Nejnovější komentáře

 • Honza K.: To je dobrá zpráva👍 Snad dojde také i k synchronizaci modulací.
  12:23 14.06.2024
 • H.: Tak zavolejte majiteli Prostoru s nabídkou 🙂 Upřímně, výměna krabiček je jedna věc, stav infrastruktury je věc druhá.
  12:15 14.06.2024
 • Ddd: Jestli chcete, tak Vám to objedu a povyměňuju 😉 na to netřeba firmu…
  12:05 14.06.2024
 • H.: Je to v plánu. Jedná se o firmě, která na všech vysílačích provede výměnu kodérů za české s podporou dynamických…
  11:19 14.06.2024
 • Oviradio.cz: V případě Prostoru by bylo velmi záhodno do radiotextu posílat název pořadu a jméno člověka, se kterým je veden rozhovor,…
  08:56 14.06.2024
 • Oviradio.cz: Koncept Staněk po-čt a v pá něco jiného podle mě není dobrý. V pátek by tam mělo být raději „to…
  08:49 14.06.2024

Všechny komentáře

Komentáře

Odebírat
Upozornit na
O čem píšete?
24.4K Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments
PVo
Reply to  Oviradio.cz
7. 8. 2019 10:08

Jojo na Mediaguru to bylo už v pondělí odpoledne. Největší a nejmíň solidní mafián v éteru zůstane osamocen. Nicméně co do obsahu v éteru to asi nebude mít pro posluchače žádný vliv.

Cryxia
Reply to  Oviradio.cz
2. 8. 2019 12:49

jde se koulnout na ten přehled vysilaču?

Jarda
Reply to  Oviradio.cz
7. 8. 2019 09:12

olomouc 12B? To je pro koho? Teleko? A zatím tam nevidím vysílače pro čro morava 12D (olomouc, nový jičín…), zatím uplně chybí :O

Cryxia
Reply to  Jarda
7. 8. 2019 10:20

12B je překlep ne? to nejde naladit

Jarda
Reply to  Cryxia
7. 8. 2019 10:25

asi jo, je tam 2x olomouc 12B, taky jsem se divil.

Jarda
Reply to  Oviradio.cz
7. 8. 2019 15:47

Taky jsem to teďka četl, ale nebude v Olomouci problém 12B vs 12C? Nebude se to rušit?

Jarda
Reply to  Oviradio.cz
7. 8. 2019 16:04

Akorad skoda ze nezveřejnili jak jsou na tom se získáváním kmitočtu k přechodu z L bandu na III band v Brně a Frýdku Místku.

PVo
1. 8. 2019 19:31

nevím ale až začnou hrát pěkně dencík aspoň tak jako svého času Kiss FM z Kaňku tak dejte vědět, určitě naladím. Jinak mě kssáckej dosavadní příšerněj hudební mišmaš nezajímá jakkoliv může být moderator snaživý… Btw zase jsem dnes na YT objevil něco moc dobrého nový nový italodance https://www.youtube.com/watch?v=GAy7_kqxNts ,má 25 mil. zhlédnutí za pouhých 9 měsíců -> je to evidentně hitovka nejen pro mě. Nebo předtím Narco od Blasterjaxx&TimmyTrumpet. To již třetí skvělá věc po Freaks a Oracle co mě od něj dokáže nakopnout. Timmmyho Trumpeta asi hraje i E2 (soudím podle loga E2 na nějakém plakátu na nějakou jeho akci v Čechách, který jsem tento týden někde zahlédl vylepený..) Ale taky kvůli němu nebudu poslouchat ty poprockový hnusy, který na E2 vládnou.

PVo
Reply to  PVo
1. 8. 2019 19:31

pardon to mělo být pod Honzu K. … těch 25 mil shlédnutí má jíný odkaz na tu samý song ale s názvem Gam Gam (Official Audio). Dance2trance prostě stále žije jen v ČR se rozhlasová mafie tváří jako že neexistuje.. třeba song Rave in the Grave s 50 miliony zhlédnutí za 17 měsíců je taky dobrý.. 🙂

PVo
Reply to  PVo
1. 8. 2019 20:04

nebo třeba Marnik-Up&Down(Official Video)- Apr 26, 2019 – 4,617,388 views + Marnik-Up&Down(Official Audio) – Apr 12, 2019 – 6,707,941 views, to jsou přece skvělé výsledky (a slibuju že je to dnes poslední příspěvek 🙂 )

Václav
Reply to  PVo
1. 8. 2019 20:43

Ano o situaci na Kissu víme. Ranní Jukebox je po Baslickerovi nejméně narušován povinnou rotací novinek a vyskytují se v něm taky taneční věci mimo omezený playlist proto se nějak přirozeně vyvinulo že se s ním nechávám někdy budit, i když na druhou stranu by se někomu nemuselo líbit časté hraní Zlatíček, ale tento song my naštěstí hudebně přijde v pohodě. Mimo tuto dobu přes den už to dělám následovně: po zapnutí rádia dám sice 1. Kiss a v případě že právě hranná skladba je dobrá např. 90, nechám, ale jsem smířen a vyrovnán že je to v 98% první a poslední písnička kterou doposlechnu a budu muset přeladit podle následujících důvodů seřazeno od nejčastějších: a) První tóny následující skladby jsou vnucované novinky b)začne mluvit moderátor přes pracovní den velká šance neoblíbeného (Ruda z Ostravy, Alešové) c) všeobecně začne ten nekonečný nehudební blok (kecy, reklama, počasí zprávy reklama, filmové premiéry…). Logicky jsem od těchto denních pokusů téměř ustoupil. Je to smutné, podle mě tady o tom diskutujeme protože v tom Kiss vidíme potenciál, nápady dance, neuskutečnitelný sen. Když pominu dance tak uvidíme jak to dopadne se stanicí která by si určila nějaké období a nenarušovala ho, třeba jak to bude s Hitrádii. Jak by to možná mohlo vypadat ukazují kdysi 90 víkendy, sice Hitadia vždy mírnější než Kiss. Hitradia spolu s jeho repertoárem Milenií, co známe z webových rádií a od Hniličky by nemusely být pro fanoušky špatný nápad. Já vím je to dost omezené a pro mě pořád lepší než ten roky nalajnovaný formát s povinností opakovat novinky. Napadá mě to v souvislosti s koncem Hniličky, je otázka jestli se rozhodli Hitrádia skončit s jeho bloky při myšlence že by vznikla další dekáda a že se budou už držet jen těch dvou. Zajímavé je že to nechávají nemoderované, což mě zas tak nevadí, ale konkurence (Kiss, E2) nespí a nebo že by to právě připravovali, že se budou měnit. Zajímavé bylo že třeba na Orionu dokonce v 21 hod kromě nezdržujícího bloku počasí cca jednou za půl roku 🙂 zkusili odvysílat zprávy a dopravu uvedeno živým moderátorem z čehož vypadalo že od té chvíle si začínají hrát na Impuls ale pak naštěstí tyto pokusy již druhý den byly minulostí. Nevím jak na jiných hitrádiích.

Soundwaver
Reply to  Václav
2. 8. 2019 06:53

možná se budu opakovat, ale taková taneční stanice tu, aspoň v Praze byla.. Dance radio do roku 2017 (měla být dle mě v té tehdejší formě klidně i skoro celoplošná, jako Beat)-
– mix několika set tanečních 90ek (nerotujících v častých rotacích a bez hesla ‚co aspoň 80 procent posluchačů nezná, to nehrajem‘), dance novinky třeba od Hardwella, Solarstone, ‚starší‘ songy od projektů jako Omnia, Yuri Kane, Dennis Sheperd apod. zkrátka nenašli jste song, kterej by dance posluchače nudil. Možná tam nebylo tolik trancu (kterej u mě vede), ale na současnou i tehdejší dobu to prostě byla tehbkrát top moderní dance stanice se vším všudy.

PVo
Reply to  Soundwaver
2. 8. 2019 08:45

Pochybuju že Danceradio 2012-17 bylo nějak super, 2012-14 jsem poslouchal Zlatku tak přesně nevím, před Zlatkou pamatuju akorát otřesný rána s „počkejte si“ Salomonem a zcela jistě jsem po skončení Zlatky semtam Danceradio zkusil poslouchat a nešlo to. Třeba jsem neměl zrovna štěstí na program, nicméně preferuji liniová rádia a ne abych lovil nějaké pořady. Na to je televize.
Abych dokončil včerejší myslenku: 1) na Kissu jsou schopni zařadit leda tak In my mind (za pouhý rok neuvěřitelných 519 mil views) ale proč ne jiné songy? Někdy si vezmu jejich playlist za hodinu a kouknu jakou ty jiný věci, co tam cpou, mají oblíbenost když dance měří tak přísným metrem. 2) pak zrovna třeba ten In my mind ční v playlistu Kissu jako kúl v plotě. Osobně bych si jako kulisu vybral rádio s liniově stejnou hudbou i když ne v mém rytmu než takový přiblblý šoky. Nechápu hudebního managera. Není samozřejmě sám. Na dost CZ rádiích si myslí že čím pestřejší program tím líp a každý si myslí že ten zrovna jeho žánrový mix je nejlepší a žádoucí. To je alibistické uvažování. Když bych si chtěl jiný žánr pustím si jiné rádio. Ostatně dřív jsem přepínal Zlatá Praha-Vox-Bonton abych se vyhnul žánrové pestrostí a ne naopak.

PVo
Reply to  PVo
2. 8. 2019 08:50

Ostatně proto jsem nakonec (cca před 3 lety když jsem několik dnů adaptoval nějaký prostor v Pardubkách) poslouchal jako kulisu radši Impuls než Kiss (tehdy ještě Delta).

Soundwaver
Reply to  PVo
2. 8. 2019 18:40

ad DR: no, na tu dobu to pořád oproti současnosti ještě šlo. hudebně to pořád bylo poslouchatelný(ok, přiznávám, že house mi v mixu s trance nevadí) a poslouchalelný hlavně rotacema, navíc 90ky byly ještě hudebně zcela nezměněny, včetně Refreshe, ač žel už bez moderace).
s tím přepínaním jsem to měl v 90s podobně. navíc asi potvrdíte že ač všechna 3 radia tehdy hrála podobný žánr, tak se z hlediska skladeb nepřekrývala. dnes ojedinělost.

Michal
Reply to  Soundwaver
2. 8. 2019 19:44

Vy mě tady asi sežerete, ale Dance radio ještě pod hlavičkou Czech Computeru a pod vedením Lumíra Skokana mě třeba hudebně vůbec neoslovilo, přestože tomuto projektu od začátku fandím. Naopak house formát mě docela baví a ocenil bych, kdyby zainvestovali do rozšíření do dalších regionů. Ale já měl vždycky oproti mase dost odlišný preference, nicméně trance mi v dnešní době přijde už trochu mimo, ale tak to už je na vkusu každýho soudruha. Třeba hudba, co se hraje u nás v klubech a na diskotékách mi přijde naprosto fádní a bez nápadu. Oni v rádiu asi sami nevědí jakým směrem se vydat a ta poslechovost v poslední době taky za moc nestojí.

Jirkas
Reply to  Michal
2. 8. 2019 20:21

Za czc byl dance rozhodne lepsi.

PVo
Reply to  Michal
2. 8. 2019 21:59

No někdo jistě Dancerádio poslouchá i v dnešní verzi.. tak už znám dva posluchače (ještě Ovi) ☺️

Žorž
Reply to  PVo
2. 8. 2019 23:03

Mně se současné Dance Radio taky líbí víc. Asi mě sežerete spolu s Michalem, ale dřívější playlist Danceu mi připadal celkem kolotočářský 😀 Škoda, že je z něj teď takový nízkonákladový projekt. Mimochodem, zajímalo by mě, jaký neumětel tam míchá předtočené zprávy a kulturní tipy. Zatím nikdy jsem zprávaře pořádně neslyšel přes přehulený podkres…

PVo
Reply to  Oviradio.cz
3. 8. 2019 02:54

Nezlobte se ale ty klišé o nutném posunu a co je nově a pozitivní jsou nesmyslně. Objektivni výsledky jsou jasné a že dance rozhodně neni out jsem uvedl příklady z YT dostatečně. samozřejmě že není tak výrazný jako dřív, to je jasné ale to neznamená že nemá potenciál.Ale kdo chce být hluchý prostě neslyší…

Soundwaver
Reply to  Oviradio.cz
4. 8. 2019 12:04

co se týče té podoby(jakéhokoliv radia), na všechno musí být podle mě hlavně cit, tzn. ten člověk té hudbě a potřebám posluchačů musí rozumět. to dle mě splňuje třeba Beat, Radio 1 a Country.
myslim, že kdyby došlo najednou ke změně třeba u Beatu, že by zcela vyřadili vše od AC/DC, Slipknot, ZZ TOP, Led Zeppelin a nahradili je Support Lesbiens, Divokej Bill a pro milovníky classic interpretů třeba Wanastovky (ač všechny jsou výborný-pozn aut. ), Beaťáci by jim asi nepoděkovali. ale někdo to může zase považovat za posun ‚vpřed‘ a vývoj stylu.:) ale třeba já nikdy prostě nebudu brát Wiseguys nebo Die Antwoort jako moderní (nebo klasickou) clubovou taneční scénu (viz občas na Dance).

Václav
Reply to  Soundwaver
4. 8. 2019 13:48

Ano to je názor na správné cestě, zajímavé je že vyjmenované rádia staví na klasice. Paradoxní je že Dance si nedokázalo najít silnou posluchačskou základnu i když EDM současnosti bližší než Classic Rock, tzn 1) některá forma EDM může být z minulosti, proč by nemohla být v rádiu úspěšná. 2) Nedá se říct o Trance, jež tady někdo nazval, že je už mimo, tím je dobře že to téma nakousl, ale asi počítal jen s pár nástupními hity po 2000 ale dejme tomu že v lepším případě zapomněl na tvorbu aktuální tzn z ASOT, když jsem kolem roku 2014 – 2017, než ho zrušili a určitě vzniká i teď. Tak vybírali dobré věci které ukazovali jak je Trance variabilní a pořád má nápady kdy elektronický prvek je určen instrumentálním motivem, určitě by to byla dobrá složka pro poslech rádia. např a mnoho dalších https://www.youtube.com/watch?v=SO6yqxhOxJE . Teď něco k House do něhož byl laděn Helax a ten mi zas v tu chvíli cca 2010 přišel lepší než Danceradio, na kterém už to vypadalo že jen na rychlo v tu dobu sampluje bez nějaké propacovanosti jen aby dodrželo bpm bez nějaké vyšší hodnoty což dost negativně kontrastovalo s tím dance z 90s které mám rád. Myslím si že by šlo udělat dobré Danceradio buď jedním ze stylů (Trance, house), ale klidně i vhodnou kombinací Trance i chytlavého house https://www.youtube.com/watch?v=WojFHqW1EGY. Dobře, radši se rozhodli jen pro house, i když ten mě nepřijde tak variabilní jako trance, ale ani tak to není většinový žánr jako Beat. Hlavně podle mě na poslechovost nemělo dobrý vliv velké množství hudebních speciálů a mixů než přišlo na housový formát. Teď jak se dívám do programu, tak aspoň už souvisí s house. Když to zase vztáhnu analogicky na Beat tak to taky není o tom, že by rokeři hráli 1 skladbu 2 hodiny. Ano speciály na Dance byly (jsou) přínosné ale poslechovost tomu odpovídá.

PVo
Reply to  Oviradio.cz
5. 8. 2019 09:51

no nevím kde jsou zvědaví na „knížecí“ rady. Na někoho tlačit nemám páky…. na to na mediálních webech vysírám už dost dlouho abych věděl jak lidí přijímají něco mimo své přesvědčení. Btw. Seejay by spíš potřeboval tak dalších 300tis. na provoz ročně.

PVo
Reply to  Žorž
5. 8. 2019 10:20

Žorži, za hudební vkus přece nihoho „sežrat“ nejde, vkus je individuální a vzhledem k tomu že jde o emoce, nemůže být dobrý nebo špatný. Myslím že nikdy nikdo nenajde že bych si někoho „podával“ za jeho vkus. To ovšem platí pro tebe: něco nazývat jako kolotočářský je hloupost. Podat si tě mohu akorát že svůj vkus bereš jako nějaký etalon pro ostatní. To by bylo sexy leda u nějakého teenagera, pak už to působí blbě. . Třeba já relativně rád poslední verzi Voxu, nicméně nikdy jsem nenapsal na jeho nástupce Beat nějaké urážky (ač bych ho dobrovolně nikdy neposlouchal) protože už do půl roku měl jasný úspěch „Máš/posloucháš“ tedy už expres, fajn, danceradio, rockradio. Tolik radii jsem neposlouchal pravidelně nikdy ani já. A co zase třeba mají na výběr ti ostatní? Svůj vkus prosahuju jedině přes faktické argumenty na nevyužitý potenciál a že jiný tak opojímený potenciál v Česku opravdu nevidím… 🙂

Jamar
Reply to  Václav
2. 8. 2019 09:53

Asi tak. Mě přišlo po sloučení Kissů zaměření na spíše taneční devadesátky jako fajn nápad, jenomže právě opakování pořád toho samého a pro mě někdy hrozný projev moderátorů to dost zašlapaly. Zrovna Kavalčík a duo Matoušek a Hrdina se svým užvaněný, uřvaným a uchechtaným projevem prostě dlouhodobě nedávám (kolikrát už jsem měl chutě něco po rádiu švihnout a když je i hudba bez nápadu, nemá cenu poslouchat). Takže nakonec si z Kissu nahrávám akorát Basslickerovu horečku a Hájkův diskopříběh, což mi přes týden, když mám náladu na spíše devadesátkový dance, bohatě stačí 🙂

PVo
Reply to  PVo
8. 8. 2019 10:53

koukl jsem na ten plakát a Timmmy Trumpet bude koncem srpna na Mácháči. A koukl jsem ještě na playlist E2 jestli jej někdy hrají když tam mají logo a za celý den nebyl. Jen se na tom jménu přiživují. Zato Timberlake apod. byl, takže E2 je něco jako to nejúspěšnější Oviho britské „taneční“ radio 🙂 ..Jinak jsem se ptal Luboše Nováka jak se mu třeba něco od něho líbí.. a jak jsem očekával, přežil by to.. BTW poslal mi na čem zrovna ujížděl takže enjoy it -je to několik hodin stará novinka, to v éteru jen tak nezazní (i když tady to málokdo ocení) https://www.youtube.com/watch?v=aGFoeD3B0Y0&fbclid=IwAR0SIPmGMjzzhnyjhGOGRYwVMcvwWeR4DQsNQ5PmakcnB3eZBDYmdE3YnfU

PVo
Reply to  Oviradio.cz
8. 8. 2019 14:32

Z Kissstory toho hraje E2 typově docela dost. I když méně než Expres (nehledě na zemi původu což je zase jiné hledisko). Nicméně beru že to co se mi nelíbí taky od sebe těžko rozlišuju a nemusím mít pravdu.. btw když jsem se Luboše N. ptal na ArronChupa Rave in the Grave, jestli by se podle něj hodilo na „veselou komerční vysílačku“ (rozumí se dance2trance radio) tak odpověděl že mu to připomíná EdSheeran&Bieber – I Don’t Care což je teda jistě dost rozdílný … holt horší rozlišování v kategorii nelíbí je evidentně obecná lidská vlastnost.

Franz
Reply to  PVo
10. 8. 2019 08:36

V historii běžného playlistu E2 se objevuje jméno Timmy Trumpet pouze v souvislosti se songem Freaks, nasazeným v dubnu 2015. Nemyslím si ale, že by se na jeho jménu nějak přiživovali, přece jenom má E2 sobotní speciál Dance Exxtravaganza, kde se určitě toto jméno objevuje častěji. Které jiné rádio by mělo akce tohoto typu zaštiťovat? E2 je celoploška, takže zajišťuje tomuto eventu support v celé ČR. I proto se například letos poprvé stala hlavním mediálním partnerem elektronického festivalu Beats for Love…

PVo
Reply to  Franz
10. 8. 2019 10:47

Ok jen mi to přišlo trochu absurdní..skoro tak jakoby na plakátu Pražského jara bylo logo rádia Beat…

Honza K.
1. 8. 2019 18:24

Co říkáte na ranní Kiss tento týden? Za mně je to super, Roman se toho nebojí:) ale doufám, že se Barča brzo uzdraví!

Václav
Reply to  Honza K.
1. 8. 2019 19:27

Ladívám sice jen chvilku kolem 6 když vstávám a proč by se toho bál, potvrzuji že takto sám není zbytečně ukecaný a stihnou se produktivní věci. Hudební výběr rozšiřuje jukebox, nevím proč za sóla Romana byl jen tuším některé dny do půl sedmé a bylo to super, dále tam byl v poho rozhovor s hostem. Mohli by se s Bárou střídat aspoň by nemuseli tak často brzo vstávat 🙂

David Pražák
Reply to  Václav
2. 8. 2019 13:01

Z Kissu bych udělal čistě taneční rádio. Hudební databázi mají na to připravenou. Popík a rock bych z playlistu vyhodil. Nehodí se tam. Od toho tu jsou jiné stanice.

Cryxia
Reply to  David Pražák
2. 8. 2019 13:02

kiss bych nechal takový jaký je

PVo
Reply to  Cryxia
2. 8. 2019 13:39

vždyť vy ale posloucháte Čas

Cryxia
Reply to  PVo
2. 8. 2019 13:44

i kiss.

PVo
Reply to  Cryxia
2. 8. 2019 13:56

Nic proti jen jsou lidi co by rádi poslouchali aspoň jedno radio. Vy jste ideal oligopolu.. kasírujou na vás z reklamy za všechna ta zaměnitelná rádia. a přitom jejich efekt je pro zadavatele mizivý. To je problém radiometru jakožto průzkumu se zpětnou vazbou na základě zpětného dojmu.

LiborV
Reply to  PVo
2. 8. 2019 14:58

V reálu jsem zjistil, že mě přijde program většiny českých rádií nudný a hudebně nezajímavý. Kombinuji proto hudbu přes internetová rádia z oblasti klasické hudby (veřejnoprávní stanice, rád mám například NRK klassinen) a new age s mluveným slovem z podcastové aplikace Českého rozhlasu. Na podzim bude představen nový audiopotrál Rozhlasu. Současný je dost zastaralý.

PVo
Reply to  LiborV
2. 8. 2019 15:34

zajímavé, podle negativních reakcí k taneční hudbě 90.let bych typoval na poprock z 90 let. NRK je Norsko (nehledal jsem to ale na Sport 5 přes noc běží jako slowTV nějaký pobřežní trajekt s těmito písmneny v logu)

LiborV
Reply to  PVo
2. 8. 2019 18:45

Na poproku 90tých let jsem vyrůstal. Ale ta hudba je pro mě dnes banální a nudná. Mám rád i filmovou hudbu (Cinemix) nebo víkendová odpoledne na NRK klassinen. Romania Musical, Antenna 2 nebo dánské P2.

LiborV
Reply to  David Pražák
2. 8. 2019 13:47

U Kissu bych ubral taneční hudbu a vyměnil odpolední duo.

Ondra Mištera
Reply to  Oviradio.cz
9. 8. 2019 12:26

Váš text…Jakou to radio bude hrát hudbu? Na internetu asi vysílat nebude. Poslechl bych si nahrávku.

Ondra Mištera
Reply to  Oviradio.cz
9. 8. 2019 13:12

Váš text…Moc děkuji za odpověď.

Cryxia
31. 7. 2019 13:09

jsou nejake informace o tom novem ČRA DAB+ muxu ? kdy bude vysílat kde a jake programy tam budou ?

Jarda
Reply to  Cryxia
31. 7. 2019 13:46

Na digitalniradio psal autor do diskuze že zacne nejdříve v lednu. Takže na tento „přechod“ si ještě počkáme…
Programovou nabidku ještě nikdo nezveřejnil.

Noobish
30. 7. 2019 21:30

Dnes po ceste z Prahy smerom na HK som bol docela prekvapený, kam Dance na 102.9 až dohrá. So svojimi 0.1kW ERP ho zničil Impuls z ČB až za obcou Dlouhopolsko. Potom sa to bilo s RMF FM, ale na chvíľu to zase hralo v Chlumci n.C. – bandscan samozrejme onedlho 🙂

Hori97
Reply to  Oviradio.cz
30. 7. 2019 14:35

Hlavně, aby tato rádia hudebně nezničili. Všiml jsem si, že na Expresu se nově objevuje „audio verze“ Šťastného pondělí Jindřicha Šídla – délka cca 2 minuty. Pokud zůstane stejný styl hudby tyhle krátké pořady mi nevadí.

HOME
24.4K
0
Přidejte komentář, prosím.x