Komentáře a diskuze

 • frkotou 22. 1. 2019 at 22:43 on KomentujemeKrokodýl ve Znojmě zase vypadl. Opět jen šum.
 • David Pražák 22. 1. 2019 at 14:52 on KomentujemeTo už bych raději na Kissu uvítal 2hot Luboše Nováka. Tam jsou aspoň dobré pecky. https://www.mixcloud.com/Lub
 • Hirka Tenisák 22. 1. 2019 at 14:12 on Rádio Dálnice má na okraji Prahy nový vysílač na 104,2Ze zpráv televize Relax https://www.youtube.com/watch?v=AZ0ElFO5f0o
 • Dan 21. 1. 2019 at 23:38 on DAB/FM rádio Pure One Mini Series II po 5 letech provozuKontaktoval jsem podporu Pure radia, zatím mi poradili ty známé kroky jako restart routeru atd, ale zatím nic
 • Honza K. 21. 1. 2019 at 22:29 on KomentujemeAno všechny 3 díly, nejvíc mě na tom štve jak nenechá dohrát ani minutu žádnou skladbu, co se týče Kissmánie
 • Jirka Tenisák 21. 1. 2019 at 13:18 on KomentujemeV Korunní dělám hned vedle objektu policie a auto rádia Fajn tam stojí již skoro rok, možná déle.

Články

Komentujeme

1 986 komentářů Komentujeme

 • Ondra Mištera

  Má prosím někdo nahrávky vysílání už neexistujícího rádia Melody, které hrálo folk a country a vysílalo před několika lety na frekvenci 103,7 FM? Jediné, co se dá z rádia Melody na internetu najít, jsou jingly. Moc děkuji.

 • J#n

  Nedávno jsem narazil na internetové rádio hády. Má něco s rádiem hády společného, nebo jde jen o stejný název? Nikdy jsem tam nezaslechl žádného moderátora. Víkendová vysílání jsou zajímavá tím, že hrají jen hudbu z devadesátých let, a to takovou, která se moc v rádiích nehraje. Hlavně eurodance a nějaký náznak housu. Jinak někdy před půlnocí se vždy přepne na moderní hudbu a druhý den se zase pokračuje s devadesátkama. Ve všední dny hrají to, co se hraje všude jinde, ale docela mě překvapilo, že má dost malou rotaci skladeb. No prostě zajímavé. Asi rádio nějakého nadšence.

 • Ondra Mištera

  Jedním z moderátorů rádia Zelená hora by měl být Zdeněk Weber. Na webu zelené hory je napsáno, že moderoval ve dvou západočeských rádiích. Chci se zeptat pana Harvánka, nebo kohokoliv jiného, ve kterých rádiích moderoval? Vůbec ho neznám a asi jsem jeho hlas nikdy neslyšel. Moc děkuji za odpověď.

 • Michal

  Dobrý den
  Chtěl bych se zeptat na které adrese se da chytit vysílání internetového radia Hady.Děkuji moc za odpovědi.

 • frkotou

  Nevím, jak ostatní, ale Hitrádio City Brno dnes hraje úplně jinak. Neřídí se podle programu na webu. Teď tam není žádný ohraný poprock ani rock, také jsem neslyšel žádnou českou skladbu (neposlouchal jsem celý den). Škoda, že to tak nezůstane. Nebál bych se říct, že hudební výběr je docela stejný jako byl u Kiss Hády. Samozřejmě jsou tam nějaké skladby, které se běžně hrají u komerčních rádií, ale je tam i něco, co jsem na Hitrádiu City Brno nikdy neslyšel. Možná je to tím, že programový ředitel je (pokud je to ještě pravda) Ondřej Blaho z Kiss Hády.

  • JK

   Jedná se o společný silvestrovský playlist všech Hitrádií (akorát nevím, jak je to s Prahou), měli to tak i loni. Od zítřka už zase bude vše bohužel při starém.

   • Anonym

    Nebude to dlouho trvat a brzy bude Hitrádio jen jedno po celé republice s mnooooooha frekvencema.

     • Martin

      Letos tipuju, že značka Dragon zanikne, od 2. ledna přebírá odpolední show Hitrádia FM Plus – „Divokej západ“. Už teď mají společné víkendy (cca 2-3 roky).

      Je vtipné, že Honza Antal moderuje 9-12 na Dragonu, 12-15 na FM Plus. Obecně tam moderátory sdílí (Vláďa Jaroš, Misty – bývalí Kissáci).

      • Ovi

       Je zajímavé, že Media Bohemia v případě Hitrádia FM stále udržuje název mutace Crystal včetně RDS. Spousta jiných programů a jejich mutací už ztratila regionální dovětek, aby se posílila komunikace hlavního brandu.

       • Jarda

        mutace crystal je nejen udržována, ale mnohy se program liší od hitradia fm. Proč je ale v pozadí to nevím, přitom to mohli mít jako samostatnou značku.

       • Tomáš

        Popravdě se divím, proč Media Bohemia při slučování severočeských Hitrádií nezvolila název Crystal místo FM? Osobně je pro mně název Crystal daleko lepší a zvučnější než FM, myslím si, že s názvem Crystal by bylo severočeské Hitrádio daleko úspěšnější než se současným názvem. Jde sice jen o název, ale jak se říká obal prodává. Hold některé rozhodnutí vedení Media Bohemia, opravdu nedávají smysl.

 • Ovi

  Už jsem asi starý. Novinky, které jsem jako teenager slýchával v 90. letech, teď čím dál víc hraje Rádio Blaník. Kdybych se choval jako řadový posluchač, měl bych přejít právě na stanice typu Blaníku, protože hrají „hudbu mého mládí“. Ale zatím se nechystám.

 • Kristián

  Aby som opravil informáciu o novej víkendovej moderátorke na Impulsu, tak to je Lenka Haluzová a nie Adéla Jirkalová. Prepáčte. 🙂

 • Ovi

  Rádio Dálnice má na svém webu stále tu zpackanou mapu pokrytí.

 • Anonym

  Letošní rok bude posledním pro Rádio Petrov, zdá se. Do licencované společnosti vstoupil na začátku prosince 2018 PhDr. Petr Dvořák s 50% podílem, který je navázán na Media Bohemia a stejný model proběhl např. u Egrensisu a dalších rádií. Vzhledem k totálnímu úpadku Petrova v posledních letech to není překvapením. Takže Rádio Blaník Jižní Morava vítej… do roka a do dne. Bedlivě sleduji i pohyby u Radio Ibur, společnosti vlastnící licenci Rádia Rubi. Zde očekávám také v blízké době změny…

  • Michal

   Nejen v Brně nemá Blaník pokryto, takže to dává smysl. Pohlcením Petrova ovšem vzniknou další dva doubly, konkrétně ve Znojmě a Třebíči.

  • Ovi

   Rádio Petrov
   Cílovou skupinou i pokrytím Petrov do sítě Blaníku logicky zapadá, takže to opravdu není překvapení. Je to ale škoda, Petrov má oproti Blaníku, ale i dalším stanicím, místy docela zajímavý a celkově široký playlist i s méně ohranými skladbami. Líbí se mi i jeho minimalistický zvukový obal s hlasem Petra Štěpána. To zřejmě skončí. Místo něj bude Blaník a Pavel Novotný, mimochodem rodák z Brna.

   Objevují se tu spekulace o prodeji Radia Rubi. Do jaké skupiny/sítě by podle vás mohlo spadnout?

   • Philmen

    Vubec bych se nedivil,kdyby se z RUBI stal Fajn anebo Helax.Pri Fajn by byl sice Zlin a Olomouc dabl,ale dostali by se do Brna,Boskovic,Vyskova apod.,takze asi mimo Liberce by byl Fajn ve vsech krajskych mestech.Kdyby Helax,tak by se z nej stalo moravsko slezske radio

    • Ovi

     Pokračujme ve spekulacích. Rubi bylo vždycky rádiem s novější hudbou, takže tato úvaha není úplně mimo. Ale pokrytí Fajn radia se za dlouhá léta nijak nezměnilo, MB do něj prakticky neinvestuje. Pokud by se chtěl Fajn dostat do Brna, kde zatím není, narozdíl od Olomouce a Zlína, asi zvolí jednodušší cestu. Už nyní má Fajn na jižní Moravě i bez FM vysílačů vyšší poslechovost než Rubi s vysílači v Brně a Vyškově.

     Helax je silně spojený s Ostravskem, na Olomoucku jsou poslouchané hlavně celoplošné stanice, jedinou silnější místní konkurencí je Haná. Navíc je Helax solitérní značka, jejíž budoucnost je v kontextu toho, co MB provádí, spíše nejistá. Nečekám proto jakoukoliv expanzi Helaxu mimo domovský region.

     Z mého pohledu logičtější by bylo případné převzetí sítě Rubi s pokrytými krajskými městy Olomouc, Brno, Zlín Rock Radiem, alternativně Blaníkem (varianta generující další duplicity).

     • Aleš

      Já doplňuji zajímavost k Radiu Rubi, protože jsem se vracel ze služební cesty, tak jsem ho dnes v pozdním odpoledni poslouchal v autě. V 18:00 moderátor avizuje písničky na přání a za celou hodinu se ozval jednou, když uvedl C.B. Miltona – It’s A Loving Thing s nějakým přáním. Tak nevím, jestli už na to všichni kašlou nebo se jen napíše o písničku a hrajeme. Některé, hlavně české, songy během té hodiny byly strašné.

      • Vojta(1)

       Možná byl jen nachlazený a tak to nepřeháněl. Je leden a hodně lidí je teď nemocných, já také.

      • Václav

       Rubi – jak to říct, co si ho pamatuju vždycky byla mainstream, ale odvážnější, nedá se úplně říct že o ničem, sice široký záběr ale vyspělejší než začátečníci, typu r. Kroměříž ale Rubi zase není v rotacích tak agresivní jako r. Zlín (a to taky ale není kolovrátek typu př.E2). Takže když bych tak vyjmenoval výhody
       1) nejsou otravné rotace novinek (pravděpodobně asi rok)
       2) velká zásoba skladeb – najde se tak i dobře poslouchatelná indies, vypsaná fixa, opravdu ale skladby které se na jiných stanicích nevyskytnou, ale pak i milenium, devadesátky – ale nejsou strohé jak Kiss,, ale i neznámé 80s, bohužel střední proud, pak jak sami říkají dávají šanci novým českým, což trochu chápu Aleše. Ale tím že je skladeb tolik, tak jde poslouchat i v delších úsecích a to i díky tomu že je tam umírněný zvukový obal, nejoptimálnější systém reklamních bloků, v případě Rubi krátkých 20. 35.50. minuta, tzn, Rubi, jako jedno z mála neotravuje reklamami v celou, nebo půl, kde je jinde přeplácáno, hlavně RU – Kiss, kde když náhodou naladím že hraje, tak už jsem smířen že s velkoou pravděpodobností bude něčím přerušeno a navíc fakt nevím že by v dnešní době byli lidi zvědaví na tolik Shows až o třech moderátorech??? – toho je taky posluchač Rubi ušetřen, na druhou stranu nejčastější moderátor Vítek Šoukal se tam hlásil nějak po půlnoci, tak i nějak v ranním bloku, že by to zas měli předtočené se mi nezdá, neboť se hlásí, že vysílají z NC Olomouc City, což pokud mají prosklené, tak by to byla reality show končícího rádia – pokud je to tedy pravda, už dlouho jsem to tu chtěl nadnést, ale nechtěl jsem na to upozorňovat, abych neurychlil konec pro mě poslouchatelné stanice, a to kupodivu, protože jinak jsem na obyčejný mainstram alergický, ale tady se ukazuje že to bude tím, že ostatní to opravdu neumí podat. Možná to ví že tak dopadnou, tak mají tom volnou ruku (podle mě Vítek) a opravdu se najdou rarity. Takže lidi užívejme Rubi dokuď je, pak už na nalajnovaných Hitrádiích se nemůže stát, že by jim něco nevyšlo, že někdo tam zahraje něco na přání, protože tam takový pořad nenajdete 🙂 (sice pomlouvané Hniličkovy pořady mě vyhovují, ale proč to mít v celém pásmu)

       • Aleš

        Václave, jak už jsem tady před časem psal, já poslouchám Radio Rubi téměř od jeho úplného počátku a je to pro mě srdcovka. Ale některé věci se mi tam zkrátka nelíbí. Ty každodenní pokusy s neznámou českou hudbou především. Hodně takových písniček nezachytí ani Shazam a přijdou mi prostě pro takové rádio divné.

        Playlist celkově – je chvílemi zvláštní, protože jsou schopní zahrát Mobyho, pak Alvaro Solera, do toho prsknout Darinu Rolincovou z roku 1987 a na ni naváží Simple Plan, UDG a pokračuje Justin Timberlake, Elton John z roku 1983, Desmod, Miley Cyrus atd.

        Hudební novinky – není jich v poslední době tolik. Co tak sleduji, Rubi hraje především hodně hudby z let 2010 – 2016.

        Devadesátky – už to není to, co to bývalo. Hlavně tedy co se týče tanečních devadesátek. Ještě pár let zpátky vždy v pátek a v sobotu od osmi do půlnoci jelo hodně stylu eurodance. A nejen ten. Masterboy, Ice MC, 2 Brothers On The 4th Floor, Pharao, E-Type, Magic Affair, DJ Bobo, U96, Cappella, Real McCoy, do toho třeba Technotronic, Black Box atd. Myslím si, že tohle by se mělo vrátit, protože přesně taková hudba byla vždy symbolem Radia Rubi. Když si vzpomenu, kolik takových songů měl Marek Berger v 90. letech ve svých sobotních hitparádách, tak by se nemohlo stát, že se budou písničky pořád dokola opakovat. Rozhodně by bylo z čeho vybírat. A velice dobrý býval i Klub 90 každý všední den večer.

        „Umírněný zvukový obal“ – pokud se nepletu, od doby Marka Bergera, tedy už nějakých sedm osm let, žádná změna. Přitom tady už bych změnu opravdu očekával. Slogan „Radio Rubi – radio plné energie“ mi při současném playlistu už prostě nezní dobře. Byl by mnohem trefnější, kdyby Rubi hrálo více taneční muziky. Ještě dva tři roky zpátky to tak bylo.

        Co se týče proskleného studia. Tady nemohu soudit, protože OC City navštěvuji minimálně. Byl jsem tam vloni možná tak dvakrát. Nicméně to moderování úterních písniček na přání mi přišlo divné. Moderátor vystoupí jednou za hodinu a uvede jednu písničku. Jinak souhlasím, že reklamní bloky jsou na Radiu Rubi naprosto v pohodě.

   • Anonym

    Ivo, s tím Rock Radiem bych souhlasil. Fajn Rádio není na pořadu dne, ta síť je několik let zakonzervovaná a s části se překrývá s Rubi. Ačkoli v Brně by CHR rádio mohlo mít úspěch – je zde pouze E2 a Free. Hitrádio nepřipadá k úvahu, to by bylo čiré šílenství, na druhou stranu – toho jsme svědky u Media Bohemia v posledním roce vcelku denně. Ale to Rock Radio připadá asi nejvíce k úvahu. Ta síť stále expanduje. No, nejvíce by se hodilo do krámu Media Bohemia dokrýt jižní Moravu jako takovou. U Blaníku s Petrovem mají vyhráno. U Hitrádií tam mají poměrně slušnou „bílou“ díru. Takový Jih by jim přišel vhod.

   • frkotou

    Petrova by byla velká škoda. Snanice tohoto typu sice nemusím, ale Petrov si občas rád poslechnu. Má mnohem lepší hudební výběr něž Blaník, Impuls a další. Doufám, že se to nestane…

   • frkotou

    Doplňuji spekulaci. Moderátorka Petra Hokszová, která po Kiss Hády působila na Rádiu Petrov nově přešla na Hitrádio City Brno. S největší pravděpodobností to s tím souvisí.

 • frkotou

  Color Music Radiu ve Znojmě kolísá hlasitost zvuku. Porovnával jsem se streamem a tam je to ok.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)