Komentáře a diskuze

 • Jarda 18. 12. 2018 at 04:20 on Komentujemetaky jsem o tom slyšel, ale nejak přišti rok ma platit nějaky nový zakon a eleko, možna i rti, chtějí
 • Anonym 17. 12. 2018 at 21:48 on Anketa: Jaká pražská rádia jste poslouchali počátkem 90. let?teda na 5 rádií
 • Martin 17. 12. 2018 at 21:48 on KomentujemeMimochodem, víte někdo kdy dojde k ukončení vysílání v L-bandu? Od lidí v ČRo mi bylo řečeno, že příští rok
 • Anonym 17. 12. 2018 at 21:47 on Anketa: Jaká pražská rádia jste poslouchali počátkem 90. let?já si pamatuju jenom jenom na čtyři rádia rokko zlatá praha radio vox jo a na limonádový joe si pamatuju
 • Martin 17. 12. 2018 at 21:44 on KomentujemeTo jo, Teleko má obrovskou prodlevu, na jaře jsem napočítal 15 sekund, ale teď je to víc jak půl minuta.
 • Jarda 17. 12. 2018 at 20:24 on Komentujemeje to i u radia hey, ale jen tam kde se přepina na frekvenci se zdrojem z internetu. Ale "nesynchronizace"

Články

Komentujeme

1 819 komentářů Komentujeme

 • JK

  Rádio Zelená hora již oficiálně spustilo své webové stránky: http://www.radiozelenahora.cz

 • David Pražák

  Mít vysílač ve Hvězdonicích u Naháče, je podle mě zbytečné. U motorestu Naháč hraje kmitočet z Ostředku dobře. Sám jsem to tam poslouchal. Proto to dali jinam.

 • Marcel

  Pane Harvánku, musíme číst tyto nesmysly od tohoto autora? Díky jeho spamu, zapadne 6. (nyní i 5.) zajímavější příspěvek. Díky

 • David Pražák

  Tak jsem se zaměřil na rádia, co hrají vánoční songy a musím bohužel říct, že všechna rádia hrají stejné vánoční odrhovačky. Nicméně Rádio Dálnice se od těchto stanic odlišuje. Poslouchal jsem Dálnici a narazil jsem tam na jednu vánoční písničku, kterou jsem na žádném českém rádiu nezaznamenal. Dálnici musím za tohle pochválit, že hraje i jiné vánoční songy, než ostatní rádia. https://www.youtube.com/watch?v=nEr9mPPDDvA

  • Ondra Mištera

   Davide, Myslím si, že rádio Bonton hraje úplně jiné a zajímavé verze vánočních písní, které se v jiných rádiích neslyší.

  • Tomáš Hron

   No já nevím, ale zrovna za tenhle song bych Dálnici fakt nechválil, ale možná je to jen otázka vkusu. Mě před pár dny potěšilo, když jsem zaslechl na Radiožurnálu Christmas Lights od Coldplay. Coldplay je sice docela mainstreamová kapela, byť s lehce alternativním soundem, ale zrovna tuhle skladbu jsem zatím slyšel jen na Expres FM a na bývalém Bontonu. Jinak některé vánoční písně znějící z mainstreamových rádií mě už docela obtěžují. Patří mezi ně například All I want for Christmas is you, Christmas is all around nebo v tom nejhorším případě Vánoce hrajou gloria nebo něco jiného od Petra Kotvalda. Zvláštní ale je, že i přes velmi častou rotaci mě stále neomrzela Last Christmas od Wham a je to jedna z mála mainstreamových skladeb, kterou si občas dobrovolně pustím. Myslím ale, že kdybych ji slýchal celý rok, asi bych změnil názor.

  • Žorž

   Radia by měla nasazovat speciální songy i o jiných svátcích. Třeba o dušičkách „Knocking On Heaven’s Door“ od Boba Dylana, Vaccines a „Post Break-Up Sex“ na Valentýna nebo „Ring Of Fire od Johnnyho Cashe na Jana Husa 😀 😀 😀

   • Ovi

    A vyhraje-li reprezentace v hokeji nebo fotbale, což je také národní svátek, měla by být přichystána obligátní We Are The Champions od Queen, jedna z nejprofláknutějších skladeb i kapel v českém éteru.

    • Václav

     no tím že je nejprofláknutější, tak by se ani nevědělo, že nějaký zápas byl

    • Žorž

     Tak by místo toho mohli hrát Happy Ending od Avril Lavigne 😀

 • Ovi

  RFI z Petřína na 99,3 má nyní hlasitější a o něco kvalitnější modulaci, ale zmizela data RDS. Vysílá se stereo, pro srovnání v Berlíně je RFI monofonní.

 • Vojta(1)

  Rádiu Dálnice na Chodově (107,9) teď nefunguje modulace.

 • David Pražák

  Nejede to ani u nás. Prý tam mají technický problém. V průběhu dne by měli hlavní stream nahodit.

 • David Pražák

  Už to hraje. U vás v Práglu nevím, ale v Jihlavě i v Měříně to jede.

 • David Pražák

  Byl tam problém s hlavním streamem. U některých vysílačů byla pouze nosná a u dalších záložní stream. Třeba v Jihlavě jel ráno program ze zálohy a v Měříně byla nosná.

 • Aleš

  Ahoj, tady je to zřejmě jediné místo, kde se dá dobře diskutovat o rádiích. Chtěl bych se proto zeptat, jestli někdo z vás neví, jak je to s Radiem Rubi. Co se tam děje? Já jsem na něm vyrůstal a hlavně ve druhé polovině 90. let to byla jedním slovem paráda. Teď poslední roky a hlavně několik posledních měsíců je to ale čím dál větší katastrofa. Z energického svěžího rádia se stal zmatený hudební mišmaš a celkově ten program neskutečně uvadá. Jako by Rubi jelo v nějakém čím dál více omezenějším režimu. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Až je z toho člověku docela smutno. Rubi máme pořád naladěné v práci, protože ho skoro všichni kolegové poslouchají, takže ho slyším několik hodin denně, ale třeba kamarád mi tvrdil, že mnohem lepší je Radio Haná, které má velice pestrý playlist. Hoďte sem nějakou informaci, pokud máte nebo klidně nějakou vzpomínku, pokud jste Rubi taky měli rádi. Díky.

  • Anonym

   Aleši, Rádio Rubi je podle zákulisních informací na prodej. Jeho program stagnuje od odchodu Marka Bergera, který se nyní věnuje právě Hané. Rubi zcela upustilo od svého nejúspěšnějšího formátu svěžího rádia s vysokým podílem 90.let a nyní je to low-costové rádio, které jen čeká, až ho někdo koupí. Jenže jeho cena není akceptovatelná ani pro velké hráce typu Media Bohemia, Agrofert či Radio United a ani pro sólové hráče. Mezi námi, koupí-li ho někdo, je to spíše jistota jeho konce. Rubi má přitom obrovský potenciál. Kdyby majitel Hejl chtěl, dokáže mu vrátit jeho původní slávu, stačilo by jen trochu bojovat, tak jak to dělají nyní další poslední nezasíťovaná rádia – Jih a Zlín. Obě to nevzdala, prošla změnou, vyčistila své formáty, přesně se zacílila a první jmenované je poměrně dravé v muzice i programu v posledních měsících a nejednou dokáže hudebním výběrem i programem překvapit. Bez zajímavosti není slib majitele Rubi, když získával brněnskou frekvenci o kterou se dlouho přel s Free Rádiem, že se Brnu bude věnovat a časem pro něj bude i odpojované vysílání. Nic z toho nenaplnil a z Rubi je pouho pouhá samohrajka.

   • Aleš

    To nejsou pozitivní informace. Ale myslel jsem si to, protože už jde delší dobu hodně poznat, že něco není v pořádku. Nemám nic proti různým hudebním žánrům, ani proti české muzice, ale je strašné, kolik balastu teď Radio Rubi hraje a jak je ten jeho playlist celkově postavený. Hudby z 90. let je tam pořád celkem dost, ale už prakticky zmizely takové ty songy typu eurodance. Vypozoroval jsem, že si ani moc nelámou hlavu s programem. Ve všední dny 18:00 – 19:00 bývají písničky na přání, které kolikrát ani nejsou. Jede jen proud hudby s jingly a moderátor nic. Stejně tak webovky Radia Rubi jsou jedna velká katastrofa. Jak už jsem psal, Rubi je pro mě nostalgie, protože za mých školních let to bylo TOP rádio, které spousta lidí v mém okolí vyloženě žrala.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)