Komentáře a diskuze

 • frkotou 22. 1. 2019 at 22:43 on KomentujemeKrokodýl ve Znojmě zase vypadl. Opět jen šum.
 • David Pražák 22. 1. 2019 at 14:52 on KomentujemeTo už bych raději na Kissu uvítal 2hot Luboše Nováka. Tam jsou aspoň dobré pecky. https://www.mixcloud.com/Lub
 • Hirka Tenisák 22. 1. 2019 at 14:12 on Rádio Dálnice má na okraji Prahy nový vysílač na 104,2Ze zpráv televize Relax https://www.youtube.com/watch?v=AZ0ElFO5f0o
 • Dan 21. 1. 2019 at 23:38 on DAB/FM rádio Pure One Mini Series II po 5 letech provozuKontaktoval jsem podporu Pure radia, zatím mi poradili ty známé kroky jako restart routeru atd, ale zatím nic
 • Honza K. 21. 1. 2019 at 22:29 on KomentujemeAno všechny 3 díly, nejvíc mě na tom štve jak nenechá dohrát ani minutu žádnou skladbu, co se týče Kissmánie
 • Jirka Tenisák 21. 1. 2019 at 13:18 on KomentujemeV Korunní dělám hned vedle objektu policie a auto rádia Fajn tam stojí již skoro rok, možná déle.

Články

Komentujeme

1 986 komentářů Komentujeme

 • Žorž

  Dobrý den, nevíte náhodou někdo, kdo dělá voiceover pro Rock Radio? Nikde se mi to nepodařilo dohledat 🙂

 • frkotou

  Rádio Krokodýl na 96,2 FM ve Znojmě dnes pouze šumí.

 • David Pražák

  Chtělo by to ve Znojmě poladit výšky. Zdá se mi, že na 96,2 jsou ty výšky utlumené.

 • Ovi

  Streamovací web ABradio se změnil na Radia.cz a zjednodušil svůj design.

  • Jarda

   a plno radií tam chybí 😀

   • JM

    Tak ABRadio resp. nyni Radia.cz spada pod Media Bohemia. Takze tam maji jen sve a partnerske stanice, ktere jsou v ramci Radiohouse.

    Kapri si prece rybnik nevypusti, to by bylo, aby tam dali konkurenci nebo neco, co neni v te jejich mafianske skupine.

  • Michal

   Ještě stojí za zmínku, že doména radia.cz dříve patřila tehdy ještě nezávislému webu RadioTV.

   • JM

    Jo, to byly casy, kdy tady bylo spousta nezavislych radii a tenhle web o nich informoval. Navic tam probihala velmi ziva diskuze.

    Pak se z nej stal RadioTV.cz, ale po odchodu Radka Dreslera to slo do kytek. Domena radia.cz jim ale zustala a bylo to presmerovane na RadioTV.cz A pak to koupila Media Bohemia bohuzel i s domenou (mozna i prave proto) 🙁

 • Martin

  Ani ABRadio (Radio.cz), ani Play.cz nebo třeba Youradio.cz, pro poslech internetových rádií je nejlepší apka CZ Radio. Bez reklam, všechny stanice a hlavně bez výpadků, včetně automatického navázání streamu po výpadku připojení.

 • Djk

  Evropa 2 v UH na 95,8 jede opožděně vůči ostatním vysílačům (na D55 se střídá s Pradědem a Zlínem až skoro k Hulínu).. to přeskakování se nedá fakt poslouchat

 • Michal

  Dobrý den,chtěl jsem se zeptat jestli někdo neví kde vysílá Rádio Billa.Rádio Penny Live vysílá živě na internetu,ale radio Billa jsem mezitím nikde nenašel.Tak jsem se chtěl zeptat jestli to někdo neví.Děkuji mockrát za případné odpovědi.

 • Ovi

  Signál rádio získalo vysílače Liberec – Matoušova 94,1 a Jihlava – Holý vrch 96,2.

  • Michal

   Nabízí se otázka, zda to byl poslední hřebík do rakve libereckého éteru, nebo zda by se zde podařilo ještě zprovoznit něco, co by stálo za poslech.

   • PV

    ..čekám zlepšení leda tak za 7 let= v případě přechodu na DAB vysílání (zmíněná licence jako všechny ostatní jsou je jen do 25/10/2025). Od FM už nic nečekám, činnost mafie (reprezentované APSV) a nekoncepčnost státní správy (reprezentované RRTV) FM éter zabila….

    • Michal

     Bohužel mi nezbývá než souhlasit.

    • H.

     Za 7 let už bude DAB akorát v muzeu.

     • Vojta(1)

      A pan Honzík se z toho zblázní.:-)

      • Michal

       Fungovat to bude určitě dál. Jen s tím vypínáním FM to asi nebude tak horké.

       • H.

        Michale, myslíte, že dnes DAB „funguje“? Tím nemám na mysli, že něco leze z repráku. Na mysli mám to, co od toho všichni DABoví snílci už 20 let marně očekávají, totiž že to bude fungovat ekonomicky. Protože bez toho to nemá smysl. Já to vidím tak, že DAB se neprosadil ani v době, kdy pro to měl nejpříznivější podmínky, a to už je dávno, dávno pryč, tak 15 let zpátky. Dnes význam rádia výrazně klesá, ve prospěch úplně odlišných kanálů. Určitou nadějí pro DAB je ještě možnost, že DAB se podaří nacpat do většiny autorádií, že bude vůle jej v autě poslouchat, že bude u lidí nadále pokračovat podivný trend trávení mnoha hodin denně zavřený v automobilu, a že se podaří zlobbovat státní rozhlas, aby do DABu horem dolem sypal peníze koncesionářů. Nikdo není věštec, možná se tohle povede, já si ale myslím, že tento scénář se nenaplní a ani bych ho nepovažoval za správný. No a trpělivost provozovatelů DABu držet mnoho let při životě ztrátovou službu jednou dosáhne svého vrcholu. Je třeba také zohlednit, že Evropu brzy čeká hluboká krize, která se všemi plány o to více zamává. A ten plán, kdy nějaký chytrák vymyslel, že v roce 2025 se přejde na DAB, tento plán byl hloupý od samého počátku. Dnes je již vysloveně směšný.

        • Michal

         S tou aktuální ekonomickou návratností souhlasím, ale prosazování nových technologií prostě občas trochu drhne. Nicméně minimálně ta „povinná“ montáž DAB+ tunerů do nových automobilů by tomu mohla výrazně pomoct. Řekl bych, že v dnešní době se právě v autě rádio poslouchá ze všeho nejvíc. Ať už to nakonec bude jakkoliv, že by se to fakt natvrdo úplně vyplo moc nevěřím.

         • H.

          Otázka je, zda DAB je „nová“ technologie. V dnešním tempu vývoje je i rok dlouhá doba. Pokud se zeptám lidí mimo obor, tak spíše řeknou něco ve smyslu, že terestrické rádio je zastaralé, aniž by vůbec řešili konkrétní technologii. A já proti tomu nemám argument. Nejspíš mají pravdu. DAB je podobně zastaralý jako FM, ale FM je pružnější, FM má tradici a zázemí a pro FM existují přijímače.
          Co se týká provozu DABu, pojede to do té doby, dokud to provozovatelům vysílačů bude přinášet ekonomický profit, resp. dokud takový profit budou očekávat. Nějakou roli v tom hrají termíny ve smlouvách o distribuci, a to je vše. A vemte jed na to, že nebýt Českého rozhlasu, tak je DAB vypnutý už dnes.

          • Michal

           V oblasti IT je rok dlouhá doba. Ovšem v oblasti naší byrokracie je to všechno na dlouhé lokte. Však si vemte DVB-T. Startovalo u nás naostro někdy kolem roku 2007, přitom ale s kodekem, jehož historie sahá až někam do roku 1994. DAB+ je z technologického hlediska zastaralá záležitost, v tom jsme za jedno. Ovšem co se týče podvědomí běžných posluchačů, teprve teď po letech se o tom konečně začíná víc mluvit mezi širší veřejností. Dlouhá léta to byla v podstatě jen záležitost pro pár nadšenců. Ovšem ruku na srdce, musím přiznat, že DABu moc nefandím, protože to beztak dopadne jako v Norsku. Každý velký broadcaster tam bude mít deset odnoží jednoho radia a malé tam nepustí, nebo na to nebudou mít.

          • PV

           H., vy nejspíš máte u mafie job, jinak nechápu Váš postoj… a taky nevím proč by mělo být rádio jako kanál zastaralé? Jinak plácáte nesmysly, před 15 lety ani kodek pro Dab+ neexistoval. A naštěstí nezáleží jenom na tom jak co chce naše mafie ale spíš jak to dopadne v okolních zemích, hlavně v Německu. I tu legislativu s nutností DAB autorádia budeme mít jen kvůli EU. Tak jako ještě násobně více let než tech 7 let tu terestickou/sat TV internet plně nenahradí tak u rádia to platí také.

          • H.

           Vy si fakt myslíte, že veřejnost rozlišuje mezi DAB a DAB+? Nějaký kodek je každému naprosto ukradený, kromě pár desítek nadšenců. Vy zřejmě vůbec nechápete, že aby se DAB stal úspěšným, tak to musí být masová záležitost. Prostě něco tak samozřejmého jako když si otevřete email nebo pustíte bednu. A to je úplně mimo realitu, nic takového už tu nikdy nenastane. I kdyby se bolševici v EU stavěli na hlavu. Vy si fakt myslíte, že to lidem natlačíte násilím? To je úplně šílené, dnes je možnost volby, obsah vysílání rádií stojí za houby a to nezávisle na technologii distribuce, tak můžete tlačit jak chcete, ale stejně zvítězí USB fleška nebo něco podobného. A nesrovnávejte to s televizí, to je opravdu jiný obor, jiná cílovka a jiné peníze. A ještě jednu věc – prosím vás, opusťte tu myšlenku, že DAB je nějaká zkáza pro rozhlasovou mafii nebo konkurence FM nebo co. Samozřejmě, FM časem vyhnije a mafie skončí, ale DAB v tomto ohledu nehraje žádnou významnou roli. DAB není ani náhrada, ani konkurence FM. Já s vámi jinak v mnoha ohledech souhlasím, ovšem nevěřím tomu, že DAB a EU nás spasí.

          • PV

           USB fleška je spíš výraz současné nouze…. jinak dokud se na DAB nevysílá tak ani nemají lidé pocit nutností kupovat DAB přijímače. A jakým násilím? prostě kdo bude chtět širší nabídku tak DAB rádio jinak na FM bude ČRo a plus dal bych tam prostor novým lokálním a regionálním projektům…. televize je jen jiných penězíc a ne na jiná cílovka.

          • PV

           ohledně „natlačení násilím“ třeba rodiče do 2 let musí pořídit nový kotel s emisní normou 3 nebo vyšší ač v tom z roku 1988 topí jen dřevem a nikdo se jich taky neptal jestli chtějí…. Podobná výměna čeká auta (ne tedy asi že by se ty starší auta musely vyřadit z provozu ale budou na ně čím dál horší podmínky provozu). Takový je život… Oproti tomu je výměna radii za DAB přístroje prkotina. A na FM stejně něco málo furt bude pro ty krumply co se lidi nebudou chtět zbavit. Přechod na DAB změní nucený oligopol (počet provozovatelů limituje nedostatek FM frekvencí) na přirozený kdy bude moci vysílat kdo chce a bude na to mít prostředky/tradici/dobrou vizi

          • H.

           Dnes počet provozovatelů limituje spíše balík peněz, který je k dispozici z rozhlasové reklamy. A ten se pořád zmenšuje, při rostoucích nákladech. Jistě lze něčím zaplnit jakýkoliv počet kanálů, ale co se týče smyslu a kvality, mám vcelku pochybnosti.

          • PV

           Ne,už jen proto že nikdo -kromě Samsona a krachlého rádia Orlík- své frekvence nevrátil. (nešlo u žádné významné frekvence). A podle náhrad regionálních studií jedním centrálním, náklady na vysílání tady mafie drží čím dál níže a možná že jde o pokles větší než klesá i ten celkový reklamní balík. Nedostatek frekvencí je proto mnohem více limitující… myslíte že by Český Impuls a Dechovka vysílaly na středních vlnách kdyby měly možnost na FM? (nemyslím jen někde na venkově s několika nenavazujícími se 100 W vysílači..) Horší než je to teď to na DAB nebude. A ten celkový balík taky může růst… třeba formou synergického rádia které si založí nějaká firma na svoji podporu (=penězi které by jinak do rádia formou reklamy nikdy jinak neinvestovala (objektivně aby rádiová reklama byla účinná tak musí být četnější než v TV). Viz DanceRadio od CzC který asi něměl být jen pouhým uspokojenním nějaké touhy majitele

        • PV

         Význam rádia klesá díky mafii, rádio bych poslouchal bylo by co ..a je mi jedno jestli na FM nebo na DAB..v 90 letech byl lepší výběr než dnes… a ten chytrák byla APSV výměnou za prodloužení licencí bez výberového řízení až do 25/10/2025..

         • jouda

          A před koncem roku 2025 se to vyřeší tak, že zákonem bude dané prodloužení licencí za rok 2025 třeba o 10 let a bude to. 🙂 Pokud ne, budou na FM k naladění jen zahraniční vysílače. Takže pěkné přesahy a svým způsobem obohacení programové nabídky. 🙂

          • JM

           To by byl ráj na zemi 🙂

          • jouda

           To první nebo druhé? 🙂

          • JM

           Samozřejmě stav, kdy by na českém FM bylo ticho a kolem ne 🙂

           Toho prostoru pro pirátská rádia…

          • PV

           ČRo může vysílat na FM bude dál, tomu licence nekončí. Ostatně jsem pro aby i na FM byly dál komerčky ale pouze max. regionální (třeba do 20% pokrytí) takže ne celoplošky a sítě..

          • Václav

           ne sítě – dobře, rock by se musel hledat v každém regionu, ale věnoval by se někdo country? akorát by byly všude české kanady se zmatečným plalistem; snad možná piráti by mohli být zajímaví

          • PV

           Country Rádio by jako ostatní skoroceloplošky bylo v DAB. Pořídit DAB přijímač není likvidační výdaj.

    • Martin K.

     Promiňte, ale nečekáte snad, že DAB něco změní? Kdyby se neuvěřitelné stalo realitou a DAB by jednou skutečně nahradil FM, tak to dopadne naprosto stejně jako je tomu nyní s FM, opět celý éter ovládne mafie. Stejně jako u DVB-T zaplní všechny multiplexy do maximální kapacity různými odnožemi stanic, jako jsou nyní k dispozici na internetu třeba u F1, E2 nebo Hitrádií, tím znemožní konkurenci se do muxu dostat a nakonec ještě různými triky a slovíčkařeními získají maximální možné frekvence, a to klidně i s několikanásobnými překryvy stejně jako u FM. Éter je definitivně mrtvý, a DAB to nezachrání ani náhodou! A že DAB bude šance pro malá a alternativní rádia? Možná ze začátku, když na to budou mít, ale nakonec stejně vše zlikvidují velcí hráči.

     • PV

      čekám.. tolik prostoru jako bude v DAB mafie stejně nemůže obsadit. A myslíte že v DVBT je stejná situace jako byla v analogu? Rozhodně není.

 • Ondra Mištera

  Zajímavé je, že v Polsku velmi často vznikají v FM pásmu nová rádia. Asi je v Polsku mnoho rádiových nadšenců.

  • PV

   Nejde založit nové (a ekonomicky samonosné) rádio na pokrytí třeba s dvěma vysílači 200W na FM.. leda v Praze ale tady by se s trochou štěstí zoordinovala zase třeba jen jedna 50W frekvence

  • PV

   nová rádia na FM by šlo založit jen přeskupením stávajících frekvencí aby nebyly zbytečně vícekrát pokrytá stejné území nicmémě mafie se jich dobrovolně nevzdá!

   • Michal

    Přesto věřím, že k tomu jednou dojde.

   • PV

    „“Jen volnost, jen víra tvá, pevná, i když křehká, silou je, jež dere se i proti větru.“ kdo to pozná z čeho to je tak má u mě malé plus :-). Nisméně do 25/10/2025 žádná optimalizace frekvencí za učelem zrušení překrytí a vyčlenění volných frekvencí rozhodně nebude.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)