Komentáře a diskuze

 • JK 19. 10. 2018 at 20:45 on KomentujemeTak já poslouchám po ránu vždycky Radiožurnál, doma pak během dne většinou ČRo Reginu DAB Praha, v autě nebo v
 • Jarda 19. 10. 2018 at 19:18 on KomentujemeTak to by mě nenapadlo :O zkusim pak v liberci, jestli tam něco bude hrát :) teda pokud mě někdo
 • Vašek 19. 10. 2018 at 18:40 on KomentujemeNa kazetu bych měl nahrávky Žurnálu, ale Impulsu už asi ne, ale pamatuji si jeho boom, poslouchal jsem na přel
 • Vojta(1) 19. 10. 2018 at 17:43 on KomentujemeJá jsem ten nízkodosahový transmitter dříve vlastnil také, ale zničil jsem si ho. Teď by mě byl asi k ničemu.
 • frkotou 19. 10. 2018 at 17:07 on KomentujemeJiž brzy třeba internetové Radio 4U. ;)
 • JK 19. 10. 2018 at 16:53 on KomentujemeJe velká škoda, že v Česku chybí pořádné mainstreamové oldies rádio, kde by měli široký hudební výběr, přiměře

Články

Komentujeme

1 542 komentářů Komentujeme

 • Michal

  Přátelé, tak dle očekávání, rádio Černá Hora, tak jak ho známe, končí. Na radě přistála žádost o změnu názvu na Hitrádio Černá Hora a v závěru žádosti je zmínka o přejímání programu, takže moje představa je taková, že tam poběží normální program Hitrádia s upravenými jingly pro mutaci Černé Hory. Takže v Liberci budeme mít už 4 vysílače Hitrádia, to je vážně úlet.

  • Ovi

   S tím přejímáním se podle mě někdo jen uklepnul. Tipnul bych si, že je to z jiné žádosti, která s tím ale úzce souvisí: Hitrádio Magic bude přejímat program Rock Radio včetně názvu. Východní Čechy zřejmě v druhém pololetí čeká přelaďovací kampaň – chcete-li dále poslouchat Hitrádio, nalaďte si Černou Horu.

   • Jarda

    o změne magic v rock, tak není ani zmínka, pouze žadají o změnu názvu, vic tam neni, druhy dokument je fúze těch firem, což doufam snad zlepší podmínky, tedy pokud vše bude pod jednou licencí, tak nebude 5x či kolikrat jeden vysilač na liberecku… snad s tim neco udelají.

    • Ovi

     Myslel jsem žádost, kterou má MB připravenou a ve vhodnou chvíli ji pošle RRTV. Vícenásobné překryvy podle mého soudu jen tak nezmizí, MB do toho nic netlačí. Je to nemravné, nefér vůči posluchačům a ostatním subjektům na trhu.

  • Martin Kadaník

   I když jsem na tuhle zprávu čekal dlouho, stejně tomu nemůžu uvěřit. To snad není pravda!!!

 • Philmen

  Viděl bych to tak, že pokud MB povolí sloučení firem – licencí do jedné, tak některou libereckou frekvenci dostane Fajn. A pokud se změní Magic na Rockrádio, dojde tam také k podstatnému dublování frekvencí, nedivil bych se, kdyby Rockrádio přepustilo svoji frekvenci také Fajnu (Jičín, Trutnov)

  • Philmen

   Tím by MB navýšila jako skupina bez potřeby nových frekvencí a koordinací podíl/okruh posluchačů s větším zacílením.

   • Jaroslav

    take bych to tak videl, na liberecku dublů, na zapade čech…. tak to sloučí, rozhodí mezi svoje stanice. Myslím že se planuje neco velkyho..

   • Václav

    Doubly jsem kritizoval, ty první, již před pár lety a stojím si za tím, ale na druhou stranu rádia jen s dokrývači nejsou schopna vybudovat spojité pokrytí celého kraje a než by dorývali odlehlá místa kraje, tak jdou do kr. města aspoň dvakrát, a tak i ve městě nejsou tak v éteru zdánlivě utopeni. O kolik lidí víc by asi vědělo o Country radiu, kdyby u nás nebylo jen na 1 dokrývači v pásmu zaplaveném desítkami šedavých léty stejných stanic, díky kterým lidi FM zavrhli? Nebo v Brně: jak stoupla poslechovost Hitrádia City při druhém vysílači, dovedu si představit jak někdo třeba v autě prolaďuje pásmo má tam 99,0, přepne dál, najde 100,8 a protože 100,8 je slabší, tak AF ho hodí zpět na 99,0 a je v bludném kruhu a posluchač může vzdát další úsilí nějak dál se namáhat, to se jim opravdu teda povedlo 🙁

    Konkrétně k ČH – do teď nevadila v Liberci tolik, jak když bude hitrádiem, přesto že se tak již pár let chová. Na dalším možném vzniku doublů hitrádií lze vidět, kolik i když ještě nepřeformátovaných popových stanic tu máme zbytečně.
    Provozovatelé původních stanic si nejspíš dobře uvědomují, jakou cenu mají nyní v rukou. Otázkou je, jestli by mohli takto výhodně ho prodat i potom v digitálu a taky by tam mohly vznikat doubly?
    Podle mě mohou o cenu s hrozícím digitálem přijít, neboť digital je méně monopolní. O přechodu se konkrétně neví protože se zde na Ovi v diskuzi objevila konstruktivní zmínka, že např. německo, západ se FM neplánuje zbavovat, zatímco v Norsku to vypadá, že FM je již omezeno. Další možností je původní datum ukončení FM (2025) je spočítáno, že stejně klesne zájem o rádio jako médium, pod zajímavou úroveň z hlediska nynějších velkých hráčů na trhu.

    A o případném přepouštění Fajnu – jako uživatelsky by to bylo zajímavé, ale z hlediska tolik zde připomínající se plurarity provozovatelů, připomínám že je to podfuk na zváženou, jestli dát vzniku dalšího nového rádia s malým vlivem, nebo je potrestat, že už na tom nemůžou mít nic jiného než hitrádio, které ale ovšem díky 5 frekvencím bude sílit, jako jeden subjekt, nicméně nepokryje další cílové skupiny…a tak dokola. Ono ale nakonec to může vyjít na stejno, jako kdyby se jich vzdali, a bylo jim to přiděleno, tak jako se toho vzdalo Country a dostal to Signál.

  • Ovi

   Síť Fajn radia není rozvíjena už řadu let, v rámci zastupitelství Radiohouse je hlavním rádiem pro mladší ročníky Evropa 2. Fajn je pouze takovým CHR doplňkem, nikoliv reálnou konkurencí. Proto, narozdíl od dřívějška, expanzi Fajnu nečekám. MB se soustřeďuje na střední a starší generaci, které rádio stále ještě dost poslouchají, proto posiluje brandy Rock Radio, Hitrádio a Blaník.

   Osobně z produktů MB příležitostně docela snesu právě Fajn jako relativně svěží CHR alternativu, narozdíl od všudypřítomné, vlezlé a stárnoucí Evropy 2.

   • Jarda

    tak nejdřiv by doplnili ty rock radia, blaníky a hitradia. Ale na ten zbytek by mohli hodit i ten fajn, když by byla možnost rozvoje furt lepší i ten fajn než 5x hitradio na fleku 🙂

   • Václav

    Nejen pro ovi – asi chápu relativně světlejší pohled na Fajn, podle mě je to pražským pohledem díky „přesaturovanosti“ E2 (2.nejposlouchanější). E2 byla mým oblíbeným před 15 ti, ještě trošku jí fandím v duchu dál, že se dokázala jako představitel AC trochu prosadit, i přes dokrývač ve srovnání se zase u nás na zlínsku s vlezlými Impulsy, holt díky signálovým nepoměrům si vážím aspoň toho. Jo Fajn, ten je ještě slabší, v tabulkách nic, ale tu a tam ho někdo naladí, určitě víc než třeba radio Jih. I když Fajn neposlouchám, tak musím přiznat, že někde mu dokrývače zajišťují aspoň spodek tabulky (např. ČB), ale Praha žádná sláva, jde vidět že alternativu(R1) si již nenaladí míň posluchačů než Fajn a Fajn se tak již pomalu řadí mezi minority, i když nabízí „oblíbený“ – no prostě pop.

 • Honza

  Tak je to tady, rádio Blatná asi bude končit, je to hodně velká škoda vysílají na FM teprve od srpna:(
  Zvažovali přeměnu na Pražské Hey.

  • Ondra Mištera

   Také jsem si toho všiml, že z rádiem Blatná je to velmi nejisté. Včera večer se na jejich facebooku objevila zpráva, co by posluchači říkali tomu, kdyby se rádio Blatná změnilo na pražské rádio Hey. Minulou neděli se na facebooku rádia Blatná objevila zpráva, že prožívají těžké období a také tam dali píseň Stížnost od skupiny Chinasky. To by byla opravdu velká škoda, kdyby rádio Blatná zaniklo. Už v FM pásmu zbývá jen lokální rádio z Jindřichova Hradce, rádio Česká Kanada. Mimochodem, zítra to budou dva roky, co rádio Česká Kanada vysílá.

  • Anonym

   Rádio Blatná byl natolik naivní projekt, že dodnes nechápu, jak mohl v našich podmínkách vůbec dostat licenci. Šikana žadatelů ze strany RRTV ohledně financování atd. je desítky let všeobecně známá. Skoro to vypadá, že tu licenci dostali na truc – aby RRTV mohla říct: vidíte, my jsme to říkali. Pravda bohužel je, že dnes už lokální rádio nelze provozovat bez finančních injekcí z venčí. To si měli provozovatelé včas uvědomit.

   • Pavel

    jsem z Blatné a nemůžu souhlasit s tím co píšete. Rádio se tady ujalo a je velice oblíbené, přináší aktuální zprávy z Blatné, tak z okolí (sport, kultura, doprava, počasí ……). Skoro každém obchodě, kadeřnictví, cestovní kanceláři, v dílnách, atd. uslyšíte hrát Rádio Blatná a to je důkaz, že to funguje a poslouchá se. Měli perné začátky a já doufám, že vydrží!!!!

  • Jarda

   U hey je šance že jejich regionální studio zachová, jelikož nema natvro vše z prahy jako tvrdej mainstream, ale přepojuje mezi mnoha studii po republice. 😉

 • Ondra Mištera

  Omlouvám se, ještě jsem zapomněl zmínit jedno lokální rádio, rockové rádio Orlicko.

  • LU

   My se zatím držíme zuby nehty! 😀

   • Jarda

    Tak snad vydrží 😉 alternativa k tvrdymu mainstreamu je potřeba 😉 a kdyby to nahodou nešlo, tak posledni jetu hey, ktery nehraje ten tvrdej mainstream co všichni, zde je i možne že by zůstalo orlické studio 🙂 ne jako ve stylu media bohemia, radio united, lagardere….Furt lepší hey než ipuls, blaník….

 • Marcel

  Hitrádio Magic se změní na Rock Rádio… Na Webu Rady se dnes objevila žádost Media Bohemia o této změně…..

  • Jarda

   Hitrádio magic se mění na černou horu, na rrtv dorazila druhá žádost.

   • Anonym

    To je, aby zmátli nepřítele 🙂 Díky těmto omylům, náš kontrolní orgán rrtv splňuje roční limit příjmů 🙂 Takto se nedávno spletli v případě Egrensisu……Samozřejmě přijde 3. žádost, kde se omlouvají za chybu s obsahem „….že máme zjištěno, že naši posluchači by uvítali Rockovější formát místo Magicu….“

    • Ovi

     Z dokumentů na rrtv.cz vyplývá, že změna z Hitrádia Magic na Rock Radio se týká prozatím pouze licence pro Hradec Králové 89,1 MHz. Změna na Hitrádio Černá Hora se týká všech ostatních kmitočtů Magicu. Tipuji, že půjde o přechodný stav, aby maximum dosavadních posluchačů Magicu plynule přešlo na Černou Horu. Pak bude celá síť Magicu přepnuta na Rock Radio.

    • JM

     Jestli opravdu bude dublovaná celá síť Černé hory s Magicem, tak to už snad nemyslí vážně.

     Zatraceně, vždyť kmitočty jsou VYČERPATELNÉ PŘÍRODNÍ BOHATSTVÍ!

     Jak tohle může neustále procházet, že si tady s éterem jisté firmy doslova vytírají zadek a RRTV to samé dělá s pojmem „udržování plurality“? K čemu tedy RRTV je, když tohle posvětí a nesmete ze stolu?

    • Vojta(1)

     Hitrádio Černá Hora bude v Trutnově vysílat dvakrát ze stejného místa na kmitočtech 87,6 a 97,0 MHz. Tato šílenost je už v Turnově a teď bude i v Trutnově. Já už jen očekávám, kdy se objeví případ vysílače, ze kterého bude MB šířit stejný program na třech kmitočtech zároveň.

    • Anonym

     Ten případ je už nyní v Liberci a bude to horší….

 • Martin Kadaník

  Pěkně to pan Sedláček a jeho kumpáni z MB napsali. Opět ukázka dokonalého slovíčkaření, alias jak oblbnout Radu a zákony!

 • Anonym

  Co takhle všichni napsat dopis Radě? Když nás bude víc, možná s tím něco udělají….

  • Anonym

   Udělají. Harmasan bude mít konkurenci. Víte, jim je to naprosto ukradené. Dříve se Štěpánkova RRTV aktivně podílela na devastaci éteru, aktivně proto, protože oni věděli, co činí. Ti, co jsou tam dnes, už ani nevědí, která bije.

  • Anonym

   Souhlasim, tohle uz je vazne moc.

 • Lukáš

  Černé Hory bude velká škoda. U nás na královéhradecku to byla legenda a bylo to zde nejposlouchanější rádio. Ani hudební výběr nebyl špatný. Hráli jak novinky, tak osmdesátky, tak taneční devadesátky, které se jen tak někde neslyší. Třeba ATB, Sash!, Mabel apod. Myslím si že z této změny může hodně těžit rádio Kiss, ke kterému má podle mě Černá Hora blíž než k Hitrádiu. Hitrádio bude pro současné posluchače Černé Hory hudebně nudné a dost razantně se jim zúží playlist, takže pokud začnou hledat náhradu, tak Kiss bude výborná volba. A pokud se jim do té doby podaří spustit vysílač z Býště a kvalitně tím pokryjí Hradec Králové, tak budou mít o nové posluchače vystaráno.

  • JM

   Souhlas, Černá hora zařazovala občas docela zajímavé tanečnější kousky. Oproti tomu Hitradio hraje nudný poprockový mainstream a děsně tam cpe české interprety typu Mandrage, Slza, Xindl a podobný odpad.

   Kiss by posílit mohl…

 • Ondra Mištera

  Dobrý den, pane Harvánku. Včera jsem vám napsal email. Moc se těším na vaši odpověď, až vám to čas dovolí. Předem vám moc děkuji.

 • Ovi

  2. listopadu končí FM licence Rádiu Samson. Doufejme, že bude alespoň nějakou dobu pokračovat v dosavadní podobě. Ale na rrtv.cz jsem zatím nenašel žádost o prodloužení, tak nevím.

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)