Komentáře a diskuze

 • frkotou 22. 1. 2019 at 22:43 on KomentujemeKrokodýl ve Znojmě zase vypadl. Opět jen šum.
 • David Pražák 22. 1. 2019 at 14:52 on KomentujemeTo už bych raději na Kissu uvítal 2hot Luboše Nováka. Tam jsou aspoň dobré pecky. https://www.mixcloud.com/Lub
 • Hirka Tenisák 22. 1. 2019 at 14:12 on Rádio Dálnice má na okraji Prahy nový vysílač na 104,2Ze zpráv televize Relax https://www.youtube.com/watch?v=AZ0ElFO5f0o
 • Dan 21. 1. 2019 at 23:38 on DAB/FM rádio Pure One Mini Series II po 5 letech provozuKontaktoval jsem podporu Pure radia, zatím mi poradili ty známé kroky jako restart routeru atd, ale zatím nic
 • Honza K. 21. 1. 2019 at 22:29 on KomentujemeAno všechny 3 díly, nejvíc mě na tom štve jak nenechá dohrát ani minutu žádnou skladbu, co se týče Kissmánie
 • Jirka Tenisák 21. 1. 2019 at 13:18 on KomentujemeV Korunní dělám hned vedle objektu policie a auto rádia Fajn tam stojí již skoro rok, možná déle.

Články

Komentujeme

1 986 komentářů Komentujeme

 • Hori97

  Na iVysílání České televize se poslední dobou objevují staré dokumenty z 90. let včetně tohoto o velkém rozvoji soukromých rozhlasových stanic po listopadu 89. http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/126248-privatizace-eteru

  • Ovi

   Velmi děkuji za tip. Pro mě hodnotná podívaná, jako Nepražák jsem rané devadesátky v hlavním městě nezažil, ale dlouhodobě se o tuto neopakovatelnou éru zajímám. Pokud jsem dobře vnímal, tak v dokumentu jsou studia rádií Bonton – Zelený pruh 99, Vox – Palác kultury 5. května 65, Evropa 2 – Celetná 17, R.I.O. – Národní technické muzeum Kostelní 42, Collegium – pravděpodobně Novodvorská 994, Radio 1 – Petrské náměstí 3/Lodecká 2 plus Faktor – Jírovcova 53, České Budějovice.

   Je tam vidět obrovský kontrast moderního vybavení a celkového designu prostor Radia Vox proti sedmdesátkově vybavenému Čs. rozhlasu s všudypřítomnými popelníky.

   Pro anténáře: v čase 1:09 je záběr na cirkulární anténní systém Bontonu na Zeleném pruhu 99. V mírně pozměněné podobě funguje dodnes. Další anténa (horizontál) je v čase 1:22, jde o vysílač Radia R.I.O. na Národním technickém muzeu. R.I.O. z něj vysílalo jen asi osm měsíců, pak šlo na Petřín. Stožár dodnes existuje, samozřejmě bez VKV antény, využívá ho mimo různých spojů i mobilní operátor O2.

   Další zajímavosti: 4:34 tradiční podkres Kulturního servisu Radia 1, skladba Thunder od Renegade Soundwave, 5:27 dočasně „privatizovaná“ Zelená vlna na Radiu R.I.O., která se pak velmi rychle vrátila do Československého/Českého rozhlasu.

 • Jarda

  rádio hey spustilo poslední jejich vysílač ve vel mez a také narychlo „opravilo“ ten v třebíči, který jim kompletně zničila bouřka, oba vysílače se ještě budou doladovat (rds a tak), ale jsou on air. Zatím to prozradili v diskuzi, že to je on air, zatim ješte není aktualizovaná sekce on air a ani „článek“ že běží už i jejich poslední vysílač.

  • Jakub Melín

   Co se týká vysílačů rádia HEY, VelMez běží v testovacím režimu s nižším výkonem. Je tam také dočasný AS. I tak je dosah slušný a vysílač velmi dobře navazuje na Jihlavskou 98,5 FM.

   V Třebíči opravdu úřadovaly blesky a to zásadně (vypálilo to elektroniku i v dispečinku teplárny), zatím jsme tedy bez RDS, ale vysílač a procesor jsou tam už nové.

   Vše se doladí v blízké době.

   Díky za poslech 🙂

   • Jarda

    to pak bude navazovat vel mez i na brno až pojede s plným výkonem. Už se nemužu dočkat až pojedu do brna a bude mi to po celou dobu hrat 🙂 A ta vylepšení č. lípy budou take?

    • Jakub Melín

     Spíše nebude. Pár km za VelMezem to „sežere“ Vídeň 97,9 FM. Ta frekvence je směrem na Brno hodně problematická. I přímo u vysílače HEY rádia je Vídeň silná, rušení tam prostě bude. Bohužel už je každá další frekvence v pásmu problematická a kompromisní.

     Lepšímu pokrytí D1 od VelMezu na Brno tak tamní vysílač pomůže jen málo, tam by spíše pomohla úprava na Třebíči, kde by se upravil AS. Při stávajícím stavu nevyužíváme směrem na SV plný zkoordinovaný výkon, anténa je tímto směrem krytá samotným komínem. Ale lézt zas nahoru a přidávat tam druhou anténu se mi opravdu moc nechce 🙂

     Česká Lípa se dočká vylepšení stoprocentně do prázdnin.

     • Jarda

      Brno a Třebíč mají stejnou frekvenci tak by se to spíš rušilo navzájem nebo ne?

      • Vojta(1)

       Ta brněnská frekvence to asi neovlivní, protože je několik desítek km daleko a výkony těch vysílačů nejsou velké. Více se obávám rušení rádiem Kiss z Mezivrat, které může rušit jak Vel. Meziříčí, tak i Třebíč. V Třebíči jsem si loni všiml, že tam Mezivrata (podobně jako Krásné) v nižších částech města u řeky vůbec nehrají, problém ale může nastat západně od města, ve směru na Jihlavu. Tam už je Kiss na 97,7 MHz výrazně silnější.

 • Michal

  Na libereckém vysílači Rock radia je aktuálně nefunkční RDS. Jak to vypadá na ostatních vysílačích?

  • Jarda

   v lbc nejde jak dlouho už 😀 A v česke lípě se identifikuje jako „pop music“ 😀

  • Petr

   Pánové, díky za zpětnou vazbu! RDSka v Liberci už je od včerejška opravená 🙂

   • Jarda

    jsem jim psal že jim to v lbc nejde, ale pořad maji všude „pop“ 😀

    • Ovi

     Jediný vysílač Rock Radia, kde jsem viděl PTY Rock music, byl ve Znojmě. Byl tam i nestandardní tvar PS _ROCK.R_. Prý se Pop music dává proto, aby posluchač stanici snáze našel. Vychází se z toho, že většina rádií má Pop music, takže posluchač, pokud by náhodou hledal stanice podle PTY, bude vycházet s největší pravděpodobností ze stanice, která má právě Pop music, takže hledání bude podle PTY Pop music. Pochybuji o tom, jestli je to v praxi účinné, takové Radio Beat si mezi ostatními stanicemi evidentně našla spousta lidí, aniž by muselo provádět podobné kousky. Na displeji kombinace ROCK R. a Pop music vypadá směšně.

 • Ovi

  Už to bude téměř rok, co zaniklo Radio R 89,2 z Mokré-Horákova na Brněnsku. Jeho zřejmě největším fanouškem byl Ondra Mištera. Moc si přeje, aby se někdo pokusil o obnovení rádia nebo alespoň napodobení jeho hudebního výběru. Najde-li se nějaký nadšenec, co bude schopen zajistit stream hudby, kterou hrálo Radio R, případně doplněný o mluvené slovo, jistě mu bude nejen Ondra vděčný.

  • Ondra Mištera

   Dobrý den všem.
   Chtěl bych moc poprosit, jestli by se našel někdo, kdo by alespoň částečně dokázal obnovit rádio R pana Krpenského, které hrálo nejlepší folk a country. Tohle rádio jsem opravdu velmi miloval. Stačilo by mi, kdyby někdo sestavil úplně stejný hudební playlist písní, které měl pan Krpenský na rádiu R a potom by to streamoval pod neveřejným streamem. Kdyby toto někdo dokázal, byl bych mu opravdu velmi vděčný. Rádio R pana Krpenského mi dělalo obrovskou radost vmém životě, pohodový a skvělý hudební výběr nejlepšího folku a country mi dodával energii a dobrou náladu. Před časem jsem sem na tento web dával odkazy na nahrávky rádia R, které mám, takže vy, kteří jste si tyto moje nahrávky stáhli máte určitě představu, jací interpreti a písničky se na rádiu R hráli.
   Pokud by se někomu z vás povedlo částečně obnovit rádio R pana Krpenského, určitě by mi to velmi psychycky moc pomohlo. Rádio R pana Krpenského byla pro mě nejlepší jednička českého éteru. V současné době není vůbec žádné rádio, které by mi rádio R pana Krpenského dokázalo nahradit, protože písničky, které se hráli na rádiu R v současné době žádná jiná rádia bohužel nehrají.
   Předem všem moc děkuji a všem přeji krásné, klidné a pohodové letní dny.

 • Vaclav

  R 89,2 jsem znal znal pri studiích v Brně, škoda, ze teď country radio nemá nekomerční konkurenci. Obdobně mi chybí ze blatník už v noci nehraje country a folk. A opět se potvrzuje ze je blbost mít jen jedno oblíbené rádio. A raději mám rozložené,co ráno odpoledne, atd. Co pro ondru? Zkusit se porozhlédnout po českých streamech, např na play cz folkovy petrov, zapomenutý samson, nebo na ab rádiu radio folk. Nebo novota, jako je youradio, kde by se možná nějaký podobný kanál našel. Zaslechl jsem pojem spotify, placený, mohl by si ondra přát. Pořád si myslím, že je škoda nevyužít pohody na proglasu, ale pozor jen všední den 13-16 ráno 5-9 jde hlavně o hudbu, v případě krátkých vstupů pretrpim raději tiché informace, než ve špičce haldu agresivních reklam.

  • Jarda

   ale jen pokud je internet a za ten se co PLATí! Kolik by mě asi stalo nainstalovat si zařízení pro bezdratový internet pro vozidla, abych mohl poslouchat? To bych dal snad víc než za naftu+pojištění, fm a dab hraje furt a neni na to žadnej zkurvenej fup ani předražený částky, bezdratovej internet at už wifi či telefoní je šíleně předraženej oproti kabelu, aby se to lepe počítalo, tak za kabel davam nejakych 600 a mam 100/100 za wifi bych daval 700 a modlil se abych mě 15/3 nebo 800-900 za datovou sim a ještě na předem určený objem dat. To už by si člověk doma postahoval na flashku a pouštěl to na radiu přes usb. Ale to časem omrzí, oposloucha se to a tak. Navic z radia se člověk dozví nějake zpravy, dopravu, počasí, objeví nove kapely co se mu libi, nebo tak 😉 Asi proto v autě a tak jedině či přednostně jen radio 🙂 pořad ma něco do sebe a pořad nemusim platit šíleně předražene častky za nestabilní bezdratový internet. Bohužel je škoda že dnes skoro neexistuje konkurence a trh nefunguje, je to samý monopol a oligopol. Tak je to pak těžký. Snad nějaka menši a regionalní radia přežijí. Nedivim se že ty oligarchy tak sere dab+ nemohli by pak jednohlasně kralovat. A tak bud to chteji zrušit, nebo obsadit celý mux, jen aby neexistovala konkurence…

   • Michal

    Poslouchám neomezeně kdekoliv po EU jakékoliv streamy do 64kbps (což u aac+ na běžný poslech stačí) za méně než 50 Kč měsíčně. To mi fakt průvan v prkenici neudělá.

    • Anonym

     64kbps v aac+ je stale kvalitativně hnůj.

    • Jarda

     to maš co za mezinarodni tarif? To je nějaka firemní podpultovka ne? A 64, to je jako u dab+ 😀 a ten je zdarma 😉 ja bych se z CZ tarifem nedoplatil, to by mě přišel učet jako brno 😀 nedej bože kdybych zapnul telefon za čarou…. jednou mi to stačil ože sem zapoměl vypnout mobil a zajel sem do polska 😀 stačí že u nas sou samé fupy a je to předraženy a nestabilní, vyjedu někam kde neni lte nebo 3d a už to nehraje… zejmena na frydlatsku s tim byli problemy 🙂 nevěřím tomu proste.

     • Michal

      Normální česká předplacenka. Nevím jestli můžu dělat reklamu. Je to taková ta pichlavá rostlina. 😀

      • Jarda

       ale jak to maš udelané za čárou? :O

       • Michal

        Za čarou stejně jako doma, protože EU.

        • Jarda

         ted te nechapu, to musiš mit nejakou podpultovku nebo co.
         u sveho kyslíkoveho operatora bych se nedoplatil, ono se to da dohledat nekde to mam kolik sou poplatky už jen za to že se ten telefon přihlasí k síti a tak podobně, potom roaming, datovy roaming, to sou pálky jako prase. V čechach to mam neomezeně a 10GB dat. Ale nesmim za čáru 😀

         • Michal

          Tohle už je na debatu mimo zaměření tohoto webu. Opravdu v tom nehledej žádné záludnosti. Je to normální volně dostupná předplacenka, nemusíš být členem řádu templářů ani nic podobného.

          • Jarda

           jsme v čechach a tak tomuhle nevěřím ani slovo 😀 u kyslíku jsem jelikož mají největší pokrytí cele republiky, jen s tim paušalem nesmim mimo republiku, mam omezení jen na „CZ“ tušim se to jmenuje „free xl CZ“ nebo tak nějak. Na kredit bych se nedoplatil vůbec, to bych zapnul mobil a večer by tam byla častka jko prase, no a cokdybych zapnul internet… s paušalem to rano mužu zapnout a vypnout až v noci a mužu si povidat klidne celej den, nebo smskovat, ale na data mam jen 10gb, takže žadny dlouhy videa a už vubec ne v hd 🙂 česko není polsko, kde polští občane maji všechno levnější a hlavne ten internet. Někde o tom vypravěl jeden youtuber ktery to zjištoval 🙂

          • Michal

           Koupím 80 MB balíček za pade, vyčerpám data a do konce měsíční platnosti jedu 64/32kbps. Co je na tom k neuvěření?

          • Jarda

           to bych ten telefon roztřískal, to než by se mi načetlo něco, tak budu z prahy v brně 😀
           to fakt nemají nějaky paušální tarif?

          • Michal

           Tak přece není problém vyhradit si jednu SIM kartu pouze pro poslech rádia. Pokud třeba pravidelně jezdíš autem a válí se ti doma v šuplíku nějaký starý, nepoužívaný telefon s Androidem, můžeš ho mít trvale v autě připojený na USB a AUX a celé si to zautomatizovat, kdy vlezeš do auta = pustí se přehrávání streamu, opustíš auto = přehrávání se vypne. To je právě kouzlo androidu. Umí všechno, co ho naučíš.

          • Jarda

           nikdy jsem neměl android 😀 kuli jeho takřka nulovemu zabezpečení, no a apple je zase zbytečně předraženej, tak jsem měl windows a tam ač to jde taky, tak sem na to moc línej a pořad kupovat simky, no a cokdyž nechci scheisse kvalitu, ale aspon 128/192 kb/s?

          • Michal

           Neříkám, že je to ideální řešení, nicméně funkční je.

          • Michal

           A nevím proč bys měl pořád kupovat SIMky. Stačí ti pořád jen ta jedna, jen na ní musíš mít každý měsíc alespoň 50 Kč kredit. Co se týče kvality aac+, tak z vlastní zkušenosti vím, že i 40 kbps stream (měli to tak u DI.fm) je poslechově srovnatelný minimálně s 128 kbps mp3 a to mi do auta nebo do práce, kde hučí mašiny bohatě stačí.

          • Jarda

           tak u di.fm nemužu vyhledat naše stanice 😀 Zato třeba na tune.in ano, na čro je pak asi nej ten jejich přehravač 🙂 ale tak to je krajni možnost kde není signál, nebo není příjem možný. Třeba kdo chce poslouchat čro plus a nema příjem fm ani dab, tak je to jedina možnost.

          • Michal

           Mnoho českých stanic má na play.cz i 32 kbps aac+ stream. Pokud znáš jeho URL, stačí si ho ručně uložit do nějaké univerzálnější aplikace a máš to všechno pohromadě a ne x různých rádio-aplikací.

          • Jarda

           některe tam maji pouze mp3 128 nebo mp3 32/64 a to se poslouchat neda 😀

          • Michal

           Tak jistě, není 32kbps jako 32kbps. Aac+ je oproti mp3 úplně jinde.

          • Jarda

           proto se aac+ použiva v dab+ jen škoda že nejsme nekde na urovni nemecka nebo podobných zemích… v našem přeplněnem zarušenem eteru se neda radio ani poslouchat, ta kvalita signalu je příšerna, kde jsou ty časy kdy stačilo škodovacký radio, tech stanic a frekvencí bylo pár a krasne to hrálo 🙂

   • Anonym

    Hlavne pokryti rychleho internetu neni vsude 100%, dale vytizenost BTS a kdyby touto formou poslouchal kazdy, tak sit bude tak pomala, ze si neposlechne nikdo nic. Pres internet v aute jako primarni nejen v roce 2018 zatim velka utopie.

    • Michal

     Určitě je větší pokrytí LTE+3G než pokrytí DAB+. Když si spočítám kolik by mě stálo DAB+ rádio a kolik stanic bych měl na výběr, navíc s mizerným pokrytím, vede u mě v tuto chvíli jednoznačně internet. A přetížení BTS bych se fakt nebál, tohle nikdy nebude masová záležitost.

 • Michał PL

  Michal ma pravdu. Jde to tak. Doma mam vysilac WI-Fi /pevne pripojeni internetu/ k nemu „pripnu“ mobil s androidem, mobil pripojim kablem AUX k Hi-Fi sestave a funguje to. Stahl jsem aplikace pro play.cz a abradio.cz a posloucham ceske stanice doma neomezene. Pro poslech stanic s jinych casti sveta mam take aplikace Tunein a jede to 🙂

  Venku delam to stejne. Nevim jak vypada pokryti 3G v Cesku a jake jsou ceny, nicmene v Polsku na predplacene karte jedne siti MVNO platim 25 zlatych pro 10 GB, coz po dnesnim kurzu je kolem 150 czk. Samozrejme obcas se pripojeni ztrati, staci zastavit aplikace spustit ji nove a hraje to.

  Jiste poslech radia prostrednicvim FM pripadne DAB je jednodussi a kdyz poslouchate celoplosku na FMu tak vubec nemusite resit frekvence protoze Vam auto radio pomoci RDS prepne to automaticky a bude hrat po cele republice. Takze je na vyber- priplatit si za mobilni predplaceny tarif a mit vetsi vyber stanic, nebo mit to zdarma a spolechat na tom co je na FMu. Bohuzel nejvetsi vyber zajimavych stanic je jednoznacne v Praze (R1, Expres, Classic, Color, RockZone). Kdyz pojedete na venkov musite spolechat na celoploskach.

 • Ovi

  Licenční řízení na frekvenci Zlín 101,2 MHz: jediným účastníkem Radio Haná SkyRock. Připomeňme, že ve Zlíně vysílají rockové stanice Rock Max 89,6, Beat 98,8 a Hey 105,8.
  Zajímavější bude licenční řízení na kmitočet Brno-venkov 89,2 MHz po zaniklém Radiu R. Poperou se o něj Hitrádio City a Hey Radio.

  • Michal

   Stále čekám, kdy vyhlásí licenční řízení na tu 94.1 MHz v Liberci. Moc bych jí přál Coloru, protože hnoje typu Signál máme v Liberci víc než dost.

   • PPK, jidxc

    Tyhle dotazy pramení z neznalosti situace a principů. Nelze vyhlásit LŘ na kmitočet v mezinárodní koordinaci. Až bude finálně hotov, tedy někdy na sklonku roku 2018. Color není koordinátorem 94.1, takže jeho šance jsou zcela minimální. Pokud kluci chtějí v Liberci vysílat, šance mají slušné, ale musí svoji novinku koordinačně posadit do centra města. Nikoliv ji zkoušet uplatnit na „hvězdný“ Bartlův vrch. U „skorobrněnské“ 89.2 se očekávat posun v lokalitě rozhodně nedá. Už teď jsou její parametry posazeny za hranu. Šance obou radií v LŘ jsou pak vyrovnané. Obě radia by ji měly jako dokrývací kmitočet. Přičemž u Hitradia se linka užitečného pokrytí (s rušením) té 89.2 dotýká, u Heye jsou to pak dvě zcela oddělená jádra. To jen tak pro přesnost, na základě jakých technických dat se bude rozhodovat RRTV.

    • jouda

     Šance v LŘ jsou sice vyrovnané, ale jedno z nich to dostane na 95 %. 🙂

    • jouda

     Kdo sleduje situaci mezi provozovateli, tak ví, které to je. 🙂

    • Michal

     Jaká úroveň signálu se v takovém případě považuje za hranici pokrytí?

     • Vojta(1)

      Hranice kvalitního pokrytí by měla být cca 55 dBuV, někdy se udává hodnota 53 dBuV. Mě většinou stačí i 30 dBuV, hlavně když jde přečíst RDS text. Dokud je možné bezchybně přečíst RDS, tak pokládám signál za vyhovující a to bez ohledu na intenzitu šumu ve stereu a hodnotu dBuV.

      • Jarda

       to je taky to, nekdy mas spatnej signal, ale jde to, ale nekdy je dobrej ale brutalne zarušenej…

      • PPK, jidxc

       Tak není to ani 55 ani 53, je to přesně 54dBuV 🙂 Takto je definováno užitečné (chráněné) pokrytí VKV vysílače. Nové vysílače, ale např. i Brno 99.0 mají občas linku 54dBuV na několika místech přerušenu a rušeny jsou až třeba do 60dBuV. Zde to dělá vysílač Radhošť o stejné frekvenci. Tudíž se ani žádosti Media Bohemia (Hitradia) o kmitočet MH 89.2 nedivím.
       A jak by řekl klasik, MB nové vysílače nekoordinuje, ta jen kupuje hotová radia. Tenhle případ je něco mezi?! 🙂

    • Michal

     Coloru jsem vytipoval zajímavou lokalitu přímo v Liberci. Zda-li se nakonec domluvili se správcem objektu netuším.

     • Jarda

      tak „jablonecká“ kota ma dodah daleko za liberec 😉 hraje na spoustě místech i na českolipsku 😉 co je v lbc byva většinou utopené a za ještědem nehraje. Někdy to hraje už za libercem…

      • Michal

       To je sice pravda, jenomže zkoordinovat něco dalšího v těch Vrkoslavicích je takřka nemožné, kdežto v Liberci možné zcela určitě.

       • Jarda

        Ale na jablonec už to nedosvítí 😀

        • Michal

         Částečně taky, ale samozřejmě super kvalita by to všude nebyla. Aby slušně pokryli Liberec i Jablonec, museli by to dát na Proseč, ale tam už se taky těžko něco zkoordinuje. Překvapivě slušná kóta by mohla být ta rádia Dálnice v průmyslové zóně. Ta mi hrála velice slušně v Jablonci, ale dokonce i na Frýdlantsku. Terénní profil je oběma směry relativně příznivý, vzhledem k místnímu členitému terénu.

         • Jarda

          radio dalnice dosvítí na frýdlant, ale hey a čro liberec docivi na českolipsko 🙂
          ale zda se na nejake z tech kot podaří neco zkoordinovat…

          • Jarda

           *dosviti

          • Michal

           Hele Jardo a co to rovnou prsknout na Ještěd a rovnou 50kW, ať to má grády. 😀

          • Jarda

           vyhodit odtamtud proglas 😀 bohuzel tady pomuze jen dab, nejaky mux na jested a v nem nekolik radií 😉

          • Vojta(1)

           Zajímalo by mne, zda by to bylo možné vyřešit odkoupením jednoho ze tří libereckých vysílačů Hitradia FM. Jak moc je reálné, že by spol. Media Bohemia přistoupila na tento obchod?

          • JM

           Že by MB něco někomu postoupila? Zapomeňte.

           Vždyť by to šlo proti jejich bytostnému zájmu, tedy zabetonovat český éter tak, aby se tam nikdo další nedostal, a zároveň postupně zlikvidovat všechny menší teoreticky „nebezpečné“ hráče.

           Už jich moc nezbývá, defakto jen moravští broadcasteři Plachý (Krokodýl a spol.) a Foretník (Haná, Rubi a spol.), pak dvojka Hey+Color a ještě Relax, RCL a pražské formátové stanice Expres a Classic. Jinak už všechno lehlo – naposledy Egrensis a Černá Hora. Minimalistické regionálky jako Samson nebo Česká Kanada nepočítám – ale bojím se, že i tam to postupně na prachy zajde a MB to skoupí, protože se toho majitelé budou chtít zbavit.

          • Michal

           Tady pomůže jen změna zákona a hlavně snaha o dodržování zákonů již platných. Rada má dohlížet na vyváženost éteru a jednoznačně tak nečiní. To že někdo těsně před prodejem změní licenční podmínky a připraví tak půdu pro nového majitele, který si tam na základě nových podmínek potom pustí vlastní, přebíraný program, který již na daném území vysílá, je obcházení zákona a hlavně pěkná prasárna. Když někdo chce s vysíláním seknout, měla by licence zaniknout a na jednotlivé kmitočty by se měla vyhlásit jednotlivá licenční řízení. Pak by v českém éteru nebyl takový bordel, jako třeba, že jedno rádio má na jednom stožáru rovnou dva kmitočty, každý pod jinou licencí, ale vysílající totožný program.

          • Jarda

           Ano přesně tak, zakon je děravej a nikdo s tim nic nedela, chce to vyraznou změnu zakona, ale aby tam bylo i to že 1 stanice smi mit v jedne lokalitě 1 vysílač, a ne rovnou třeba 2 na stejnym fleku… rrtv by to měla přezkoumat a nebo samotná MB by neměla bejt prase, má několik značek, v nekterem regionu jeji další značky nevysílají, tak si ma „přehazet“ kmitočty, taky by vypadalo jinak hitradio a fajn radio na stejnem stožaru, než 2x totožne hitradio…

          • H.

           Jakákoli představa o změně zákona je sice relevantní, ale naprosto utopická. Zákonodárci jsou jen banda duševně vyprázdněných lidí, od ANO až po TOP, sami nemají jakoukoli motivaci, a nevidím sílu, která by to skrze ně prolobbovala.
           Myslím, že i společnosti Media Bohemia je šumák, jestli z jednoho stožáru pojedou 2x to samé nebo dva různé programy. Jim jde jen o prachy, a ta představa, že mezi pokrytím a finančními příjmy existuje přímá úměra, je zcela pomýlená. Šumící městské dokrývače, kde vypadl ball, řeší se zpožděním několika měsíců. Je vůbec nezajímá, jestli ty jejich kolovrátky někdo poslouchá. Jejich hlavním cílem je přesvědčit inzerenty. A to je úplně jiná disciplína. Jistě znáte dokument „Český sen“. No a tak si tam místo těch zmanipulovaných socek představte zájemce o inzerci v rádiu. Bingo, je to prakticky to samé. Omlouvám se, je to drsné, ale to je přesně podstata hry. Hezký večer.

  • Michal

   Jinak zájem Hitrádia o další brněnský kmitočet, když už tam dva mají a z toho jeden o výkonu 1kW, docela nechápu. I když je to přesně styl MB, zabrat pokud možno co nejvíc, byť zbytečných kmitočtů. U Hey rádia mám to pochopení větší, protože tam to pokrytí po Brně a blízkém okolí prý za moc nestojí. I když by asi mělo smysl případně získanou frekvenci překoordinovat trochu dál východně od Brna, aby ten překryv nebyl tak markantní.

  • Jarda

   Taky bych si přal aby to získalo hey radio, aby rrtv uznala že hitradio už ma dostatek kmitočtů a s velkyma výkonama 😉 a dala to radiu hey 🙂

 • Ondra Mištera

  Dobrý den. Velmi se mi líbí hudební potkres, který asi před dvěma lety pouštěl moderátor Amani Shirima z radia Country FM Iringa, v pořadu Djami tanzania. V současné době už tam bohužel tento hudební potkres nepouští. To je velká škoda. Zajímá mě, jestli tento hudební potkres je nějaká písnička, která se dá najít třeba na Youtube a také mě zajímá, jak se případně tato písnička jmenuje? Přidávám odkaz na tento hudební potkres. Předem moc děkuji, Ondra. http://www.uschovna.cz/zasilka/ZI5NVUWH98XET2N4-229

  • Ovi

   Měla by to být skladba Good Or Bad (Owey) od J Martins ft P Square & Timaya, pravděpodobně instrumentální verze.

   • Ondra Mištera

    Dobrý den, pane Harvánku. Děkuji vám za přesný název skladby hudebního podkresu z Tanzánie, z radia Country FM Iringa. Tato skladba se líbí nejen mě, ale i panu vychovateli z internátu. Ten bude určitě mít velkou radost, až si tuto skladbu také najde.

 • Ovi

  Dnes se v Praze koná open-air festival 90s Explosion s populárními jmény eurodance devadesátých let 2 Unlimited, Snap!, Twenty 4 Seven nebo Dr. Alban. Popravdě moc nechápu, proč je hlavním mediálním partnerem Evropa 2.

  • Lukáš

   Tak to taky nechápu. Myslím si že ani jednu z těchto skupin nelze na jejich rádiu slyšet. Jinak 16.6. bude Oldies Festival v Ostravě s interprety Masterboy, Pharao, Sin With Sebastian, Real McCoy, DJ Quicksilver, Maxx a E-Rotic a tam je už logickým partnerem rádio Kiss. Navíc celý večer završí Martin Hájek s pořadem Diskopříběh z jejich rádia.

   • Ovi

    Tak to už smysl dává. Jinak název Oldies ve mně evokuje něco trochu jiného, ale co naplat, devadesátá léta už se v současnosti mezi „starou“ hudbu řadí. Sám jsem eurodance tehdy jako patnáctiletý intenzivně poslouchal v rádiu (hlavně na Rubi, Publikum). S časovým odstupem mi spousta té tvorby přijde naivní až směšná, jen některé songy se mi líbí i dnes. Devadesátky mám moc rád, ale snažím se vyškrabávat z archivu méně známé věci, hodně mě tehdy ovlivnila britská televizní hitparáda Chart Show a po letech zpětně z archivu i třeba legendární Radio Golem, které jelo taneční hudbu, ale víc „načernalou“.

    Myslím, že pozitivní role eurodance byla v tom, že vedle velmi svižného BPM a syntetického zvuku (tolik odlišného od všech těch utahaných a přeslazených pop-rockových Bryanů Adamsů, Haberů, Roxeťáků, Škorpíků) lidem ve stravitelné podobě přiblížil rap a nepřímo i hip-hop. Kdybych programoval eurodance rádio, dal bych tam třeba těchto 20 songů.

    • Tom

     Máte pravdu. Já jsem sice dobu eurodance devadesátých let nezažil, ale i tak jsem měl v životě období, kdy jsem eurodance poslouchal a musím říct, že trvalo docela dlouho. Jenže později mně začaly skladby tohoto stylu spíše obtěžovat, protože většina z nich zní tak převídatelně, že si stačí pustit prvních 30 sekund a už víte, jak bude celá píseň pokračovat. Proto nyní poslouchám spíše hudbu, která mě dokáže alespoň něčím překvapit a není vlezlá ani ohraná, takže vlastně styl Coloru nebo Expresu.

     • Ant_scanner

      No, když bychom brali songy od projektu jako Aqua, Hit n Hide, tak ty infantilně samozřejmě znějí. Zase na druhou stranu takový 90’s trance, takový ten co hrál třeba Triangl a hrajou i novinkově teď současná, bohužel pouze internetová, radia, dokazal překvapit zpestřením, které začalo az třeba po minutě a půl songu.. To mi naopak u popových songů chybí a chybělo, až na pár vyjímek.

    • Lukáš

     Máte pravdu, také se mi pod názvem Oldies nevybaví devadesátky, ale spíš ještě starší rocková hudba. Jinak jste vytvořil dobrý výběr songů. Některé z nich hrají na Kissu a ty ostatní bych tam určitě přiřadil. A třeba na Kissu oceňuji, že mají od jednoho interpreta poměrně hodně songů. Když dám příklad, tak já mám třeba oblíbený Sash! a v běžném vysílání od něho točí tyto hity: Ecuador, Adelante, Ganbareh, La Primavera, Colour The World, Mysterious Times, With My Own Eyes. Ve večerních speciálech jsem slyšel i Move Mania, Stay, Encore Une Fois a dokonce i Oliver Momm’s Sash! Hit Mix. Třeba od Scootera nebo DJ Boba mají songů ještě více. A toho si já neskutečně cením. To je unikát a radost poslouchat. Na jiných rádiích mají od Sash! v podstatě jen Ecuador, od Scootera jen Break It Up a když hrají od každého interpreta dokola pouze jeden hit, tak se to pak strašně rychle oposlouchá.

 • Ententík

  Vtip o rádiu

  Příjde muzikant do obchodu s rádii a hned si chce jedno koupit.
  Prodavačka se ho ptá: „Jakou má mít to rádio stupnici? Dlouhovlnnou nebo krátkovlnnou, OIRT nebo CCIR?“
  Muzikant na to odpoví: „To je úplně jedno, hlavně když bude v C – dur.“

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)