Nejnovější komentáře

 • Václav: Po Kissu, E2 se nejvíc věnuje letním hitům za posledních 30 let tento víkend Hitrádio, jelikož Merenda tady říkal že…
  09:07 22.06.2024
 • Václav: Tímhle si asi rádia obhajují věci které mají za úkol propagovat a nejsou chytlavé na první dobrou, opakováním si posluchače…
  09:00 22.06.2024
 • Soundwaver: ztratí – tím myslíte to, že když po dvou hodinach neuslyší 1 konkretní song, vypne radio, nebo přestane rozumět danému…
  06:31 22.06.2024
 • Jakub DXer: Na 10B mám ‚DAB+ MUX 2 -NOE’…
  23:41 21.06.2024
 • Ryki: Hi everybody, I have stinger 2022 and I cannot enter the engineering mode, is there somebody who could help? Best
  21:00 21.06.2024
 • Václav: Ztratí? Však jsou tam z většiny ty nejznámější eurodance hity.
  14:12 21.06.2024

Všechny komentáře

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
24.5K Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
H.
Reply to  Oviradio.cz
24. 3. 2018 22:44

Druhý uvedený případ není chyba provozovatele vysílání, ale nedokonalost systému RDS. Provozovatel je schopen odstranit tuto „chybičku“, zároveň se však dostane do konfliktu s některými ustanoveními normy RDS. Zde je problém v tom, že se 1) jedná o regionální variace programu (odlišné PI) a 2) pokrytí na sebe nenavazuje. Ad 1: musel byste mít zapnutou příslušnou funkci v tuneru, ad 2: alternativní frekvence vzdálených vysílačů, na které nelze přímo přeladit, nemají být obsaženy v AF. Tuner bez aktivované funkce PI seek nemá jak frekvence najít. Provozovatel se v tomto případě žádné chyby nedopouští.

H.
Reply to  Oviradio.cz
25. 3. 2018 20:27

Norma výslovně uvádí, že PI může být statické, tedy není nutné měnit druhou číslici PI podle toho, zda je vysílána centrální či regionální mutace. Regionální PI tam může být trvale, i kdyby regionální okno trvalo pár minut z celého dne.

> Takže kdybych REG vypnul, měl bych docílit toho, že v Jihlavě rádio během chvilky najde místní frekvenci.

Z logiky věci plyne, že by to tak mělo být. Pokud to nefunguje, není ovšem možné vinit provozovatele vysílání. Ono je to komplikované v tom, že RDS norma je 30 let stará. Žádné vyhledávání podle PI (nad rámec AF) v ní není definováno, to si vymysleli výrobci autorádií. Jestli to bere do úvahy i funkci REG, to nelze obecně říci.

Jarda
Reply to  H.
25. 3. 2018 22:22

Ještě dodam, že na zakladni přeladování stačí radiu jen 2 čísla, 4 jsou proto že existuje regional, všiměte si central 2335 a regional 2A35, tady je číslo „35“ společné, tak v tomto případě se radio řídi timto číslem, jeli vypnuto regiona, local atd… pokud je zapnute regionalní, tak se radio řídí prvnimi dvema znaky, tak hleda PI podle prvnich dvou, to je takova zajimavost pro PI search, co se týče AF tak musi byt dobře udelane tabulky, pokud tedy naladite fajn, kiss, beat atd třeba v ústí a vypnete radio, tak v jihlavě to hrat nebude, po zapnutí, pokud je hledani pi vypnute, jelikož tabulka na mistním vysílači nemusí obsahovat tak vzdálenou frekvenci, tak to podle AF nepřeladí, ty tabulky jsou u stanic s velkym množstvím vysilačů delane jinak, jsou podle rastru s okolními vysílači, takové „bloky“ obsahuje mistní vysilače a třeba obří s přesahem, to je připad kissu, kdy ma třeba česka lipa v rastru krom liberce, boleslavi atd ještě k tomu prahu a jižní čechy, ty vysilače maji velký přesah pokrytí, tak se toho využívá a skutečne to funguje, na severu čech se zlepšilo pokrytí, jelikož to misty vychyta prave přes jižni čechy a prahu. Vyhledávání podle PI vymysleli vyrobci autoradií jako alternativu k těmto tabulkám, když mate naladen kiss a přijedete do jihlavy a hodite tam neco jineho, tak se objeví „Pi scan nebo search“ to znamena že to nema v rastru mistni frekvenci, ale radio podle pi proladí fm a najde místní vysilač, pokud tedy mate dostatečny signal. Zatím jsem teda problem s radiem neměl, ale tyhle funkce vyžadují opravdu kvalitní signal, kdyby to mělo na každe frekvenci čekat tak to bude ladit pů dne…

Vojta(1)
Reply to  Oviradio.cz
2. 4. 2018 22:56

Fajn radio se při jízdě po dálnici D1 z Prahy na většině míst nedá vůbec poslouchat. Silný signál z Ládví sice bez problému funguje do úrovně 17 kilometru. Jakmile se ale zajede do kopcovitého terénu za 17 kilometrem, začne se to rapidně zhoršovat. Téměř hluché je to pak hlavně poblíž Vlašimi, hraje to tam na f. 106,6 z Chvaletic, ale pouze nahoře, když se stoupá. Na f. 99,0 je tam pak bohužel ten ČRo Region.

Jarda
24. 3. 2018 19:31

je country radio a signal radio, ale oboje je mainstream…
jinak o tu frekvenci ma media bohemia, bud na dokryti hitradia nebo ji překoordinuje do brna a spustí tam budto rock radio nebo fajn radio. Rock radio možna protlačí do prahy změnou z oldies radia, hold města typu praha, brno… jsou pro radia stěžejní tak uvidíte co se nakonec ozve, zda dupl hitradia, nebo rock radio, nebo fajn radio….

Ondra Mištera
24. 3. 2018 16:29

Velmi mě moc chybí rádio R pana Františka Krpenského, které hrálo nejlepší folk a country. Mám kvůli tomuto rádiu psychycké problémy. Rádio R mě dělalo radost, dávalo mě dobrou náladu a energii. Nejlepší také bylo, že rádio R i během roku, i když nebyly Vánoce hrálo vánoční písničky, například od Wabiho Daňka, písničku Papírové řetězi. Rádio R mělo skvělou rubriku Minuta s encyklopedií a tu také žádné rádio nevysílá. Skvělé bylo vysílání moderátorů, Ondry Martinského a Honzy Hlaváčka. Skvělé bylo také to, že moderátoři mi na rádiu R zahráli písničku z různých odkazů a to mi jiné rádio nezahraje. Syn pana Krpenského poskytl celý hudební archyv rádia R do rádia Blatná, ale rádio Blatná hraje z archyvu rádia R jenom něco a rádio Blatná hraje všechny žánry a bohužel není jako rádio R pana Krpenského a navíc nehraje písničky z odkazů.

Bohužel už nikdo v rádiích nehraje slovenskou skupinu Lojzo. To mě také mrzí. Co je hrozné, že Františkovi Krpenskému i jeho synovi je úplně jedno, že mi rádio R chybí a že mám kvůli tomuto rádiu psychycké problémy. Když někdo na internetu obnovil rádio Hády, tak bych měl velkou radost, kdyby někdo na internetu obnovil rádio R, které by hrálo nejlepší folk a country. Bohužel není žádné rádio, které by mi dělalo v životě radost. Rádio R byl poklad českého éteru a mělo velmi příjemné jingly a skvělou hudební atmosféru.

Václav
Reply to  Ondra Mištera
19. 10. 2018 13:47

Nechcete zkusit rádio Samson? To hraje také folk a country. Druhého listopadu sice skončí vysílat na FM, ale v digitálu a na internetu zůstane: http://radiosamson.cz/content/text/cz/

Ondra Mištera
Reply to  Václav
19. 10. 2018 15:02

Dobrý den, Václave,
děkuji za odpověď. Rádio Samson samozřejmě znám, ale to mi vůbec nenahradí skvělé bohužel už neexistující rádio R pana Krpenského.

Vojta(1)
Reply to  Oviradio.cz
24. 3. 2018 07:55

Radio Orange jsem před časem naladil přímo ve Vídni a přiznám se, že o něm prakticky vůbec nic nevím. Každopádně jste mě velmi překvapil informací, že je to možné naladit i na území ČR. Údajně to má mít jen 400 W a Vysočina je od Dunajské televizní věže vzdálena víc jak 100km. Možná mám trochu blbý dotaz, ale asi je na ten příjem nutná směrová anténa?

frkotou
Reply to  Oviradio.cz
14. 9. 2021 00:27

Radio Ypsilon bylo dříve GymRadio. Spolupracovalo tu s Gymnáziem Dr. Karla Polesného v rámci kroužku žurnalistiky. Studio sídlilo/stále sídlí? v nedaleké budově na Mariánském náměstí 965/6.
Nevím, jak to funguje dnes, jestli tam to studio ještě je, nebo si to redaktorka pro znojemský pořad vyrábí jinde.
Zde je článek o tomto zajímavém projektu (ještě z dob GymRadia). https://www.radiotv.cz/p_radio/r_obecne/radio-podporuje-spolupraci-ceskych-a-rakouskych-studentu/

frkotou
Reply to  frkotou
14. 9. 2021 00:37

Oprava, kurzu žurnalistiky. A ještě dodám, že i když uvádí frekvenci, na které by se to tu dalo ve Znojmě poslouchat, tak se mi nikdy nepodařilo stanici zachytit, popré až na online streamu. Teď nedávno konečně na FM slabě na venkovní anténu.

Vojta(1)
Reply to  Oviradio.cz
20. 3. 2018 18:37

Jsem zvědav, jak se ta změna většinového vlastníka promítne do programu a playlistu těchto stanic. Možná vše zůstane tak jak bylo.

Jarda
Reply to  Vojta(1)
21. 3. 2018 04:41

a nebo by tam udelali větší pořadek 😀 a kdo vlastní media bohemia? Tu co dela nejvetší „mrdník“ v fm?

Koláčník
Reply to  Jarda
24. 3. 2018 10:11

Kdo vlastní Media Bohémia není úplně jednoduché zjistit (nitky vedou do daňového ráje na Kypru) a podle jistých indícií je za touto společností pan Antonín Koláček!!! Ano je to ten co je nyní ve Švýcarsku stíhán za vytunelování Mostecké uhelné společnosti. Je k tomu ještě potřeba něco dodávat?

Matyas
19. 3. 2018 13:32

Pokud si dobře pamatuji, tak Rio muselo vysílat někde v NTM, neboť, tak i zněla poštovní adresa do studia – Kostelní 42, pokud jsem ji nezaměnil s Dělnickou ulicí.

Michał, PL
19. 3. 2018 13:03

Vite mozna jestli existuje stream k prazske mutaci Signal Radia? Oficialne na webu je stream Mlada Boleslav a Brno. Tomu uz nerozumim, je Brno a Hlavni mesto ne, dekuji.

jarda
Reply to  Michał, PL
19. 3. 2018 14:58

verze z boleslavi se visíla po celych čechach a brněnská po moravě. Zatím nejsou centralně z prahy.

Michał, PL
Reply to  jarda
21. 3. 2018 14:30

Takze v Praze nejsou zadne odpojovaky pro reklamu nebo zpravy? Prece na 95.7 puvodne vysilalo Radio Hey Praha a melo lokalni koncese. Vysilaji tam take reklamy pro Mladou Boleslav? Diky

Ondrej
Reply to  Oviradio.cz
21. 3. 2018 16:11

Proc Vinohradská 167? tak je CSOB

LiborV
Reply to  Michał, PL
19. 10. 2018 12:02

Ze stejné adresy je plánováno i vysílání TV programů skupiny Prima. Podle informací z nějakého staršího rozhovoru by ke stěhování opravdu mělo dojít ve druhé polovině roku 2019. Počítá se s větším personálním a obsahovým propojením obou médií. Vím, že se uvažovalo, že by se vyrábělo zpravodajství na 1 místě pro TV i rádia. A to se snahou o úsporu a synergie. Zda k tomu dojde, ale nevím. Chtějí i více zvát „hvězd“ TV Prima do rádiových pořadů.

HOME
24.5K
0
Přidejte komentář, prosím.x