Komentáře a diskuze

  • David Pražák 22. 2. 2020 v 15:03 k KomentujemeNezapomínejte ještě na nové Rádio Západ. Ten taky hraje dost novinek. A co se týče taneční muziky, tak v FM...
  • Lukáš 22. 2. 2020 v 13:07 k KomentujemeSeeJay rádio vnímám jako kvalitní rádio. Poslední dobou ho posloucháme v práci a byl jsem až překvapen co existuje nové...
  • Václav 22. 2. 2020 v 12:50 k KomentujemeOpět nešlo už doplnit, takže odpovídám možná ještě na neschválený komentář. Slogany jsou první v Brně s nejsnovějšími hity nebo...
  • Jirka 22. 2. 2020 v 12:39 k KomentujemeProtoze Cra v DAB+ berou ze streamu, zmenila se adresa a studio jeste neni finalni.
  • Václav 22. 2. 2020 v 12:28 k KomentujemeK tomu se rád jako posluchač z Moravy vyjádřím. NAŠTĚSTÍ Free nehraje jako Fajn! Hudební složení je primárně dance posledních...

Články

Hitrádio Magic dohrálo, na jeho frekvencích jsou Hitrádio Černá Hora a Rock Radio

Po více než jedenáctileté existenci v pátek 30. listopadu 2018 před 19. hodinou ukončilo své vysílání Hitrádio Magic z Hradce Králové. Rozhlasový dům Media Bohemia v posledních letech převzal nejúspěšnější východočeskou regionální stanici Radio Černá Hora a letos v září ji zařadil do své sítě stanic s formátem Adult contemporary Hitrádio. Silnější značka Černá Hora byla upřednostněna před Magicem. Osm FM vysílačů Magicu především v Královéhradeckém kraji a dále v Pardubicích a Mladé Boleslavi bylo v první fázi převedeno pod královéhradeckou Černou Horu, vysílač Hradec Králové – Uhelná 89,1 připadl nadregionálnímu programu Rock Radio produkovanému již deset let z Českých Budějovic.

Hitrádio Magic vykázalo v posledním průzkumu Radioprojekt týdenní poslechovost 76 tisíc lidí, z toho 51 v Královéhradeckém, 8 ve Středočeském a pouze 7 v Pardubickém kraji. Relativně nejsilnější pozici mělo na Náchodsku, kde v roce 1995 vznikl jeho předchůdce Rádio Metuje. Pro srovnání: Černá Hora má týdenní zásah 167 tisíc posluchačů s nejvyšší poslechovostí v okresech Ústí nad Orlicí a Trutnov, v nichž je přítomna už od poloviny devadesátých let.

51
Komentáře

14 Comment threads
37 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
Mates

https://mega.nz/#F!NcFGCYKL AHoj!přidávám Magic znělky pro velký milovníky jako sem byl já 😀

Jarda

odkaz je nekompletní 😀 nejde to otevřít. Píše to nějakou chybu.

LU

Otevřít to jde, jen to chce nějaký klíč k desifrovani, který sem autor nezaslal.

Honza

Tak v Praze naladíte HITRÁDIA na 8 frekvencích, na běžnou anténu (DXing nepočítám), a to většina z nich jede jeden lokálně odbavovanej playlist (vyjma City). Fakt plýtvání frekvencemi…

87,6 FM PLUS
93,7 CITY937
94,3 VYSOČINA
99,9 FM / CRYSTAL
100,2 FM PLUS
104,3 FAKTOR
105,3 ČERNÁ HORA
107,3 MAGIC / ČER.HORA

Vojta(1)

Ale mimo místního Hitradia City to jsou většinou příjmy hluboko pod normou kvalitního signálu 54 dBuV/m.
U mnohých z nich ani nejdou přečíst údaje RDS.

David Pražák

Frekvence 107,3 hraje skoro až k Modleticím, pak jí sestřelí Dálnice 107,2.

David Pražák

Mně štve, že poslechovost vedou stejná radia. Bohužel se zapomíná na ty menší stanice. Já se přiznám, tak už poslouchám jenom Hey, Dálnici, Petrov, Krokodýla, Hanou, Rubi, Kiss, občas i Českou kanadu a RCL. Velká rádia, jako jsou celoplošné stanice, Shitradia, Blaník, Fajn a asi i Rock radio už mě nějak neberou, protože tam mají stejný hudební playlist..

Jarda

a český rozhlas? (jedno ktera jejich stanice), ale jinak taky posloucham hey 😉

David Pražák

Ať si ten produkt nechají. Já to stejně neposlouchám. Rock radio ještě jde, ale ty Shitradia, ty nemůžu ani slyšet. Na Shitrádiích neslyším nic jiného, než Sebastiana, Kluse, Kryštof, Mandrage, Slzu, Farnou a další pro mě nezajímavé věci. A takovým nudným programem zbytečně zaplňují kmitočtové spektrum.

Michal

Chtěl jsem dát Rock rádiu šanci, ale když z mojí oblíbené skladby, co má asi 5 minut udělali zhruba dvouminutový sestřih, tak jsem to musel vypnout. Tohle se prostě nedělá, ti lidi vážně nemají cit pro muziku, je to jen jakýsi produkt bez duše a zápalu pro věc. A nepřesvědčí mě ani fakt, že tam vysílá můj oblíbenec Majk Pixies z Visacího zámku.

Jarda

a co radio beat či radio hey 😉

Michal

Však jo. 🙂 Beat mě teda za těch 12 let už trochu omrzel, protože playlist se moc nemění, o to víc mě ale baví Hey, kde je to o něco rozmanitější, navíc se nebojí zahrát na přání skoro cokoliv, co alespoň trochu zapadá do konceptu programu.

Petr

Asi musí podle plánu odehrát v hodině určitý počet skladeb, což je ale neomlouvá. V případě delších skladeb by ostatní logicky měly být kratší, aby se žádné nemusely zkracovat.

Martin

Ano, ať si zaberou kolik vysílačů chtějí (což je špatně), ale poslouchat je stejně nikdy nebudu. Bohužel další desítky tisíc lidí ano :-(.

Anonymní

OK, asi to tak bude .. nevěřím, ze by v totální rovině kolem Pardubic nechali ležet jeden kmitočet , který má totožné pokryti i kvalitu.
Tak snad to bude brzo, když už zařízli Černou Horu úplně

Anonymní

Co je myšleno větou “bylo převedeno v 1.fazi “ ?
Nějaké info o dalším postupu mate ? ta frekvence v HK má nějakou jinou licenci od RRTV než ostatní , nebo v čem je problém s dalšími frekvencemi, které téměř úplně se překrývají ?