Komentáře a diskuze

  • LU- 24. 8. 2019 v 15:21 k KomentujemeZahlédl jsem reklamu s R-PCE na autobusech okolo Ústí n/O
  • Jirkas 24. 8. 2019 v 15:00 k KomentujemeVeskere DAB vysilace/mux, ktere Cesky rozhlas po cele CR provozuje maji/obsahuji i regionalni stanice z cele C...
  • Jirka 24. 8. 2019 v 13:39 k KomentujemeKdyž v místech kde má ČRo dab+ nenabízí ve svém multiplexu regionální stanice. Tak asi těžko lidi přesvědčí k ...
  • PetrB. 24. 8. 2019 v 09:48 k 22 silně ojetých hitů v českém éteru – díl pátýMne Signál plně vyhovuje. Je mi 40. Přesně hraje méně známé české skladby. Jo a nejsem zastánce socialismu, ba...
  • Jarda 24. 8. 2019 v 07:56 k KomentujemeA propagace dab+? Mohli by v mistech kde ma čro mux signál propagovat i možnost naladit tu stanici pres dab+.....
  • Ovi 24. 8. 2019 v 06:58 k 22 silně ojetých hitů v českém éteru – díl pátýDoporučuji všem, kteří si chtějí udržet pěkný vztah k rádiím, je při práci nebo jiné mnohahodinové činnosti ne...

Články

Komentujeme

3828
Komentáře

918 Comment threads
2910 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1178 Comment authors
David Pražák

Dnes jsem měl puštěnou Jihlavu a zaslechl jsem tam týden staré předtočené moderované vstupy. Nejvíc mě pobavilo, jak Fugas dnes řekl, že je konec května a blíží se den dětí. V autě jsme si mysleli, že má moderátor dost, ale ty vstupy byly staré. Tohle pro rádio není vůbec dobré. Pokud chtějí udržet posluchače, tak by měli opět dát do programu živé moderované vstupy. Předtočený program nemá smysl dělat.

DjK

Tak pro Uherské Hradiště a okolí dobrá zpráva, do konce července by měl být dán do kupy vysílač Evropy 2 na 95,8… Nyní dopravují signál IP distribucí, která je kolikrát až o deset sekund zpožděná, občas o víkendu nejela vůbec.

Martin P.

V pátek jsem zaslechnul Romanu Navarovou v Pressklubu Frekvence 1, čili na Expres FM ji už neuslyšíme. Pressklub moderují tedy Luboš Procházka, Ondřej Novotný, Luděk Staněk a Romana Navarová. Na ZET zase jen reprízy.

L. X. Veselý ode dneška na regionech ČRo, Noc s Frekvencí 1 (22-24) přebral Milan Bílek, ten zůstává v Písničkách na přání (18-22)

Ondra Mištera

Měl by prosím někdo nahrávky Laca Lacoviče, který se snažil hledat práci? Bylo to na Fajn radiu vrámci odpoledního masakru, který moderovali Víťa Lesák a Sandra Číhalová. Moc děkuji.

Lohen1

Zdravím pánové. Jen tak pro zajímavost, dnes jsem se vracel letecky z dovolené a tak jsem během letu že zvědavosti vyzkoušel na mobilu přes sluchátka, jestli v 11km chytnu něco na FM. A k mému překvapení toho bylo docela dost. Nevím proč jsem byl přesvědčen, že tam nahoře nic chytnout nejde. Tak jen blbost pro zajímavost 😛

frkotou

Určitě je to možné. Hned jsem si vzpomněl na jedno video.
https://www.youtube.com/watch?v=JzjsTp59VTU

Michal

Poslouchal jsem Impuls z Krásného až někam za Budapešť, pak to vcelku náhle zmizelo.

Karlos

Jakmile letadlo trošku klesá z letové hladiny, jde toho chytit opravdu hodně. Ano kolem Budapeště jde chytat a naskenovat i Bukovou horu. A když skenujete DAB, nebudou Vám stačit paměti, tolik toho je…….

Cryxia

zdravim kdyby nekdo mel staré znelky radia čas nebo záznam tak mi napiste dekuji 🙂

Michal

Dnes je to historicky vůbec poprvé, co se mi v Liberci na domácí sestavě načetl radiotext jabloneckého Hey rádia 97,5 MHz. Nebude náhodou, že je to zrovna v době, kdy má výluku vysílač Krásné včetně Frekvence 1 97,4 MHz. Přestože jsem tomu nevěřil, Krásné skutečně i v Liberci nazanedbatelně ruší příjem relativně místního vysílače.

H.

Vždyť je tam prakticky přímá viditelnost. Stejně tak kolem Chotěboře a Hlinska burácí Ještěd.

Michal

Přímá viditelnost bych určitě netvrdil, nicméně Krásné tu místy slabě hraje.

Jarda

S tím rušením je to pravda, mam i video. Ale i tak mam mista kde to chytnu na prutovku s rds uvnitr budovy, jen nekdy to dost chrči no.. coz me stve. Spoustu lidí to odradí. Na druhe strane to zase rusi polske radio zet. Takze si moc nevybereme, je to ale škoda, ale i tak tam kde ani jedem z vysílacu nesvítí tak to krasne hraje, na 100w to brutální pokrytí, poslouchám pořád. S tou f1 jsou problemy hlavne ve vyšších polohách.

Michal

Modulace byla uvnitř budovy silně zarušená i v případě vypnutého Krásného. I mnohem slabší signály tu hrají o poznání čistěji. To Polsko má na tom také jistě lví podíl. To máš jako Signál rádio 94,1 MHz. Čistě to hraje tak kilometr okolo vysílače a všude jinde je to po Liberci zarušené polskou Trojkou. Paradoxně to subjektivně hraje líp místy až za Ještědským hřebenem, kde by to vůbec hrát nemělo, než v samotném Liberci. Pevně věřím a doufám, že Radio 1 ze stejné kóty pojede o poznání líp. Signál 94,1 na kraji Liberce nejde naladit ani na horší tranzistorák. Tahle frekvence se prostě nepovedla. Zase na druhou stranu, Colorákům nemusí být líto, že se nepovedla na tom Bartlově vrchu, protože by to tady byla velká bída.

Jarda

tak třeba v jablonem a okolí spiše hey smaže polsko, před jablym to ješte taknejak jde, ale začnu sjíždět dolu a čistě polsko a to je ten vysilač skoro 200km daleko… je to škoda jinak by to tu bylo obstojně pokryté, meně zarušena je 89,3 jenže je často slabá na jítravsku se objevuje fajn a někdy polsko, pokud v jablonem na ní radio přeladí tak se da překousnout až za jítravu a u bileho kostela to pak přeladí zpět na ten jablonec, ale pokud zustane jbc tak od jabloneho až za jitravske zatačky spiše hraje polsko. A o tom signal radiu to bude asi pravda ač to spiše naladím, ale ješte jsem nezkoušel mít v autě jak to kde bude hrat ač polaci tu ruší snad vše, dokonce i čro lbc místy do toho prskají polaci a znekvalitnují tak příjem te kilowaty. jinak to radio 1 ma mit jen 100w.

Michal

100W ale snad na čistší frekvenci. Věřím, že to bude lepší.

Jarda

uvidíme 😉 každopadně me rozšíření radia 1 překvapilo

Michal

Původní snaha byl Color, ale ten se zatím nepodařil a kdo ví, jestli vůbec někdy podaří, tak se vymyslelo toto. Speciálně v Liberci jsem rád za každou alternativu, vzhledem ke stavu místního éteru.

Jarda

snad to bude 😉 třeba se nejaka frekvence najde 😉 nebo třeba hey do plzně 🙂