Komentáře a diskuze

 • frkotou 22. 1. 2019 at 22:43 on KomentujemeKrokodýl ve Znojmě zase vypadl. Opět jen šum.
 • David Pražák 22. 1. 2019 at 14:52 on KomentujemeTo už bych raději na Kissu uvítal 2hot Luboše Nováka. Tam jsou aspoň dobré pecky. https://www.mixcloud.com/Lub
 • Hirka Tenisák 22. 1. 2019 at 14:12 on Rádio Dálnice má na okraji Prahy nový vysílač na 104,2Ze zpráv televize Relax https://www.youtube.com/watch?v=AZ0ElFO5f0o
 • Dan 21. 1. 2019 at 23:38 on DAB/FM rádio Pure One Mini Series II po 5 letech provozuKontaktoval jsem podporu Pure radia, zatím mi poradili ty známé kroky jako restart routeru atd, ale zatím nic
 • Honza K. 21. 1. 2019 at 22:29 on KomentujemeAno všechny 3 díly, nejvíc mě na tom štve jak nenechá dohrát ani minutu žádnou skladbu, co se týče Kissmánie
 • Jirka Tenisák 21. 1. 2019 at 13:18 on KomentujemeV Korunní dělám hned vedle objektu policie a auto rádia Fajn tam stojí již skoro rok, možná déle.

Články

Hitrádio Magic dohrálo, na jeho frekvencích jsou Hitrádio Černá Hora a Rock Radio

Po více než jedenáctileté existenci v pátek 30. listopadu 2018 před 19. hodinou ukončilo své vysílání Hitrádio Magic z Hradce Králové. Rozhlasový dům Media Bohemia v posledních letech převzal nejúspěšnější východočeskou regionální stanici Radio Černá Hora a letos v září ji zařadil do své sítě stanic s formátem Adult contemporary Hitrádio. Silnější značka Černá Hora byla upřednostněna před Magicem. Osm FM vysílačů Magicu především v Královéhradeckém kraji a dále v Pardubicích a Mladé Boleslavi bylo v první fázi převedeno pod královéhradeckou Černou Horu, vysílač Hradec Králové – Uhelná 89,1 připadl nadregionálnímu programu Rock Radio produkovanému již deset let z Českých Budějovic.

Hitrádio Magic vykázalo v posledním průzkumu Radioprojekt týdenní poslechovost 76 tisíc lidí, z toho 51 v Královéhradeckém, 8 ve Středočeském a pouze 7 v Pardubickém kraji. Relativně nejsilnější pozici mělo na Náchodsku, kde v roce 1995 vznikl jeho předchůdce Rádio Metuje. Pro srovnání: Černá Hora má týdenní zásah 167 tisíc posluchačů s nejvyšší poslechovostí v okresech Ústí nad Orlicí a Trutnov, v nichž je přítomna už od poloviny devadesátých let.

37 komentářů Hitrádio Magic dohrálo, na jeho frekvencích jsou Hitrádio Černá Hora a Rock Radio

 • Anonym

  Co je myšleno větou “bylo převedeno v 1.fazi “ ?
  Nějaké info o dalším postupu mate ? ta frekvence v HK má nějakou jinou licenci od RRTV než ostatní , nebo v čem je problém s dalšími frekvencemi, které téměř úplně se překrývají ?

  • Ovi

   Hradecká 89,1 je pod samostatnou licencí, stačí se podívat na předchozí články na Oviradio.cz. Současná podoba přerozdělení kmitočtů mezi ČH a RR zřejmě není finální stav. RRTV málokterou obsahovou změnu zamítne.

   • Jarda

    2x je hitrádio v turnově, jablonci, broumově, pardubicích, náchodě, trutnově, mladé boleslavy, 4x je v liberci.
    rockrádio ma doubly – cheb, sokolov, karlovy vary.
    fajn rádio má double v táboře.

    A to je hodně velká spousta kmitočtů, kdyby aspon změnili podmínky pro jednotlive frekvence, aby mohli poslat fajn a rock tam kde není. O tech doublech musí vědět, ale že toho nevyužijí a nedají žádost o změnu podmínek aby na ně mohli rozhodit to co kde jinde není?

 • Anonym

  OK, asi to tak bude .. nevěřím, ze by v totální rovině kolem Pardubic nechali ležet jeden kmitočet , který má totožné pokryti i kvalitu.
  Tak snad to bude brzo, když už zařízli Černou Horu úplně

 • Ovi

  Reklamní odpojováky na síti po Magicu zůstaly zachovány, takže například 107,3 není obsahově zcela shodná s 105,3. Zvuk na 107,3 je mírně opožděn i jinak zabarven vůči 105,3.

 • David Pražák

  Ať si ten produkt nechají. Já to stejně neposlouchám. Rock radio ještě jde, ale ty Shitradia, ty nemůžu ani slyšet. Na Shitrádiích neslyším nic jiného, než Sebastiana, Kluse, Kryštof, Mandrage, Slzu, Farnou a další pro mě nezajímavé věci. A takovým nudným programem zbytečně zaplňují kmitočtové spektrum.

  • Michal

   Chtěl jsem dát Rock rádiu šanci, ale když z mojí oblíbené skladby, co má asi 5 minut udělali zhruba dvouminutový sestřih, tak jsem to musel vypnout. Tohle se prostě nedělá, ti lidi vážně nemají cit pro muziku, je to jen jakýsi produkt bez duše a zápalu pro věc. A nepřesvědčí mě ani fakt, že tam vysílá můj oblíbenec Majk Pixies z Visacího zámku.

   • Jarda

    a co radio beat či radio hey 😉

    • Michal

     Však jo. 🙂 Beat mě teda za těch 12 let už trochu omrzel, protože playlist se moc nemění, o to víc mě ale baví Hey, kde je to o něco rozmanitější, navíc se nebojí zahrát na přání skoro cokoliv, co alespoň trochu zapadá do konceptu programu.

   • Petr

    Asi musí podle plánu odehrát v hodině určitý počet skladeb, což je ale neomlouvá. V případě delších skladeb by ostatní logicky měly být kratší, aby se žádné nemusely zkracovat.

  • Martin

   Ano, ať si zaberou kolik vysílačů chtějí (což je špatně), ale poslouchat je stejně nikdy nebudu. Bohužel další desítky tisíc lidí ano :-(.

 • David Pražák

  Mně štve, že poslechovost vedou stejná radia. Bohužel se zapomíná na ty menší stanice. Já se přiznám, tak už poslouchám jenom Hey, Dálnici, Petrov, Krokodýla, Hanou, Rubi, Kiss, občas i Českou kanadu a RCL. Velká rádia, jako jsou celoplošné stanice, Shitradia, Blaník, Fajn a asi i Rock radio už mě nějak neberou, protože tam mají stejný hudební playlist..

 • Ovi

  Zdá se, že síť po Magicu má zatím jiný PI kód v RDS než Černá Hora. Jezdil jsem po Praze s naladěnou 107,3, autorádio ani jednou nepřeladilo na silnější 105,3. V těchto dnech jsem se díky této fúzi opět důvěrněji seznámil s hudebním formátem Hitrádia, které mě za běžných okolností nezajímá.

  • JM

   Vzhledem k výrazným způsobem překračovanému výkonu je na mnoha místech Prahy a okolí 107,3 FM dokonce silnější než 3 kW z Černé Hory, při příjmu v autě hraje roli lepší přijímatelnost vertikální polarizace ve většině vozů (zejména těch se střešními anténami, u nových aut s anténami integrovanými ve sklech už ten rozdíl není takový).

   Ten přepálený výkon na 107,3 FM se projeví hlavně při porovnání s ČRo 2 na 106,9 FM, kde je ERP 1 kW. Sice se využívá směrový AS, který má na Prahu útlum už cca. 3-4 dB oproti hlavnímu laloku, tím pádem by ovšem signály obou frekvencí z Jičína měly být +- stejně silné (ERP 400W Magicu vs. 1 kW ČRo). Přesto je ČRo výrazně slabší. To samé platí i v okolí Poděbrad, kam už ČRo září plným výkonem a i tam je 107,3 FM výrazně silnější.
   Když ještě na 107,3 FM vysílala Metuje, byl signál v Praze také kvalitní, ale jeho síla byla o něco menší než u ČRo na 106,9 FM, tedy evidentně výkon dodržovali. Pak přišel Magic a vyskočilo to asi o 8-10 dB nahoru.

   Nicméně zapl jsem tuner Sony, který PI ukazuje a opravdu je tam rozdíl.

   Černá Hora (105,3 FM) = PI 2380
   Černá Hora Magic (107,3 FM) = PI 2382

   • Vojta(1)

    Ta jičínská f. 107,3 má dnes opravdu o 8-10 dB více než měla v dobách Metuje?! To by tam museli mít až 4 kW ERP! Domníval jsem se, že ta 107,3 má tak 1,5 kW, ne víc. Přece by nevysílali desetinásobkem povoleného ERP a navíc z takové výšky.

    • JM

     Metuje měla směrovější AS (dva dipóly s odraznicí na bocích věže, jeden na S a druhý na J), Magic udělal novou dvojici sfázovaných dipólů bez odraznice na špičce rozhledny a přitopili. Za Metuje šlo na Prahu tak 200 W, možná malinko víc, proto bylo to zesílení tak markantní. Kdysi jsme měřili na jednom místě u Kutné Hory, které má čistý přímý výhled na Krkonoše i Jičín/Tábor intenzitu 107,3 FM a srovnávali to se 105,3 FM a 106,9 FM.

     Intenzita 107,3 FM byla o 3,2 dB vyšší, než u 106,9 FM a asi o 0,7 dB nižší než u 105,3 FM. Odpovídá to asi 2 kW ERP.

     Takže asi tak.

 • David Pražák

  Frekvence 107,3 hraje skoro až k Modleticím, pak jí sestřelí Dálnice 107,2.

 • Ovi

  Zatímco Rock Radio se k novému kmitočtu v Hradci hrdě hlásí a propaguje ho, na komunikačních kanálech Černé Hory o nových frekvencích zatím ani čárka. Web Magicu již pár dnů přesměrovává na web Černé Hory, zrušen byl účet na Instagramu. Twitter je stále dostupný, ale od září již nebyl aktualizován. Naopak Facebook jede stále dál včetně nových příspěvků obvykle shodných (stejně přihlouplých) s ostatními Hitrádii. Magic má nadále svou kartu na ABradio, běží tam stream Černé Hory.

  • Jarda

   ohlasili to snad rok předem a když se ma neco dít, tak dělaj jak kdyby o tom nevěděli, kde je nějaká příprava? Chtělo by to už nějaká zásah asi boha nebo nevím, ale to co předvadí s těmi doubly, to už by měl někdo dat podnět snad do bruselu, když mužou řešit nějake transformační licence tak tohle si myslím je važnější problém.

  • Michal

   Já pořád doufám, že je to jenom dočasný stav, protože mít zdublované skoro celé východní Čechy je prostě skandální. Tohle by se už vážně mělo řešit a to nejen v tomto případě.

   • Jaroslav

    nejen vychodní čechy, ale take liberec, turnov, jablonec, ale taktež ustecky a karlovarský kraj, to maji take snad cele zdublované, at už hitradiem nebo rock radiem. Mnohdy ze stejneho vysílače…. Takže přes půl republiky maji zdublovanej a nic se pořád neděje.

   • Vojta(1)

    Možná ty nadbytečné frekvence na severu Čech časem využijí k šíření programu Fajn rádia. Hlavně v Liberci, tam by ta přeměna jednoho libovolného kmitočtu Hitradia na Fajn rádio byla asi nejlogičtější. Dále by pak mohlo být Fajn rádio šířeno v Trutnově a Broumově.

    • Jarda

     Karlovarský kraj
     Cheb – 2x rock rádio z vysílačů vedle sebe, 2x blaník z vysílačů vedle sebe
     Sokolov – 2x rock rádio z vysílačů vedle sebe, 2x blaník z vysílačů vedle sebe
     Karlovy vary – 2x rock rádio ze stejného vysílače! 2x blaník z vysílačů vedle sebe

     Ústecký kraj
     Most – 2x hitrádio fm z vysílačů kousek vedle sebe

     Libexecký kraj
     Liberec – 4x hitrádio (3x fm+1x černá hora) z vysílačů kousek vedle sebe!
     Jablonec nad nisou – 2x hitrádio fm z vysílačů kousek vedle sebe
     Turnov – 2x hitrádio fm ze stejného vysílače!

     Královéhradecký kraj
     Trutnov – 2x hitrádio černá hora ze stejného vysílače!
     Broumov – 2x hitrádio černá hora ze stejného vysílače!
     Náchod – 2x hitradio černá hora z vysílačů nedaleko od sebe….(na co tedy koordinovali nedávno ten náchod, zbytečně…)

     Pardubický kraj
     Pardubice – 2x hitrádio černá hora z vysílačů kousek vedle sebe

     Středočeský kraj
     Mladá boleslav – 2x hitrádio černá hora z vysílačů kousek vedle sebe

     Jihomoravský kraj
     Brno – 2x hitrádio city z vysílačů vedle sebe (ten 100,8 maji úplně zbytečně…)

     Jihočeský kraj
     Tábor – 2x fajn rádio z vysílačů vedle sebe

     A ještě Praha kde má fajn rádio taky 2 vysílače, přitom by stačil ten hlavní s 5kW!

     Toho prostoru tam mají hodně i třeba by mohlo byt třeba rock radio v jablonci, tak jako beat, nebo fajn v lbc a jbc, mohli by se expandovat třeba i do turnova bud s fajnem nebo rack radiem. Těch možností je tam kotel. Ale i tak by některé frekvence zbyli. Ty by měli vrátit radě aby na ně vyhlasila licenčko.

    • Žorž

     Doplním, že v Budějcích máme také dvakrát Rock Radio – na 97.3 a 99.7. To je, mimochodem, frekvence dnes již neexistujících radií Podzemí, Faktor (nepočítám-li jeho sežrání sítí Hitradií), Faktor 2 a Gold. Všechna spolu s Eldoradiem (dnes Blatník) patřila senátorovi Ladislavu Faktorovi.

 • Honza

  Tak v Praze naladíte HITRÁDIA na 8 frekvencích, na běžnou anténu (DXing nepočítám), a to většina z nich jede jeden lokálně odbavovanej playlist (vyjma City). Fakt plýtvání frekvencemi…

  87,6 FM PLUS
  93,7 CITY937
  94,3 VYSOČINA
  99,9 FM / CRYSTAL
  100,2 FM PLUS
  104,3 FAKTOR
  105,3 ČERNÁ HORA
  107,3 MAGIC / ČER.HORA

  • Vojta(1)

   Ale mimo místního Hitradia City to jsou většinou příjmy hluboko pod normou kvalitního signálu 54 dBuV/m.
   U mnohých z nich ani nejdou přečíst údaje RDS.

  • Ovi

   Na velké části Prahy s vyšší nadmořskou výškou mi jde v autě velmi dobře i s RDS také Hitrádio FM 99,5, místy slaběji 91,7, okrajově i 96,8 a 95,8. Hitrádio Černá Hora na 95,1, lokálně i 92,8. Hitrádio FM Plus na 92,4 a 105,8. Jen tak pro zajímavost: Podle Radioprojektu jsou v Praze nejposlouchanějšími mimopražskými Hitrádii Černá Hora, Vysočina a FM Plus.

 • Mates

  https://mega.nz/#F!NcFGCYKL AHoj!přidávám Magic znělky pro velký milovníky jako sem byl já 😀

Napište komentář (na mobilu, prosím, vícekrát ťukněte do bílé plochy pod tímto textem nebo zvolte zobrazení webu pro počítač)