Komentáře a diskuze

  • LU- 24. 8. 2019 v 15:21 k KomentujemeZahlédl jsem reklamu s R-PCE na autobusech okolo Ústí n/O
  • Jirkas 24. 8. 2019 v 15:00 k KomentujemeVeskere DAB vysilace/mux, ktere Cesky rozhlas po cele CR provozuje maji/obsahuji i regionalni stanice z cele C...
  • Jirka 24. 8. 2019 v 13:39 k KomentujemeKdyž v místech kde má ČRo dab+ nenabízí ve svém multiplexu regionální stanice. Tak asi těžko lidi přesvědčí k ...
  • PetrB. 24. 8. 2019 v 09:48 k 22 silně ojetých hitů v českém éteru – díl pátýMne Signál plně vyhovuje. Je mi 40. Přesně hraje méně známé české skladby. Jo a nejsem zastánce socialismu, ba...
  • Jarda 24. 8. 2019 v 07:56 k KomentujemeA propagace dab+? Mohli by v mistech kde ma čro mux signál propagovat i možnost naladit tu stanici pres dab+.....
  • Ovi 24. 8. 2019 v 06:58 k 22 silně ojetých hitů v českém éteru – díl pátýDoporučuji všem, kteří si chtějí udržet pěkný vztah k rádiím, je při práci nebo jiné mnohahodinové činnosti ne...

Články

Komentujeme

3828
Komentáře

918 Comment threads
2910 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1178 Comment authors
Michal R.

Dnes bude v noci vysílat radio Kiss živě. Půjde totiž o noční vysílání ranního Kissu. Živé vysílání začne ve 22:oo a potrvá až do 9:00. Vysílat budou kromě Romana Anděla a Báry Tlučhořové taky jako hosté Martin Hovorka, Martin Hájek z Discopříběhu a Vojta Sklenář. Bude se taky soutěžit o ceny a bude zábava. Jsem zvědavý jak ta noc proběhne tentokrát. Minulé noční vysílání ranního Kissu 00:00-9:00 mě velice bavilo a mile překvapilo . Kdo všechno bude dneska v noci poslouchat radio Kiss???? Moc rádii v noci nevysílá co vím tak je to snad jen Čro Radiožurnál a Rádio krokodýl, které si nejsem jistý jestli nemá svůj pořad s Krokodýlem do pelíšku předtočený. Možná ještě Rádio dálnice.

Honza K.

Já budu určitě poslouchat, ale nevím jestli celé (snad neusnu:)), ale pro jistotu to budu nahrávat.

Michal R.

Pošlete mi prosím poté záznam. Byl bych za něj moc rád. Dopředu moc děkuji.

Honza K.

Bohužel po 10 hodinách nahrávání se mi záznam smazal :((((

PVo

Jaká ta jednorázová „hurá“ akce měla vlastně význam?

Václav

třeba jako zkouška jak by mohlo vypadat živé vysílání v noci v éteru ojedinělé, opět by mohli být napřed před konkurencí díky této komunikaci s posluchačem, protože se vysílání hlásí dost řidičů z povolání, mohlo by to mít užitek kdyby bylo pravidelné, např. začít jednou týdně.

PVo

Jednou týdně to je naprd. I když vzhledem k typu průzkumu který zohledńuje dost pocity by to nějaký efekt na výsledky mít mohlo.

Martin P.

Marketingová akce, která může přilákat nové posluchače, upevnit věrnost stávajících. Je to nestandardní prvek vysílání, který přitáhne pozornost (v médiích, v diskuzích, na FB, atd.)

Pravidelné noční vysílání by nebylo efektivní z hlediska nákladů, v noci není zájem zadavatelů o reklamu, takže by se to jednoduše nezaplatilo.

PVo

jo to je jasné.. bral jsem to kontextu s výsledky a pokud by jim to nahrálo v průzkumech o X tisíc posluchačů tak přece nevadí nezájem zadavatelů o spoty v noci.. BTW aby přilákali mě by holt museli hrát prostě jinak… třeba jako https://onlineradiobox.com/ru/recordrecorddancecore/?cs=ru.recordrecorddancecore&played=1 🙂

David Pražák

Nevíte, jestli už hraje rádio Dálnice v Pelhřimově? V Jihlavě to nepoznám, protože je blízko vysílač ve Větrném Jeníkově.

Michal

Media Bohemia by se ráda zbavila polovičního podílu v síti radia Zet.

Tonny

A to je info odkud?

Petr

Dle tiskove zpravy, vice na rrtv.cz

PVo

jsem to nenašel

David Pražák

Je nutno podotknout, že Samson obhájil licenční řízení v Západních Čechách.

Jarda

to jo no… a ja doufal že to vyhraje hey 😀 frekvenci v plzni si zaslouží 🙂

Honza K.

Sice to nerad píšu vůči DJ Basslickerovi, ale dnešní set Kissmánie od Andeji Pomeje se hodně povedl. Připomíná mi to starou Kissmánii.

David Pražák

Já už to nějak neposlouchám, takže mi je to už jedno.

PVo

konečně se dihitalizace snad pohne z místa („O vstup do multiplexu firmy mají zájem jak menší vysílatelé, tak i internetová rádia včetně některých zahraničních.“ ) vice na https://digital.rozhlas.cz/cesky-telekomunikacni-urad-eviduje-desitky-zadosti-operatoru-pro-vysilace-dab-7957685

PVo

záznam z digimedia : o dab od 04:09 https://youtu.be/tPowav5eZos. Zajímavé, teda hlavně aby to nedopadlo tak jak chtěl Hrabák. Jinak zrovna ten předvedl alibismus jak vyšitý. Zýka z ČRo měl trochu lepší návrh,ale stejně si myslím že nejlepší by bylo kdyby všechny celoplošky a sítě přešly na DAB a FM zůstalo jen por lokální a regionální projekty.

Jirkas

Hrabák je hroznej náfuka, chytrák a ignorant. Fakt na tečku. Už je ty ksichty a pohledy. Blb s mono vysíláním a hnůj hudbou, hnojič českého éteru.

PVo

Koukám na minulé ročníky -teď z 2017- a ten Fleischmann a jeho nohsled Uchytil jsou fakt dob*tci. V případě DABu se bojí o příjmy ale že třeba zku*vili Danceradio, které má teď poloviční poslechovost než dřív, jim z hlediska příjmů nevadí. A to ještě je teď ta poslechovost tak „vysoká“ jen kvůli formě průzkumu ve kterém si respondenti mohou starší pocity promítat do nedávné doby. Uchytil vyvolával strach z globálních hráčů a přitom naše největší rozhlasová soukromá skupina nedaní zisky v ČR, nehledě na to že česká Lagardere donedávna součástí globální firmy byla. A že transformační licence prakticky zabetonovali trh v jejich prospěch a že za to v digitalizaci sami nic nepředvedli, neřekl ze soukromé sféry nikdo. Akorát p.Pařízek (v ročníku 2018) naznačil že hlavním hráčům jde jen o jejich zájmy a že s problémy zavádění DABu to nemá až tak moc společného. A tohle všechno je výsledek práce státní správy (=RRTV) v době tajtrdlíka Štěpánka a tehdejší prosazované vize posilování silných která vůbec nic dobrého nepřinesla. Myslím mimo oligopol.

Václav

Danceradio – ano, pro mě není to lepší, osobně bych ho viděl jinak, ale dejme tomu možná se snaží najít něco jiného, co zaujme více posluchačů. To se samozřejmě nedá říct o ZET, kde je to okaté. Pomalu mě to však přijde také u giganta F1, který se ještě minulý rok snažil najít poprockovou tvář, avšak zabrzdil, vrátil se k jeho vyčerpanému programu a poslechovost dál nechává klesat, takže podle mě už se taky stává betonářem éteru. Podle mě chcou v podstatě nechat prosperovat jen tu Evropu 2. Jenže u té se mi zdá, že její pozice lídra AC rádia se zdá být ohrožena, jde to poznat, jak mění program opouští některé zavedené prvky, snaží se některýma věcma konkurovat, což znamená, že už není ta určující E2, ale dostává se do závěsu. Konkrétně v programu už nenacházím Vyber si na maxximum, ale snaží se živější vysílání udržet do pozdějších hodin, dopoledne o víkendu zařazuje Flashbacky – no bojí se Kissu. Když k tomu přičtu Marešovi dochází dech – věčně tam není a v létě taky nebývá, na Kissu jsou Romani častěji. A vůbec by mě zajímalo, když existuje Radiohouse který sdružuje ty Evropy 2 a třeba Hitrádia, těžko říct jestli si pak stanice nekonkurují, jestli jim nedochází že některých podobných stanic není až moc, z čehož by vyplývalo, že by se Hitrádia do celoplošnosti nehnaly s ohledem na E2.

PVo

„dejme tomu možná se snaží najít něco jiného,co zaujme více posluchačů“ jo jistě už 7 let, spíš neumí přiznat chybu. Ohledně F1 a „vyčerpanému“ programu tomu nerozumím, to jako s poprockem by měli předstihnou Impuls? A oni jako hrají něco jiného? Myslím že problém je jinde a už jsem o tom psal. Obecně za betonování nepovažuju to že někdo vysílá program co se mi nelíbí (ostatně o DR jsem to nikdy neříkal a ani si to nemyslím)

Václav

S tou F1 z globálního hlediska podobný případ jako RŽ který kolem roku 2010 hrál jen pár skladeb podle redaktora Brodského ze středoproudu 80.let a teď jde vidět jak posunul dál a všeobecně vyplatilo se, kdyby to neudělal, byl by na tom jak ta F1, několikátý pokles poslechovosti za sebou (to není nějaké moje nelíbí se mi) a neochota s tím něco dělat, nevypadá že to s tou F1 myslí vážně, s tím budou mít za chvíli co dělat aby měli aspoň poloviční poslechovost co Impuls. Ač se to nezdá i drobnosti rozhodují, Impuls má přesněji hudbu naplánovanou. Impuls je jiný , má přesné poměry pro něj schůdných novinek a CZ tvorby a těmito poměry se to snaží udržet, hlavně nerozčiluje lidi shows.

Václav

Je sice fakt že Impuls využívá efektu že něco rotuje častěji a něco méňe, za to F1 každý den má tendenci k tomu že je playlist stejný a to řadu let. No a na té F1 to bylo v 2018 trochu víc zaměrené na to že se tam vyniklo např. Greenday, Keane, Oasis, Katapult atd. zatímco notorici Půlnoční hadi (resp. zoo – čas slouhů), eurytmics v podstatě nebyli slyšeni, ale ted je to spíš v původních kolejích. Ten stav 2018 klidně za nejkou tu dobu mohl vést k úspěchu, bylo to takové osvěžení.

Franz

Je zajímavé pozorovat, jak se po dvou letech od sloučení Kissů na něj začíná měnit názor. Někdejší kritiku teď střídají názory, že se Kissu bojí už i E2. Jsem zvědavý na další vývoj.

Václav

Napsal jsem to, jaký to dělá na mě dojem ze změn programu na E2, aneb že se E2 má na pozoru. Osobně sloučení Kissů jsem viděl od začátku pozitivně, jen jsem se v začátcích snažil chápat ty posluchače kterým to nevyhovovalo, ale uplynula nějaká doba a nespokojené názory jsou ty tam. A až teď po dvou letech vypadá že poslechovost se o velkou část zvedla, tzn je blbost jak to dělali dřív že skoro po každém kvartálu to vyhodnotili a upravili formát 🙂 Stejně tak to platí pro F1. A jinak ještě jde nyní vidět u čro Dvojka jak taky utichly nespokojené názory v příspěvcích návštěvníků FB stránky Dvojka, teda pokud necenzurují, což nevypadá.

Martin P.

Evropa 2 do programu investuje naopak mnohem více než předtím. Ještě dva roky zpátky končilo moderování vysílání ve 20.00, teď až o půlnoci. Letos přibyl 20–22 Večerní show s dvojicí moderátorů (což je výrazná investice). Ano, Vyber si na Maxximum už přímo není. Ale… songy na přání jsou v celém pásmu 18–22, k tomu písničky za trest. Větší komunikace s posluchačem.

Dvojic je v programu opravdu hodně, v Odpolední show teď sice není Koko – ale to je kvůli mateřské, čili se brzy za mikrofon vrátí.

Pár let zpátky moderovali (vyjma Ranní show) prakticky jen jednotlivci (s výjimkou několika pokusů o víkendu ráno).

Václav

Proč tam máte to slovo „naopak“? Proto jsem to psal že Evropa 2 neotálí, tady ta větší komunikace s posluchačem hlavně ve večerních hodinách může být reakce právě na Kiss. Je jasné že logicky některé pořady díky těmto novinkám skončily, jen jsem znal Vyber si už odedávna, tak jsem jen vzpomněl na tak tradiční pořad, který právě skončil aby se šlo dál a mělo se na pozoru před konkurencí. Ale jinak dobře podrobně rozepsané. Že ale Marešova ranní šou občas pokulhává může být příležitost pro konkurenci.

JM.

Ještě jste zapomněl na totální zmrvení (sorry za to slovo, ale jiné nenacházím) dříve legenadárního Radia Bonton a taky za pokoutnou koupi a následné zabetonování sítě BBC (dnes Zet).

Jarda

Teleko potvrzuje přechod z L bandu na III band, v liberci získalo frekvenci 5D v sfn s černou horou a malým výkonem cca 200W. Dočkat bychom se měli nejpozději do 3 měsíců, no už bylo na čase, moje rádio krom toho v autě neumí L band.

Martin K.

Už jsem o tom slyšel, ale prý to bude ze zcela nového stanoviště. Proseč to být už nemá, tak nevím.

JM.

Dle koordinace BNetzA je nove 5D koordinovan na Prosec s ERP 100 W. Stejne tak je tam nyni nove koordinovan i 5A s ERP 200 W, zrejme pro planovane rozsireni muxu CRa.

Jarda

neměla mít ta proseč 200W? na tech 5D? s těma 100W nic nepokrejou a u mě se zase nechytnu, L band měl kilowattu… s těma 200W bych možna teoreticky třeba něco chytil. Takže na „in house“ mužu uplně zapomenout? FM tam má také 1kW, to bude jak mux čra v praze, bude to hrat jen okolo vysilače a nikde nic.

Jirkas

L band se siri hure, 100W u III.pasma ma vyrazne vetsi zasah nez L-Band pri 1kw.

JM.

Teleko v Praze na 11A ma 200W ERP a pokryva vcelku slusne celou Prahu a okoli. Porovnani vykonu FM s DABem je osidne, protoze hodne zalezi i na nasledne pouzitem kodovani a take s tim, s jakou kvalitou FM prijmu se to srovnava. Pri beznem EEP-3A muze byt vykon DAB vysilace desetinovy, aby pokryl stejne uzemi, jake by bylo pokryto FM vysilacem pro slusny stereoprijem. Ale samozrejme tam, kde ten FM vysilac jeste „sel“ v nejakem prskajicim monu, uz DAB chodit nemusi. O L-pasmu se vubec nebavim, tam jsou i jednotky kW horsi nez stovky W v pasmu VHF III, to pasmo je odpad a pro sireni DABu se hodilo maximalne nekde v Holandsku, kde nejsou zadne terenni prekazky. Je dobre, ze se tohle pasmo opusti, v CR jsme takovy skanzen, skoro nikde jinde uz se tam davno nevysila.

Jarda

v L bandu zustali jen ve vatikánu, resp ten mux se vysila ja v III bandu tak v L. Jsem zvědav jak to dopadne s tim telekem v lbc, jak to bude hrát, jak velká bude oblast pokrytí. Tež by mohli dostat něco pro ty moravské L bandy 😉