Komentáře a diskuze

Články

Komentujeme

1 689 komentářů Komentujeme

 • Ondra Mištera

  Dnes je to přesně rok, co bohužel skončilo skvělé, výjimečné a jedinečné rádio R, 89,2 FM, z obce Mokrá Horákov u Brna, které provozoval pan František Krpenský. Tohle skvělé rádio, které hrálo nejlepší folk a country mi velmi chybí a bude mi chybět už pořád.

 • Jirkas

  Psal jsem na radu, ohle zdvojování kmitočtů. Krásná výmluvná odpověd ke zdvojování kmitočtů.. o ničem..

  Vážený pane xxxx, dne 14. června 2018 byl Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (dále jen „Rada“) doručen Váš podnět ohledně „zdvojování“ vysílání některých rozhlasových stanic.
  Za situace, kdy některý ze stávajících provozovatelů projeví vůli ukončit své působení v oblasti provozování rozhlasového vysílání, typicky formou prodeje obchodního podílu ve své společnosti jinému subjektu, má Rada pouze omezené zákonné důvody, proč s takovouto změnou nevyslovit souhlas. Velmi obdobná je pak i situace u změn názvů jednotlivých programů či jejich licenčních podmínek.
  Za splnění všech požadavků zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání (dále jen „zákon č. 231/2001 Sb.“), zejména s ohledem na ustanovení § 21 odst. 3, Rada nemůže než požadovaný souhlas udělit.
  Rada však neustále důsledně dbá, aby byla zajištěna pluralita informací v rozhlasovém vysílání plně v souladu s ustanovením § 55 a násl. zákona č. 231/2001 Sb.

  • jouda

   Nejhorší na tom je, že ten zákon je skutečně takto napsaný. Stačí zapátrat, kdo jej takto navrhl a kdo pro něj zvedl ruku a hned bude jasněji. 🙂

 • Michal

  Dnes poprvé Michael V. živě na rádiu Hey.

 • DK

  Pár dnů je na střední Moravě (až skoro po Přerov) nově slyšet na 97,3 FM slovenské Antena Rock, vč. RDS.. jak se z Piešťan z takové mizerné kóty dostalo přes masiv Bílých Karpat, toť záhada…

  • Vojta(1)

   Éter ve zmíněné lokalitě bohužel neznám, ale díval jsem se na mapu. Výkon té Anteny Rock na 97,3 MHz je prý 500W a Přerov je cca 100 km daleko. Je to divné, ale stále to ještě nemusí nutně znamenat, že ten výkon nedodržují. Možná, že se v té Vaší lokalitě dobře šíří vlny. Jak znovu říkám, neznám to tam.

   • DK

    500w by ani být problém nemusel, např. Fajn Radio na 94,4FM 500w z Lipinky je slyšet až do Otrokovic čistě i s RDS – jenže to je terénní profil od 445 m.n.m. po 183 m.n.m. bez překážek… u Anteny Rock se bavíme o profilu ze 173 mnm na 200mnm, jenže mezi něma jsou hory 800-1000m… spíš jestli ta lokalita, z které vysílají, není někde jinde

 • Michal

  Radio Beat Turnov 103 MHz on air!

  • Jarda

   tech vysilačů beatu je on air více, stejně tak kiss, pokud ale již doputovali z radio united na severní čechy, tak bych se nedivil, kdyby se brzy objevilo že je on air kiss rumburk. Pak tam měli tušim ješte louny, most, cheb, nevim ale už ktery radio co, musel bych se kouknout, většinou to poušteli po 2 tedy 2x kiss, pak 2x beat atd. Už to hezky ubyva, ješte ale ma dost ke spuštění třeba radio dalnice, pak se objevilo pro county a pak je tam dost ještě pro čro a čas, pak par ostatních.

   • Michal

    Ten Turnov ještě oficiálně v databázi FMscan aktivní není. Museli to spustit dneska, odpoledne ještě nešlo RDS a občas jsou tam ještě výpadky modulace. Pokrytí směrem na jich až k Boleslavi, Bělé pod Bezdězem atd. Na sever k Liberci se to rychle ztrácí už za Paceřákem, už v Hodkovicích kvalita nic moc. Jinak za Ještědským hřebenem to je slyšet až do Českého dubu, pak už do toho lezou Němci.

   • Jarda

    no ale doplnuje to kmitočty liberec, mlada boleslav a jičín, jen za ještědským hřebenem je odvěký problem, ale nejen u beatu ale i u ostatních privátních stanicích, ale také čro liberec, sice běží jabloné ale nic moc teda, zajimavé že obstojně si tu vede hey radio, až upgradnou českou lípu (udajne dostane zdvojenou antenu, nový tuner a lepší umistění ballovací anteny, tak se to ješte zlepší, ale jablonec a střední čechy to tahnou velice dobře, ale také kiss po sloučení tu ma skvělé pokrytí, díky navaznosti jižní čechy, boleslav, česka lipa a liberec. 🙂

   • Michal

    Mě především u Kissu zajímá ten Rumburk, jak to bude slyšet kolem Frýdlantu. Jistá šance tu je. Škoda, že Hey tu totálně přebíjí Poláci.

   • Jarda

    tak hey z jbc jde slyšet až na kopec, pak jak se sjiždi dolu, tak to už mluvi polsky atd, ale jak se odbočí na detrichov a jede se na heřmanice, tak tam mi krasně naskočil hey rumburk, jen do samotneho frydlantu nedoleti snad nic, ale udajne tam dosviti dalnice, ale musim řist že hey tam hraje celkem daleko, i ten rumburk, tam kde se dostanete do zakrytu polaků 😉 uvidíme co ten kiss, no je možne jako je to u radio united tak na tech kotach ještě koordinovali beaty a country, tak je pravdepodobné že se tam pokusí něco zkoordinovat, ikdyž pochybuju že kuli polakům se neco podaří, škoda jen že třeba i ten color se nepodařilo dostat na jabloneckou kotu.

   • Michal

    Color to na Liberecku snad ještě pořád zkouší, snad se jim podaří alespoň něco přímo v Liberci. Podle mě tu je ještě pořád místo na pár kmitočtů, otázka je, jestli ČTÚ má stejný názor. 🙂

   • Michal

    Jardo, máš možnost příjmu toho Rumburku? Mám dojem, že se něco začíná dít na 92,4 MHz.

   • Jarda

    momentalně ne, spíš jestli mate pocit že se neco deje, tak to poslouchejte déle a podle toho co z toho uslyšíte 😉

   • Michal

    Planý poplach, v Rumburku zatím na 92,4 MHz mrtvo.

  • Ovi

   Dosud jsem v Praze a okolí na 103,0 velmi slabě slyšel mix Radia Zachód a Deutschlandfunk Kultur, tak vyzkouším, jestli se do mezinárodní směsi přidá i Beat.

  • Kroupa Ondřej HeyRadio

   V Rumburku se na vysílači HEY Rádia 102,6 FM a nově i KISS 92,4 FM upravuje elektřina pro Kiss.

  • Vojta(1)

   Pokud se na té rumburské frekvenci 92,4 MHz něco dělo, tak to mohlo být způsobeno dalekým signálem odraženým od ES vrstvy, nebo to mohl být i troposferický odraz něčeho dalekého, co vysílá na 92,4 MHz.

 • Michal

  V samotném Frýdlantu, kolem řeky, nehraje ani ta Dálnice. Ale jinak je slušné slyšet minimálně v Raspenavě, Krásném lese, Bulovce, Arnolticích… Jen směrem na Hejnice není slyšet už nic. V Bílém potoce nehraje ani ten Ještěd.

  • Jarda

   a co frydlantský čro liberec? A u ostatních vč. ještědu, města jako černousy, nove město p. s, jindřichovice p.s. 😉

   • Michal

    ČRo Liberec z Frýdlantu hraje obstojně až ke Smědavě, kde se to pak plynule přepne na Harrachov. Jinak na Frýdlantsku to hodně zachraňuje Bukovka. Kolem Hejnic je Ještěd natolik ve stínu, že místo 20 kW ČRo tam hráli v šumu Poláci.

   • Jarda

    tak krom bukovky hraje na frydlantsku ješte varnsdorf. Ten výběžek opravdu extra členitý, tešim se na dab+ jak si tam povede, třeba to bude lepší, pokud se toho dožijem.

 • Anonym

  Honza Průcha je opět moderátorem Kissu

 • Jarda

  jak to vypadá s radiem čas? Zejména jižní morava, ješte nespustili několik vysílačů a to už jsou v přípravě jakou dobu.

 • Kroupa Ondřej HeyRadio

  (Jarda) Az pojedes do Rumburka tak dej vedet.Ukazu ti studio 😀

 • Michal

  Respektive na 92,4 MHz byl slyšet v mizerné kvalitě Crystal i s RDS. Nepřišlo mi to divné, ale teď jsem se koukal, že Crystal žádnou takovou frekvenci nemá. Dost možná to běželo z toho Rumburku a dublovalo to Crystal z Jedlové. I když je mi divné, že by RU i v rámci testu vysílalo program MB. Ale tak možné je všechno. 😀

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)