Komentáře a diskuze

Články

Komentujeme

2675
Komentáře

725 Comment threads
1950 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
386 Comment authors
Aleš

Ahoj, tady je to zřejmě jediné místo, kde se dá dobře diskutovat o rádiích. Chtěl bych se proto zeptat, jestli někdo z vás neví, jak je to s Radiem Rubi. Co se tam děje? Já jsem na něm vyrůstal a hlavně ve druhé polovině 90. let to byla jedním slovem paráda. Teď poslední roky a hlavně několik posledních měsíců je to ale čím dál větší katastrofa. Z energického svěžího rádia se stal zmatený hudební mišmaš a celkově ten program neskutečně uvadá. Jako by Rubi jelo v nějakém čím dál více omezenějším režimu. Jinak si to nedokážu vysvětlit. Až je z… Číst vice »

Anonymní

Aleši, Rádio Rubi je podle zákulisních informací na prodej. Jeho program stagnuje od odchodu Marka Bergera, který se nyní věnuje právě Hané. Rubi zcela upustilo od svého nejúspěšnějšího formátu svěžího rádia s vysokým podílem 90.let a nyní je to low-costové rádio, které jen čeká, až ho někdo koupí. Jenže jeho cena není akceptovatelná ani pro velké hráce typu Media Bohemia, Agrofert či Radio United a ani pro sólové hráče. Mezi námi, koupí-li ho někdo, je to spíše jistota jeho konce. Rubi má přitom obrovský potenciál. Kdyby majitel Hejl chtěl, dokáže mu vrátit jeho původní slávu, stačilo by jen trochu bojovat,… Číst vice »

Aleš

To nejsou pozitivní informace. Ale myslel jsem si to, protože už jde delší dobu hodně poznat, že něco není v pořádku. Nemám nic proti různým hudebním žánrům, ani proti české muzice, ale je strašné, kolik balastu teď Radio Rubi hraje a jak je ten jeho playlist celkově postavený. Hudby z 90. let je tam pořád celkem dost, ale už prakticky zmizely takové ty songy typu eurodance. Vypozoroval jsem, že si ani moc nelámou hlavu s programem. Ve všední dny 18:00 – 19:00 bývají písničky na přání, které kolikrát ani nejsou. Jede jen proud hudby s jingly a moderátor nic. Stejně… Číst vice »

David Pražák

Byl tam problém s hlavním streamem. U některých vysílačů byla pouze nosná a u dalších záložní stream. Třeba v Jihlavě jel ráno program ze zálohy a v Měříně byla nosná.

David Pražák

Už to hraje. U vás v Práglu nevím, ale v Jihlavě i v Měříně to jede.

Vojta(1)

Na Chodově už to funguje také.

David Pražák

Nejede to ani u nás. Prý tam mají technický problém. V průběhu dne by měli hlavní stream nahodit.

Vojta(1)

Rádiu Dálnice na Chodově (107,9) teď nefunguje modulace.

David Pražák

Tak jsem se zaměřil na rádia, co hrají vánoční songy a musím bohužel říct, že všechna rádia hrají stejné vánoční odrhovačky. Nicméně Rádio Dálnice se od těchto stanic odlišuje. Poslouchal jsem Dálnici a narazil jsem tam na jednu vánoční písničku, kterou jsem na žádném českém rádiu nezaznamenal. Dálnici musím za tohle pochválit, že hraje i jiné vánoční songy, než ostatní rádia. https://www.youtube.com/watch?v=nEr9mPPDDvA

Ondra Mištera

Davide, Myslím si, že rádio Bonton hraje úplně jiné a zajímavé verze vánočních písní, které se v jiných rádiích neslyší.

Tomáš Hron

No já nevím, ale zrovna za tenhle song bych Dálnici fakt nechválil, ale možná je to jen otázka vkusu. Mě před pár dny potěšilo, když jsem zaslechl na Radiožurnálu Christmas Lights od Coldplay. Coldplay je sice docela mainstreamová kapela, byť s lehce alternativním soundem, ale zrovna tuhle skladbu jsem zatím slyšel jen na Expres FM a na bývalém Bontonu. Jinak některé vánoční písně znějící z mainstreamových rádií mě už docela obtěžují. Patří mezi ně například All I want for Christmas is you, Christmas is all around nebo v tom nejhorším případě Vánoce hrajou gloria nebo něco jiného od Petra Kotvalda.… Číst vice »

Žorž

Radia by měla nasazovat speciální songy i o jiných svátcích. Třeba o dušičkách „Knocking On Heaven’s Door“ od Boba Dylana, Vaccines a „Post Break-Up Sex“ na Valentýna nebo „Ring Of Fire od Johnnyho Cashe na Jana Husa 😀 😀 😀

Marcel

Pane Harvánku, musíme číst tyto nesmysly od tohoto autora? Díky jeho spamu, zapadne 6. (nyní i 5.) zajímavější příspěvek. Díky

Jirkas

Souhlas, tohle uz prekracuje meze toho nemocneho cloveka.

Tomáš Hron

Podle mě je nejideálnější na podobné příspěvky nereagovat a třeba to pana XXL potom přestane bavit. Trolling je prostě všude a už dorazil i sem, s tím nic nenaděláme.

David Pražák

Mít vysílač ve Hvězdonicích u Naháče, je podle mě zbytečné. U motorestu Naháč hraje kmitočet z Ostředku dobře. Sám jsem to tam poslouchal. Proto to dali jinam.

JK

Rádio Zelená hora již oficiálně spustilo své webové stránky: http://www.radiozelenahora.cz