Komentáře a diskuze

  • Matyas 26. 5. 2019 v 17:48 k KomentujemeDneska okolo 13:30 - 14:30 sporadická vrstva Es zanesla signály z Turecka a ba dokonce, jsem odlovil, kousek o...
  • Honza K. 26. 5. 2019 v 16:28 k KomentujemeSweet Caroline - DJ Ötzi
  • Václav 26. 5. 2019 v 13:21 k KomentujemeProsím co mohlo být za skladbu ve včerejším zápase na videu v čase 2:00:15? https://sport.ceskatelevize.cz/cla...
  • David 26. 5. 2019 v 11:11 k Radio R vysílající na Brněnsku country z finančních důvodů skončilomyšleno bylo "bývalé společné velitelské stanoviště", ale jel jsem i kolem kasáren a neviděl jsem tam anténu. ...
  • David 26. 5. 2019 v 11:09 k KomentujemeTen předvádí na všech forech kde se vyskytuje celé roky furt to samé :-D A věř tomu, co píšeš na...
  • Michal 26. 5. 2019 v 10:25 k KomentujemeJardo, možná to nevíš, ale pirát, tak nějak z podstaty věci, vysílá bez licence a na libovolný frekvenci a sam...

Články

Komentujeme

3059
Komentáře

788 Comment threads
2271 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
644 Comment authors
Jirkas

Psal jsem na radu, ohle zdvojování kmitočtů. Krásná výmluvná odpověd ke zdvojování kmitočtů.. o ničem..

Vážený pane xxxx, dne 14. června 2018 byl Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (dále jen „Rada“) doručen Váš podnět ohledně „zdvojování“ vysílání některých rozhlasových stanic.
Za situace, kdy některý ze stávajících provozovatelů projeví vůli ukončit své působení v oblasti provozování rozhlasového vysílání, typicky formou prodeje obchodního podílu ve své společnosti jinému subjektu, má Rada pouze omezené zákonné důvody, proč s takovouto změnou nevyslovit souhlas. Velmi obdobná je pak i situace u změn názvů jednotlivých programů či jejich licenčních podmínek.
Za splnění všech požadavků zákona č. 231/2001 Sb., o provozování rozhlasového a televizního vysílání (dále jen „zákon č. 231/2001 Sb.“), zejména s ohledem na ustanovení § 21 odst. 3, Rada nemůže než požadovaný souhlas udělit.
Rada však neustále důsledně dbá, aby byla zajištěna pluralita informací v rozhlasovém vysílání plně v souladu s ustanovením § 55 a násl. zákona č. 231/2001 Sb.

jouda

Nejhorší na tom je, že ten zákon je skutečně takto napsaný. Stačí zapátrat, kdo jej takto navrhl a kdo pro něj zvedl ruku a hned bude jasněji. 🙂

Ondra Mištera

Dnes je to přesně rok, co bohužel skončilo skvělé, výjimečné a jedinečné rádio R, 89,2 FM, z obce Mokrá Horákov u Brna, které provozoval pan František Krpenský. Tohle skvělé rádio, které hrálo nejlepší folk a country mi velmi chybí a bude mi chybět už pořád.

Ondra Mištera

Dobrý den, pane Harvánku,
kdy bychom si zase spolu mohli zatelefonovat? Děkuji.

Petr

Rádio Jih bude ve středu hrát 100 největších letních hitů. Jsem zvědav, jestli zahrají jen ty nejobehranější z nejobehranějších nebo i něco odvážného. Sbírají tipy na meilu, tak jsem jich pár napsal.

Ondra Mištera

Zajímá mě, jestli už někdo z vás chytil díky sporadické vrstvě vzdálený příjem zahraničních rozhlasových stanic a jestli má někdo nahrávky těhto zahraničních rozhlasových stanic díky těmto dálkovým příjmům. Moc děkuji.

Jarda

Turky a italy

Jarda

Ale kdybys chtel vedet jak hraje francie na FM tak to možna někde mam a nehrají vůbec špatně, rozhodne nečekej impuls 😀

Ondra Mištera

Dobrý den. Tak prosím na ty nahrávky francouzských stanic dejte odkaz. Určitě si poslechnu. Moc děkuji.

Jarda

Můžete zkusit, moc toho ale není.
https://uloz.to/!syzJhzmSfMxf/fr-a-uk-rar

Ondra Mištera

Dobrý den, pane Jardo, Děkuji vám za odkaz na nahrávky.

Ondra Mištera

pane Jardo. Nahrávky francouzských stanic jsem si stáhl do počítače, ale vůbec nejdou rozbalit, takže si je bohužel nemůžu poslechnout.

Jarda

Máte neaktuální verzi winraru, stahněte si nejnovější verzi a půjde to.

Jarda

Takovou zajimavostí je jejich stanice „skyrock“ která ovšem rock nehraje.

Jarda

tady nejake tropo/es turci a italove, ale nic moc kvalita.
https://uloz.to/!FI8RDLqEzLf4/tur-a-ita-es-tropo-rar

Ondra Mištera

Děkuji pane Jardo za další nahrávky.

Vojta(1)

Když jsou nad jihem Evropy vysoké teploty přes 33°C, tak často bývá těch jihoevropských stanic plný éter. Hrají tam převážně stanice z Itálie, což je logické vzhledem k jejich bezprecedentní početnosti.
Je samozřejmé, že díky ES vrstvě by bylo možné naladit i stanice ze severu Afriky, avšak velkou část tohoto prostoru bohužel vyplňuje poušť Sahara. Na jejím území by byl provoz klasického FM vysílání (tak jak ho známe v Evropě) drahým luxusem.