Menu teď najdete pod tlačítkem ☰ vlevo nahoře.

Komentáře a diskuze

Články

Hitrádio Magic dohrálo, na jeho frekvencích jsou Hitrádio Černá Hora a Rock Radio

Po více než jedenáctileté existenci v pátek 30. listopadu 2018 před 19. hodinou ukončilo své vysílání Hitrádio Magic z Hradce Králové. Rozhlasový dům Media Bohemia v posledních letech převzal nejúspěšnější východočeskou regionální stanici Radio Černá Hora a letos v září ji zařadil do své sítě stanic s formátem Adult contemporary Hitrádio. Silnější značka Černá Hora byla upřednostněna před Magicem. Osm FM vysílačů Magicu především v Královéhradeckém kraji a dále v Pardubicích a Mladé Boleslavi bylo v první fázi převedeno pod královéhradeckou Černou Horu, vysílač Hradec Králové – Uhelná 89,1 připadl nadregionálnímu programu Rock Radio produkovanému již deset let z Českých Budějovic.

Hitrádio Magic vykázalo v posledním průzkumu Radioprojekt týdenní poslechovost 76 tisíc lidí, z toho 51 v Královéhradeckém, 8 ve Středočeském a pouze 7 v Pardubickém kraji. Relativně nejsilnější pozici mělo na Náchodsku, kde v roce 1995 vznikl jeho předchůdce Rádio Metuje. Pro srovnání: Černá Hora má týdenní zásah 167 tisíc posluchačů s nejvyšší poslechovostí v okresech Ústí nad Orlicí a Trutnov, v nichž je přítomna už od poloviny devadesátých let.

38 komentářů Hitrádio Magic dohrálo, na jeho frekvencích jsou Hitrádio Černá Hora a Rock Radio

 • Ovi

  Hitrádio Černá Hora se na svém webu stále nehlásí k tomu, že vysílá i na frekvencích po Magicu.

 • Marcel

  Když už tu někdo nakousl R. Golem. Zkuste někdo napsat a připomenout,, odkud Golem vysílal (studio, vysílač, výkon) a od kdy do kdy? Já si pamatuji, že ranní vysílání obstarávali herci z Ypsilonky, vysílal tam Vrtulník Michael V a další a od 8 a 17 se vysílala Rodinka. V Mostě Golem šel slyšet s úniky, ale stabilně v Monu. Pak si pamatuji, že snad majitel Golemu spolu s Fleischmannem založili společnost RG1??? a ta dostala licenci na Frekvenci1, ale jistě to už nevím…

  • Ovi

   Radio Golem 90,3 FM
   Radio Golem vysílalo od 1. 10. 1991 do 28. 4. 1996, kdy proběhl relaunch na Rádio Limonádový Joe z Barrandova. Sídlo Golemu bylo na Starochodovské 41/68 v Praze na Chodově. Vysílač 90,3 MHz na stadionu Evžena Rošického na Strahově, výkon max. 1 kW horizontál. Pokud vím, tak nikdy neměl RDS. Radio Golem (Jiří Chlíbec) a Evropa 2 (Michel Fleischmann) vytvořily společnost R.G. Evropa 1, tedy Frekvenci 1. I proto na F1 jeden čas běžela Rodinka. Ta se vysílala i na Černé Hoře (konečně tu máme souvislost komentáře s článkem).

   Na Golem dnes částečně (funk, soul, hip-hop, house) navazuje Color Music Radio, na němž vysílají někdejší Golemáci Michael V. a DJ minidrak. Více o Golemu na https://www.oviradio.cz/postrehy/radio-golem-903-fm-legenda-ze-zaznamu/.

 • frkotou

  Pamatuje někdo na půlnoční znělku Hitrádia Orion? Proč ji měli pouze tam a ne jinde? https://www.youtube.com/watch?v=5k98eJxLjgg Byla skvělá.

  • Ovi

   Pamatuji si na ni velmi dobře, vytvořil ji v rámci kompletního zvukového obalu Radia Orion Boris Urbánek zhruba v roce 1992. Běžela ještě mnoho let poté, co se Orion stal Hitrádiem. Skladba byla součástí nočního programu Ponocování. Koncem 90. let Ponocování od Radia Orion přebíralo Radio Apollo a Radiohrad. Druhá polovina 90. let byla vůbec ve znamení společných nočních vysílání řady rádií. Největší projekt byla Společná noc produkovaná Radiem Hellax z Opavy, tento program přebíralo několik moravských rádií. Svého času Radio Jih přebíralo noční vysílání Kiss Hády. Společné vysílání mělo ušetřit náklady na vysílání, ale většinou nevydrželo dlouho.

  • Jirkas

   A kdo si pamatuje, cim zacinalo (jakou stejnou pisnickou) kazde rano sve vysilani radio Golem 90.3 FM, ktere melo pauzu do 5h nebo do 6h rana (ted bych lhal jestli to byla 5tá anebo 6tá hodina, priklanim se k te 6té) ja ano.. 🙂

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)