SOUs) o výkonu 100W?
  20:46 13.07.2024
 • PVo: Za těch pár dnů vypadá že na netu nijak poslechovost nevzrostla – tedy ti co třeba i občas poslouchali v…
  20:35 13.07.2024
 • PPK, jidxc: Sorry. V prvotním ohledu v rámci koordinace stačilo obecně Český Rozhlas. To byla podmínka. Javorový (tam to nikdy nebude) rozdělit…
  19:50 13.07.2024

Všechny komentáře

Komu z konkurence může změna Kissů hrát do karet?

Plánované sjednocení sítě rádií Kiss se rychle blíží. Po změně programu část posluchačů ze setrvačnosti či zvědavosti zřejmě zůstane naladěna, radikálnější příznivci dosavadního hudebního mixu rádio vypnou, nebo se budou poohlížet jinam.

Vůbec nejposlouchanější je brněnský Kiss Hády. V jihomoravském regionu by jeho proměna mohla přihrát posluchače především lokálnímu Free Radiu a dále posílit vedoucí postavení Evropy 2 přímo v Brně. Ze zrušení samostatného studia Kiss by mohlo profitovat i Radio Rubi, byť jen okrajově, protože na jižní Moravě je o něj dlouhodobě malý zájem.

Z dvojky v síti Kiss, ostravského rádia Kiss Morava, část posluchačů s největší pravděpodobností přeladí na místní Helax, další část na Evropu 2, která má na severní Moravě a ve Slezsku také velmi slušnou oblibu.

Stanici Kiss Jižní Čechy původem z Českých Budějovic by se mohli posluchači rozutíkat především k celoplošnému rádiu Evropa 2 a lehce by mohlo v regionu posílit zatím relativně velmi slabé Fajn radio. Naprosto stejný vývoj můžeme očekávat i v sousedním Plzeňském kraji, kde končí Kiss Proton.

Zlínský kraj přijde o Kiss Publikum, posluchači si tam budou patrně hledat náhradu v podobě Evropy 2, Fajn radia, možná i Radia Zlín a Radia Rubi. Nejmenší z Kissů, mladoboleslavský Kiss Delta, uvolní prostor, který může zaplnit kdo jiný než opět Evropa 2 a Fajn.

Fúze Kissů by tedy mohla nejvíce nahrávat programům Evropa 2 a Fajn radio, samozřejmě dokud se také nerozhodnou pro posun formátu směrem ke staršímu publiku.

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
104 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
LiborV
3. 4. 2017 06:54

Hudební formát rádií Kiss je to nejlepší od 90tých let. Takže ty 80ky se nepotvrdili. 🙁

LiborV
3. 4. 2017 06:50

Na Kissech Jižní Čechy a Hády běží provizorní ranní vysílání. Původní moderátorské dvojice skončili. Na Kiss 98 vysílá Roman a Bára. Bude zbrusu nový web. A odpolední show. Hudba je mnohem mladší 🙁

Lohen
2. 4. 2017 21:40

Dnes jsem poslouchal celé odpoledne Kiss98 a zaznamenal jsem větší počet songů z období milénia, které se dříve nehráli. A k tomu i několik z období posledních dvou let.

Lukáš
Reply to  Lohen
3. 4. 2017 00:29

Máte pravdu, dobrý postřeh. Teď jsem pro zajímavost poslouchal a hráli tam i nové písničky. Za poslední hodinu pro zajímavost třeba Sigala – Sweet Lovin‘ nebo Robbie Williams – Love My Life. Navíc už jedou i nové znělky Rádio Kiss – Be Happy.

Lukáš
2. 4. 2017 21:25

Já pocházím z královéhradecka, kde jsem doposud poslouchal Kiss Deltu a za mě mohu říct, že náhrada se bude vybírat těžko. Pokud ale budu u internetu, tak je pro mě jasná volba rádio Spin. Tam lze slyšet hodně aktuálních novinek s kombinací hip hopu a bude mi tak nejblíže. Jsou tam pro mě daleko zajímavější hity a také tam není až tak velká rotace jako např. na Evropě 2. Na tu bych nepřešel ani kdyby mě za to platili. Pokud budu odkázaný pouze na FM příjem, tak je velice zajímavá volba Černá hora. Studio mají v Hradci Králové, takže vysílají přímo z regionu a hudební mix tam také není zas tak špatný. Hrají starší hity v kombinaci s novinkama a hrají i dost písniček, které se jinde jen tak neslyší. Celkem dost je z nich svižných. Mají velice široký playlist s nízkou rotací a poslech je pro mě daleko zajímavější než třeba Hitrádia. Tak to je jen za mě můj konkrétní příklad a pro někoho bude třeba i tipem kam přeladit.

Jirikovoego
Reply to  Lukáš
2. 4. 2017 21:34

Vzhledem k tomu, že Ti Lukáši pravděpodobně z Černé Hory brzy udělají další Hitrádio, budeš muset hledat dál 🙁

Jan
2. 4. 2017 19:04

Nevim jak jinde , ale zítra normalne vysila Kiss Jc.Tedy Kiss Jc se zítra neslouci.

Václav
2. 4. 2017 09:24

Komu z konkurence… no to je otázka – obecně se ve článku zapomnělo na Hitradia, např třeba Faktor, protože Hitradia jsou tak nejblíž, hlavně stále regionální. Do úvahy je třeba brát jestli 1)posluchači Kissů byli jen posluchači Kissů a nebo 2)to střídali s další stanicemi. V prvním případě to byli zastánci regionů a tak přejdou k Hitradiím, v druhém případě k E2, ale připomínám že většina Kisáků to střídala už dalšími stanicemi. Největší zastánci pouze Kissu byli podle mě v Brně, a teď aspoň poznají co zajímavého nabízí éter i v rámci její skupiny a že to jde s menší dávkou reklam (Free). Opačným směrem se vydá malá část nexonofobních posluchačů Krokodýla a na novém Kiss zjistí že „ani jeden hit dvakrát během dne“ je dotaženo do dokonalosti, tedy pokud se zůstane u toho 98 formátu. Na severní moravě jsem zaslechl na tamějším kissku bývalé moderátory z Helaxu, nevím proč tam šli a co teď udělají. Kiss Morava bylo stejně jen doplňkově k Helaxu. Opačně na tom bylo Free vs Hády, o to to v Brně bude zajímavější. A v našem zlínském kraji to je složitější, každý okres jinak. Kromě zlínského okresu bylo Kiss taky tak doplňkově, takže teď E2, např v Hradišti už je teď je druhá. No a právě v okrese Zlín bude profitovat radio Zlín, protože E2 je ve východní polovině okresu se signálem dost na štíru, hlavně Val Klobouky, Slavičín, Luhačovice, tam šlo poznat, že Kiss Pub bylo na ženevském kmitočtu.

Václav
Reply to  Václav
2. 4. 2017 09:34

Hitradia ve vztahu ke Kiss – můžou jít někteří posluchači jedním směrem, jiní druhým. A třeba Rubi popř Fajn ve Zl kraji nebo na jižní Moravě, se maximálně tak začnou objevovat na posledních místech, na víc nejen signálově nemají.

Jan
2. 4. 2017 05:49

Dnes pockam do pulnoci a schvalne kdy se radio prejmenuje na kiss radio. Zda to bude jako tenkrat u Bontonu.

1 2 3 8
HOME
104
0
Přidejte komentář, prosím.x