Nejnovější komentáře

  • Arcivévoda Spytihněv Hrdobec z Hovězí Lhoty: Na Větruši by se mi to taky líbilo. 100W 270°
    12:49 30.04.2025
  • Oviradio.cz: Aha, takže „nemocnice“ není nemocnice.
    12:13 30.04.2025
  • MichalP: Včera i dnes jsem zkoušel fungování 100,2 ve srovnání s bývalou Dálnicí ze stejného místa, a musím konstatovat, že pokrytí…
    12:12 30.04.2025
  • Tuxik: Druhá. První byl Třinec.
    10:11 30.04.2025
  • Marcel: a kdy se spustí Color 101,2?
    09:51 30.04.2025
  • Jakub DXer: Přeji klidné prožití zítřejšího státního svátku, (zase pár dní sem nebudu psát žádný komentář….)
    09:49 30.04.2025

Všechny komentáře

Komentáře

Ivo Harvánek

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
28K Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
PVo
15. 7. 2020 18:18

https://www.mediaguru.cz/clanky/2018/05/interaktivni-mapa-pokryti-rozhlasovych-stanic/

TÉMA
Pokrytí -pěkné i když málo podrobné mapičky
LU-
Reply to  PVo
15. 7. 2020 19:51

Tohle je pěkná mapa. Jen je škoda, že to od výroby neprošlo aktualizací.

TÉMA
Pokrytí -pěkné i když málo podrobné mapičky
PVo
Reply to  LU-
16. 7. 2020 14:27

jojo, i když za ty dva roky se toho změnilo relativně málo – i na tom je vidět jak je trh zabetonovaný.

TÉMA
Pokrytí -pěkné i když málo podrobné mapičky
Jarda
Reply to  Oviradio.cz
15. 7. 2020 13:22

databáze čtú není ani aktuální, některá radia tam má rozdělená, Třeba pokud hledáte radio hey, tak některé frekvence musíte hledat jako rádio sázava. Ale at už mají chybející nebo neaktuální zaznamy, tak není komu to oznámit, aby to zaktualizovali jak mají. Takové instituce asi nepočítají s tím, že by se někde vyskytla chyba. Možná napsat jim email, že jim chybí frekvence a jiné nejsou aktuální.

Vaclav
Reply to  Oviradio.cz
15. 7. 2020 10:00

Teď si nejsem jist, ale mam dojem ze jsem na Ol. Frekvenci 105,6 mel na rds po staru ZET.

LiborV
14. 7. 2020 15:09

Jsme tu lidé s přehledem o různých rádiích. Zajímá mě, zda i letos playlist některých stanic obsahuje přes červenec a srpen tzv. „letní hity“ let minulých (třeba jako byla Macarena)?. Případně zda nějaká rádia kvůli prázdninám a dovoleným reagovala i nějak jinak svým plailistem. Dekuji Libor

TÉMA
Léto v playlistu rádií
Marek Berger
Reply to  LiborV
15. 7. 2020 10:26

U nás Hané ano. Marek.

LiborV
Reply to  Marek Berger
15. 7. 2020 11:49

Jak na to reagují posluchači? Předpokládám, že většině to vyhovuje.

Honza K.
13. 7. 2020 22:48

Musim řict, že playlist Netro Life se mi hodně líbí, přesně tak jsem si ho představoval, ale zatím je to takové vysílání „do zdi“, až na pár rádiových nadšenců si myslím, že se o tom rádiu moc neví. Nevíte kdy se objeví první moderované vysílání? Mělo to už být začátkem července ne?
Btw. Co jsem procházel a projížděl Budějovice, nikde jsem nenarazil na reklamu NetroLife.

TÉMA
Netro Life
Reply to  Honza K.
14. 7. 2020 00:37

Co jsem tak zpozoroval, hrají docela dost skladeb, které jsem jim naposílal jako tip do emailu, takže nějaká vazba mezi posluchači tam je. Jen škoda, že nejedou online.

Míra
Reply to  frkotou
14. 7. 2020 06:41

Živá vysílání už proběla. Měly by být moderované ranní pondělky (už 2x) ale potvrdit nemohu, jednou byl st. svátek a včera mi kolegové v práci dali jasně na jevo, že tohle poslouchat nebudou. Dokonce ani ti, kteří svého času poslouchali nadšeně Krumlov. Další zase prohlašují, že je to, jako před 20 lety na pouti. Takže u nás hraje Rock R..
Krom toho proběhla jedna úvodní zdravice od mejitele (vysupujícího jako DJ Kony), ve čtrvrtek odpoledne proběhlo společné „moderované“ odpoledne ve třech lidech (ve značně uvolněném duchu), a konečně v pátek od 22:00 do asi 3h nad ránem pak pařba, kde bylo plné studio lidí. Bohužel jsem to prospal, protože na FB ani Webu nebylo žádné info.

Zřejmě existuje skupina lidí, kteří se stydí zato, co poslouchali v minulosti. Ano devadesátky byly specifické, ale z mého pohledu současnou hudbu velice pečlivě třídím, protože mi v ní cosi chybí a jiného je tam až moc….

TÉMA
Netro Life
Last edited 4 let před by Míra
Honza K.
Reply to  Míra
14. 7. 2020 06:48

Aha, tak to jsem zrovna taky neposlouchal, škoda, že nedali info na FB, nebo na web nějaký záznam.

TÉMA
Moderování na Netro Life
Míra
Reply to  Honza K.
14. 7. 2020 07:02

Záznam pořizován byl, ale pravděpodobně došlo k jeho ztrátě.

TÉMA
Netro Life
jouda
Reply to  Míra
14. 7. 2020 09:06

Záznam ze čtvrtka odpoledne, pátku i soboty ráno není problém získat.

Jarda
Reply to  jouda
14. 7. 2020 10:39

copak netro life nemuze vysilat na internetu? Chtělo by to aby zprovoznili webový stream….

jouda
Reply to  Jarda
14. 7. 2020 11:14

To je otázka na provozovatele rádia. Já to nijak neovlivním. 🙂

Míra
Reply to  jouda
14. 7. 2020 11:14

Víš o někom, kdo tu pařbu nahrával ? Máš záznam k dispozici ?

jouda
Reply to  Míra
14. 7. 2020 12:19

Mám. Stačí napsat data a časy a není problém uložit.

Honza K.
Reply to  jouda
14. 7. 2020 16:47

Měl bych zájem o záznam ze čtvrtka, díky

TÉMA
Záznam Netro Life
jouda
Reply to  Honza K.
14. 7. 2020 18:09

Kvalita je proměnlivá a není úplně podle mých představ, ale lepší než nic. 🙂 https://uloz.to/file/cwRmhAujYuX3/netro-life-radio-100-8-2020-07-09-12-00-24-00-mp3

TÉMA
Záznam Netro Life
Míra
Reply to  jouda
14. 7. 2020 20:06

Jménem pana Konopy bych požádal o záznam z 10.7. cca. od 20:00 do 4:00 11.7. Vím, že se jedná o 8 hodin, takže jak to půjde. Díky.
Nevím, jaký je limit na úschovně. Pokud by to bylo přes úschovnu, pak můžete vyplnit přímo info@netroliferadio.cz
Ještě jednou díky.

jouda
Reply to  Míra
14. 7. 2020 20:20
Míra
Reply to  jouda
14. 7. 2020 22:43

Díky moc.

Míra
Reply to  jouda
15. 7. 2020 05:04

Vše staženo. Mohl bys prosím záznam vymazat ze serveru uloz.to. Díky.

jouda
Reply to  Míra
15. 7. 2020 08:53

Smazáno.

Míra
Reply to  jouda
15. 7. 2020 11:09

Díky za pomoc.

Dj basslicker
Reply to  jouda
15. 7. 2020 12:11

Kurna a zrovna jsem si chtel poslechnout jak to znelo moderovane 😀

PVo
Reply to  Dj basslicker
15. 7. 2020 12:27

myslím že jsem poslouchal zrovna tuto 8-hodinovou a moderace byla mizivá (mám dojem že byly asi jen 1 nebo 2 vstupy). Mohu poslat mailem protože není nad osobní prožitek 🙂

Míra
Reply to  PVo
15. 7. 2020 13:41

Asi nejdůležitější informace je, že sobotní večery (od 20h) by měli tak nějak patřit živě mixované hudbě.
Co se týká hudební skladby, tak se obsahově Netro za měsíc trochu posunulo. Netuším na kolik ho ovlivnily posluchači svými typy.
Za sebe doufám, že se stylově jestě posune, nebo rozšíří.
Někomu může vyhovovat hrát jedno přes druhé, já si spíše myslím, že je lepší Colorácký systém (vysílání po stylově profilovaných úseků).
Pořád si myslím, že proti Coloru je zde jasně dané vymezení na taneční a elektronickou hudbu, takže tématické úseky by se realizovaly a navazovaly snáze.

Soundwaver
Reply to  Míra
14. 7. 2020 13:22

‚jako před 20 lety na pouti’….

tak ono to je logické, když se na poutích i v 90kách hrála téměř pouze taneční hudba.
akorát by mě zajímalo, jestli by to samé řekli, kdyby slyšeli na té pouti tehdy třeba Travoltu, nebo cokoliv jiného, netanečního a na nějakém novém radiu by ho hráli třeba jako classic ‚remember‘ song, zda by to pro ty samé lidi bylo také na kritiku toho radia jenom proto, že to je jako kdysi na pouti.

TÉMA
Netro Life Radio
PVo
Reply to  Soundwaver
15. 7. 2020 11:56

Rčení o pouťové muzice jsou jen takový nesmyslný a hloupé kecy. Ostatně tak slowly jak hraje Netro (podílem min 60% a ze začátku jsem měl pocit že tak z 80%), by snad žádný soudný kolotočář nehrál. Včera, ač jsem se předtím zařekl, že si už nic stahovat nebudu,jsem obě ty nahrávky večer stáhnul. A jen se mi potvrzuje, že je to fakt charakterem rádio víc jako je Seejay než cz taneční rádia co jsem poslouchal v éteru. Rozdíl k Seejay je pocitově teď větší ale proto že do playlistu nakládali pár starších tanečních hitů omílaných na Kissu , Teď jsem jednu z nahrávek poslouchal 4 hodiny a už toho mám dost a zbytek jsem namátkově proskákal.i když se ta poslední hodinka mi přišla pocitově o dost lepší než předtím – asi už si zvykám:-)
Je to sice pestré (neuvědomuji si že bych nějaké stejné songy slyšel v předchozí nahrávce) ale asi že skoro/vůbec žádný trance tak mi přijde pomalé a nudné, btw znělky na téma „hrajeme pro všechny“ mi úspěšně zprotivily už jiná rádia. Pocit originality proto mizivý. I když uznávám že vymyslet něco jedinečného je těžké.. Jdu si radši poslechnout stažený diskopříběh s Lubošem Novákem… ten snad spíš zvládnu do konce 🙂

Takže mi vlastně ani nevadí, že není na netu, stejně bych poslouchal radši dance-radio.fr nebo mou oblíbenou mutaci rádia Rekord. Význam by to snad pro mě mělo akorát kdybych byl v dosahu vysílače FM či třeba v DAB. Seejay jsem občas v DAB ráno poslouchal, i když ta jejich bývalá ranní show byla dosti příšerná jak hudebně tak z hlediska moderace. Právě kvůli Seejay mi Netro připomíná hlášku z Pelíšků o nepoučitelné učitelce. Na netu poslouchám lepší rádia.

TÉMA
Netro Life Radio
LiborV
Reply to  PVo
15. 7. 2020 14:33

Rádio s taneční hudbou může vypadat velmi různě. Na internetu existuje množství opravdu vymazlených a vyprofilovaných hudebních kanálů s taneční hudbou. Fanoušci se namlsali právě touto v 90tých letech neexistující specializací. Jak rozkročené musí být dnes taneční rádio, aby se uživilo na FM a neodradilo příznivce subžánrů elektronické hudby? Jak moc si může dovolit specializované několikahodinové bloky i během denního vysílání? Přeji Radiu Netro Life, aby se uživilo a bylo pro mnoho lidí příjemnou alternativou v éteru.

TÉMA
Netro Life
PVo
Reply to  LiborV
15. 7. 2020 15:02

při stávajícím pokrytí 100 W vysílačem si myslím že se uživit moc nedá s jakýmkoliv formátem, aby to generovalo nějaký vejvar nad investice. Pan Konopa to má k firmě tak asi počítá s ideálem když to vydělá na průběžné/provozní výdaje.
Ty dvě CZ dance rádia v mém dosahu (RZP a Triangl) v 90 letech mi celkem vyhovovala a Danceradio od CzC dokonce bez výhrad (i když nevím jestli by skousli moje poslední dobou oblíbené elektro/psytrance,… něco jsem poslal jednou Lubošovi Novákovi a byl nějakej naštvanej)

Honza K.
Reply to  PVo
15. 7. 2020 17:06

Netro má 200W vysílač

TÉMA
Netro Life
Jarda
Reply to  Honza K.
15. 7. 2020 17:52

a pořad nemají webový stream, což je v dnešni době internetu celkem nahouby, pokud si to chce poslechnout někdo dále…

PVo
Reply to  Honza K.
15. 7. 2020 18:09

ano 200W; licenční předpoklad počtu pokrytí je 115 tisíc obyvatel…. takže reálně sice více ale na komerční plně moderované rádio je to málo. Dance Radio vygenerovalo na ten samý výkon teda až 50 tisíc posluchačů týdně, ale to pokrytí obyvatel bylo 10-ti násobné. A neignorovali poslechovost přes web. Opakuji že Flajšman někde vyjádřil že netová poslechovost DR dělala více než přes éter, Ostatně stačí se podívat na oficiální poslechovost po krajích za roky 2011-12 a je vidět že to možné je.

LiborV
Reply to  Soundwaver
15. 7. 2020 14:27

Pod pojem pouťová muzika se vejde všechno. Já si vzpomínám, že když jsem byl jednou na pouti v 90 tých letech, tak tam hráli Maxim Turbulenc a podobné, do té doby pro mě neznámé „hity“. Ty v ranní show Evropy 2 v letech 96 – 99 nehrály.

PVo
Reply to  LiborV
15. 7. 2020 14:39

jeden z mých bývalých šéfů měl v autě CD od Maxim Turbulenc něco pro děti ve stylu jede jede mašinka.. ale furt příjemnější než bych poslouchal E2, Ale zda to poslouchal sám nebo jen když vozil děti nevím.

LiborV
Reply to  PVo
15. 7. 2020 15:10

Já od svých 12 do 16 let Evropu 2 poslouchal ( 1995 – 1999). Přiznávám a dle mého na tom není nic špatného. To bylo v době, kdy ještě Leoš Mareš moderoval pouze hitparádu Pepsi Top 20. A ranní show měli na starosti „Gondíci“. V druhé polovině devadesátých let hrála Evropa 2 výběr z tehdejšího soudobého popu a poprocku. Nemyslím si, že by to byla vyloženě špatná hudba. Dost věci z toho co hráli „tehdy frčelo“. Tehdy jste tam mohli slyšet hudbu od U2, Roxette, Britney Spears, Madonu, nebo třeba od Robiho Wiliamse a apod. Hudbu, kterou tehdy hráli, šlo v Praze slyšet i třeba na tehdejším City 93,7. Na střední škole jsem pak rádio (v roce 1999) změnil, protože se mi na Evropě 2 přestali líbit tehdejší noví moderátoři a změnila se trochu i hudba. To jsem začal u nás na kraji Prahy poslouchat Deltu.

PVo
Reply to  LiborV
15. 7. 2020 15:24

na osobním vkusu nemůže být nic špatného. E2 mě minula úplně.. a mám dojem že v 90 letech na ni bylo daleko víc poprocku než na City – to jsem znal líp z práce kam jsem nastoupil… a celkem se dalo i když jsem už jel dávno na vlně Zlaté Prahy.

Marek B
Reply to  Oviradio.cz
15. 7. 2020 21:22

Ja vyrostl na Rock FM Sk. Julo Virsik, Rasto Ocenas ad.

PVo
Reply to  frkotou
14. 7. 2020 09:26

vazba na „posluchače“ ze Znojma když vysílání na netu není jejich prioritou? zajímavé…

Reply to  PVo
14. 7. 2020 09:53

Tak oni netuší, že jsem ze Znojma, když jsem jim to nepsal. Jen jsem jim naposílal velký seznam skladeb jako tip.

PVo
Reply to  frkotou
14. 7. 2020 10:49

ještě je možnost že „hrají docela dost skladeb, které jsem jim naposílal jako tip do emailu“ je souhra náhod, protože vzhledem k deklarovanému nezájmu o lidi mimo dosah vysílače by to nedávalo smysl. Mimo jiné taky proto jejich playlist nesleduju a nechci jej ani komentovat než budu mít k dispozici možnost si to poslechnout jinak než nějaký záznam z ulož.to

Michal R.
13. 7. 2020 14:00

Chtěl bych se vás zeptat nevíte někdo kdo je staničním hlasem Rádia Kiss ??

TÉMA
Staniční hlas Radia Kiss
Jarda
13. 7. 2020 11:07

z wbovek brněnského hitradia city zmizela frekvence 89,2 :O Naopak pražské hitrádio city již uvádí i DAB+, některá hitradia mají i mapku pokrytí.

Jarda
Reply to  Oviradio.cz
13. 7. 2020 12:43

na starém webu hitradia city brno byla chvíli, když vysílala, potom už to zmizelo.
Jinak spousta rádií v muxu čra ani neinformuje o dab, což je škoda.

Last edited 4 let před by Jarda
HOME
28K
0
Přidejte komentář, prosím.x