Komentáře a diskuze

 • Jarda 16. 7. 2018 at 14:04 on Kvalita zvuku rádií v PrazeNebylo snad že hey radio má nové zvukárny a nějake nové procesory a nastavení? Ale stejně se někde "potratil"
 • David Pražák 16. 7. 2018 at 13:16 on Kvalita zvuku rádií v PrazeTak u nás třeba takový Krokodýl v Třebíči, či v Moravských Budějovicích má dost slabý stereo efekt. Asi to bud
 • Jakub Melin 16. 7. 2018 at 12:12 on Kvalita zvuku rádií v PrazeColor má od cca. března 2017 perfektní zvukovou kartu na výstupu a jemněji nastavený procesor. V playlistech d
 • Vojta(1) 16. 7. 2018 at 12:00 on Kvalita zvuku rádií v PrazeV pražském éteru mě nejvíc vadí zvuk Hitradia City na FM. Vždy, když ho mám delší dobu zapnuté, tak mě
 • Jarda 16. 7. 2018 at 11:56 on Kvalita zvuku rádií v PrazeA to jim to v praze jde většinou ze studia ale co jinde v republice? Kde to jde někde z
 • Posluchač 16. 7. 2018 at 11:18 on Kvalita zvuku rádií v PrazeObecně dobrý zvuk měla i před 0 dBr rádia skupiny Radio United - zejména R1 a Beat. To zůstalo i

Články

Komentujeme

1 158 komentářů Komentujeme

 • Kroupa Ondřej HeyRadio

  Žádný test 92,4 ještě nebyl. Michale

  • Michal

   Pak nechápu, kde se vzal Crystal na této frekvenci. Bylo to výrazně hlasitější, než Crystal z Jedlové, na který mi to po chvilce přeladilo. Zvláštní.

   • Jarda

    Třeba díky počasí tam na chvili doletěl signál z jižních čech hitradia fm plus. Spiš bych čekal že to bude rušit polská 92,5, tedy že se do toho budou cpát tak jako je to u nich klasika, jak je u nich znamo, radi si přitopí a modulační uroven jim nic neříka, ale proč jim to nenařídí eu? Kdyby dostali příkazem z bruselu že musejí dodržovat všecky vysílací parametry včetne modulační urovně, tak by hned ubylo rušení.

   • Michal

    Nebylo to FM Plus. Skutečně se jednalo o Crystal. Jednak dle PS a také podle vstupu moderátorky, která četla regionální pozvánky pro mutaci Hitrádio FM Crystal.

   • Jarda

    tak to je pak zvláštní. Kdyby testovali tak budou na vlastním vysílání ne na cizím, možna se jen „zahltil“ tuner, nebo tak něco. U mě tady nechytnu nic, na 92,3 je relax, na 92,5 jsou poláci.

   • Michal

    Tady v Liberci to samé. Zmiňovaný úlovek byl zachycen v neděli odpoledne cca 7 km jižně od Rumburku.

   • Jarda

    Dneska jak jsem jel tak v jitravských zatáčkach mi hralo radio hey z rumburka a pak tušim se chytlo nekde v lbc a le jinak to jelo na jablonec nebo střední čechy. Jsou vyborne přijmove podmínky.

 • Vojta(1)

  Jardo, dobré příjmové podmínky jsou v těchto letních dnech většinou jen ráno, krátce po východu slunce nad obzor. Když je jasno, tak ze směru kde slunce vychází to chytá nejlépe. Před několika dny jsem takto ráno na Kladně (z balkonu) chytil Impuls z Kojálu. S úniky mi tam hrál také Jauerling a Kahlenberg. Je zajímavé, že po deváté hodině ranní už po těch signálech nebylo v pásmu ani stopy a i mnohem bližší Javořice nebo Strážník téměř nehrály.

 • Michal

  Měl bych takový dotaz ohledně autoantény. Chtěl bych co nejvíce potlačit příjem stanic s H polarizací s naopak maximálně podpořit příjem stanic s V polarizací. Patice antény je v zadní části střechy a sklon prutu je zhruba 60°. Vzhledem k tomu, že nemám v plánu nijak upravovat patici antény, nabízí se to nejjednodušší řešení a to nahřátí a ohnutí prutu o 30° a docílit tak po montáži jeho naprosto svislé poloze. Četl jsem však, že samotná střecha funguje jako protiváha a nejsem si jist, co to s příjmem v praxi udělá, zda se i v takové situaci bude prut chovat jako zcela svislý, či to bude nějak ovlivněno zbytkem karoserie. Než se tedy pustím do ohýbání (a ničení) prutu, chci se zeptat zda tu někdo neměnil anténu s určitým sklonem za zcela svislou a jak zásadní to mělo dopad? Jinak proutek má 45 cm a jedná se o Toyotu Auris, takže předpokládám, že je tam nějaký zesilovač. Příjem mám velice dobrý, prakticky na každé frekvenci něco hraje, proto se občas tlučou blízké stanice s rozdílnou polarizací. Proto bych rád příjem H stanic co nejvíce potlačil, aby mi nerušily příjem vzdálených V stanic.

  • Jarda

   není nahodou ten prut všesměrový? to bys tam musel přidělat něco směrovějšího aby to bylo třeba čistě vertikální, alr to bys tam měl spíše takoveho „pavouka“ nebo tak něco. Je jedno jakou maš, ja take měnil, ale za tu co umí i dab, ale hraje to krasně 🙂 něterá rušení bohužel nelze ovlivnit, je to dáno, přeplněným eterem, však dle dostupnych informací na našem území vysílá 900 vysílačů a to se musí někde projevit, no a také ještě další čekají, to je hold nevýhoda, pak do toho zahraniční signály takže kvalitní příjem bude faktivky možný jen v blízkem okolí kolem vysílače.

  • H.

   Nečekej od toho ohnutí nějaké zásadní změny. H polarizaci to bude ze strany přijímat nadále kvůli nesymetrii (to by ta anténa musela být uprostřed střechy) a ono obecně, ta polarizace má největší vliv při přímé viditelnosti na vysílač a použití směrové antény. Odrazem od překážek se mění i polarizace, takže vertikální prut někde v ulicích toho moc neřeší, pochytá i stočenou H pol.

  • Vojta(1)

   Neohýbejte ten prut! Nechte ho jak je, protože zdánlivě logickým ohnutím do úhlu 90° vůči střeše ten problém nevyřešíte. Má to jednoduché zdůvodnění. Ten 45 cm vysoký prut tvoří pouze jednu polovinu antény. V tom autě musí být někde vyvedena i druhá půlka antény a i ta by musela být ve vertikální poloze. Pokud není, tak je to ohnutí antény opravdu k ničemu, nehledě na fakt, že taková anténa v úhlu 90° může při bouřce představovat velké riziko.

  • JM

   Mám dva vozy, Passata B4 kombíka, kde je anténa v zadní části střechy, klasický typ co asi bude na té Toyotě (konkrétně tam mám Calearo se zesilovačem, sklon 60 stupňů). Hodil jsem si do patice 75 cm prut místo původního 40 cm, příjmu to samozřejmě pomohlo. Chodí dobře V i H stanice.

   U staršího Mercedesu sedanu mám originál výsuvnou Hirschmann anténu u víka kufru, ta má cca. 100 cm vysunutou část, která je svisle. Chodí tam znatelně hůř H stanice, zato V chodí možná o chlup lépe než u Passatu. Dost výrazněji než u Passatu je znát, zda jedu směrem k vysílači nebo od něj – když jedu směrem k němu, hraje to lépe, než když jedu od něj.

   Skvěle fungují vestavěné antény v oknech u nových Passatů, až to člověk nechápe. A tam chodí skvěle i H polarizace, asi to mají odladěné hlavně na německé podmínky, kde takřka všechny vysílače běží v H.

 • Honza

  Rádio Blatna spustilo nový RSD kodér na zobrazování aktuálního songu či pořadu. Ale ten posun textu je hodně nezvyklý podle ostatních rádií, kde jen přeblikávájí slova.

 • Honza

  V PS se text posunuje a v PT se zobrazuje celý název právě přehrávaného songu a střídá se to ze sloganem „hrajeme jinak než ostatní“.

  • Ovi

   Rolování textu v PS funguje správně jen při velmi dobrém signálu, jinak přináší jen nesmyslnou změť písmen. Proto toto řešení ve stylu displeje hracího automatu naprostá většina rádií nevyužívá.

   • Jarda

    ono zobrazování textu v PS jde jen při dobrem signalu, jinak je to také hromada nesmyslů, at už se to měni nebo roluje, spousta rádií to ani nevyužívá a PS mají statické.

Napište komentář (na mobilu prosím vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)