Komentáře a diskuze

  • frkotou 6. 12. 2019 v 22:40 k KomentujemeNemám, jen jsem se stihl podívat těsně před vypnutím.
  • frkotou 6. 12. 2019 v 22:38 k KomentujemeDíky za info.
  • Jerry 6. 12. 2019 v 22:19 k KomentujemeUz jedeme z noveho od 18ti hodin
  • Honza K. 6. 12. 2019 v 21:16 k KomentujemeMáte nějaký záznam těsně před vypnutím kamery?
  • Michal 6. 12. 2019 v 21:03 k KomentujemePíšu jen fakta. Myslím, že je to zajímavá kuriozita z místního éteru a taky si myslím, že přesně takové věci...
  • Jirkas 6. 12. 2019 v 20:54 k KomentujemeNikdo neprudi, vyrabis problem tam kde neni. Jsi vlastne jediny, kdo tu pise zcestnosti synku.

Články

Komentujeme

4671
Komentáře

1049 Comment threads
3622 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1711 Comment authors
Michal R.

Rádio Zlín bude vysílat od pondělí z nového studia. Informace z webu radiotv.cz. Co na nové studio říkáte. Mě se osobně moc nové moderní studia líbí. Stejně tak studia fajn radia nebo hitrádio city 93,7 FM nebo rádio Blaník či oldies radio. Jsou to podle mě studia schopná se vyrovnat zahraničním rádiím. Do konce roku bude mít nové moderní studio i celoplošné rádio Kiss. Slíbil mi to v e-mailu programový ředitel Roman Anděl slíbil že by se mělo rádio Kiss stěhovat na přelomu roku.

Benny

Me by zajimal obecne nazor jinych posluchacu na toto radio. O nem se tady toho moc nepsalo. Je fajn, ze ve zlinskem kraji jeste mame regionalni radia, nicmene me radio Zlin ani po zmemach zminenych v clanku nedokaze zaujmout. Maji strašně omezeny playlist kdy od jednoho interpreta hraji porad tu jednu skladbu, vyber hudby je naprosto o nicem, to uz je lepsi kiss, evropa nebo cas, ranni show z Juli nebo vysilani Igora Dolezala je moc fajn, nicmene to nestaci a obavam se ze nove studio na tom nic nezmeni. Z vysilani mam spis pocit, ze to radio jede v low cost rezimu. Jaky nazor na to mate vy?

DjK

Rádio Zlín je taková jemnější Evropa 2, když už jedu do práce, tak mám naladěno jednou to a podruhé ono (ještě se slovenským Funradiem). Mě zrovna Zlín hudebně vyhovuje (až na Chinaski, který nesnáším a furt je tam cpou), moderátoři profíci, do toho obsáhlé info o kraji, čistý ostrý zvuk, žádné huhlání jak má třeba Rubi nebo Haná…

Žorž

Když se řekne „ranní show“, drtivá většina posluchačů si vybaví Leoše Mareše s Patrikem Hezuckým. Máte nějaké oblíbené showmany z ostatních radií, kteří stojí za poslech? Posloucháte ráno radši pohodáře, nebo hyperaktivně znějící „šílence“? 😃

Honza K.

Pro mně je bezkonkurenční Ranní Kiss s Romanem a Bárou

Jarda

Neměl by někdo tabulku, jaký bitrate u aac je stejný jako u mp3? tedy třeba mp3 320kbs ma stejnou kvalitu jako aac 256kbs dejmetomu, nebo he aac v1 192kbs… Kdysi jsem někde takovou tabulku viděl, akorad to nemužu najít.

frkotou

Tabulku nemám, ale na zjištění kvality používám program Spek, který ukáže frekvenční rozsah zvuku. Cca 16 kHz = 128 kbps MP3, cca 18 kHz = 192 kbps MP3, cca 20 = 320 kbps MP3, úplně horní hranice (22 kHz) = pravý FLAC, WAV…

Jarda

Aha, no jedna se mi o to zda ukladat do mp3 320kbs nebo aac 256 kbs, co ma lepší kvalitu, nebo je ro stejné? Aac by měl oproti mp3 mít lepší kompresi.

frkotou

Mělo by to být stejné.

J K

Impuls má nový web, celkově na mě působí pozitivně, je modernější a přehlednější, zmizely neaktuální stránky, ovšem někam se vytratil i seznam frekvencí i přehled článků a záznamů z vysílání

http://www.impuls.cz

Cryxia

kdyby dali stereo do fm zpet tak by se to dalo poslouchat

Jirkas

Nedalo, ty hnoje co hraji stereo nezachrani ani nevylepsi.

hony

Na rozhledně krkavci je vertikalni dipol nevite ci to je ??

LU-

Řekl bych F1 89.6

hony

asi po fm plusu ze zacatecnich dob

Václav2

To ne, FM plus vysílalo ze stožáru CRA, nikdy ne z rozhledny

pir
Václav2

K odkazu jen doplním, že antény z rozhledny na Krkavci byly přemístěny na stožár Vodafonu,který vyrostl vedle budovy, která přiléhá k rozhledně. Při mé poslední návštěvě rozhledny na ní nebyly žádné antény, nemá někdo aktuální foto?

hony

Neplánuje dálnice něco nového na začátek prahy tedy d5 vždy najede až u loděnic.

hony

Jak bylo zmíněno jel jsem po d1 a dálnice mi začala hrát až před benešovem a zkoušel jsem různe v okolí frekvrence ale nic v Praze jen z pruhonic. 🙁

Jirkas

Protoze mas s.h.i.t.o.v.e radio nebo antenu na svem voze.

Michal

Častá závada, typicky u škodovek. Zoxidovaný kontakt kostry v patici antény, mrtvý zesilovač funguje spíš jako útlumový článek a hraje jen to nejsilnější v okolí. Bráchova Octavie – na Ruzyni jsem si chtěl naladit Color, čistý šum, nic víc. A okolo Boleslavi tuner projel celé pásmo a nezastavil se na jediné frekvenci. Kamarádova Fabie – Evropa 2 z Ještědu se mu ztrácela i v údolí Proseče u řeky Nisy. Nechtěl mi věřit, že běžně po Liberci ladím pražská rádia. Tedy vzkaz pro honyho – hledej problém u sebe.
Mimochodem včera jsem v Liberci Pavlovicích u Penny chytil slabě frekvenci 88,6 MHz radia Dálnice z vysílače Sázava. Vyzářený výkon mým směrem 3 Watty!

H.

3 W nedoletí od Sázavy do Liberce, to opravdu ne.

Michal

Nevím jak Pařízek dodržuje diagramy, za toho fakt ruku do ohně nedám, nicméně hrálo to, velmi slabě, ale srozumitelně.

H.

Já vám věřím, že to hrálo, nevěřím v ty 3 W. Ty úzké diagramy samozřejmě dodrženy nejsou, ani to z principu není možné, to jde s těmi anténami odladit někde v laboratoři, v reálu vytvoří každá instalace unikátní anténu a nikdo už to neověřuje měřením. Ale tak řekl bych, že se s tím tiše počítá.

David Pražák

Tak jsem jel trasu z Jihlavy do Karlových Varů a testoval jsem Dálnici. Jestli majitel Rádia Dálnice tvrdí, že signál pokrývá trasu z Bohumína do Rozvadova, tak to není úplně pravda. Jak se najede na pražský okruh z D1, tak se signál začne hroutit, až je stanice neposlouchatelná. Frekvence 107,2 je velmi špatná. Po napojení na okruh se do toho začne montovat Hitradio Magic 107,3. Pruhonický vysílač je velmi slabý. U prvního tunelu přestane Dálnice hrát úplně. Takže pokrytí mezi dálnicí D1 a D5 na okruhu není úplně plynulé.

hony

Ano za benešovem to taky nic moc nehraje jen hey a dalnice ne

MichalZ

Však taky Prahu supluje Hey, který přebírá dopravní info.

PVo

neřekl bych, Hey je hudebním charakterem dost jiné rádio. Dálnice je něco jako hitrádio a přebírané dopravní zpravodajství na tom toho moc nemění. „Suplovat“ by tedy muselo i jinak podobné rádio aby to dávalo smysl.A že jsem si v posledním průzkumu všiml dost nevalné poslechovosti zajímalo by mě proč… teoreticky mi Rádio Dálnice přijde jako dobrý nápad ale asi nějaký zádrhel v logice bude Sám po D1 jezdím málokdy, nicméně co vím z okolí tak se dost používá waze a poslouchají si to svoje co jsou zvyklí (I když to může být hudebním charakterem dost podobné radio). Problém bude asi v tom že je dostupné jenom „na dálnici“ (některých) a i chybějící kontinuita Beroun-Praha Průhonice a taky z Brna na Ostravu. Třeba v celoplošné DAB a pokud nová auta budou povinně vybavované DAB tunery to bude mít smysl víc.