Komentáře a diskuze

  • Lukáš 22. 2. 2020 v 13:07 k KomentujemeSeeJay rádio vnímám jako kvalitní rádio. Poslední dobou ho posloucháme v práci a byl jsem až překvapen co existuje nové...
  • Václav 22. 2. 2020 v 12:50 k KomentujemeOpět nešlo už doplnit, takže odpovídám možná ještě na neschválený komentář. Slogany jsou první v Brně s nejsnovějšími hity nebo...
  • Jirka 22. 2. 2020 v 12:39 k KomentujemeProtoze Cra v DAB+ berou ze streamu, zmenila se adresa a studio jeste neni finalni.
  • Václav 22. 2. 2020 v 12:28 k KomentujemeK tomu se rád jako posluchač z Moravy vyjádřím. NAŠTĚSTÍ Free nehraje jako Fajn! Hudební složení je primárně dance posledních...
  • Jirka 22. 2. 2020 v 12:19 k KomentujemeJj, ty víkendy jsou škoda, jak píšeš, když už ne živě, tak aspoň sestavit to nejzajímavější z celého týdne.

Články

Komentujeme

5929
Komentáře

1223 Comment threads
4706 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2558 Comment authors
Petr

Jak rozumíte a coříkáte této nejnovější zprávě na webu rrtv. Já tak, že ČTÚ nevidí, neslyší dubly a 4x stejné pokrytí v Liberci od Media B. a je jí to jedno a Radě také…. Je to pakáž….
“ Rada se seznámila s předloženým výpočtem pokrytí obyvatel České republiky signálem
rozhlasového vysílání některých provozovatelů, majetkově propojených subjektů,
programových sítí a programů, který byl proveden Českým telekomunikačním úřadem ve
dnech 20. září až 17. října 2019, a shledala, že nedošlo k porušení ustanovení §56
odst. 2, §56 odst. 3 ani §57 odst. 1 zákona č. 231/2001 Sb.“

LU-

Celkem by mě zajímaly ty podklady od ČTÚ. Škoda, že to nikde veřejně není.

PVo

myslím že násobné pokrytí není ze zákona není proti ničemu, za program se vícenásobné pokrytí počítá stejně jenom jednou, museli by mít na těch frekvencích různé programy. Tohle vyloženě neefektivní mrhání omezenými zdroji, jako FM frekvence jsou, zákon vůbec neřeší.
Ze zákona : Zajištění plurality informací v místním a regionálním rozhlasovém a televizním vysílání
2) Jestliže je jedna právnická osoba nebo jedna fyzická osoba držitelem více licencí k provozování jiného než celoplošného rozhlasového vysílání, nesmí pokrytí České republiky jejím vysíláním v celkovém součtu licencí k provozování jiného než celoplošného rozhlasového vysílání přesáhnout 300 % celkového počtu obyvatel České republiky, počítáno podle údajů vyplývajících z posledního sčítání lidu, přičemž do celkového počtu obyvatel České republiky se započítává vždy každý pokrytý obyvatel tolikrát, kolik programů vysílaných na základě všech jí držených licencí k provozování jiného než celoplošného rozhlasového vysílání může přijímat.

JM.

Tenhle zákon byl napsán přesně podle not místní mafie, takže se nelze divit tomu, že ho ty jejich šílené překrývaící se sítě neporušují. V každém normálním státě by to možné nebylo a překrývající se kmitočty by regulátor dal do licenčka pro nové provozovatele. Jen u nás si někdo skoupí rádia, zůstanou mu dublované kmitočty a vše je krásně dle zákona.

Zdeněk

Prý se připravuje Přerov 95,8 FM (100 W) ulice Za Mlýnem komín v areálu firmy Kazeto. Neví někdo jestli je to pravda případně co se tam bude vysílat?

frkotou

Radio Contact Liberec má nový web.

Honza K.

Neví někdo, jak to vypadá s rádiem Netro life?

LiborV

Osobně nevlastním řidičský průkaz. Proto nemám s dopravním zpravodajstvím v rádiu praktickou zkušenost. Využíváte při řízení auta dopravní zpravodajství z rádia? Dá se na něj spolehnout? Nebo používáte moderní dopravní aplikace a dopravnímu zpravodajství v rádiu nevěnujete pozornost? Pomáhá vám dopravní hlášení v rádiu? Máte svou oblíbenou stanici s dopravním zpravodajstvím? Vím, že dopravní zpravodajství bylo nedílnou součásti vysílání mnoha regionálních stanic? Je na nich ke slyšení stále? Lze se tím řídit? S jakým dopravním zpravodajstvím v rádiu máte tu svou dobrou/ špatnou zkušenost? Možná zde zazní jména Radio DAB Praha, Impuls, Radio Dálnice a nějaká další jména. Zajímá mě jak dnes řidiči, kteří mají rádia rádi vnímají dopravní zpravodajství v rádiu. Je to přežitek nebo dobrý pomocník?

Noobish

Denne jazdím len v okolí HK, takže prepínam na čiernu horu. Ak zrovna jazdím niekde po meste alebo medzi dedinami, kde nepotrebujem gps, tak zahlásia, ktorému úseku sa vyhnúť atp. Pomohlo mi to už viackrát. 🙂

Michal R.

Nevíte co se to dneska dělo v proskleném studiu rádia wave ? Bylo celé kompletně rozdělané že by přestavba ? Ale takhle brzo ? Nebylo až tak staré. Webkamery momentálně stojí v obraze všechny 3.

LiborV

Velmi často se tu mluví o tom jak jsme zklamaní z rádií hlavního proudu. Dlouho jsem tu nečetl žádné komentáře k Radiu 1. Sledujte ho? Pozorujete ve vysílání a playlistu stanice nějaký posun/ vývoj? Vnímáte tuto stanici stále jako legendu pro menšinového posluchače, nebo spíše jako jeden z mnoha produktů veliké rádiové sítě? Co jeho zvukový obal?

Jarda

Brzo bychom se mohli dočkat vysílače v lbc a v cb 😉

PVo

K Radiu 1 poznámku nemám. Nikdy mě nezajimalo víc než součást celkového obrazu radiové scény u nás. Ale přijde mi podivný dotaz na menšinové rádio od vás, pokud cokoliv na jiný druh dance2trance rádia po kterém volám já, negujete…. Když jsem přemýšlel o důvodu tak snad jedině vyložená antipatie k formátu…. Bych to tedy ani nekomentoval, ale nedávno jsem našel na http://www.radiotv.cz/p_radio/r_program/prichazi-dance-radio-z-internetu-primo-do-prazskeho-eteru/ nějaké Vaše reakce…..a kdo se tenkrát mýlil?

LiborV

Vezměte prosím můj dotaz jako podnět k diskusi. Jako impuls pro sdílení rozličných názorů a postojů. Téma jsem vybral i podle toho, že vím, že je zde množství lidí, kteří mají rádi menšinové žánry. O formátu dance se tu čas od času diskutuje, o Radiu 1 moc ne. Jsou možná lidé, kteří pamatují jaké bylo za dob ještě samostatné existence. Možná se zařazením do veliké rádiové stáje proměnilo. A možná také ne. Jedná se stále o rádio kde podobu playlistu ovlivňuje přímo DJs, nebo i zde v současnosti jsou alespoň v části dne pevně dané a předem otestované playlisty? Já sám nevím. Dlouho jsme dané rádio nesledoval. Vím, že bylo v mnoha věcech jiné. A proto mě to přijde jako zajímavé téma k výkopu.

Jirkas

Radio 1 poslocham od prvniho dne vysillani a zustava stale stejne alternativni, stale si playlist dela moderator, stale je moderovani kazdeho rozlicne a nehraje se na to jestli rackuje nebo jakou mluvi „mluvou“. Za mne opravdove radio, neumele, originalni a s velice sirokym playlistem, ktery me sakra sedi. Pevne dany playlist neni v zadnou hodinu a proto to radio mam take rad.

Jakub Melin

K tomu není co dodat, Radio 1 je stálicí a etalonem slušného autorského rádia.

Michal

Poslouchám prakticky denně. Společně s Colorem jednoznačně nejzajímavější počin v českém éteru. Přestože už nějakou dobu patří pod velkou mediální skupinu, má stále svoji tvář a žije si vlastním životem. Není z toho cítit taková ta „korporátnost“ jako z jiných rádií. Abych jen nechválil, někdy moderátoři ráno hrají tak depresivně, že musím odladit. 😀 Nicméně oblíbil jsem si spoustu autorských pořadů, ke kterým se vždy rád vracím, pokud čas dovolí. Namátkou třeba Vintage Cool, Ešus, Estereo, páteční dopoledne Dana Waltersteina, High Fidelity, Soundtrackování, Všechny hudby světa, Shadowbox… Už se nemůžu dočkat, až bude hrát na kus drátu i u nás v Liberci, bez nutnosti pouštět si to ze streamu, s občasnými výpadky konektivity a jinými neduhy. Po spuštění lokálního vysílače rádia Beat před třinácti lety další zásadní událost v libereckém éteru!

Jirkas

Souhlas.

LiborV

Vzpomínám, že v 90tých letech se mnohé reklamní spoty z Rádia 1 jinde nevysílaly. Když jsem někde zaslechl Rádio 1 a jeho reklamní bloky, přišly mě tehdy jiné až příjemně exotické. Jak působily tyto reklamy na vás ostatní? A jak je to dnes? Další velmi výrazným poznávacím prvkem Rádia 1 býval jeho jedinečný zvukový obal. Máte ho rádi? Baví Vás? Zůstává svůj nebo se časem vyvíjí? Vyvíjí se dle Vás nějak hudební styl tohoto rádia?

Jakub Melin

Reklamy byly geniální, bohužel dneska už je na R1 většinou stejný balast jako jinde. Znělky za ty roky nezestárly, namátkou třeba datel, stračena nebo „tak už to pusť“. Legendární je i podkres kulturního servisu 😉

Jakub

Jako Plzeňák jsem za Rádio 1 tady u nás velmi rád, i když, když se tak zamyslím, paradoxně tím, že ho mám teď „doma“ ztratilo pro mě tu exotičnost a možná díky tomu, že ho můžu poslouchat kdykoliv, ho ladím méně, než dřív…
Dříve jakmile jsem byl v Praze, lovil jsem 91,9 a zůstal tam, než se signál ztratil.

Osobně zařazení do velkého rozhlasového domu pociťuji spíše v reklamách, než v programu. Co se bude hrát je opravdu jen na tom, kdo sedí ve studiu – o tom ostatně svědčí i fakt, že playlisty na web moderátoři ručně píšou po hodinách.

Zaplaťbůh za to, že alespoň jedno rádio přežívá 30 let takové, jaké je.
Ale jak už tu někdo napsal, „abych jen nechválil“ – i mě na Radiu 1 někdy trochu vadí právě ta jistá míra neorganizace… Člověk poslouchá dvě hodiny pořad ve kterém je muzika naprosto jeho šálkem, a pak šmahem s příchodem jiného moderátora rádio hraje úplně jinak – často třeba i muziku, ze které by člověk vyskočil z kůže.
Na dlouhodobý poslech je tohle rádio opravdu jen pro pravé fajnšmekry.

Ale probha, jen ať se na tom nic nemění ani s přibývajícím pokrytím!
Jedinečné originální rádio, které je své, ostatně tomu hraje do karet i fakt, že Radio 1 má jako jediné tady u nás v Plzni svůj vlastní vysílač. I „sesterské“ stanice vysílají společně z antény o pár paneláků dál 🙂

hony

Nejsem ten co rádio 1 zrovna poslouchá já spíš ten beat,ale jedna věc by se měla udělat a to aby sjednotily stanoviště.Nejsem z Plzně mohl by mne někdo informovat které stanoviště stanic ze stáje united je nejlepší děkuji ?

Žorž

Velmi oceňuji svobodu, kterou radio dává svým moderátorům při výběru hudby. Díky tomu na Radiu 1 vysílá i Radio 2, 3, 4, 10… Podle aktuálního počtu moderátorů, když si každý z nich jede své vlastní miniradio. A navíc alternativní! 🙂

Jednou jsem si ze zvědavosti při návštěvě Prahy Radio 1 pustil, abych i já slyšel tu legendu. Z ranního moderátora jsem měl pocit, že za mikrofonem snídá houbičky. Jsem příznivcem originálního projevu, ale když se ten člověk nedokázal vymáčknout a za každou větou dělal ehmmm, s láskou jsem vzpomínal na vstupy Jirky Němého z Rock Radia. Radio 1 neposlouchám, takže nevím, jestli jsou takoví všichni a nebudu je proto soudit podle tohohle showmana 😀
Znáte film Piráti na vlnách? Takové speakery – srdcaře si představuji jako ideální pro Radio 1!

Na zvukovém obalu Radia 1 mi vadí jeho častá absence. Ze zvědavosti jsem si pustil večerní pořad CD Nonstop a mezi songy jsem neslyšel žádný jingle. Místo nich byly skladby oddělené z radiového hlediska nekonečnými mezerami ticha, které mi evokovaly doby mého dětství a cédéček, ze kterých mezery nešly odstranit. To mě vyloženě otravuje.
Zvukovou grafiku Radia 1 si z tehdejšího rána vybavuji jen matně. Vzpomínám si ale, že mi tehdy přišla děsně za zenitem. Je mi jasné, že mě tu teď spousta z vás pošle do háje, ale já jsem příznivcem moderního, dynamického a dravého soundu radií. Stejně tak jsem zastáncem pravidla používání jinglů mezi všemi songy

hony

Už vysílá ČAS_DYJE ?