Nejnovější komentáře

 • Václav: Po Kissu, E2 se nejvíc věnuje letním hitům za posledních 30 let tento víkend Hitrádio, jelikož Merenda tady říkal že…
  09:07 22.06.2024
 • Václav: Tímhle si asi rádia obhajují věci které mají za úkol propagovat a nejsou chytlavé na první dobrou, opakováním si posluchače…
  09:00 22.06.2024
 • Soundwaver: ztratí – tím myslíte to, že když po dvou hodinach neuslyší 1 konkretní song, vypne radio, nebo přestane rozumět danému…
  06:31 22.06.2024
 • Jakub DXer: Na 10B mám ‚DAB+ MUX 2 -NOE’…
  23:41 21.06.2024
 • Ryki: Hi everybody, I have stinger 2022 and I cannot enter the engineering mode, is there somebody who could help? Best
  21:00 21.06.2024
 • Václav: Ztratí? Však jsou tam z většiny ty nejznámější eurodance hity.
  14:12 21.06.2024

Všechny komentáře

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
24.5K Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
LiborV
13. 7. 2020 10:12

Iva Lecká vysílá na Rádiu Blaník všední odpoledne od 15 hodin. Nedávno ji City představovalo jako milovnici rocku. A na webu Blaníku se o ní nově píše jak miluje hity Hany Zagorové a Marie Rottrové.https://radioblanik.cz/lide-z-radia/iva-lecka Asi ano. Ještě jsem Ivu Leckou na Blaníku neslyšel, ale prostě mi k tomu formátu a moderátorskému projevu od ucha k uchu, který je pro mě vlezlý a podbízivý nějak nesedne. Co vy na to?

TÉMA
Iva Lecká na Rádiu Blaník
PVo
Reply to  LiborV
13. 7. 2020 11:47

je dosti běžné se v práci přetvařovat, je spíš otázkou kde se teda přetvařovala víc 🙂

MichalZ
Reply to  PVo
13. 7. 2020 18:57

No jo, prostě dostala na vybranou, buď půjdeš na Blaník, nebo úplně. Každopádně Blaník se poslouchat nedá. Má stejnou úroveň, jako estrády na Nově.

PVo
Reply to  MichalZ
16. 7. 2020 07:24

je třeba odlišit osobní vkus a fakta, Blaník bych taky nevydržel poslouchat déle než 15 minut, nicméně platí, že v poslechovosti na pokrytí je Blaník úspěšnější než zrovna to Hitrádio jako komplet .K F1 a i k Radiožurnálu to platí taky. Asi jen Impuls je úspěšnější, E2 je buď nastejno nebo o něco málo horší. K malým rádiím takhle od oka neposoudím (ale dala by se spočítat poslechovost k pokrytí obyvatel) – asi mezi nimi bohužel žádný větší „borec“ nebude.

TÉMA
osobní vkus
Franz
12. 7. 2020 19:56

Pár poznámek ke změnám hudební stránky na hitrádiích po půl roce od lednových změn. Co se týče playlistu, je vidět určitý, nicméně pomalý posun k omlazení ve stylu fajnu. Obecně, skladba songů se fajnu přibližuje, ale nasazování novinek je stále velmi pomalé. S nástupem mladých moderátorů se asi očekávala rychlejší obměna playlistu.

Orientace na mladší posluchače je podle mě správná, po rebrandu Kissu je na celoplošném trhu aktuálního mainstreamu jediná konkurence v podobě evropy 2, ale ta nemůže hitrádiu konkurovat ve kvalitě pokrytí. Změny vychází pravděpodobně z rostoucí poslechovosti fajnu a klesajícím tendencím hitrádií (nejen) v minulém roce. Dalším důvodem může být únorový odchod Evropy 2 z partnerského Radiohousu ke konkurenčnímu Media clubu. Od ledna se stará o omlazení playlistu všech hitrádií Lenka Drazdíková, která přešla právě z evropy 2. Playlist Hitrádia by se tak mohl vymanit ze své přílišné konzervativnosti například oproti Hitrádiím v sousedních státech.

Na druhou stranu trocha nelogičností: playlist pražského a brněnského hitrádia od ledna naopak zestárl, jelikož začal přebírat méně dynamický playlist ostatních hitrádií. Následně začal spolu s ostatními hitrádii opět omlazovat.

Ještě poznámka k hudebním pořadům: překvapením je trvalé vyřazení hitparády a přetrvávání sobotni rockové noci, která moc do hudebního konceptu hitrádia nezapadá.

TÉMA
Hitrádia
LiborV
Reply to  Franz
12. 7. 2020 22:23

Děkuji za Vaše postřehy o „omlazení Hitrádia“ směrem k cílové skupině Fajn rádia. Jsou nějaké změny na Fajnu, tak aby nedocházelo ke vzájemné kanibalizaci obou značek? Je známo jaké má Lenka Drazdíková co se týče playlistu zadání? Jestli jít rovnou proti Evropě 2 nebo jestli má jít o nějakou alternativu k ní. Je možné, že změna programu i playlistu bude ještě nějakou dobu pokračovat. To znamená, že možná dnešní podoba Hitrádia ještě není cílový stav. I proto mě zajímají informace o směřování Fajnu.

TÉMA
Omlazení Hitrádií
Libor Červinka – Fajn Radio Music Manager
Reply to  LiborV
12. 7. 2020 22:29

…směřování Fajnu? Těžká otázka 🙂 Třeba tudy? https://www.mixcloud.com/fajnradio/fajn-frsh-radio-teaser/

Jarda

na tom odkaze nic není 😀
A nebylo by lepší kdyby se fajn radio rozšířilo? Hitradio má doublů jak nasráno, tak by se mohlo výrazně rozšířit, navíc rrtv jde MB na ruku.

Michal
Reply to  Jarda
13. 7. 2020 14:50

Libor chtěl asi nenápadně naznačit, že Fajn brzy nebude existovat. 😀

Libor Červinka – Fajn Radio Music Manager
Reply to  Michal
13. 7. 2020 16:33

🙂 🙂 je to přesně opačně. https://www48.zippyshare.com/v/yKwUP2YL/file.html

Michal

Taneční Fajn bych si aj na FM pustil, škoda že tu mám jen 4x Hitrádio. 😉

Philmen
Reply to  Michal
13. 7. 2020 19:02

Řekl bych, že buď nový Fajn Fr(e)sh bude v DAB anebo dojde ke změně u Fajnu na FM. Hitrádio více „zfjanovatí“ neboli omladí po hudební stránce, což by potřebovalo. Fajn občas poslouchám, ale ne už tolik jako dříve, z hlediska zvukové kulisy v práci je poté znát malý počet rotujících skladeb a mně se pak některé songy rychle omrzí. V tomto musím pochválit Relax, protože ta změna je tam radikální a playlist široký a některé kousky hrají jako jedni z mála v republice (podle toho kdo poskytuje svůj playlist). A pokud chci mít jistotu, že chci slyšet opravdu novinky, které jsou staré pár hodin či dnů a nespoléhat pouze na 1hodinu v podvečer na Fajnu, tak mezi mé adepty nepatří britské Capital FM, ale např. bulharská KATRA FM, lotyšské EHR (European Hit Radio), řecké Deejay Corfu, slovinské Center Hit, chorvatské Enter Zagreb a v poslední době malé finské rádio SEA FM. Na Hitrádiu i na Fajnu mi vadí moc velká „opatrnost“ v nasazování novinek. Není pravda, že jich je málo, jen v českých rádií existuje moc velká konzervativnost. Já bych na Fajnu zrušil podvečerní pořad „o novinkách“ a nasazoval bych je hned do vysílání a večer dal mixy, jak jsou nyní přes léto. Mě třeba překvapuje, že ve Fajnparádě jsou písničky, které nejsou ve vysílání. Jestli to má být jako test, jestli lidi chtějí, aby to tam hráli, tak já např. nepatřím mezi sledovače hitparád a nějakého klikání, prostě jin chci zapnout rádio a poslouchat pelmel svěží a tanečnější muziky. Např. na SEA FM jsou ve standardním vysílání novinky Dua Lipa-Hallucinate, Head & Heart odJoel Corry x MNEK, West Ten od AJ Tracey & Mabel, Jubel – Dancing in the Moonlight, Marshmello x Halsey – Be Kind, Oliver Heldens – Details, Martin Garrix feat. John Martin – Higher Ground, Imanbek – Im Just Feelin…některé jsou i na Fajnu, ale jen v hitparádě, pokud playlist neklame. Fajn patří mezi úspěšné projekty, ale je třeba ho posunout zase o kus dál…a byl bych pro, kdyby kus frekvencí Hitrádia dostal Fajn, ale možná dává větší smysl pokrytí přes DAB, kde je volno a pokrytí už mnohem lepší než před lety.

TÉMA
Fajn
Guma
Reply to  Philmen
13. 7. 2020 21:01

Přesně tak. Podle té hook collage to vypadá, že Fajn Fresh bude mít Rhythmic CHR formát – něco jako britský Kiss. Pokud budou přidávat víc novinek, bude zajímavější než „originál“.

Libor Červinka – Fajn Radio Music Manager
Reply to  Guma
14. 7. 2020 07:56

…to rádio už „vysílá do zdi“ a je opravdu jen o novinkách. Až vše doladíme, budu rád za zpětnou vazbu 🙂 BTW, UK Kiss není úplně daleko…

Jirka
12. 7. 2020 12:53

Mirek Pýcha se konečně ráčil opravit čas a datum u RDS/Color Music Radio na 90.7 FM, ale těch řečí okolo, že to stejně nikdo nepoužívá a že si vůbec někdo na toto téma dovolil založit vlákno apod. Ten člověk už mě nepřekvapuje, technická nekvalita je jeho doménou a ještě si dovolí arogantně reagovat, vymlouvat se, když na to někdo upozorní..🙄

TÉMA
Color Music Radio 90.7 – RDS – špatný čas a datum
Last edited 3 let před by Jirka
millhaus
11. 7. 2020 18:33

Dance 89Mhz mi hrálo bez problému po D8 z prahy Až skor na 29 km Roudnice tam se ztrácelo,takže za mě na sever zlepšení.

TÉMA
Dance radio
Michal
Reply to  millhaus
11. 7. 2020 20:34

V případě D10 hraje 89 zhruba k Benátkám n. J. Takže taky výrazné zlepšení, nicméně 102,9 má ještě o něco větší dosah a je čistší. Do 89 dle očekávání trochu leze Signál rádio z Chotěboře na stejné frekvenci.

TÉMA
Dance radio
Jarda
Reply to  Michal
11. 7. 2020 22:28

A na fmscanu to pořad nikdo neaktualizoval, přitom dnešní aktualizace spušteneho vysilače radia dalnice tam je, což se divím, na obojí jsem tam poslal upozornění, na přesunutí dance radia jsem jim poslal upozornění hned jak to přesunuly a pořad nic.

Soundwaver
Reply to  Jarda
12. 7. 2020 08:18

co se týka Fm scanu, dodnes jsem třeba nepochopil, že frekvence Bontonu ze Z. Pruhu na 99.7 by na Nymbursku podle FM Scanu neměla téměř být slyšet (cca 36db), přitom to tam ve skutečnosti dlouhodobě hraje stejně jako třeba Fajn (dle FM Sc. 52db).
neví někdo, jak se dosahy na této stránce měří, tzn. jestli auto propočtem nebo reálným fyzickým testováním?

TÉMA
FM Scan
Vaclav
Reply to  Soundwaver
12. 7. 2020 08:33

KdYž třeba vznikne nová frekvence, tak je to pravidelný kruh a potom asi prijdou recenze protože tvar se změní podle testování a nekdy vícekrát i zpět jako by nemeli jasna kritéria na jakou tecniku chytaji, ja jsem srozumen ze je to nepresne oproti radiomobilu.

Michal
Reply to  Vaclav
12. 7. 2020 09:11

Je to dané teoretickým výpočtem vždy pro konkrétní souřadnice na základě dostupných parametrů jako je vyzářený výkon v daném azimutu, HAAT, terénní profil, vzdálenost, frekvence… Nicméně je třeba říct, že je to hodně zjednodušené, zprůměrované a ne vždy se uvedené zkoordinované parametry shodují s realitou. A tím nechci narážet na nějaké překračování ERP. Spíš mám na mysli třeba skutečnou výšku antény nad zemí, zkoordinované vyzařovací diagramy vs. skutečná charakteristika vyzařování antény, slučování do již instalovaných anténních systémů atd.
Pro nějakou základní orientaci to stačí, nicméně je to hodně nepřesné. Krásným příkladem jsou třeba frekvence z kóty Bogatynia – G. Wysoka a vypočítaná úroveň signálu na území Liberce. Teoreticky třeba 89 MHz z Polska tady má mít kolem 40 dBuV, ve skutečnosti tady o ní prakticky nevíme a dá se tu místy zachytit i Dance radio z Prahy, případně Signál z Chotěboře na stejné frekvenci. Proč? Vždyť HAAT a „zprůměrovaný“ terénní profil vychází docela dobře. Jenže ve skutečnosti to Poláci naším směrem perou přímo do svahu onoho kopce, takže signál se o něj zastaví dřív, než se stačí někde ohnout, odrazit, refrakcí zalomit atd.

Michal
Reply to  Vaclav
12. 7. 2020 09:35

KdYž třeba vznikne nová frekvence, tak je to pravidelný kruh a potom asi prijdou recenze protože tvar se změní podle testování a nekdy vícekrát i zpět jako by nemeli jasna kritéria na jakou tecniku chytaji, ja jsem srozumen ze je to nepresne oproti radiomobilu.

Pro to existuje jednoduché vysvětlení. Některé nové frekvence se tu objevují ještě dříve, než je dokončena koordinace, resp. ještě není znám vyzařovací diagram a HAAT. Proto ta pravidelná kružnice, která ale naprosto neodpovídá realitě. Nakonec se na mapě „brambora“ pokrytí tvaruje i na základě těchto parametrů.

Soundwaver
Reply to  Michal
12. 7. 2020 08:15

napadlo mě, kdyby např. namísto Zel. Pruhu teoreticky předem zažádali o přesun 89ky na Vinohradskou k Beatu a Country, tak by to problém taky nebyl, ne? navíc by, aspoň posle mě, signál byl možná ještě lepší ve stejných oblastech, ve kterých nešla, resp. nejde 102.9.
nebo je to na Vinohradské nějak omezené počtem vysílačů?

TÉMA
Dance Radio
Michal
Reply to  Soundwaver
12. 7. 2020 09:46

Myslím, že šlo primárně o to ušetřit na nájmu a mít obě frekvence na jedné kótě. Tohle se běžně děje třeba u rádií skupiny RU, kdy se jejich frekvence v některých lokalitách postupně stěhovaly z několika různých kót na jednu, pokud to samozřejmě umožňovala koordinace. Ušetří se tím spousta nákladů jak za provoz, tak i za údržbu.

Soundwaver
Reply to  Michal
12. 7. 2020 10:42

Aha, tak to já měl právě za to, že hlavním důvodem bylo postupné ‚odstrojování‘ UTB budovy.
co se nákladů týká, ty jim zustanou +- stejné , když mají pořád krom Zeleného i Jinonice, ne?

TÉMA
Dance 89,0 se přesunulo na Zelený pruh
Michal
Reply to  Soundwaver
12. 7. 2020 10:52

Na Zeleném pruhu už jim vysílá Bonton, takže teď budou mít dvě frekvence za jeden nájem. ÚTB jednoho dne půjde k zemi, ale myslím že to zatím není na pořadu dne a klidně to tam mohli ještě rok, dva nechat. Předpokládám, že šlo především o peníze, pokrytí asi zase tak moc neřeší. Nikde v oficiálních kanálech ani zmínka a na můj dotaz „k tomu neměli žádné oficiální informace“.

Soundwaver
Reply to  Michal
12. 7. 2020 11:09

no vlastně, máš pravdu, už tam mají Bonton, to mě v tu chvíli nenapadlo. no, tak to potom o nákladech asi fakt bude.

Michal
Reply to  Oviradio.cz
12. 7. 2020 11:36

Pokud by si tím výrazně pomohli k lepšímu pokrytí, tak by se tím třeba i rádi pochlubili, nicméně toto asi není ten případ.

Michal
Reply to  Oviradio.cz
12. 7. 2020 12:09

Ono mezi námi, tou kvalitou v DABu bych se taky moc nechlubil.

Jirka
Reply to  Michal
12. 7. 2020 12:45

Kolik si plati, takovy maji tok, takze nechlubit se a nadavat mohou sami sobe. Jinak aspon uz to neni takova mizerie, v Nemecku najdu s timto tokem mnohem horsi zvuk.

TÉMA
Kvalita v DAB+ ExpresFM
LiborV
Reply to  Oviradio.cz
12. 7. 2020 14:01

Jsou společenství vlastníků jednotek bytových domů, která příjmy z pronájmu střech pro rozličné vysílače, billboardy a technologie vítají. Jsou jiná v nichž převažují senioři a esotericky zaměření lidé a tam je hlasováním umístění vysílače nejen FM neprůchodné. I tam kde to mají, tak jsou jak říká Ovi radši když se to moc nezveřejňuje, kvůli možnému rozruchu z okolí. Bydlím v Bohnicích zrovna v jednom z paneláků, který má střechu osázenou množstvím antén. A většina lidí v domě zná z vyúčtování, jména firem, od kterých máme příjmy, ale ne co to je za technologii. Velmi často není nájemcem mobilní operátor, provozovatel internetu, ale nějaká servisní společnost.Jsou schopni vyjednat nižší cenu pronájmu a lidé se méně brání. U menších vysílatelů na FM je to možná jiné.

Michal
11. 7. 2020 15:17

Color Music Radio hraje v libereckém Datartu. 🙂

TÉMA
Color
Millhaus
11. 7. 2020 12:09

88,4 radio dalnice řehlovice už jede,zachytil jsem to až D8 sjezd 29 roudnice,91,8 zatim nejede.

TÉMA
Radio dalnice
Jarda
Reply to  Millhaus
11. 7. 2020 12:22

to spustili teda rychle, na to že ješte chybí nektere kmitočty z D1 a D5 :O

Michal
Reply to  Oviradio.cz
10. 7. 2020 15:11

Vrtulník na veřejnoprávním médiu v této hyperkorektní době, to zní skoro jako sci-fi. 🙂 Jsem zvědav jakou to bude mít životnost. A doufám, že to není předzvěst jeho konce na Coloru, to by byla škoda.

TÉMA
Michael V. na Vltavě
Jarda
Reply to  Michal
10. 7. 2020 15:15

taky se divím a tež doufam že se vrati na color. 😉

Jirka
Reply to  Oviradio.cz
10. 7. 2020 19:06

To si musím poslechnout. 🙂 Díky za info.

TÉMA
Michael V. na Vltavě
Květák
Reply to  Oviradio.cz
10. 7. 2020 20:05

Parada, diky! To si musim pustit!!

TÉMA
Michael V. na Vltave
Michal
Reply to  Oviradio.cz
11. 7. 2020 08:15

Mě se to taky docela líbilo. Zajímavý způsob jak mladším ročníkům nenásilně a zábavnou formou trochu přiblížit hudební historii. Akorát si nejsem jist, zda cílovka na kterou to míří ladí zrovna Vltavu a zda tak bude mít vůbec šanci se o existenci takového pořadu dozvědět. Třeba na mě je Vltava až moc rozkročená a pokud nemám vyloženě nastudované programové schéma (což nemám) i dost nepředvídatelná. Při náhodném poslechu tu zní většinou klasická hudba, nějaká četba nebo rozhovory, tu a tam lze zaslechnout i Josefa Sedloně z Radia 1 s jeho typickou alternativní elektronickou muzikou a z podcastu třeba vím, že se zde probírala i například moje oblíbená kapela Breakestra, což už je vyloženě formát Coloru. Tedy dá se tu jistě zaslechnout i dost pro mne zajímavých věcí, ale při náhodném poslechu většinou nemám šanci.

Míra
Reply to  Michal
11. 7. 2020 08:53

Na adresu ČRo: Vltava vždycky hrála vážnou hudbu. Má v podstatě celoplošné pokrytí na FM. K čemu D-Dur ???? Na četbu bývala Praha. Dál už psát nebudu, páč už by to byla jen samá nepěkná slova.

TÉMA
Chaos jménem ČRo
Jarda
Reply to  Oviradio.cz
11. 7. 2020 08:56

nevíte jestli se vrátí na color?

Michal
Reply to  Jarda
11. 7. 2020 09:16

Uvidíme v září. Nikdo netvrdí, že na Coloru skončil. Teď o prázdninách se klasicky pojedou reprízy a pak se uvidí co bude dál. Jsem optimista, takže věřím, že od září zase normálně pojedou premiérové nové díly.

Míra
Reply to  Michal
11. 7. 2020 10:17

Já jsem si říkal, že příchod Romana by mohl rozšířit povědomí o rádiu Color. Taky návrat dr.Boba byl fajn. Mohla by se zvednout poslechovost, prolétlo mi hlavou. Ale tyhle projekty se měly rozjíždět nejdříve v září a měly být technicky připravené. Červen není vhodný.
Color má problém s vypadáváním internetového streamu a vůbec kvalitou a spektrálním průběhem zvuku (modulace) na vysílačích. Někdy si říkám, že by stačily dálkové spínačky na 230V v kombinaci se Silvercrestem z Lidlu, použít běžně dostupný 128mp3 stream a spolehnout se na zpětnou vazbu od posluchačů, že vysílač mlčí. Ale troufnu si říci, že s lídláčkem k dlouhodobým výpadkům nedochází.
Každopádně na každěm vysílači musí být zařízení, které vyrobí MPX, což mohou být vysloužilé modulační procesory, které jsou kolikrát „lepší“, než nové.
Pro zajímavost na Lídláčku:
Stream Color: 128kbps 44,1kHz mp3
Stream NPO 2 Soul & Jazz: 192kbps 48kHz mp3
Ale troufnu si říci, že i Colorácká varianta by stačila.
Pokud si Color platí svůj další stream 256mp3 a nedokáže ho přetavit v kvalitně odvysílaný zvuk, pak tento postrádá smysl.
Akorát nechápu, proč se už dávno obecně nepoužívá například aacLC.

Last edited 3 let před by Míra
Jarda
Reply to  Míra
11. 7. 2020 10:54

Však na coloru a hey tu technologii a vysilače dával do kupy sám pan král tech to technologií – Jakub Melín.
Jinak kdyby to šlo, tak v česke lipě by to chtelo aspon na vystupu zapnout slabou redukci šumu, ikdyž máte kvalitni signál a jste kousek od vysílače, tak to šumí jako kráva. Asi je to hlavně tím, že zdrojem je ball, který se přenáší na vysílač a šum se ještě nasobí. Je to hodne znát, šumí to víc jak kazeta a lidi to může odradit od poslechu, budou mit dojem že mají neustále špatný signál.

Last edited 3 let před by Jarda
Michal
Reply to  Jarda
11. 7. 2020 11:07

Jardo, jak teď hraje v Lípě ten Strahov 101,6 MHz? Možná by stálo za úvahu ballovat tuto frekvenci místo dalekého Lbosína. Za sebe musím říct, že toho šumu je na 92,7 tedy požehnaně.

Jarda
Reply to  Michal
11. 7. 2020 11:36

101,6 jak kde, je ale slabší a je problem s úniky z polska, ale take se objevuje i beat. Je to podobní, jako v případě jablonce, kde se také mohla ballovat, ale z těchto důvodů to nelze. Myslím, že kdyby to bylo použitelné, tak by ten signál ballovaly z prahy, ale v lípě je anténa, která je konstrukčně s nejvyšším ziskem pravě v oblasi „89,3“ aby byl co nejvyšší zisk už na anténě. Udajně je vyměněná i anténa na jablonci, ale nejsem si jistý. To by museli tahat přes internet, ten už by tam měl byt kuli bontonu, ale pochybuju, že se na jejich net budou moci napojit.

Michal
Reply to  Jarda
11. 7. 2020 12:39

Tak ta vodárna kde mají antény je o něco výš, tam by ten Strahov mohl jet dobře. Škoda, že nemají něco blíž. Třeba ten Děčín už stejně budou muset řešit jinak než ballem, na 89,3 je Fajn a hlavně je to hluboko pod horizontem, tam cokoliv ballovat je vyloučeno.

Jarda
Reply to  Michal
11. 7. 2020 12:46

v děčíně budou muset mít internet, ale z děčína to do té lípy nejspíš nedoletí. Ten strahov by tam musel někdo zajet přezkoušet, zda by byl lepší signal, ale i tak tam bude šum. To by tam museli mít net, beztak ho tam má bonton, tak by se museli napojit k nim a signal by byl výrazně kvalitnější. Ono ten internet je čeká snad i na orlickoústecku kde asi nechytí pardubice, ale blansko by mohlo možna ballovat brno, pokud bude signál a pelhřimov bud jihlavu nebo 89,3. Ale color v liberci bude také muset řešit internet.

Michal
Reply to  Jarda
11. 7. 2020 13:05

U České Lípy je výhodnější ten ball, protože navazuje na další frekvence a při přepínání na AF je zvuk pěkně synchronizovaný a nekoktá to. Třeba u toho Coloru ta modulace ze streamu tak nevadí protože mezi 90,7 a 95,1 bude velká oblast bez signálu, takže nějaké koktnutí hrozí maximálně někde za Výpřeží nebo na Paceřáku a tam ta 90,7 hraje stejně jen chvilku než jí zase smaže liberecký Kiss.

Last edited 3 let před by Michal
Jarda
Reply to  Michal
11. 7. 2020 14:10

někdo by musel signal z prahy změřit, zda je stabilní a trvale dostupný, aby to nebylo ještě horší, ale pokud eo jde, tak i při tech 100W ta praha se necha naladit hodne daleko, tak třeba nějake dobre místo a kvalitní anténa by to vyřešili a nebo nastavit na vystupu redukci šumu jako to ma jablonec.

Jarda
Reply to  Michal
11. 7. 2020 15:11

to vypadá dobře, jen zjistit jaky by byl vliv z polska, německa, ale třeba i od beatu, popřípadě sousedních kmitočtů, ale pokud by to vyšlo lépe, než středočeská frekvence, tak by to bylo super. A pak už jen aby to přeladily.

Jakub Melin
Reply to  Jarda
12. 7. 2020 15:28

Tak zaprvé fakt nejsem „králem“ těchto technologií a zadruhé jsem z vysílacích řetězců Coloru a Hey nastavoval jen něco. Konkrétně mám na svědomí nastavení modulačního procesoru Coloru a tedy zvuk na pražské 90,7 FM a streamu Coloru. Jinak Color má už delší dobu stream 192 kbps, který je normálně veřejně dostupný. Vyšší stream je zejména pro distribuci na kóty po republice.

Michal
Reply to  Míra
11. 7. 2020 11:01

Nevím jak na ostatních vysílačích, ale zvuk na 90,7 se mi zdál perfektní, když jsem byl naposledy v Praze, což už je tedy nějaký ten čas. Každopádně technicky je pořád co zlepšovat a postupně by si to mělo sednout. My, co tomu fandíme, dokážeme leccos odpustit a vydržet. Nově ulovený posluchač, co si k tomu zatím nevytvořil žádný vztah ale nemusí být tak shovívavý. A stejně tak potenciální klient, co by tady chtěl mít třeba nějakou reklamu.

Michal
Reply to  Michal
31. 8. 2020 10:34

Viktořík is back!

Jirka
8. 7. 2020 20:15

Radio Beat má zlepšenou kvalitu v DAB+ a mux RTI. Přímá linka a změna kódování posunula zvuk opět o mnoho dál, kvalitní datový to 96kbps zůstává.

TÉMA
Radio Beat – RTI DAB+
HOME
24.5K
0
Přidejte komentář, prosím.x