Nejnovější komentáře

  • Martin: Co třeba Rádio Ukrajina – 99,3 FM – však těch žlutomodrých posluchačů by v metropoli bylo dost! Ne, to je…
    23:23 17.06.2026
  • LiborV: Můj tip Český Impuls/ Impuls Gold, Oldies rádio, Beat Hard and Heavy ?. Jestli je v pražském éteru prostor pro…
    22:23 17.06.2026
  • LiborV: Souhlasím s Vámi, že nejpravděpodobnější uchazeči o pražskou 99,3 budou digitální odnože ze současných velkých mediálních domů. K Českému Impulsu,…
    22:14 17.06.2026
  • Jakub DXer: V posledním RUDLu k tomu nic neříkali, ale v dřívějších vydáních zmiňovali, že byli soukromě v Praze na demonstraci a…
    21:05 17.06.2026
  • Oviradio.cz: Radio Proglas podpořilo Český rozhlas a Českou televizi. Ani jeho jednatelé současné vládě dotačních podvodníků, lhářů a udavačů komunistické tajné…
    19:58 17.06.2026
  • JM.: Ta dost rušená pražská frekvence je dle mého méně lukrativní než naprosto nerušené frekvence z Ještědu nebo Pradědu. Ale zase…
    19:31 17.06.2026

Všechny komentáře

Komentáře

Ivo Harvánek

O čem píšete?
33.1K Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
millhaus
16. 5. 2026 11:14

kopiruji co jsi napsal: Někteří nepoctiví a hloupí lidé by rádi tuto tradiční instituci po východním vzoru znehodnotili, aby nemohla vysílat, že jsou nepoctiví a hloupí.
Tzn..že lidi co mají jiný názor jsou nepoctivý a nebo hloupí?a myslí po východním?

Millhaus
Reply to  Oviradio.cz
18. 5. 2026 09:57

Co Ti na to mám říct,jenom to že jseš ten poctivej a chytrej šašek😄.

Millhaus
Reply to  Oviradio.cz
19. 5. 2026 18:43

Hlušinu píšeš Ty,a jak říkám jseš tzv chytrej šašek,který píše to co mu pán zaplatí(to je role šašků).

Marcel
Reply to  Millhaus
19. 5. 2026 18:49

Nechces uz jit nadavat jinam? Fakt nechci cist Tve vylevy. Prostor je zde omezeny a pokud se zde zamerne nepise k tematu, je resenim ban.

PVo
Reply to  Oviradio.cz
16. 5. 2026 09:42

Kdyby opravdu vysílali o všech co jsou nepoctiví a hloupí rovným metrem bylo by to fakt super…

Jirkas
Reply to  Oviradio.cz
16. 5. 2026 23:15

Vyvazenost v CRo dlouhodobe chybi a je to meritelna a hlavne slysitelna vec. Takze zadna teoreticka velicina. Poslechovost ani duvera nic o objektivnosti nevypovida.

JM.
Reply to  Oviradio.cz
17. 5. 2026 14:15

Opakovaně kritici ČRo uvádějí příklon ke krajní levici (Apolena Rychlíková, spolupráce s dalšími redaktory A2larmu), dále stranění některým názorovým proudům (zelení aktivisté, progresivní levice). Radio Wave jako celek je od jeho šéfredaktorky přes další spolupracovníky totálně ustřeleno k progresivní levici, která ale ani náhodou nereprezentuje většinu „mladých“, na které má stanice cílit. Příkladem může být například toto, kde Radio Wave nabízí rozhovor dvou zelených aktivistů, přičemž Martin Abel není žádným expertem, ale autorem Klimatické žaloby, spolupracovníkem lobbistické organizace AMO a člověkem napojeným na větrnou lobby. Naprosto chybí relevantní oponentura a lidé nesouhlasící s výstavbou VTE jsou líčení jako hloupí konzumenti dezinformací. Takto vypadá objektivita a vyváženost? A to je to, co úplně zbytečně podráží jak ČT, tak ČRo u mnoha lidí nohy a co opakovaně nikdo (vedení, Rady) neřeší.

Je správné mít nezávislá veřejnoprávní média, není správné, aby byla v mnoha ohledech nebo případech přikloněna silně na jednu stranu.

https://www.youtube.com/watch?v=UqqMM5AJnEA

Last edited 1 měsíc před by JM.
PVo
Reply to  JM.
17. 5. 2026 15:13

Mluvíš o sobě v množném čísle? já znám takového kritika jen jednoho….

JM.
Reply to  PVo
17. 5. 2026 18:04

Kritiků zejména Radia Wave a jeho totální ideologické jednosměrnosti je spousta, včetně politiků z demokratických stran aktuální opozice. https://medium.seznam.cz/clanek/tomas-zdechovsky-radio-wave-importuje-kulturni-valky-a-skodi-povesti-verejnopravnich-medii-270708

Stejně tak se stačí podívat na profily Radia Wave nebo ČRo Plus a tam si přečíst názory posluchačů na ty nesmysly, které tam tvoří nebo na Apolenu Rychlíkovou.

Václav
Reply to  Oviradio.cz
17. 5. 2026 18:02

„Radio Prostor i přes solidní finanční zázemí se nestalo silným hlasem těch proudů, které loni sestavily koalici“ – no tak by měl ale typ nezávislého veřejnoprávního média vypadat narozdíl od Čro jednoho názorového proudu asi i díky tomu finančnímu zázemí. Chápu že nelze udělat 100% vyváženost ale Prostor má k tomu rozhodně blíže než vychýlený Čro.

„Úvodní positioning Prostoru postupně s odchodem několika osobností vyprchal, stanice zůstala na okraji zájmu.“ Ve zmateném úvodu těžko hovořit o positionigu – na mysli mám jednak neučesanou hudbu ale vůbec i program který byl spíš dozvuk radia ZET, kdy rádio nevědělo jestli chce být obyčejnou pokleslou zábavou nebo seriózní projev jako je dnes, čemuž dal řád za relativně krátkou dobu Lutonský, právě v té době se konečně ke slovu dostalo Echo v audio podobně kde právě reakce je složena ze zástupců různých názorů a dělá se tam normální novinářská práce tedy řešení kontroverzních témat a nepříjemných dotazů ale zároveň posluchač nemá dojem že takový host musí být apriori nepřítel číslo 1 ještě než vůbec promluví a pokud vůbec má možnost za celý pořad doříct větu, myšlenku. Stačí si srovnat poradce Weigla na Prostoru a na Plusu s Tachecí.

Spíš by se dalo říci že na začátku na nevyhraněném Prostoru vypotřebovali známé speakery, ale těžko říci zda když by přišli až nyní, tak že by ještě více Prostor rostl, který pochopitelně má lepší poslechovost než na začátku, souhlasím že však nevypadá že udělá díru do éteru. Pěkně však jde vidět na tomto příkladu Prostoru, jak radio ZET při vzniku mělo větší obecenstvo navzdory že nedokázalo udržet ani základní atributy rádia, ale naopak doublování relací zpráv v AJ a míchání pozůstalých AJ lekcí z BBC ČR, velký podíl rozhovorů pro horních 10 tis; narozdíl od nynější profesionální formy blížící se Čro Plus/ Radiožurnál a ohlas nebude – důkaz že dřívější přírodní bohatství – analogová frekvence v každém krajském městě se širokým okolím dnes znamená mírně řečeno pramálo.

Jak už jsem tady říkal problém nespočívá v tezi že někteří politici nejsou zváni do Čro , je to začarovaný kruh, dotyční tam už chodit nechtějí a není se jim divit když je k nim jinak přistupováno než k současné opozici, takže z toho plyne že to závisí na tvůrcích a uvědomme si koho asi rozhlasáci podporují (pro pořádek dodám ve volbách, ale je to skoro jedno). A proto jak jsem říkal měl by tam být vyvážený poměr redaktorů podle jejich politických preferencí opozice versus koalice a ptejme se koho občan může volit v případě když se mu nelíbila minulá vláda respektive zda může být kontrolována jiným demokratickým proudem.

„Je vůbec po jiném obsahu ČRo mezi lidmi poptávka“ – už jen k výtkám je Čro hluchý. Anologicky ptejme se před 2016 byl by zájem o současnou podobu Kissu?

„Mimochodem dalším parametrem dokládajícím, že to ČRo úplně blbě nedělá, hovoří vedle poslechovosti a důvěry Čechů také 10. místo Česka v žebříčku svobody médií RSF a tahle hitparáda asi nebude zrovna z české strany cinknutá.“ – opět to sestavují jen lidé a je jedno kde, nejsme jediní takoví aktivisté

Myslím, že je dobré mít pár médií, která nebudou ani hračkou a vlivovým nástrojem miliardářů, ani ohnutým sluhou politiků, jedno z jaké strany. – jak je ovlivňován Prostor vlastníky? Jak tendenční produkce byla v těch médiích která byla přechodně pod babišem?

PVo vs JM – taky spíš znám ojedinělého kritika , možná na Plusu to má nějaký vliv ale na Wave kde i sami posluchači přiznávají že jsou asi ojedinělými posluchači, to nebude o mnoho větší dosah než Ivem zníměná alternativní média. V Americe by to našlo asi větší cílovku… Ve vylíčení JM Wave vypadá jako nepovedená odnož Plusu a pokud jsem někdy zkusil spíš tam byla něco jak nějaká show nebo styl

Naopak nápadně podobně si asi slibovali že akcelerační zóny budou s chutí přijímány po Moláčkově senzační reportáži na ČT, však dle diskuzí se pár takových lidí na lep chytlo. Narozdíl že dříve třeba ještě před 20 lety byly dělány reportáže proobčanské – černé ovce

Last edited 1 měsíc před by Václav
Millhaus
Reply to  Oviradio.cz
16. 5. 2026 10:52

No nesouhlasím s Tebou,ale je to vlastně Tvůj web jak si psal.Tak hlavně,nebreč aby jsme Ti příspívali na ten Tvuj web,kde píšeš takový nesmysly. o rozhlase.🤮.Ty východe.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
14. 5. 2026 22:44

Michael V od pondělí na Slow Down Radiju.
https://www.facebook.com/reel/1506261628181701

Jakub DXer

Tak to jsem fakt zvědavej. Určitě začne svým obvyklým: „Tak se bavte nebo se zabte!‘. Každopádně další colorák, který jde do Slow Down

Jakub DXer
Reply to  Oviradio.cz
15. 5. 2026 08:07

Já naopak tipují, že vystřídá DJ Pufaze v ranním show

Jakub DXer
Reply to  Oviradio.cz
15. 5. 2026 09:53

Pufaz se bude spíše věnovat managementu rádia. Kdo by Majkla V. poslouchal někdy odpoledne? Lidi jsou na něj zvyklí ráno a vezmeme-li v úvahu Romeo show na Coloru, tak není o čem přemýšlet.

Václav
Reply to  Oviradio.cz
17. 5. 2026 20:37

po dvou hodinách repríza ? tak to je rekordně krátký odstup

Jakub DXer
Reply to  Oviradio.cz
18. 5. 2026 07:24

No ono je to vlastně jedno, když Slow Down už nebude moc dlouho v Play.cz (pod ČRa).

Míra

Majkl mi spíš sedí do „Speed Up“.

Jirkas

Tak to je výborná zpráva.

Jakub DXer
14. 5. 2026 07:29

Romeo show na Coloru na mít reprízu v neděli odpoledne. Romeo tak přeje krásné ráno a hezké odpoledne současné..

Kristián
12. 5. 2026 09:52

aj vy máte problémy s prihlasovaním sa na portál MujRozhlas? keď som sa prihlásil, tak mi to napísalo, že je prístup k stránkam zamietnutý.

TÉMA
MujRozhlas.cz
Jakub DXer
11. 5. 2026 19:26

RUDL: pan Holík se chystá do Příbrami jednat s panem Řapkem o dalším rozvoji DAB sítě. … No upřímně mi není jasné, jak ji chtějí ještě dále rozšiřovat.. tak třeba se to dozvíme někdy příště …

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Jakub DXer
11. 5. 2026 19:42

Teleko má v plánu minimálně spuštění vysílaní z kóty Luž v Lužických horách a při pohledu na VPortal je i ta Morava dost děravá. Určitě je co zlepšovat.

Míra

Používají nižši výkony, než RTI, například. V rámci DAB+ nebude mít nikdy nikdo úplně hotovo. Takže ano, je co zlepšovat.
Hlavně jde o to, co pan Holik nabídne.

Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty
Reply to  Míra
11. 5. 2026 22:25

Pan Holík hlavně pana Řapka reálně vůbec nepotřebuje. Stačil by mu pan Ježek.

HOME
33.1K
0
Přidejte komentář, prosím.x