Komentáře a diskuze

  • frkotou 6. 12. 2019 v 00:54 k KomentujemeTak Kiss už se začíná loučit se starým studiem. Nyní běží Jukebox živě s M. Kavalčíkem.
  • hony 5. 12. 2019 v 15:54 k Blíží se konec brněnského Rádia Petrov?Nevíte kdy by se měl uskutečnit konec? Chci si to nahrát.
  • Martin 5. 12. 2019 v 15:40 k KomentujemeKdyž Helena Šulcová bude dopoledne, jsem zvědav, jestli nějak využije stáj Active Romanu Navarovou. Nebo budou šetřit a odpoledne dají...
  • Ovi 5. 12. 2019 v 14:39 k Blíží se konec brněnského Rádia Petrov?Změna z minimálně 30 na 15 až 25 procent byla schválena již v červenci 2018.
  • Michal R. 5. 12. 2019 v 14:35 k KomentujemeRádio Kiss právě sdílelo instastories od Martina Hájka jak se skoro vsichni moderátoři učí v novém studiu vysílat. Mě se...
  • Václav2 5. 12. 2019 v 14:29 k Blíží se konec brněnského Rádia Petrov?Před časem tady byla zpráva, že Blaník žádá RRTV o snížení podílu české hudby.Nevíte někdo, jak to dopadlo?

Články

Komentujeme

4644
Komentáře

1048 Comment threads
3596 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1690 Comment authors
David Pražák

Dávám sem 3 roky starou přednášku Michela Fleischmanna o rozhlasovém trhu. Myslím, že by to někoho z vás mohlo zajímat. https://www.youtube.com/watch?v=35gg3an2F9s

PVo

No něco přes půlku jsem toho vyslechl na jedno stranu zajímavé na druhou stranu se to blbě poslouchá kvůli Flajšmanově sebestřednosti. Btw vtipné bylo jak ukazoval počáteční úspěch F1 (a ku rádiu Alfa), ale že vůči Impulsu jsou dost neúspěšní, nemluvil. Nebo jak mluvil o sofistikovaném programování rádia a přitom Danceradio, které programovali za CZC dva lidi (L.Skokan a L.Novák- prakticky „na koleně“), přivedl posluchačsky vyloženě na buben. Ale bylo to jistě velmi sofistikovaně s týmem na slovo vzatých odborníků.

David Pražák

O dabu prohlásil, že za 5 let může být jiná technologie a že přijímače by si lidé zatím kupovat neměli, protože za půl roku, či za rok si můžou koupit nový.

PVo

no vidím že to musím ještě musím doposlechnout :-).

David Pražák

Já toho člověka rád nemám. Nelíbí se mi, co provádí. Když jsem si pustil z archivu rrtv veřejné slyšení o Brno Kohoutovice 105,1 a Jihlavu 99,4, tak tam furt kecal, že mu rada pro rozhlasové a televizní vysílání neuděluje licence, jen ostatním broadcasterům. Dokonce řekl na veřejném slyšení o Brno Kohoutovice toto: Vážená rado, udělte nám tento kmitočet a soudní spory se vyrovnají. Jako na žaloby je pan Fleischmann opravdu jednička, který zažaluje vše, co se dá.

PVo

Já ho považuju za zhoubu českého éteru. Sice se nechová jako největší dobytek jako jeho napodobovatelé z Media Bohemia, ale “spouštěč” je on. To on začal začleňovat rádia s regionální licencí do sítě E2, on začal na celoploškách odpojováky s regionální reklamou.
Dělá ze sebe vůdčí osobnost privátního sektoru, ale ty „jeho bývalé“ stanice zas tak extra úspěšné nejsou na faktkolik se do nich sype peněz… když je porovnám s třeba s lowcostovým Impulsem a Blaníkem. A rozhledně ne tak jak ve své sebestřednosti prezentoval (například že na netu E2 poslouchá million posluchačů – to leda za měsíc při započítání všech násobných připojení na jednu UIP). Vzhledem k těm statistikám co mám od Lumíra Skokana bych pak mohl říct že Danceradio za CZC poslouchalo taky million a možná i dva protože v UIP byly lepší než E2.

David Pražák

By mě zajímalo, jak si vede chlapec s žalobou ohledně Brna 102,4 FM. Kdyžto tak vezmu, tak všechny soudní spory téměř prohrál. Ten už do těch soudů musel vynaložit dost finančních prostředků a k ničemu to nevedlo.

PVo

“Prezident” (už jen to jak se nechal titulovat je známka nadměrné sebestřednosti) tedy spíš klasický manager Flejšman už myslím nemá od změny vlastníka v Lagardere Active velký vliv a má být velvyslancem ve Francii. Zařídil mu to Zeman jako oplátku že mu zajistil apriori nekritický prostor na Frekvenci 1.

JM.

Fleischmann je opravdu zhoubou éteru, to je trefné označení. Lagardere hlavně kdysi měla na RRTV mnohem větší vliv, než má dneska třeba Media Bohemia. Třeba za někdejší likvidací Trianglu stál přímo on, protože nedlouho předtím se do Liberce rozšířila E2 a konkurence se nehodila. Evropa 2 vysílala dlouhá léta defakto nelegálně, využila typicky české ochcávky, kdy Evropu 2 vysílala celoplošně různá regionální rádia s regionálními licencemi, která ale neměla jiný program. Po nějaké době si prolobbovali změnu zákona tak, aby se rozšířil pojem „regionální stanice“ a navíc se zrušilo omezení pro vlastnictví celoplošek jednou firmou.

H.

Fleischmann je v rádiu tím, čím je Babiš v zemědělství.

Marcel

Nevíte, zda Rádio Česká Kanada už vysílá moderovaný program?

frkotou

Color ve Znojmě má nějaký problém se zvukem.

https://youtu.be/k_qmqevHA7I

Jakub

Ahoj. Nejen ve Znojmě… Vary nejedou pro změnu vůbec (tedy v pátek nejely) – Hey to vesele smaží, Color mrtvej

Petr

Jo ty Vary nejedou každou chvilku, zřejmě berou signál z kompu z netu, a jak krátce vypadne ping, od místního poskytovatele, tak už se jim to nenahodí a musí to nejvyšši šéf resetátorem na dálku vypnout-zapnout. Přesně tyto problémy byly vždy na tehdější Gamě v Roudnici na 106,1

frkotou

Přitom by stačilo pouštět přes VLC a zapnout opakování jedné skladby, pak by se i po výpadku VLC neustále pokoušel stream načítat… Jinak Znojmo už jede.

Jakub Melin

Takhle jednoduché to prostě není. Kdyby bylo, už dávno jsme to udělali. Mnohdy se kousne samotný přehrávač a jediné co pomůže je jeho vzdálený restart. A je jedno, zda je to Winamp, Foobar nebo VLC.

LU-

Doporučuji mplayer v konzoli. Používám u nás na Orlicku, dá se nastavit cache i nekonečné opakování. I při výpadku internetu to samo naskočí zpět. Případně znám free soft, který je jako nástavba a umí prepinat mezi modulacemi, v případě že nejde ani jedna, zahrát backup file a při nabehnuti modulace skočit zase zpět.

frkotou

Z internetového Rádia 4U se nyní stává Radio MB. https://www.radiomb.cz/

Honza K.

Nevíte někdo, kdy přesně se budou stěhovat rádia RU?

frkotou

Údajně do Vánoc, případně někdy na začátku příštího roku.

jan

Muze mi někdo vysvětlit proc Blanik zrusil regionalni zpravodajstvi

J K

Opravdu? Nedávno jsem Blaník slyšel a regionální zpravodajství tam ještě bylo (součástí každých zpráv v celou a ve všední dny odpoledne každou sudou hodinu i přehled regionálních zpráv kolem 20 minuty). Věřme, že se jednalo pouze o nějaký dočasný problém. Jinak už snad ani není možné, kam ten český rozhlasový trh spěje…

jan

Poslouchal jsem to 3 hodiny a opravdu celoplosne zpravodajstvi. Tak sem se rozcilil a vypnul. Jo a doprava porad jedna a ta sama dokola.

J K

Tak jestli to takhle plánují na trvalo, tak mě teda pěkně zklamali

jan

Ja doufam ze snad to ani nemůžou myslet vazne a ze snad to tak nezustane.

jan

Opravdu nekecam . A sem moc rozlobenej protze všechno rusi regionalitu Kiss hruza , Faktor jen Budejice,atd. Jen ze Blanik si vždy zakladal na regionalite tak tento krok nechapu.Ja si pamatuji Blanik ještě stary to bylo uzasny regionalni radio a ted hnusna celoploska.

frkotou

Já si ještě pamatuji samostatné vysílání ze Znojemského studia, nebylo to tak dávno. Stále jej využívají k nahrávání regionálních reklam a případných rozhovorů.

LiborV

ÚSPORY TOŤ TEN DŮVOD

jan

A nebylo by lepsi tedy ty radia dat všechny pryc. K cemu jsou. A jak je mozne ,ze to dovoluji licecni podmínky. Jak k tomu prijdou ty co jim nedavno zrusili sve regionalni radia a tvrdili jak budou stejne regionalni a ted celoploska. Pokud to takle chteji delat všichni pak tedy je nejlepší vyhodit radio.