Komentáře a diskuze

  • Vaclav 24. 5. 2020 v 22:39 k Komentujemepořád novinky, novinky, tak tohle je pár dnů stare, jsem jednim z prvnich posluchačů. Chápu ze je to...
  • Michal B. 24. 5. 2020 v 22:07 k KomentujemeBohužel nejsem nijak v centru dění, takže na otázky, jak se které omezení projeví nedokážu odpovědět...
  • Ovi 24. 5. 2020 v 21:44 k Komentujeme9. srpna vyprší osmiletá digitální licence SeeJay Radiu. Bohužel zatím nic nenasvědčuje tomu, že by ...
  • Míra 24. 5. 2020 v 16:44 k KomentujemeStožár namontován: https://i.postimg.cc/SNxgD7q1/IMG-20200524-163320.jpg
  • Michal R. 24. 5. 2020 v 15:15 k KomentujemeNezapomeňte že Horečka sobotní noci se vysílá z hlavního studia a Bassmachine se kvůli Vaškovím mixp...
  • LiborV 24. 5. 2020 v 14:50 k KomentujemeHonzo K. je krásné jak jste věrný fanoušek Basslikera a jak ho máte za 7 let naposlouchaného, že poz...
  • PVo 24. 5. 2020 v 14:47 k KomentujemeSpíš se víc spoléhám na vliv z EU než na aktivitu domácích politiků a taky na to že mediální politic...
  • LiborV 24. 5. 2020 v 14:26 k KomentujemeZměny licenčních podmínek směrem ke snížení podílu mluveného slova, vypuštění povinnosti vysílat rán...

Články

Komentujeme

7229
Komentáře

1408 Comment threads
5821 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3311 Comment authors
Peter
Jirka

No a dokazuje to, co uz sem nescetnekrat psal, ze DAB s nizkym datovym tokem a to i nyni predvadi Cro, je mizerie.
I sumici FM, ktere je v nahrace, je na mile lepsi a poslouchatelnejsi.
To co nyni predvadi placene verejnopravni medium je do nebe volajci. A to chteji pridavat dalsi stanici.

Jirka

A ukazuje se presne, co uz sem nescetnekrat psal. Nizky datovy tok v DAB, ktery nyni predvadi Cro, je zvukove prisernost a i zasumene FM je zvukove na mile lepsi a je ostudou a drzosti, co si placene verejnopravni medium dovoli. A to chteji pridat jeste dalsi stanici.

Franz

Já se změnám na Hitrádiu Orion nedivím. Poslechovost dosahuje v posledních radioprojektech historického minima a Magda s Radkem toho byli součástí. Jen je škoda, že slabou poslechovost vždycky odnesou moderátoři a nikdo se nezamýšlí nad tím, upravit hudební složku. Když už, tak ji spíše s každým neúspěchem ještě více zakonzervují a dojde to do současného stavu, kdy hrají to stejné dokola a novinek je poskrovnu. Negativní reakce na změnu moderátorů přicházejí především od starší generace, s čímž v Media Bohemia počítali, když se Hitrádia snaží omladit. Hypotetickou nevýhodu, že vysílání již není čistě ostravské, bych taky nepřeceňoval. Na příkladu rádia Kiss je vidět, že jim centralizace prospěla. V Moravskoslezském kraji mají již nyní vyšší denní poslechovost a větší podíl na trhu než před sloučením. A v okrese Ostrava větší poslechovost, než v době vysílání z Ostravy. V krajském městě dokonce přeskočili i rádio Čas, poslední rádio v kraji, vlastněné ostravským majitelem. Provozovat kvalitní regionální rádio je stále těžší a zájem o něj už není takový, jako v minulosti.

Vaclav

No myslim si ze to neni jen dílčí reakce na poslechovost, ktera timto půjde jeste dolu 🙂 ale s tim vlastnici počítají. Podle me se budou přibližovat Fajnu. A na fajnu mezitim otestuji zda je lepsi moderovat v jednom. A po čase zustane jen formát Fajnu na frekvecich hitradii a frekvence Fajnu pripadnou Rockradiim. Proc po Magicu se dalo jen rockradio do Hradce? A vyresi se tim rockradio nejen v Praze. Do ted byly vsechny radia pod radiohouse (e2, hit, fajn) když se stejně nijak programem nelisili. Treba seznali ze techto podobnych rádií je trh presycen a fajn a hit se nemohl v ramci te radiohouse tolik rozvijet a ted jsou fajni a hit samostatnejsi a smele se muzou utkat s e2, protože v radiohousu by museli treba povinně trucovat.

Václav

Ještě z pozorovatelského hlediska: Kam myslíte že přeladí posluchači Hitrádií? Připomeňme ze uz mnohde jsou to jediné poslední silné soukromé regionální rádia a mnozí posluchači s nimi přežili od jejich vzniku z počátků soukromého FM vysílání u nás. Takže jejich preference budou těžko určitelné oproti Kissu z jehož sjednocení vydělaly spíš konkurenční mladší formáty. Třeba současní posluchači se s Jonasem a radkolfem můžou identifikovat jen jako by to byli děti těchto posluchačů ale proč by se je pouštěli ještě v rádiu, když doma toho mají dost. 🙂 Nebo je budou brát jako odrostence rubriky „Kluci holky z naší školky“ 🙂

Míra

Nedělat to pro prachy, opět založit místní stanice s omezeným dosahem. Vybrat si tápající cílovku, která rádio ještě nezavrhla a doufat v zisk nezáporný (nulový). Pro celoplošnost potřebuješ cílovku jak hrom. Dělat rádio s radostí je poslední zoufalou možností, jak ho zachránit. Nalákání mladých posluchačů, pro které rádio nikdy neexistovalo je dost problém. Jedinou možností je ve správných časech zavést pořady, kdy posluchači přímo tvoří playlist online ze svých mobilů.
Prostě sdílení tracků a zdravic lineární cestou. Možná by nezabralo ani to….Kdo ví…

PVo

na FM pro další stanice nejsou volné frekvence

Míra

Já myslím, že rádia vydělávají kulové a co nevydělává, mělo by být levné. Pokud si z toho manažeři chtějí udělat pomníky hnoje, tak jen do toho. Pořád je pár volných kmitočtů v DAB. Mimo celoplošné DAB vrstvy. Netvrdím, že všude. Ale jsou. Akorát DAB technika je nechutně drahá. Celkem hnus, velebnosti. Naštěstí se to u nás v Budějcích předpovedlo a jestli se to dopovede, může mi celej přístav i s loděma políbit. To je můj vzkaz manažerům. A když se nepovede vůbec nic. Pak do dvou let nebude problém, aby oblíbené stanice z celého světa hrály lidem přes net – všude a skoro všem.

Jirka

Internet nikdy nebude hlavni kanal distribuce radii a nikdy jeho spolehlivost nedosahne klasickeho pozemniho vysilani.

Míra

Mě jde o hnědej obsah. Jednou se i starý struktury, jako jsem já, nasejou. Bude mi úplně jedno, že škobrtací IP mp3 stream procedím ještě přes pitomej BT protokol. Dávám manažerům rok, maximálně dva. Když nebude co poslouchat na VKV ani DABu, vrátím se o 25 let nazad a postarám se o svůj plejlist bez nich.

Míra

Na mobilu nevidím možnost úpravy, tak ještě malý sólo dovětek. Už to nemám postavené tak, že by všechno muselo vždycky na 100% fungovat. Nestavím se za, ani proti jakémukoliv druhu distribuce,jen jsem vyrostl s rádiem, gramofonem, kazeťákem a dokonce kotoučákem u ucha. CD mě nikdy úplně netěšilo, ale minidisc jsem miloval a dodneška je pro mě vývojově posledním analogem. Byť technicky s ním má společného velice málo. Ale to už jsem odbočil.

HONY

Plzeň-radio západ,kiss
Ostrava-Čas,kiss
Atd moc nevím

Cryxia

jaký máte názor na Moderátory Johana a Ondřeje?

muj nazor je že kopou do hrobu Orion. Magda A Radek ti byli nenahraditelní..

LiborV

Každý člověk potažmo zaměstnanec je nahraditelný. Někteří snadno, jiní hůř. Náhrada Magdy a Radka centrálním programem je manažerským rozhodnutím vedení Hitrádií. Když hledali vhodnou dvojici, tak se z nějakého důvodu pro Magdu s Radkem nerozhodli.Zda bylo rozhodnutí zavést tento centrální program po obědě správné, ukáže až čas. Je možné, že na základě výsledků poslechovosti a interních průzkumů může ještě dojít k některým dílčím změnám ve společném odpoledním programu.

Jakub

Rádio Západ – do třetice všeho dobrého.
Ano, jak se říká – do třetice všeho dobrého nebo zlého – to už je na vašem posouzení…
Posílám třetí nahrávku vysílání rádia Západ – je to dnešní dopolední, již moderované, vysílání.
Jinak co se moderování týče, zatím 6 – 10 Jirka Bláha a 10 – 14 Petr Berka. Jinak samohrajka.

http://iradio.unas.cz/zapad.mp3

Tak ať se hezky poslouchá.

Jarda

Mam potvrzeno, ze chystají dab+ i web stream 😉

David Pražák

Internetový stream by měl být během dvou týdnů.

PVo

pokud rádio provozuje RTI tak nevím proč by to rádio nechtěli mít ve své DAB síti… jinak mi ale to rádio nepřijde jako žádná sláva (jestli hrajou jiný songy než jiná CZ rádia neumím posoudit když je kromě nahodilého poslechu ignoruji). Rockové pro mladé ale není.

David Pražák

Po hudební stránce je Rádio Západ podobné Regině Dab Praha. Stanice hraje více novinek.

LiborV

Ani já nejsem znalcem popové scény, proto ani já neumím určit kolik hrají hudby, co jiná rádia ne. Playlist na mě ze zde uveřejněných ukázek působil zaměnitelně. Obsah mluveného slova se během zveřejněné moderované ukázky shodoval s obsahem regionálního Deníku a místní přílohy MFD. Věřím, že časem přidají vlastní obsah. Současné mluvené slovo, by stačilo při zaměření na seniory. U nich je větší šance, že ještě nečetli dnešní web místního deníku. U lidí, kteří poslouchají hudbu co Rádio Západ hraje si nejsem jistý. Vybudování kontaktů s místními institucemi chvíli trvá. Je však otázka, zda mají v rádiu někoho kdo má prostor se o komunikaci s mluvčími (dopravních podniků, vodáren, policie, divadel…) starat. Nebo zda mají moderátoři z úsporných důvodů kumulované úkoly, tak že mají prostor přečíst pouze web místních novin.

Jirka

Takovy Fajn a Evropa 2, nic moc.

David Pražák

Aspoň, že tu nejsou otravné reklamy.

Jirka

Ale jo, poslouchal sem to v tydnu nekolikrat a je to o dost poslouchatelne a lepsi, nez predchozi zetko. Dnes je vikend a slysim jen anglictinu, o vikendu jako nic?

Honza

Rádio Z(et) opravdu ode dneška v novém. Nalaďte si na novém webu radiozet.cz

Martin K.

Podle prvního dojmu to vypadá na privátní Radiožurnál s F1.

Lukáš

Poslechl jsem si pár dní intenzivněji Fajn rádio a myslím si, že jste zde přehnaně kritičtí. Za ty léta udělali opravdu velký změny a je to mnohonásobně lepší než dřív. Rádio působí moderně a hrají svěží hity. Ale hlavně originální výběr. Spoustu hitů jsem vůbec neznal a na jiných rádiích je nehrají. Jediný negativum vidím již zmíněné časté rotace, po delším poslechu to člověka opravdu otráví a donutí přeladit zase jinam. Ale chápu důvody, které zde byli vysvětleny. Věřím, že cílové skupině (hlavně do 20 let) větší rotace vadit nemusí. Za mě určitě poklona. Oceňuji že se tu někdo snaží rádio zlepšit a otevřeně zde komunikuje.

Soundwaver

je pravda, že v začátcích „pop Fajn radia“ se songy přibližovaly, resp. byly stejné jako na E2, teď se dá u většiny songů říct, že je jiná radia fakt nehrají. v tomhle posun určitě je.

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager

…ano, zcela upřímně můžu říct, že když jsem na Fajn Radio před X lety nastoupil, hudební politika byla jasná. Hraje to konkurence? OK, tak to musíme hrát také. Žádný risk. Dnes je to naprosto jinak a kromě pro náš formát jasných megahitů, které nemůžeme ignorovat, hrajeme tracky, které opravdu jinde neuslyšíte…

Soundwaver

máte pravdu, že některé songy hrajou i Hitradia.
mimochodem, kde, kromě Capital, čerpáte insiraci, jakému zahraničnímu radiu byste se chtěli přiblit?

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager

…Capital je mojí dlouhodobou jedničkou. Skvěle se poslouchá i Z100 z New Yorku, britskej Kiss, Kiis FM z Los Angeles a samozřejmě speciály jedničky BBC, nebo BBC 1Xtra…

PVo

Hitradia asi opravdu „omlazují“: minulý týden jsem slyšel v posilovně na City Aron Chuppa-I’m an Albatraoz, včera Dynoro&Gigi D’Agostino-In My Mind. Kdyby to nemíchali s pomalýma sr.. tak by to bylo celkem poslouchatelné rádio. Proč česká rádia (kromě několika rockových+country+Dechovky) cpou furt všechny styly dohromady? Jako Kiss se furt dovolává 90ek (i Basslicker nebo Hájek o tom ve svých pořadech furt melou) ovšem mě nezajímají 90tky obecně, ale jen ty se slušným BPM a rovným beatem.

frkotou

Zrovna tyto dvě věci Hitrádia hrají už hodně dlouho.

PVo

to je samozřejmě možné nicméně celkově mi přišlo že vysílání je pro mě poslouchatelnější

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager

…ano, naší cílovce rotace vážně nevadí. A jestli působíme svěže a moderně? Skvěle, přesně to chceme, díky 🙂

Soundwaver

a zkoušeli jste se té cílovky třeba nějakým způsobem zeptat, jestli by rotace nechtěli prodloužit? třeba právě proto radio poslouchají kratší dobu. i když je fakt, že i díky Spotify, Soundcloudu apod. je ten trend jasný, ale stejně.

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager

Ano, zkoušeli, zkoušíme pořád. Ale musíme si uvědomit, že v naší cílovce teď nejsou aktuálně populačně zrovna silné ročníky. Navíc mluvíme o lidech, které je velmi těžké oslovit a zaujmout právě díky tomu, že se o svou zábavu stále více starají sami – Spotify, Netflix atd atd … To je prostě fakt.

Míra

Souhlasím. Když jsem byl mladý, pachtil jsem se za vlastními playlisty. Kazety, pozdeji minidisc… Ale nadruhou stranu analogové satelitní rádio jsem poslouchal zdatně, Spotifáje neexistovaly… K stáru už mě vlastní playlisty nebaví. Rádio je obecně velice silná platforma. Možná by stálo za úvahu mít možnost se na internetu dostat o pár hodin zpětně v čase. Tím by se dalo rádio přiblížit mladším.

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager

…koukám, že jsme na tom byli velmi podobně Míro… Ale já s tím furt nepřestal 🙂 A ano, rádio je pořád velice silná platforma. Dokonce, pro někoho možná překvapivě, je radio podle aktuálních čísel jedním z nejdůležitějších míst, kde lidé objevují novou hudbu…

Soundwaver

a jak dlouho po official releasu daného songu song zařadíte do novinek, respektive do novinkového „To nejnovější“?
kdysi(a možná i teď) bylo totiž u našich radií populární ho tam nedat hned, protože se potřeboval tzv. „prověřit“(jinými slovy počkáme, až ho bude hrát konkurence – případně konkurence v zahraničí- a uvidíme, co jejich posluchači), což podle mě už ztrácí na významu „novinka“. pak v takovém případě tu novinku posluchač dřívě najde opravdu na internetových platformách než na radiu. ale vy dáváte myslím novinky přece jenom rychleji třeba než dřív, ne?

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager

🙂 Celkem pravidelně se nám poslední dobou stává, že s novinkou musíme čekat na oficiální release date. V některých případech nové tracky totiž dostáváme s předstihem. Jinak je to jednoduché. V současnosti, kdy většina novinek vychází v pátek ráno je hrajeme od pátečního rána 🙂

PVo

kdo určuje ty novinky co se zařadí a co ne? Ten od koho je „dostáváte s předstihem“? a ohledně rotací: rotují často jen ty novinky nebo i nenovinky? resp jakou „nenovinky“ mají rotaci

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager

…novinky „jdou za mnou“, ty vybírám já. Jako kontrolní mechanismus tu mám ale dva kolegy, kteří mi občas řeknou, že jsem se zbláznil 🙂 Jinak když vyjde track, kterému věříme, třeba jako před pár dny Dua Lipa, nasazujeme jej okamžitě do kategorie, která rotuje každé cca 4 hodiny. „Obyčejné“ novinky začínají svou cestu playlistem v novinkovém speciálu (každý den 18 až 19 + noc)

PVo

zajímaly mě spíš rotace nenovinek a tak dlouho má novinka tu rotaci 6x denně a jakou má rotaci tedy potom. Myslím že tady lidem ani nešlo tolik o rotaci těch novinek ale celého playlistu. Jinak jsem si to rádio po dlouhé době ráno chvíli pustil a „tohle“ z hudebního hlediska ani z hlediska moderování fakt nemusím.. Btw: už jsou ty statistiky podle věkových skupin? něbo i jinak podrobnější..? Klidně na mail nebo možná Ovi by to tady třeba rád umístil (neptal jsem se jej, jen si to myslím)

PVo
PetrB.

Je hezké, že s námi někdo komunikuje ohledně rádia, teď by nás zajímali nějaké technické záležitosti. Můžete vzkázat, pane Červinko, technickému guru Media Bohemia p. D. Becka ohledně této stránky, zda by se nebál odpovědět na pár dotazů? Moc by nás zajímalo kdy budou rádia M.B. v DABu, zda je nějaké řešení ohledně Dublů, či triplů. Děkuji.

Libor Červinka - Fajn Radio Music Manager

…můžu se ho samozřejmě zeptat.

PetrB.

To budete hodný, díky

J K

Rádio Zet má nový web

http://www.radiozet.cz

Martin K.

Ale, tak že by konečně? Uvidíme.

frkotou

Logo teda nic moc.

jan

Hraje vam Signal?

Kristián

Ja nepočúvam Signal, ale kvôli orkánu Sabina vypadla centrálna serverovňa a s tím aj vypadlo vysielanie Signalu.

Michal

V Praze aktuálně běží jiný program než v M. Boleslavi a Mnichově Hradišti, Liberec off-air, víc nechytnu.

Martin K.

OK.

Hony

Tady vypadala jen Haná z bosk9vic

Noobish

106.4 Evropa 2 a 92.8 Černá Hora majú výpadok. Pravdepodobne kvôli počasiu. Aspoň sa dá počúvať RMF FM krásne čisto na 92.9. 😀

Hony

Viděl bych to i na kiss z boleslavi možná:)

Noobish

V Jaroměři mi teda na 92.8 hral MDR Sach, ČRo Olomouc a Radio Zlote Przeboje.
Na 106.4 som mal možnosť prvý raz chytiť ČRo České Budějovice, takže som happy. Mimochodom 92.9 sa striedalo – raz tam bol Kiss s RDS, raz RMF FM.

Michal

Mě díky tomu v Liberci poprvé na 106,4 hrajou Němci, jindy zašumělá E2. I polská 92,8 je nyní o poznání čistší, i když pořád mizerná. Jinak přímo v Liberci aktuálně off-air 94,1 Signál.

Jarda

Rti cz spustilo předposlední dab+ vysílač 🙂

HONY

Který?

frkotou

Rádio Západ už spustilo svůj facebook a web, na kterém je zatím jen stručné info, kde se vysílá.

Jarda

Koukal Jsem a na fb mi potvrdili že na web streamu a dab+ se pracuje 😉 ze by se objevili v digitale?

Bouber

Prosím jaká je adresa webovek diky

Hony

Ten tachov maj blbě je to 105.6

Jakub

Na vaše přání přidávám další nahrávku rádia Západ… dnes cca 17:35 – 18:45

http://iradio.unas.cz/zapad_ii.mp3

Hony

Připomíná mi kiss proton třeba tam někdo přejde.