Komentáře a diskuze

  • hony 25. 1. 2020 v 15:18 k KomentujemeAno v černicích to za dob samsona hrálo jako jedinýjinak z centra nic
  • frkotou 25. 1. 2020 v 14:21 k Komentujemehttps://www.uschovna.cz/zasilka/UHJD8GY7SVW8AK2L-ZCW/
  • RZD 25. 1. 2020 v 12:55 k KomentujemeMyslim, ze by radiu Zapad slusela hudba byvaleho radia Sumava - Zlate hity 60-90let/svetovy rock. Jinak dnes testovano pokryti dalnice...
  • Jarda 25. 1. 2020 v 12:44 k Komentujemenejde mi to stahnout :(
  • Jarda 25. 1. 2020 v 12:35 k Komentujemetomu neverim :D
  • Jirka 25. 1. 2020 v 10:26 k KomentujemeTak to sem zvedavy, kam se ZET posune nebo neposune..

Články

Komentujeme

5507
Komentáře

1173 Comment threads
4334 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2281 Comment authors
T R

Všimli jste toho ‘omlazení’ pražského City? V poledne a odpoledne tam vysílají bývalí fajňáci a večer teprve 19 letý Přívětivý. Nic proti nikomu, všichni mě baví, jen jsem si toho všiml.

J K

Hitrádio City nejspíše sjednotilo už i čas vysílání zpravodajských relaci, vždy byly cca v 55, nyní stejně jako u ostatních Hitrádií jsou v celou. Sjednoceno bylo i pořadí, tedy doprava, reklama, zprávy, počasí

frkotou

To už je déle. Alespoň v brněnském, které poslouchám po konci regionálních Kissů a vždy to tam tak bylo.

J K

Myslel jsem pražské Hitrádio City 93.7 FM, když jsem byl naposled v Praze v prosinci, tak ještě měli zprávy v 55 a pořadí relace: zprávy, doprava, počasí. Dnes jsem si pustil City doma přes internet, abych si poslechl Johana s Ondrou. No myslím si, že na Fajn se hodili víc, do konceptu Hitrádií mi moc nezapadají. Hitrádio poslouchám na cestách v době, kdy je na Radiožurnálu něco, co mě nezajímá, právě proto, že tam doposud bylo výrazně méně trapných řečí moderátorů než na ostatních stanicích a zároveň hraje pro mě přijatelně (i když na Rádio DAB Praha zdaleka nemá, ale na krátkodobý poslech v pohodě). Doma pak poslouchám výhradně Český rozhlas (Radiožurnál, Rádio DAB Praha, Sever a některé pořady na Dvojce a Plusu). Poslední dobou mám pocit, že těch trapných řečí na Hitrádiu (jakémkoliv) přibývá, viz. třeba Polední neklid (duo Lehký & Rakaczsky na Hitrádiu FM nebo nová poledni show na City). A ke sjednocování, ono stejně ty regionality ve vysílání moc není, takže mě osobně společné vysílání mimo prime time nevadí. Spíš záleží, jak to vysílání bude probíhat. A zase pokud někdy v budoucnu dojde k úplnému sloučení, alespoň ušetříme předvolby v autě a nebudu muset každou chvíli přepínat ručně mezi jednotlivými okruhy (bydlím a pohybuji se totiž na hranicích pokrytí FM Plusu, FM a Dragonu + někdy jezdím ještě do Prahy)

Jinak zprávy na 16 h začali v 15:57, takže s tím dodržováním času to asi nebude moc horké (na ostatních Hitrádií taky zprávy nejsou úplně přesně, někdy začínají třeba 1-2 minuty po celé, ale že by začínali dřív, s tím jsem se u ostatních Hitrádií ještě nesetkal)

Žorž

Nikdy jsem nechápal, proč City, ač patřící mezi Hitrádia, si jede spoustu věcí odlišně po svém

DjK

Evropu 2 po dlouhých letech opouští Libor Bouček…

Martin

Odkdy? Se tam přitom vrátil tak před rokem sotva.

Jarda

Signál radio by už mělo být jako poslední přestěhovane, na svém webu už uvádí novou adresu jako sídlo. Může někdo potvrdit? 😉

frkotou

Ještě se stále vysílá z MB.

Jarda

Aha, že na webu uvádějí již novou adresu. :O

Tomáš

Pražská adresa, je na webu už delší dobu, cca 2 až 3 roky. Jedná se o hlavní adresu Media Clubu a vlastníka licence,nikoliv sídla rádia.

Jarda

ona je uvedená totiž i jako „recepce rádia“ krom ní je tam uvedená ještě nějaká brněnská adresa, oni mají 2 sídla?

frkotou

Ano, v Brně taky mají studio, kde dělají snad jen regionální příspěvky a reklamy.

Michal

Pražská adresa tam byla již dříve. Stačí se podívat do webového archivu.

Tajná spojka

Hitrádia od února budou mít centrální odpolední show s Johanem a Ondrou, kteří teď vysílají na pražském Hitrádiu City 93,7 FM. Playlist je od ledna všude stejný, stačí si proklikat weby rádií ve stejný čas. Media Bohemia šetří peníze a šetřit bude. Hlavně kvůli odchodu rádií skupiny Active z RadioHouse. Vyhazují lidi, šetří a centralizace všech regionálních Hitrádií do jednoho velkého HITRÁDIA je jenom otázka času. Smutný příběh.

LiborV

Ten proces racionalizace Hitrádií začal mnohem dříve než oznámila společnost Radio Active odchod z mediálního zastupitelství Rádio House. Troufnu si tvrdit, že se na optimalizaci pracuje již několik let. Pokud znáte někdo z vás projekt Rádio NRW v Severním Porýní – Westfálsku (rámcový program pro samostatně se tvářící lokální rádia v zemi) , tak mi přijde, že Hitrádia jdou velmi podobnou cestou. Domnívám se, že u Hitrádií bude stále v prime time zachován lokální obsah. Odhaduji, že lokální zůstanou sloty všední den v časech 6 až 9 a 15 až 18 a regionální zpravodajství s dopravou.

PVo

pracuje několik let? několik let mohou mít leda nějaké úvahy ale jinak proces realizace je maximálně na několik měsíců, respektivě podle délky času jak si změny naplánují (pokud uvažují nějaký čas na vyhodnocení dopadu nějaké úrovně změn)
Jinak řekl bych že 9-12 a 12-15 je víc primetime než čas 15-18

Martin

Podíváte-li se i do Británie, Německa, tak odpolední Drive-time (15–19) je mnohem důležitější než zbytek dne (mimo 6–9), i podle jmen, která v tomto čase vysílají. Odvíjí se podle toho, kdy jedou lidi autem… (ráno a odpoledne/podvečer), logicky pak nejvíce vydělají rádia na reklamách.

Naopak okolo oběda není u rádia tolik lidí, proto řada rádií má přes poledne třeba bez reklam, méně moderací. Onair jsou velmi specifičtí posluchači.

PVo

No nevím. Obecně poslech v autě dělá v ČR 13% (podle Radioprojektu). I když chápu že u některých lidí je to jediná doba kdy to rádio skutečně slyší (znám takové lidi taky). Přesto si myslím že je nesmysl programovat něco podle menšiny. BTW: z Británie a Německa (Bavorska) by si raději broadcasteři měli brát příklad v ochotě vysílat v DAB+.

Ještě doplňuji že je docela paradox když třeba Rádio Dálnice primárně pro řidiče vysílá přes DVB-T

PVo

lépe formuluji: ..Rádio Dálnice, primárně určené pro řidiče, vysílá i přes DVB-T. i když chápu že je to proto, že to má majitel „zadarmo“

LiborV

Ty kroky a změny neprobíhají poslední týdny ani měsíce. Když se podíváme na roky propojování jednotlivých hitrádií do větších celků, připojení Rádia City k síti, úpravy licenčních podmínek jednotlivých stanic, testování jednotných prvků typu společná hitparáda, pořízení nového sídla… To jsou všechno postupné kroky, které připravovali půdu pro současnou etapu změn.

Ze zahraničních studií je patrné, že:
– V čase 9 až 12 je obvykle poslechovost nižší než ráno a odpoledne.

Poznáme to v éteru podle:
– bloků bez moderace
– hodin bez reklam
-toho, že se nekonají dopoledne soutěže o ty nejhodnotnější ceny,
– vysoký jackpot v posluchačské hře padne zpravidla ráno nebo odpoledne (nikdy mezi 11 a 14).
– Obvykle není dopolední program masově promován formou outdoorové kampaně.
-Největší hvězdy rádia se nenasazují na poledne kdy jde mnoho lidí na oběd, ani dopoledne kdy posluchači průběžně odchází na pracovní porady. Nýbrž do 9 a pak od 15té,nejdříve od 14 té.

U rádií s mladší cílovou skupinou zahrnující i studenty je ten rozdíl ještě výraznější. U starší cílové skupiny nebo u formátů mířících např. na ženy v domácnosti (v zahraničí takové jsou) je relativně důležitý čas 9 až 11, kdy bývají zařazeny talk a lifestylové bloky (host, bulvár, diety, zdraví, móda, jídlo, wellnes…) a k tomu je i zaměřen obsah reklamních bloků a soutěží reklamních partnerů. Což není případ Hitrádií.

PVo

„To jsou všechno postupné kroky, které připravovali půdu pro současnou etapu změn“ to je přece jen dohad, zpětně některé věci třeba vypadají jakoby tak měly být od začátku, ale nemuselo to být tak. V době založení sítě Hitrádia nemuseli mit stanovené že v roce 2020 budou realizovat třeba polovinu moderace z jednoho studia.
Opakuji že jakákoliv změna se musí uvažovat až od příslušného manažerského rozhodnutí a ne od nějakých neurčitých úvah jak by to mohlo pokračovat a pak všechno jde velmi rychle mimo dejme tomu kontrolních dob dopadů kdy se zdánlivě nic neděje.
Ohledně pracovních porad mám zkušenost že s minulým šéfem jsme měli pravidelné porady oddělení na týdenní bázi v úterý v 15:00 a navazovala na pravidelnou pondělní poradu managementu taky v 15:00. Ale samozřejmě to je jenom jedna konkrétní zkušenost.
Píšu to ne proto že bych že chtěl hádat, ale proto že sice dodržování pravidel je důležité ale důležitější je si pořádně rozmyslet zda to pravidlo opravdu tak přesně platí a zahrnuje všechny důležité aspekty a zda to nejde jinak. Opravdu si nemyslím že by 13% podíl v autě na poslechovosti rádia bylo tak důležité aby byl vyšší důraz na čas 15-18 než třeba na čas 9-11

LiborV

PVo, popisuje ze své zkušenosti manažerské řízení změn, které připomíná svou rychlostí změny, kterými prošel svým sjednocením Kiss. Je to přístup, který může přinést velmi rychle úspěch. Je zde současně i riziko velké obměny ztráty posluchačů/ protesty bývalích (odejitých) a současných zaměstnanců, riziko poškození značky. Výhodou může být šance na rychlé dosažení konečného stavu. Je to riskantnější, ale potenciálně ekonomicky výhodnější styl řízení změn. U Media Bohemia pozoruji oproti Radio United odlišný, mě bližší, způsob řízení změn a transformace. Jejich přístup má znaky víceletého plánu postupných kroků. Některé dílčí kroky jsou vidět na venek, jiné jsou striktně vnitřní. Výhodou je, že i když je cesta ke konečnému stavu dražší je zde lepší prostor pro stabilizaci jednotlivých kroků, lépe se dají urovnat emoce zaměstnanců a v tomto případě i posluchačů (zákazníků). Nevidím přesně dovnitř Média Bohemia, ale již několik let vidím z jejich strany přístup postupného řízení změn, který je v mnohém podobný, tomu jež rád v práci používám sám. Často se v takovém případě časový plán jednotlivých kroků upravuje podle toho jak dobře se povedou udělat předchozí kroky. Jsem přesvědčen, že spousta změn v Média Bohemia se týkala (a týká) změn způsobů práce, které veřejnost ani neměla (nemá) šanci postřehnout. Nemusí to být tak jak to píši. Jen, že je v těch krocích vidět jednotný manažerský rukopis a „škola“ (Kiss a spol. mají zase jiný) již hodně dlouho. A neustále se to potvrzuje.

frkotou

Teď na Hitrádiu city Brno nastala zajímavá situace. Do právě hraného songu začal hrát jiný, který už končil a ozvala se znělka pražského Hitrádia City (ve znělce 93,7 fm). Chvíli se překrývaly dva různé songy, po pár minutách už se to dalo do pořádku.

Jue

Díky za info

Jarda

RTI 7A Javorník a 5A Karlovy Vary již vysílají. RTI má lepší kvalitu zvuku, tolik novinek v dab+ 😉 RTI má nyní pokryta krajská města, ČB, KV, Pzen a hlavní město Praha 😉

Hony

Ješte Beroun a Toužim a snad to bude brzy.

Jarda

určitě jo 😉 ale nejduležitější koty jsou on air 😉 hlavne brzy take zvednou výkon v praze.

Hony

Beroun je hodně důležitá kóta pokrývá d5 od zličín a až za Rokycany a třebouňský v. Je potřeba pro spojení Sylvánu a Bohatic.

DjK

Fajn radio v Přerově (105,3) neballuje úplně čistě z Olomouce 96,0, na 105,2 je slyšet v šumu Rádio Čas, což znamená že se slabě míchá s 95,9 z Bruntálu…

Jarda

To je bohužel u každého ballu, žádný nebude 100 procent cistej, hlavne pokud se nekde zlepší podminky, tak se do toho něco přimíchá.

Jan

Ano, ball je v poslední době, kdy se koordinují a spouští mraky 50-100W bubláčků opravdu problém. Nejedno rádio se s tím potýká. Pořád je to však výkon/cena nejlepší způsob. Radio United to řeší přes satelit, ale ten je vhodný pro velké rádiové skupiny. Skyrock přes internet, ale to je třeba v autě v případě automatického přeladění neposlouchatelné a trasování není leckdy možné. Takže zbývá jen ball, jenže ten začíná být oříšek v době, kdy na jednom paneláku je z jednoho rádia rovnou třeba pět rádií. Né každé rádio má třeba na svou frekvenci filtr, takže je tam hromada bordelu…

Hony

Stejný problém je i v berouně Relax má nemají přímý koder tak když je bouřka tak nejde rds a je tam slyšet šum

Jakub

Jojo, a Blaník v Plzni na 96,3 némlich totéž – stačí aby zapršelo a vysílač dlouhé hodiny poté chrastí, syčí a bručí. Trvá to už léta – prakticky od doby přestěhování vysílačů na Bohemku. Několikrát jsem upozorňoval jak Blaník, tak RTIcz, které vysílač provozuje a nic z ani jedné strany.
Z dané lokality to dělá jen Blaník, ostatní rádia jsou v pořádku.

Ne teda, že by mi to zrovna u Blaníku vadilo, ale zaráží mě, že ani prakticky nejposlouchanější stanice v daném místě s tím nic nedělá, když vysílač zásobuje nějakých minimálně 150 000 lidí (krajské město / druhé největší město v Čechách)…

hony

I ze svitav je problém např krokodýl vítr a hned spadne rds a někdy i šum ověřenou cestou kolem jejich rádoby vysílače na malém náměstí

Manfred

Dá někdo info, jak je to s pokrytím Kissu v Přerově? Podle fmscanu by to území mělo být pokryto primárně 90.3 Tlustá Hora, sekundárně 101.1 Kubánkov a 106.1 Olomouc. Tak mě zajímá, jaká je realita.

Vaclav

Projizdel jsem prerovem , zkousel jsem na okruhu co se ted opravuje pod silem, ale uz jsem to pozapomněl ale nic nebylo idealni, fakt pro každou lokalitu je treba vybrat z nejmensiho zla, jakoby me prekvapilo ze nejlepší nebyla 90,3 ale spis 101,1 nebo i usla 104,1 (vyskov). 106,1 trochu. Jako z detstvi si pamatuju pred 15 lety jsme jeli autobusem mel tam ridic 90,4 (naladeno protože manuální prijmac mel vuli) a byli jsme v přerově odbocoval u Kazeta a hralo to ale asi s výpadky. Vykony vysílačů se sice s lety meni ale tento mam dojem zustava stejny. Že zrovna prerov te zajímá?

Aleš

Jako Přerovák to mohu dobře zhodnotit. Radio Kiss nemá v Přerově dobrý signál, přestože jde slyšet hned na pěti frekvencích (88.3 Brno, 90.3 Zlín, 101.1 Kubánkov, 104.1 Vyškov, 106.1 Olomouc). Záleží především na tom, v jaké části města se příjem realizuje, protože je to různé lokalitu od lokality. Na severu v Předmostí třeba paradoxně nejlépe hraje Vyškov (104.1), který je o něco lepší, než docela dost zastíněný Zlín (90.3). Do něj se navíc tlačí Radio Dálnice (90.2 Lipník nad Bečvou). Na jižních okrajích města zase hraje lépe Zlín a trochu se zvedne i Olomouc, ale naopak Vyškov je tam zase horší.

DjK

Já bych řekl, že nejlepší (ikdyž do ideálu má daleko) je na většině města signál z Vyškova, už několikrát jsem to testoval a na ostatní se rádio sice na chvilku přeladí, ale pak zas zpět. Není se co divit, ze severu Čekyňský kopec, z jihu Holý a z východu Podbeskydská pahorkatina…