Komentáře a diskuze

  • Vaclav 24. 5. 2020 v 22:39 k Komentujemepořád novinky, novinky, tak tohle je pár dnů stare, jsem jednim z prvnich posluchačů. Chápu ze je to...
  • Michal B. 24. 5. 2020 v 22:07 k KomentujemeBohužel nejsem nijak v centru dění, takže na otázky, jak se které omezení projeví nedokážu odpovědět...
  • Ovi 24. 5. 2020 v 21:44 k Komentujeme9. srpna vyprší osmiletá digitální licence SeeJay Radiu. Bohužel zatím nic nenasvědčuje tomu, že by ...
  • Míra 24. 5. 2020 v 16:44 k KomentujemeStožár namontován: https://i.postimg.cc/SNxgD7q1/IMG-20200524-163320.jpg
  • Michal R. 24. 5. 2020 v 15:15 k KomentujemeNezapomeňte že Horečka sobotní noci se vysílá z hlavního studia a Bassmachine se kvůli Vaškovím mixp...
  • LiborV 24. 5. 2020 v 14:50 k KomentujemeHonzo K. je krásné jak jste věrný fanoušek Basslikera a jak ho máte za 7 let naposlouchaného, že poz...
  • PVo 24. 5. 2020 v 14:47 k KomentujemeSpíš se víc spoléhám na vliv z EU než na aktivitu domácích politiků a taky na to že mediální politic...
  • LiborV 24. 5. 2020 v 14:26 k KomentujemeZměny licenčních podmínek směrem ke snížení podílu mluveného slova, vypuštění povinnosti vysílat rán...

Články

Komentujeme

7229
Komentáře

1408 Comment threads
5821 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3311 Comment authors
Jan

Radio Zet od utery v novem. Naladte si od seste hodiny ranni.

Honza K.

Rádio Orlicko má od nového roku nové studio. Vypadá to, jako kdyby si vzali mixážní pult z některého regionálního Kissu. Odbavovací program RadioDJ nahradili PlayIt.

Hori97

Mixpult pochází z Radia 1. (Informace z jejich Facebooku)

Thomas

No vida, jak se jeste pekne vyuzil.

LU-

Základ je ze Spinu, moduly jsou z R1, původních regionálních Kissů, nebo Beat a podle stavu jsem povyměnil. Playit používáme již od přesunu vysílače na Andrlův chlum.

Jan

Technika po stěhování je nějak k dispozici? (Myslím tím po stěhování Kissů)

LU-

Myslím si, že jsme zachránili poslední kusy. Řešili jsme to hned po tom, co se začaly objevovat zprávy o stěhování. Těsně před Vánoci měl pak zbytek jít snad někam na sběrný dvůr.

frkotou

Něco mělo být údajně prodáno. Moderní věci, které šly ještě použít si vzali a to ostaní asi vyřadili. Já se jich třeba hned po ukončení regionů ptal, jestli by něco nebylo k odkoupení z Kiss Hádů (měl jsem zájem hlavně o on air světlo a hodiny), ale bohužel bez odpovědi.

Jan

Inu, skoda. Kazdopadne preji Orlicku mnoho uspechu!

Jakub

Z vysílání rádia Západ zmizely znělky „na této frekvenci pro vás připravujeme nové regionální rádio“. Ve vysílání se objevují už jen znělky „rádio Západ“ a jejich četnost již není mezi každou písničkou ale ob 2 – 3 písničky. I hudebně došlo ke značnému rozšíření playlistu… I nadále převažuje aktuální tanečnější zahraniční pop (i ve stylu Avicii), české muziky poskrovnu (Mandrage, Kryštof, ale třeba i VOJTA D & Mína – Zeď kolem nás), stejně jako klasických hitů (Metallica MMM apd.). Stále se nemůžu ubránit dojmu značné inspirace „sousedními“ stanicemi Antenne a Bayern 3 🙂
Že by první signál plnohodnotného vysílání?

Ondra Mištera

Váš text…Dobrý den. Mohl byste prosím nahrát několik minut vysílání, jak rádio Západ zní nyní? Webové stránky ještě rádio nemá a internetové vysílání zatím také ne. Moc děkuji.

Jakub

vysílání natočeno…

http://iradio.unas.cz/zapad.mp3

Ondra Mištera

Váš text…Moc vám děkuji.

Radek

No, hudebně nic moc..

David Pražák

Viděl bych to na Fajn radio Západ, co se formátově týče. Jestli budou každý den točit pár novinek několikrát za den, tak to bude další kolovrátek. Je divné, že nemají ještě v provozu webovky.

Jakub

Dneska jsem ve vysílání mezi písněmi zaznamenal první „zdravici“ nového moderátora – je jím Jirka Bláha, který dříve dělal na rádiu Šumava, krátce na Samsonu a zaniklé TV Public.
Za mne poměrně velké zklamání – tento člověk mi svým suverénním projevem a nuceným, až trapným vtipem a imitováním nikdy k srdci nepřirostl…
Uvidíme, kdo bude další.

Jan

Naopak, mě těch 40 minut docela bavilo. Ed Sheeran – Happier, Kelly Clarkson – Piece By Piece, 5 Seconds Of Summer – Amnesia, Alesso – Remady … to se často neslyší. Rozhodně to v rámci komerčního mainstreamového rádia není obvyklý hudební výběr.

Honza K.

Přesně tak, ještě stojí za zmínku: Ummet Ozcan – Change My Heart, to se také jen tak někde nehraje.

David Pražák

Rádio Čas s Rádiem Dálnice mají společný hudební playlist. Na jedné stanici je playlist opožděný, na druhé stanici je napřed.

Cryxia

zajímavé.. a eště se čas zbavil regionálek. i na netu

Jarda

Ale stale jsou tam vsechny frekvence, i ty o ktere.se.soudi.

Cryxia

nemluvim o mapě frekvencich. zrušili regionalni znělky i streamy.

Jarda

:O jak je to možné?
Nebudou se nějak spojivat z dálnici, nebo nechystaji celoplošnou verzi aby mohli do dab? Majtel techto stanic o dab lrojevil zájem, ale zda pujde do teleka nebo postaví svou síť dab+ to uz nikdo neví.

Cryxia

taky mě napadlo to DAB+.
Rádio čas mělo asi 3x znělku za hodimu „Rádio Čas na „Region“ Frekvencích“ a teď nic. Byla i znělka „Dobré Ráno „Region““ hrála od 5-9 hodin a teď nic. takže asi neco velkeho se chystá.

LiborV

Mám obavu, že největší ekonomický smysl by dávalo sloučení obou stanic 🙁 S tím, že by z Dálnice udělali odpojované vysílání Rádia Čas. Snad se tak nestane.

PVo

Našel jsem výpočet pokrytí sítěmi za rok 2019: https://www.rrtv.cz/files/remarks/Vypocet%20pokryti.pdf

Velmi zajimavé že se pokrytí o proti stavu z roku 2015 znatelně snížilo: viz co už jsem tu měl odkaz https://www.rrtv.cz/files/106/RRTV_2601_2015-STR.pdf , Kissu třeba o 8,6% dolů..asi nějaká změna metodiky výpočtu evidentně ve „prospěch“ posluchačů)

Přepočetl jsem celkovou aktuální denní poslechovost sítí na 1% pokrytých obyvatel:
BLANÍK pokrytí 2019: 57,2%- denní poslechovost 640tis –> na 1% obyvatel (= cca 102 tis) poslouchá tedy denně 11,2tis
FAJN RADIO: 39,8% -254tis –> 6,5tis
HITRÁDIO: 64,8% – 647tis –>10tis.
Rock Radio: 14,7% -115tis –> 7,8tis
EVROPA 2: 69,2% -823tis –> 12tis
KISS: 70,0% -382tis –> 5,5tis
Radio Beat: 56,1% – 264 tis –> 4,7tis
COUNTRY: 55,4% (jen VKV)- 262tis –> 4,7tis.
RADIO ČAS: 22,8% – 103tis –> 4,5tis

PVo

Upřesňuji že 1% pokrýtí znamená cca 106,5 tisíc obyvatel, když sečtu ty počty za uvedené sítě vychází poslechovost 66,9 tis se dostupných 106,5 tis lidí. V korelaci s denní poslechovotí z výzkumu (63% poslouchá rádio denně -osobně si myslím to spíš tvrdí a realita je nižší) a a tím že v tom počtu chybí započítané celopločky, Čro a menší regionálky, vypadá, že je jeden člověk započítaný jako posluchač u cca 3 rádií. Z tohoto hlediska mi přijdou absurdní praktiky rozhlasového oligopolu, že staví zaměnitelná rádia proti sobě místo aby vykryly nepokryté posluchače jako jsem typický příklad já. Všechno je to analýza na základě veřejně dostuných údajů. Btw: Rozdílný výpočet pokrytí za roku 2015 a 2019 podle stejné metodiky dle vyhlášky č. 22/2011 Sb. je na žalobu. A to plýtvání fm frekvencí na několikanásobné pokrytí pro jeden program považuji za neomluvitelné selhání státní správy.

hony

Ani bych nečekal že hitrádio má menší pokrytí než kiss to je tou jižní moravou tam kde má kiss vysílač Hády nebo habří.Když na to kouknu vidím že na moravě mají docela výkonem silné vysílače Hády,tlustá hora,kubánkov Atd…

Lukáš

Na rádiu Kiss právě začala nová erotická 3 hodinová noční show. 🙂

Cryxia

Rádio Čas Už nehraje znělku Rádio Čas na *** Frekvencích a přestaly fungovat regionální streamy. pokud spustite zive vysilani pres casradio tak uz vás to pusti primo na play kde je stream jen s názvem Rádio Čas. že by konec regionálek?

J K

V DAB+ muxu ČRa dnes ráno nehrálo Hitrádio City. Ostatní rádia z muxu hrála.

Jirkas

Protoze vypadnul stream na netu.

Hony

Mohu se zeptat nevíte něco o lokalitě terezín vodojem nejsou tam anténa.

Marcel

Hitrádio FM 90,5 se od minulého roku odstěhovalo do města, prý někam na budovu autobazaru.

jan

Na regionálních radii nemá co delat celoplosna doprava celoplosne počasí a celoplosne zpravodajstvi. Od toho to jsou regionalni stanice. Pokud vim tak Faktor je regionalni tak tam nemá co delat ceplosna doprava. Jak uz jsem psal doufam ,ze to tu od nich nam reknou proc to tak je.

jan

Zadam o okamzite vysvetle pokud mate jen trochu cti proc Hitradio Faktor ma celoplousnou dopravu v case, kdy je ještě ve studiu je moderator a radove se jedna o minuty. a to 11.55. a 17.55 a dále proc pousutite dopravu do toho kravského vysilani z Prahy, když nejste schopni natocit kvalitni Jihoceskou dopravu. Ste horsi nez Kiss.

Michal

Brečíš sice moc hezky, ale na špatným hrobě.

J K

Dnes poprvé společná Polední show s Johanem a Ondrou na Hitrádiích. Doprava a zprávy celoplošné. Doprava podle mě poměrně odfláklá, tři dopravní informace (z Havířova, východních a severních Čech), pohled na dálnice a hlavní tahy žádný, takhle si teda celoplošnou dopravu nepředstavuju. Uvidíme, jak bude vysílání vypadat dál

J K

Ještě ke zprávám, všimli jste si, jak postupně rádia zkracují zpravodajské relace? Když porovnám aktuální délku zpravodajských relaci, tak oproti předchozím měsícům až rokům jsem zaznamenal zkrácení zpráv na Hitrádiích, Blaníku i regionálních stanicích ČRo.

Již dlouho má zprávy o délce 1-2 minut Fajn a Kiss, v poslední době se k nim zařadila i ta Hitrádia s Blaníkem. Evropa 2 taky nemá zprávy o moc delší. Delší zpravodajské relace si tak dnes drží ze soukromých stanic praktický už jen celoplošky Impuls a Frekvence 1 + regiony a Dvojka ČRo (kolem 3-4 minut). Delší už má jenom Radiožurnál (kolem 5 minut + Hlavní zprávy 10 minut) a Plus (někdy až 8-10 minut).

Podle mě je optimální délka minimálně tak ty 3-4 minuty. Za 1-2 minuty včetně počasí se podle mě toho člověk moc nedozví, jen stručná informace bez žádných informací. I když cílové skupině posluchačů těchto stanic to možná stačí.

Co si o tom myslíte vy?

frkotou

Také se přikláním k názoru, že 1 – 2 minuty je málo. Co se týče Hitrádií, tak mi chybí více regionálních zpráv, což se ale do 2 minut opravdu nevejde.

Ještě názor na tu dopravu, co teď byla. Vždyť to také mohli udělat jako odpojovák, když dokážou odbavit regionální reklamy a jingly… Dopravu by namluvil třeba někdo přímo z regionu, to stejné u zpráv.

J K

Jako na Blaníku, tam je taky doprava a počasí regionální a zprávy celoplošné

J K

Tak teď před Tajemným rokem už taky začali vysílat dopravu (celoplošnou)

jan

Nez abych porad dokola tam mel jen CB to radsi celoplosne. Doprava byla velmi kvalitni. Uvital bych, aby nez takto to slo porad z Prahy. Toto je strasny a hrozne kostrbate.

Marcel

Co jsem pročítal, mimochodem stejné FB stránky Hitrádií, tak nejvíce kritiky je na společné vysílání od 12-15 na Hitrádiu Orion. Spoustu lidi mluví o přeladění…